Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

mandrea
30. jún 2008

lucik: akosi mi to nevychadzalo a hlavne sme nemali doma internet. Ale teraz uz mame, takze je to lepsie. Ale kym sme si dali namontovat net, tak uz akosi menej pisete. Asi to bude tym teplom 😵
Co mas nove?

mandrea
30. jún 2008

adrioska: aj ja som dnes zehlila 😒
lucik: veru skoda, ze skoncil panelak. Ja som pozeravala aj ordinaciu

lucik77
autor
30. jún 2008

aj ordinácia už skončila? no to je fakt blbé...a nové nemáme skoro nič, ak si čítala príspevky, tak ešte vo mne rezonuje Matúškova oslava. No a naši prerobili barák a nám idú ťahať múry cez víkend. Tak sa vytešujem a zároveň mám nervy, lebo na varenia budem sama 😠

lucik77
autor
30. jún 2008

a ty máš čo nové?

mandrea
30. jún 2008

ano citala, som rada, ze nakoniec to dopadlo dobre, aj ked tie "veci" okolo neboli urcite velmi prijemne. Ale hlavne, ze oslava sa vydarila 😵
Co mam nove? Patko nam pekne rastie, uz je z neho velky chlapcek, kazdy den nas niecim novym prekvapi. Najnovsie su jeho nove "slova - zvuky" a vsetko si dava do ust, a ked si tam dava prst, tak ho niekedy az napina 😵
Vela sa na nom nasmejeme.
V piatok sa mu chystam dat prvu mrkvu, tak som zvedava, ze ako sa bude tvarit 😵

lucik77
autor
30. jún 2008

už nekojíš? Lebo ja som nekojila a tiež som začala s príkrmami od 4 mesiaca

mandrea
30. jún 2008

ja som kojila asi tyzden a pol a aj to som musela od zaciatku prikrmovat. Akosi sa mi mlieko nerozbehlo 😢 Ty si kolko kojila?

mandrea
30. jún 2008

matusik je velmi zlatucky a aky bol poslusny u kadernicky 😵 😵

lucik77
autor
30. jún 2008

to si si už stihla aj pozrieť? No mne ide tak pomaly net, že až. Dvorná kaderníčka je moja švagriná 😀

no ja som kojila až po príchode z nemocnice. Po 3 týždňoch, lebo niekde som čítala, že sa to dá ešte "rozpumpovať", ale po 2týdň.trápení som to vzdala. Takže UM od začiatku ale snažila som sa kojiť, ak sa tomu dá tak povedať....

ewinah111
30. jún 2008

mandrea ja som mala ten isty problem s kojenim ☹ ☹ ☹ dodrziavala som pitny rezim,zivotospravu proste vsetko ukazkovo a mlieko nikde sme sa len zbytocne trapili ja aj mala ☹ ,kazdy mi hovoril aby som to nevzdavala ,ze to bude ok ale nebolo ,predsa som nemohla nechat malu hladovat,akonahle dostala prvy krat umele mliecko v kuse my prespala talmer pol dna 😕 😕 chuda moje.

ewinah111
30. jún 2008

ma tak napadlo teraz ,ze ,,ked to nejde tak to nejde,, 🙂 🙂 🙂 🙂

lucik77
autor
30. jún 2008

😀 😀 😀 😀

charlinka
30. jún 2008

Ahojky, tak konečně tu a tolik jste toho napsali, že jsem to nestihla přečíst.
Lucík gratuluju k prvnímu roku Matuškovi, podle poslední stránky hádam, že jste to pěkně oslavili, měli jste super dortík, za dva měsíce budeme slavit i my, chtěla bych taky nějaký pěkný dort, ty jsi ho pekla nebo jsi si ho nechala udělat?
Včera jsem přijela z čech po dvou týdnech a dneska celej den pršelo, tak mi to přišlo nějaký zvláštní, musím se zase adaptovat do nového prostředí.
Co nového je tady??

mandrea
30. jún 2008

ja mam celkom rychly net - aspon zatial.
aj ja som sa snazila kojit, ale akosi sa mi mliecko nechcelo rozbehnut, a uz hned druhu noc v nemocnici maly strasne plakal, nevedela som, ze co mu moze byt, kojila som ho, aj papal, ale za chvilu zacal plakat. Potom prisla sestricka a dala nam mliecko a hned mu bolo dobre. Takze odvtedy sme na UM. Velmi rychlo prisiel na to, ze co je dobre.
Aj mne vsetci hovorili, aby som to nezvladala, lebo ze len materske mlieko obsahuje potrebne protilatky pre babatka. Aj ma to zo zaciatku trapilo, ale potom som si povedala, ze nie sme prvi ani posledni, kto odrastie na UM a nejako som sa s tym vyrovnala. V podstate aj ja som odrastla na UM 😵
a co ste davali, davate? Ja davam nutrilon a som s nim od zaciatku spokojna

lucik77
autor
30. jún 2008

charli díky! Tortu som nepiekla, to len vrstvíš piškóty s krémom. Za 15 min bola hotová...dám recept, ak budeš chcieť 😉

mandrea: my sme začali Nutrilonom, teraz kvôli intolerancii laktózy máme AL 110.

charlinka
30. jún 2008

Lucík, Janula, koukám že jste měli nemocné děti, je už všechno ok??? čtu vás na přeskáčku, tak vidím že děti byli v nemocnících ☹
My jsme dali včera poprvé malou do dětské postele, né dospělácké ale takové pro děti od 3-7 let, na svojí postýlku byla velká a bouchala se všude, tak mi z ni padala celou noc, dneska tam má zábranu, tak snad si na to zvykle a nebude padat.

ewinah111
30. jún 2008

ja som daval bebu,lebo v nemocke to dali malej a bolo to ok sadlo jejto 😉 a musim este k tomu um mliecku dodat,ze mala ma dva a pol roka a bola chorucka iba raz a to nedavno 😒 😉 ,takze um mlieko nieje ziadny smejd,to by si vyrobcovia nemohli dovolit davat babetkam papat hocici,je to prisne kontrolovane a dnesne moderne pripravky sa fakt velmi podobaju tomu materskemu mlieku,mala my z toho ani raz nekrckala.

mandrea
30. jún 2008

lucik: ja by som poprosila recept na tu tortu. Das mi to prosim ta do IP? 😀 😀 Dakujem
a Matusikovi ako chutil prvy prikrm?

lucik77
autor
30. jún 2008

no my sme už našťastie OK. Dnes nás ešte nechceli zaočkovať proti pneumokokom, tak o týždeň, lebo sa jej to zdalo skoro po tom víruse. No a dnes mi volala nutka, že Samko vracal, aj ona, tak dúfam, že neskončia v nemocnici lebo som sa jej večer nevedela dovolať. Asi je fakt niečo vo vzduchu....

mandrea
30. jún 2008

tak s tym UM suhlasim. Niektori ti to mozno len preto hovoria, ze UM je ovela horsie ako materske, aby ti asi spravili depky. Bohuzial su aj taki ludia ☹ Ale ja som sa snazila si z toho nic nerobit, lebo inac by mi asi este pocas sestonedelia "hrablo" 😀

mandrea
30. jún 2008

my ideme zajtra na prve ockovanie, tak som zvedava, ze ako to zvladneme 😉

renika
30. jún 2008

ahojte baby, tak ja mám po skúškach, som strašne happy, ale strašne. bolo to náročné...

lucik, pozerala som foto torty, veľmi sa ti podarila, pekná je 😵

ale inak nemám prehľad čo je nové a čo ste písali, vôbec som vás nestíhala čítať

od zajtra si užívam leto

luci, kedy prídete??

renika
30. jún 2008

idem vás trochu prečítať, nech som v obraze..Lucik, aký vírus???? Boli ste chorí? ☹ ☹ ☹

mandrea
30. jún 2008

renika: blahozelam 😵 😵

mandrea
30. jún 2008

lucik: daaakujem za recept 😀 😀 😀 😀

charlinka
30. jún 2008

Reny super, máš to konečně za sebou vid. to jsi si určitě oddychla a ted si mužeš užívat léto. kolik let ti ještě zbývá??

lucik77
autor
30. jún 2008

no mandrea Tebe ten net fakt fičíííí...neni zač.

Renika blahoželám!!!! Konečne máš veget, tak sa dohodneme 😉
mali sme gastritídu (sa to tuším volá)....vracanie s hnačkami

a k tomu kojeniu versus UM. Mne tiež hovorili, že kojené deti sú zdravšie, ale nie je to pravda. Moja švagriná obe deti kojila 15 mes a tí sú chorí skoro stále.... My sme na UM od začiatku a nebyť tohto pobytu v nemocnici, tak sme tiež zdraví (klop,klop)

mandrea
30. jún 2008

baby ja sa uz pomaly poberiem k spanku, lebo ledva vidim 😉 😉 TAk vam prajem dobru noc. Zajtra sa ozvem. Dufam, ze tu niektora budete 😵 😵

lucik77
autor
30. jún 2008

dobrú !

renika
30. jún 2008

ďakujem babulky 🙂

Max bol hore, tak som musela odbehnúť

charli, zbývá mi toľko koľko tebe - takto o rok už budeme obidve Bc. dúúúúfam

lucik, ok, dohodneme sa 😉 Super, že ste už zdraví. Aj o nás z dediny tento týždeň zobrali dve deti do nemocnice, lebo hnačkovali a vracali. Obe mali jeden rok.

kojenie a zdravie alebo nezdravie detí by som tiež veľmi nespájala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre