Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

ericica
5. jan 2010

seraf drzim ti palce aby bola volna 😉
a vcera som ta nespoznala podla mna to uz mas za par lebo mas trochu opuchnutu tvar ,alebo sa to len mne zdalo??? 😕

serafinka1
5. jan 2010

eri ja už som celá opuchnutá, ja sa už ledva ťahám, už by som to mala najradšej za sebou, no 14-teho sa vráti Stanko z dovolenky a potom už budem spokojnejšia. Ale Ty už máš normálne bruško som si všimla, či zle som videla? 🙂

ericica
5. jan 2010

no mam vsak uz taham na 15 tyzden a ako planujem koncom februara idem na 4d a uz budem vidiet krpca z blizka,ja by som uz teraz kupovala ...tu na nete som videla take pekne dupacky ale nechcem sa do toh este hrnut tak si este pockam do marca....
no viem ze stanko dojde 14 teho ja idem k nemu 19 na poradnu ktovie kam zase isiel a ci isiel s priatelkou ja som taky romantik mna taketo veci zaujimaju 😀 😀 😀
urcite daka exotika 😝

serafinka1
5. jan 2010

ano išiel do Thajska, aspoň tak vravela sestra jednej v ambulancii. 14-teho už bude ordinovať.

ericica
6. jan 2010

no seraf komu je dobre 😀
nevadi my sme si dneska uzivali sniezik ale neboli sme vonku len asi 15 min.lebo mala v noci zase horuckovala 🙄
kedy to uz prejde vsak aj u mna sa to uz taha od vianoc a nie a nie prejst 😠 v noci ma zase zacalo skriabat v hrdle 😝
a seraf ty sa ako citis???vydrz este 8 dni a potom to moze na teba prist 😵

serafinka1
6. jan 2010

Eri no zatiaľ sa držíme, aj keď už sily mi dochádzajú. Dnes som už vyhodila aj vian.stromček, dala dolu všetku vian.výzdobu, pripravila drahému Darinkin harmonogram a už sa len budem pomaličky chystať, nech nás to nezaskočí. Dokonca sme si aj zajednali nadštandartnú izbu, že vraj to robia baby predbežne a potom sa uvidí ako to dopadne, no tak ma už majú zaznačenú na 20.1.

ericica
6. jan 2010

ale nemas ty termin 30 teho alebo uz si sa dohodla so stankom na 20 teho???

tinusi
7. jan 2010

My sme dali pupocnikovu krv odobrat, ale sme ju darovali do centralneho registra. Keby sme si ju chceli nechat pre seba, bolo by to dost drahe. Ja si myslim, ze keby ju vsetci darovali, vsetci by to mali zadara... ale to je jedno. Ja som toho nazoru, ze ked pomoze komukolvek na svete, nebude to zbytocne. A tak to urobime aj teraz...

katika1
7. jan 2010

ahojte, tinusi, mám rovnaký názor a tiež to chcem tak spraviť nabudúce 😉

bzzmajka
7. jan 2010

Baby, nie je tu nikto z Nesvad? jedna známa tam ponúka prácu. Možno niekomu pomožem aj ja...

ericica
7. jan 2010

ale tak to potom preco nespravia lekari kazdemu odber?vsak to ide zbytocne do odpadu ,vsak ani ja by som nemala nic proti tomu keby mi ju zobrali ,no a ani som nevedela ze to musim niekde ani neviem kde povedat ze mi ju mozu odobrat 😲 😲 😲

serafinka1
7. jan 2010

eri tu na koni mám 30, ale podľa PM 28. no cisaráky sa plánujú a Stanko ich robí o týždeň skôr a povedal mi dátum 20.1. Či sa zmení niečo po príchode z jeho dovolenky netuším, ale nemuselo by, už som nastavená aj psychicky na tento dátum.

deina
8. jan 2010

Erika, su tam dost prisne podmienky pri tom darovani. Ja som tiez chcela darovat, ale nemozem, aj kvoli autoimunite, aj kvoli tomu, ze beriem lieky (aj pocas tehotenstva), nuz neda sa. A kym som si stihla rozmysliet, ci si ju nechame odlozit alebo nie... zase sa maly poponahlal a nestihla som. 😅

ericica
8. jan 2010

deina to som ani nevedela 😖 to fakt a o ta kvoli ti robili kvoli tomu nejake vysetrenia???
no aj ja mam na koni iny tyzden ako by mal byt 😖 a pritom som si nastavila presne den poslednej mrchy,tak nechapem 😒
a ked sa narodila rebi aj mne dal termin kedy mi to spusti,bola som v utorok na poradni a povedal ze to mam uz prebiehajuce ze to v piatok spusti takze som vedela kedy ten velky den bude 😵 😵 😵

deina
8. jan 2010

Erika, nie, len som si to zistovala. Takto na nete, tych informacii sa da najst dost. A oni potom ti daju aj dotaznik, ked uz priamo s nimi hovoris.

ericica
8. jan 2010

takze dajme tomu ze sa na to podujmem a chcem ju darovat,co mam spravit?mam to povedat stankovi alebo musim to niekam zahlasit???o tom nic nevies???

tinusi
8. jan 2010

Ahojte. O moznosti darovat pup. krv som sa dozvedela na tych prednaskach u Kalmanovej. No a potom som len v nemocke pred porodom povedala, ze chcem tu krvicku odobrat a darovat. Nikto ma nevysetroval, spoliehali sa asi na choroby uvedene v tehu knizke a pri prijme. Ja mam tiez chronicke ochorenie, ale asi to nevadilo. Potom mi len pri priniesli taky papier na izbu a ten bolo treba u lekarky potvrdit /detskej/ a poslat do Ceptry. To bolo vsetko.

ericica
8. jan 2010

diky tinus 😵 😵 😵

catrin23
9. jan 2010

Danimu prajeme vsetko len to najlepsie k prvym narodeninam!!! Kamarat Brianko a Katka! oslava bola super moni, dakujeme 😉 😀

monica25
9. jan 2010

cat-aj my dakujeme 🙂 ste zlaty ze ste si na daniho spomenuli 🙂 a dani dakuje v elmi pekne za darceky uz spinka v pyzamku je nadherne (to pyzamko)a aj dani v nom 😵 😵 😵

catrin23
10. jan 2010

dala si mu ho? dobre mu je?tak to sa tesim velmiii

ericica
10. jan 2010

aj my sa pripajame moni...malemi daielkovi zelame len to najlepsie hlavne zdravicko....booze ved len teraz sa narodil a uz chodi 😲 😲 😲
moni odfot ho v pyzame a hod do albumu 😉 😉

tinusi
11. jan 2010

Wau Danielik ma uz rocik?!!! To aj my gratulujeme!
Ved len teraz sa narodil... normalne som v soku! Sranda, ked ditko nevidame, tak mame pocit, ze ani nerastie, ako je to u dospelakov... a pritom...

deina
11. jan 2010

Aj ja sa pripajam, prajem vsetko najlepsie k prvemu rociku. 🙂 😵

Dnes je ako krasne, uz sme aj prechadzku stihli s drobcami, super.

tinusi
11. jan 2010

Deini, ako zvladas dvoch drobcekov... zacinam sa zamyslat ako to bude u nas. Nerobi Misko Matkovi zle? Myslim tak nevedomky. Kde mavas drobceka kym napr. navaris? Ja som uvazovala nad tym dat postielku niekde napr. na chodbu (ja mam chodbu prepojenu s kuchynou), aby som nanho stale videla, lebo Matko sa vsade stvera a skace... minule sa vysypal z kocika, lebo tam divocil. Nic sa mu nestalo, lebo on je kaskader. Aj ked sa udrie, neplace, len sa chyti ako dospelak a povie: "Au." Place len ked sa hneva... takze sa bojim, ze to bude divocina, ubranit babatko... 😒 😝

deina
12. jan 2010

Nie, nerobi mu zle, kludne ho mozem nechat pri nom (napr v lehatku). 🙂 Ale vacsinou ho mavam pri sebe, lebo je nespokojny, ked ma nevidi, najradsej by sa stale nosil, ale tak ma smolu, neda sa ho cely den nosit, zvedavca maleho. Akurat, ze je dost hlucny v poslednom case, tak mi ho casto budi. 😒 Neda sa mu vysvetlit, ze ma byt ticho a akurat nema vzdorovat, ked babo spinka.

ema.nz
12. jan 2010

ahojte 😉

danimu vsetko k 1.rocku najlepsie 😵 a emuska posiela pusinku 😵

a misulkovi vsetko naj k 2.rocku 😵 😵 aj tomu posielame pusinku 😉

deina:to mozno robi misko naschval aby bol stredom pozornosti 😅 ale aj tak vas obdivujem,ze stihate 2deti 😝 moja je posledny tyzden taka zla,ze ma presla vsetka chut na dalsie dieta 😒

ericica
12. jan 2010

emma aj to prejde bude zas dobre 🙂 ale potom bude aj zle a zas dobre a tak sa to bude striedat 😀
miskovi zelame vsetko najlepsie k jeho 2.rociku vela vela stastia a zdravia.....

deina
12. jan 2010

Dakujeme, baby. 🙂 😵

Oslavenec uz spinka a s Matkom sa chystame do poradne na ockovanie. 😒 Nechce sa mi... a zima je vonku riadna, boli sme doobeda vonku, Misula som uchodila, Matko ten chrnel v kociku, ani sa nepohol. Stretli sme aj deti z nasej skoly, tak pokukali babetko, aj kolegyna, ze aky je uz velky Misko (musim ho dnes odmerat, vaha je okolo 13,4kg, presnejsie sa nedalo, lebo mlady pan stal na vahe a reval ako o dusu akoby som ho na zerave uhliky postavila, rukami tam maval, slzy ako hrach 😨 )...

Ema, ono to je podla mna len ten klasicky vzdor. Uz predtym ho to obcas chytalo, ale teraz to bolo take vyraznejsie. 😅

gabikasz
12. jan 2010

ericica dodatočne všetko najlepšie k okruhlinám 🙂 🙂 🙂 teraz som sa dočítala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre