Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

mandrea
6. júl 2008

tak to mas pravdu. Nam sa minule stalo, ze sestra vosla s malym k nej, ja som bola este u sestricky, a ona sa pyta sestry, ze ci mu este vytiekol hnis z toho ockovania po TBC. A sestra na to, ze ja neviem, asi. A na to KUncakova, ze asi??? A potom ked som vosla tak hovori, ze jaaaj ja som si vas pomylila a cudovala som sa, ze ako mama nemoze vediet, ze ci jej babatku vytiekol este hnis alebo nie 😀 😀 😀 😀

deina
6. júl 2008

😀 Inak viem si predstavit ten ton, ako sa to opytala. Manzela raz sprdla, ked malemu omylom dal vigantol kvapky do mlieko namiesto sab simplexu (potom sme mu ho dva tyzdne nemuseli davat). 😅

Asi pobeham vsetky obchody v NZ kvoli tej stolicke. Predsalen bude lepsie krmit ho tam, hoci najlepsie sa mi ho krmi vtedy, ked sedi niekomu na kolenach a ja mu davam jest - dnes tak sedel na dedovi. 🙂

mandrea
6. júl 2008

ale zatial kym nesedi, by som ho asi velmi do stolicky nedavala. V NZ toho asi vela nenajdes
No ona sa vie niekedy opytat takym tonom, ze az 😒 ☹
Aj mne sa maly krmi najlepsie tak, ked niekomu sedi na nohach 🙂

deina
6. júl 2008

Hladam polohovatelnu, do takej vraj na tu chvilku moze ist. Ale rovno sediet by este naozaj nemal.

mandrea
6. júl 2008

tato co my mame, je polohovatelna. Ale ja sa tam chystam Patka davat az ked bude sediet.

deina
6. júl 2008

Zatial ho mam v lehatku, ked ho krmim sama - aj tak sa da, len ho treba poriadne oblozit plienkami. 🙂

Pojdem si uz lahnut, akosi sa mi chce natiahnut sa. Maj sa pekne. Pa pa

mandrea
6. júl 2008

aj ja si uz idem lahnut. dobru noc 😔

tinusi
6. júl 2008

Ahojte,
boli sme u svokrovcov na hodoch... malý si preberal, kto ho bude mať na rukách a ako naschvál u svokry ani za svet nechce byť. A ona sa mu tak teší, tak ho ľúbi... krpec jeden jedovatý 😠 ... najnovšie má mániu, že keď ho mám na rukách a niekto sa mu prihovorí, tak začne nasrato plakať... dokonca to robí aj keď ho má na rukách niekto iný a prihovorím sa mu ja... to je už dobrá drzosť, čo... 🙄 😀
Deina, tie fotky nemajú chybu... som sa riadne nasmiala... 😀 Počkaj, ked maly vyrastie, dorazi ta za to, ze si ich zverejnila... 😀 😀 😀

deina
7. júl 2008

😀 Ale aspon na nich nie je nahaty, no nie? Teda vlastne je...

Bohovsky je Matko, coze sa tak jeduje? 😅 Mozno nechce byt ruseny, ked sa nosi.

zgurkaa
7. júl 2008

mandrea, ja som choditko pri starsej dcerke pouzivala.....chodit zacala samostatne, ked mala 11 a pol mesiaca. Nikdy nelozila a ani padat nevedela, preto som sa rozhodla pri Miske choditko vynechat, krasne lozila, potom sa zacala stavat, a padat....a nieco pred 11. mesiacmi sa rozbehla. Bola si istejsia ako Simonka a nemala problemy s padanim....hlavne vzdy ked isla padnut...vystrela rucicky 😀 Takze moj nazor je, ze ho netreba a ked....tak max pol hodinu denne.

tinusi
7. júl 2008

O tom choditku premyslam aj ja... aj ked pre nas to bude aktualne az v zime, ale predsa... podla mna je to pre maminy viac pohodlne ako pre deti potrebne... predsa date dieta do choditka a viete, ze nikde nespadne, netreba za nim vkuse stat... ja som dost proti choditkam...
Deina, mozno... ale to jeho jedovanie je hruuuza... manzel si totiz zakazdym mysli, ze ho nieco boli a chysta panadol, vzdy ho musim zrusit a on je potom nahnevany, ze co som to za mater, ked necham vlastne dieta trapit sa. Lenze Matulo je vychytralejsi ako my dvaja dohromady. Dnes mi plakal cestou z mesta s prestavkami asi 15 min. brutalne... akoby ho drali... normalne o zivot. Skoro aj mna presvedcil, ze ho nieco boli. Vzala som ho uplne proti zasadam na ruky (z kocika ho nevyberam, lebo on si to potom vyzaduje - tu hodinu, co sme na prechadzke proste musi vydrzat) a zrazu akoby sibnutim carovneho prutika stichol, dosiroka otvoril ocka a dobreze sa neusmial od ucha k uchu... No a ked som teda zistila, ze ho nic neboli, tak som ho vratila do kocika, kde bleskovo spustil brutalny nasraty rev... ale to uz som ho nechala tam... vymyselnik! Dnes nepojde na ruky, kym nepride manzel. Inak, doma som ho polozila na postel a cely cas sa hral s hrazdickou, potom som mu dala papat a teraz spinka... neviem, co ho niekedy tak nasiera, ze musi tak strasne rucat... 🙄 😝

zgurkaa
7. júl 2008

Tinusi, deti su strasne vymyselne a citovo vydierat vedia perfektne. 😀

serafinka1
7. júl 2008

Ahojte,..
ste tu toho riadne veľa popísali. My sme boli na dovolenke v Tatrách u svokrovcoch. Bolo fantasticky, síce počasie nám veľmi nevyšlo, ale Darinke to neprekážalo. Darinka dostala chodítko, strašne sa jej v tom páčilo. A keď zistila, že sa v tom vie pohnúť ďalej, tak sa naširoko usmiala, že čo to urobila. Bola veľmi zlatá.

Catrin, ako bolo v Írsku? ?My ideme 20-teho augusta na 4-5 dní. Manžel tam má kongres a ja idem k bratovi. Chcem urobiť nával na nejaký super detský obchodík Mothercare, Next a podobne. Objavila si tam niečo dobré, čo sa naozaj oplatí? Daj typ.

deina
7. júl 2008

Tinusi, tak on je naozaj riadny vymyselnik! 😀 😵 Misulo je tiez velmi rad na rukach, ale zahra sa aj pod hrazdickou, aj na deke, ako kedy. Odkedy sme boli v nemocnici, zvykol si na ruky, ale da sa, nemusi byt na nich stale, nastastie.

Dobre ste sa mali, Serafinka? 🙂

Dnes som stretla v meste Klaudi, dokonca aj dvakrat. 😅

A kupila som stolicku, Fabulu, bezovohnedu, velmi je pekna. Este jej chyba par suciastok na uplne poskladanie, ale to necham na manzela, nech sa pohra.

V poslednom Dietati je jeden moj prispevok, otazka (v Cakame babetko), ale bohviako mi teda neodpovedali... 🙄

tinusi
7. júl 2008

Aj ja som videla v meste Klaudi, ale s niekym sa prave rozpravala, tak som ju neohlasila... spoznala som ju podla Simonky 🙂 ...

Ozaj, pouzivate niektora klokanku? Chcem malemu nejaku kupit, lebo sa chystame na vylet, aby sme mohli s nim chodit. Navyse sa to zide aj inokedy, ked sme u svokry - do terenu... 🙂

deina
7. júl 2008

My sme kupili Ergo, ze super nositko, tam sa bude malemu pacit, ALE... on v nom nechce byt, pritom je ocividne velmi pohodlne prenho aj pre mna. 😠 Dam ho tam, usalasi sa nachvilku a potom sa zacne vrtiet, spusti rev... proste on musi byt vpohybe, bud dole bruskom na rukach alebo aspon na kolenach a to s nim musim tocit, naklanat ho, hojdat ho...

tinusi
7. júl 2008

My mame babyvak, ale v tom ho mam len doma, ked ho uz musim nosit... napr. ked cely den posluchal a uznam, ze ma narok 😀 , alebo ked ho nieco boli... ale to je pre mna na von dost nepohodlne, lebo Matko, presne ako tvoj Misko, je akcny a ked sa mrvi, tak sa mi ta latka posuva a o chvilu uz je v uplne inej polohe ako som ho ulozila a to uz sa mu vobec nepaci... a dalsia vec, on chce vsetko vidiet... nechce byt privinuty ku mne, to ho nudi...
A deina, skusala si ho v tom nosit aj vonku? Lebo Matulo sa uplne inak sprava vo vnutri a inak vonku. Vonku sa mu velmi paci a ked s nim chodime - vacsinou manzel pred domom alebo tu u nas pred barakom - tak sa diva a diva...

babu218
7. júl 2008

Caute babule.Vy tu uz vsetky mate deti tak sa vas opytam.Ako mam obliekat novorodenca ked sa mi teraz narodi v auguste,lebo pocula som ze novorodencom byva zima tak ich treba obliekat teplejsie.Ci mu mozem obliekat bodinko s kratkym rukavom alebo radsej s dlhym?A jedna známa mi povedala ze sa nema babo natierat s olejom ako niekedy.Je to tak?Vraj ani kupat sa babo nema kazdy den.

tinusi
7. júl 2008

Ahoj babu, ja maleho kupem kazdy den, ale mam taky olejcek do kupela Oilatum a vtedy mu voda nevysusa pokozku.

babu218
7. júl 2008

Tinusi a ako to je s tym obliekanim?Ja mam taky pocit ze nic neviem a bojim sa ze sa nebudem o maleho dobre starat.Ja som hotova z toho tehotenstva aj z toho ze budem o chvilu mamina.

zgurkaa
7. júl 2008

babu218, moja mala sa narodila vo februari, nekupala som ju kazdy den, doteraz je to tak...len teraz vo velkych horucavach. Kupavala som ju kazde 3 dni...2-3 krat za tyzden. Starsia dcerka sa narodila v juli...ju som obliekala aj do bodinka v horucavach...smerodajny je vraj nos...aj ked su rucicky chladne, nos musi byt teply. No snad som ti trocha pomohla 😀 😉

babu218
7. júl 2008

Jasné baby,diky moc.

serafinka1
7. júl 2008

Deina: bolo fantasticky po každej stránke. Ideme aj v auguste a dokonca sa veľmi teším.

Babu: Ja kúpem Darinku každý deň. Zo začiatku -asi mesiac som ju kúpala každý druhý, ako mi to povedali v nemocnici, no Darinka bola po kúpaní kľudnejšia a tak som ju začala kúpať každý deň a doteraz to tak robím. Vo vode sa jej páči tak prečo jej to odopierať. Sú detičky ktoré sa nerady kúpu tak vtedy je v pohode 2-3 krát do týždňa, aby si ich nestresovala. Ale keď je takéto teplo, tak je lepšie každý deň. A s oblečením: v nemocnici zima nie je, ale neurobíš zle, ak si vezmeš aj s dlhými aj s krátkymi rukávmi. Aspoň ich budeš mať po ruke a podľa situácie sa rozhodneš. A neboj, bude z Teba dobrá mamina. 😉

babu218
7. júl 2008

Citala som vselico aj o tych ochrannych klobucikoch na ochranu bradaviek pri kojeni.Ja som si to kupila ale mozno som aj nemusela.Niekto hovori za a iny proti.Ale keby som to nepouzivala tak aky krem alebo mast je najlepsia?Urcite ich je viac na vyber.Boze stale mam pocit ze mi este nieco chyba pre drobca.

Diky babenky za uzitocne rady.

deina
7. júl 2008

No vonku som Ergo neskusala, zeby tam to slo lepsie? Bojim sa s nim vyjst v tom von, ze zacne kricat, vyslovene je nastvany, ked je v nom, nevie sa tam mrvit. A pritom to je take skvele nositko, vobec mi v nom nie je tazky (a to ma takmer 8.5 kg!).

Aj ja kupem Misula kazdy den. Zozaciatku sme ho kupali kazde dva dni, potom sme zacali kazdy den, asi tak ako Serafinina Darinka - po kupani je kludnejsi, aj lepsie zaspi. A teraz v tychto teplach ho mam casto obleceneho len v body. Kebyze je mensi, tak neviem, mozno by tiez stacilo body a dake nohavice, ponozky - Babu, to zbadas, ze mu bude zima alebo teplo. 😉

ewinah111
7. júl 2008

ahoj babu218 🙂 som predsvedcena ,ze bude s teba naozaj dobra mamina 😉 o babo sa urcite budes vediet postarat,pride to tak samo,ved uvidis aj sama 😵 .ja osobne som tie klobuciky pouzivala ale z dovodu,ze som mala stale vpadnute bradavky a v nemocke mi to hned dali,lebo bez toho som nemohla vobec kojit ☹ ,ale tak ti poviem,ze to nie je ziadna vyhra,babetku sa cez to saje tazsie takze ak nemusis tak radsej treba kojit bez toho. a co sa tyka masticky tak u mna sa najviac osvedcila calciova mast tu ti odporucia aj v nemocke 😉 .drzim palce aby si mala lahky porod,,co u mna nehrozilo,, 😢 a aby ste sa dlho tesili zzo zdraveho babetka 🙂 ozaj a ako sa maly bude volat?

babu218
7. júl 2008

Este to nieje na 100% ale asi Tobias.Je to trosku nezvycajne meno ale nejako sa mi chlapcennske mena ziadne nepacia.Manzel by chcel Marka alebo Nikolasa ale mne sa zdaju tie mena take otrepane no neviem.

ewinah111
7. júl 2008

No Marko mozno az tak nie je otrepane ako Nicolas hruuuuza 😒 inak ja som deticky tiez kupala kazdy den,lebo kupkanie milovali a podla to babetku aj chyba ak si na to zvykne,je to aj pre ne taky dobry pocit ako pre nas dospelakov ked si hodime sprchu alebo sa okupeme hned sa lepsie citime 🙂 no nie?

ewinah111
7. júl 2008

mam znameho,ktoremu sa maly vola Tobias,takze az tak nezvycajne meno to zas nieje 😉 .

deina
7. júl 2008

V nemocnici bola so mnou jedna maminka, ktora mala dvojicky Tobiasa a Matiasa. 🙂

Aj u vas sa tak rozfucalo? 😕 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre