Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

ema.nz
26. máj 2010

@dida81 nieco je na strande,tusim v nedelu...

@deina známi tam zvyknu chodit vraj je tam super 🙂

a ja uz chcem teploooooooooooooo 😠 😠

dida81
26. máj 2010

Eri - vauuu,, drž sa moja...fakt vsetko tak leti,,my dnes mame pol roka 😉 a ja mam pocit, že som teraz rodila... 😅

Deina- minule som to tu pisala o tom novom MC .. no nikto na to nereagoval 😢 , nebola som tam, len v rámci kocikovania som to nasla.

Tinusi - ja obcas Kubkovi spominam, že nooo tu v brusku si bol 9 mesiacov a t d.... a že pred rokom si bol takýý malicky.

dida81
26. máj 2010

Tusim vlani pršalo na MDD... no sak tento rok sa to asi zopákne,kedže denne burky a dažde...to poteši s malými detmi uuplne najviac!
A niektorá ste už boli minule roky na Strande? Co tam je? Ci atrakcie pre detváky?
A ani by mi nelso o dažd, no clovek sa boji, ked je dalej od domu, že nedobehne, ked sa spusti daka prietrž.. 😕

ema.nz
26. máj 2010

my sme boli raz asi pred 4rokmi...niekto tam spieval,len uz neviem kto 😀 malovali detom na tvar,tusim bola aj trampolina a aj vtedy bola kosa,nikto sa nekupal 😅

deina
27. máj 2010

Teraz to ma byt nieco podobne - malovanie na tvar, niekto bude vyspevovat + budu tam hasicke auta, policajne... to by sa Miskovi asi aj pacilo, ale neviem... v tomto pocasi ma to az tak nelaka, zase je zamracene. 😠 😠

Ema, tam do tej doliny chodievaju? Kebyze je krajsie pocasie, aj opekat sa tam da a gulas varit, super, ale teraz je vlhko, mokro...

ema.nz
27. máj 2010

deina:hej do tej doliny vraj je to tam super,uz nas aj par x volali nech ideme s nimi ale este sme neboli....

a my sme aj chceli ist na ten strand ale veru animne sa neche,ved toto pocasie je uz fakt na maslu ☹ 😠

ginger17
27. máj 2010

ahojte baby, chcela som sa opytat ake mate skusenosti s NZ nemocnicou. Pripadne ak mate nejake ine (pracujem v BA), tak neviem ako je to tam.. tu EPI este stale nedavaju?

ericica
27. máj 2010

ginger ja mam skusenosti dobre a po druhe babetko si idem zase do nz 🙂
a ako viem epi este stale nedavaju 😉

tinusi
27. máj 2010

Pokial viem, epi stale nedavaju. Skusenosti mam velmi dobre, a to som nemala nikoho zajednaneho.

lunnan
27. máj 2010

Ani ja ja som nemala, pretože už pred pôrodom si zistila od iných mamičiek, ako to tam je. Môžem povedat, že neľutujem, pretože sa o mňa dobre postarali.

mama1987
27. máj 2010

prosim vas,chcela by som ist rodit do NZ,ale nepoznam porodnikov,gynekologicku mam v sali..viete mi poradit??kto je podla vas najlepsi a to za nim/nou len pridem a poviem..u vas chcem rodit a hotovo??😀 absolutne neviem ako to funguje..:-/ prve som rodila v sali a pri porode bola moja gynekologicka..tam ale porodnicu uz zrusili..

deina
28. máj 2010

Mama, brala by som Bezakovu alebo Stanka alebo aj Smolarika (ten je mlady, ale super lekar). Skus sa opytat Didy81, ona mala tusim Bezakovu a bola spokojna. 😉

lunnan
28. máj 2010

Keď som tam bola ja, službu mali Bezáková so Smolárikom. A bola som spokojná. 🙂

dida81
28. máj 2010

caute, no ja som mala povodne Bezákovu vybavenu (cez známost) ale dopoludnia ona nemože (ani vacsina z nich, maju vraj dopoludnia svoje ambulancie atd).... a ked som sla v noci rodit, myslela som, že to bude až dopoludnia... tak som jej ani nevolala,,,ale aj preto, bo mali službu Stanko-Rencková- boli super!
Vedela som, že maju službu, tak som to neriešila...ale tj na dlho.
Mama- ved ked ta niečo konkretne zaujima IP.

ericica
28. máj 2010

mama dobre si sa rozhodla ze ides do nz...ja pochadzam tiez zo salianskeho okresu ale do GA by som nesla rodit ani za svet....segra aj jej kamoska tam rodili a obom babetkam sa pri porode zlomili klucne kosti a aj sa potrapili....
ja som rodila v nz a mala som zajednaneho Stanka ,,,,bolo vsetko super,a teraz za par tyzdnov idem zase a znovu som si ho zajednala 😉 dida ma pravdu obaja su super 🙂

ericica
28. máj 2010

inac kocky dnes som bola na poradni a som mu povedala ze mam uz vecer dost casto menstruacne bolesti a aj mi dost puchnu nohy ,a on mi povedal ze som sa uz zacala aj otvarat,tak mi predpisal cipok vaginalny,aj volaku tabletku na noc a magnezium 😒
dufam ze aspom tie 4 tyzdne vydrzim 😖

ema.nz
29. máj 2010

eri:nic sa neboj este vydrzis 😉 a nemusi to byt 4t staci ak vydrzis este 2t 😉 a moja mala sa narodila v 35tt a povedala by si to teraz na nu 😎

ericica
29. máj 2010

erika to vazne to som nevedela 😲 ale nebola v inkubatore alebo ano???no veru ze nepovedala 😉

deina
29. máj 2010

Erika, to vydrzis, aspon tie 2tt urcite. 😉

tinusi
30. máj 2010

Neboj eri, ja som si tiez myslela, ze ak neporodim predcasne, tak isto to bude skor ako v termine a napokon som rodila den po termine. Trochu zvolni a viac oddychuj a bude to v pohode... 🙂

sksko
30. máj 2010

@tinusi ahojte.. len tak obcas nakukavam... No epi u nas v nemocnici nedavaju, aj ked lekari na to su😖 avsak nemaju este upne ukoncene atestacie , tak to mozu robit len po poveoleni primara.. ale zia primar je nazoru ( vraj 😀) ze sa to vsetko da vydrzat aj bez epi ( aj ked ja som vydrzala, ale niekto mozno naozaj nie 😖)
som len zvedava ako sa k tomu postavia ked si ti mladi lekari urobia atestacie a budu to moct robit bez dozoru. Ja by som si veru aj zaplatila keby bolo treba, len nebolo za co a komu (a ten mlady lekar je moja kamoska 😖)

sksko
30. máj 2010

@ema.nz o teple mi ani nehovor, ved ma poznas 😀 a ked pozeram to pocasie na utorok a stresu.. no duper .-D zas to istia Mlyny alebo hypernova alebo aquarko.. ved by ma deti dom apoobede zozrali 😀 ale potom uz snad bude teplooo...

dida81
30. máj 2010

ericica- ja som zase bola presvedcena, že porodim aj o mesiac skor..Každemu som vravela, že už - už..a aj ja po termine dva dni. 😒
Neboj, vsetko bude oki, myslime na teba. 😉

My sme sa chystali na Strand... ešte pred hodinkou..no nejako nam počko nepraje.. teda ani detom. I ked sice nas drahokam by z toho vela nemal,, no tak sme tam chceli ist kuk. 😒

@sksko - tak ja si počkam na tu EPI ... hehe... naražam , že nech si mladasi porobia atestácie ... 😀

tinusi
30. máj 2010

sksko, mlady lekar je tvoja kamoska??? Nerozumiem,,,,

ema.nz
30. máj 2010

@sksko poznam 😉 ale uz prosim ta najdi nejaku stranku kde bude napisane,ze uz bude len teplooooooooo 😎 😝
@ericica no narodila sa 34+6 a nebola v inkubatore,len ju 24hod vyhrievali a sledovali...a beru ju akoby sa narodila v 37tt,vraj to mohol byt aj zle vypocitany termin co je blbost 😕 ona bola planovana a mm tvrdi,ze on este aj vie kedy ju urobil 😎 😀

deina
31. máj 2010

Aj ja chcem teploooo, uz mi tato "jar" dost lezie na nervy. 😝 😠 Kukam von a zase dazdniky, esteze sme nesli von, neriskla som to, keby nahodou nielen prsalo, ale rovno nejaky lejak s krupami by prisiel...

ericica
31. máj 2010

kocky dakujem ste zlate 😵 tie tabletky od dr zabrali mam sa lepsie.....no a tie 4 tyzdne dajako vydrzim 🙂
a to pocasie teraz vam nieco poviem ja som chodiaci barometer a uz teraz vam hovorim ze bude nenormalne horuce leto,,scie bude dost zrazok(burok) ale este sa zapotime to mi verte....si na mna spomeniete ked budete to teplo preklinat 😀 😀 😀

sksko
31. máj 2010

@tinusi no zle som sa vyjadrila... mladi lekari tam su viaceri a jedna z nich je aj zena a to je moja kamoska.. hovorila som o lekaroch v muzskom rode 😀

sksko
31. máj 2010

@ema.nz ja ti tu stranku dam aj sem , lenze oni su velki optimisti a tych 27 stupnov vzdy hodia tak o 10 dni a do vtedy sa to jasne este zmeni.. ale pre naladu sa to dobre pozera 😀 ( predpoved na dlhsie ako 3 dni treba brat len ako taku informaciu 😀 tak na 60 %-70%)
http://pocasie.aktuality.sk/nove-zamky/

tinusi
31. máj 2010

Eri, presne to o lete tvrdi moj manzel... vraj obrovske tepla a burky...
Dnes sme ani my nesli von, ved tak nenormalne fuka, ze by nas hadam aj odfuklo... tu medzi panelakmi je to o zivot.. 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre