Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

dida81
22. jan 2011

píšm sama sebe 😀 malo to byt @lubinka26

lubinka26
22. jan 2011

@dida81 pojdem sa tam pozriet v pondelok. uz som sa rozhodla 🙂 no ja chcem to vibracne kresielko, hradzicku a el. pestunku, hoci neviem, ci to tam budu mat.
hej, odisla k Stankovi 🙂

dida81
22. jan 2011

@lubinka26 a mas ho vyb. aj na porod ? Ja som rodila u Renckovej a Stanka a boli SUPER!

lubinka26
22. jan 2011

@dida81 velmi by som ich chcela k porodu, ale bohuzial, kvoli financiam to nepojde ☹ co uz... tak co som citala temu o NZ porodnici, v podstate su super vsetci az na dvoch. ty si ho mala zazmluvneneho? chodim k renckovej na prietoky a ultrazvuky a je strasne zlata 🙂

dida81
22. jan 2011

@lubinka26 - nemala som ich vybavených ... Mali náhodou službu 🙂
Drzim palceky !!! Aby si aj ty mala stastie na fajn lekárov pri porode..

adrioska
23. jan 2011

Ahojte baby,

ak by te mali zaujem, nasla som na FB link na stiahnutie tej Hirteho knihy:
http://rapidshare.com/files/381822181/HIRTE.pdf

snad mi to tu admini nezmazu, ak ano, tak mi napiste IP. 😉

nienna
24. jan 2011

@deina áno pre mňa, ďakujem za tip 🙂 raz som bola v starej nemocnici u jednej ale tá nebola veľmi príjemná

kaja73
24. jan 2011

@adrioska K tym tvojim otazkam,my už maleho očkovat nebudeme.Možno ak do 10 rokov neprekona osypky,mums ,tak toto zaočkujeme,ale skor určite nie.A este možno o par rokov tetanus,ale tym to hasne.Starši syn ma zatial všetky pov.očkovania-vtedy som sa tymto problemom ešte nezaoberala,ale teraz by mal mat posledne očkovanie na zaškrt,tetanus ,obrnu a čierny kasel,takže zvažujeme čo spravit.Vidim to len na tetanus,ale až neskor.Ved ten učinkuje až 15 rokov a naposledy ho dostal v 6 rokoch,takže mame čas.Inak v tej knihe mas aj odpovede na tvoje otazky.je to fakt komplikovana problematika.

deina
24. jan 2011

@nienna, nuz v starej nemocnici bola kedysi prave Ockajakova, co ju tu vychvalujeme. Tak ktovie, ci si nebola u nej. 😅 Ku mne bola velmi mila.

adrioska
24. jan 2011

@kaja73 uz sa tesim, az ju zacnem citat...a doktorke si uz hovorila, ze nechces dat ockovat viac? ako zareagovala? Podavala si aj nejake vyhlasenie? A koho mate vlastne za pediatricku, ak sa smiem spytat? Mozno mame rovnaku a aspon budem vediet , ako reaguje, ak by som uz aj ja odmietla ockovania...my mame Pitonakovu...

kaja73
24. jan 2011

@adrioska Cez IP

deina
27. jan 2011

@kaja73, videla som ta v teme o MMR a tam spominas nejaku REMEDIU, nieco proti vedlajsim ucinkom. O co ide? Prvykrat to pocujem.

dariakeriova
27. jan 2011

@nienna ahoj 🙂 v NZ a v širokom ďalekom okolí je najväčší odborník doktorka Bajzová, sídli v bývalej budove Star-beck.

kaja73
28. jan 2011

@deina Daj si do googla remadia homeopathy manufactory a tam sa ti objavi aj tato firma.Potom si odklikni Remedies,objavi sa ti abeceda a už si podla nej vyberaš protivakcinu.Napr pod M sa ti potom objavi viac pismen ,odklikneš si MM a potom sa ti objavie dve protivakciny na MMRku.Ta impfstof by mala byt ta spravna.No a objednas si.Niekde mam napisane ake riedenie,ale naspamat to neviem-ale asi su to tie glubuli-30,200,1M a 10M.Potrebuješ vsetky styri.Den pred očko.das tu 200 jeden krat 5 guličiek,potom v den očko 5guličiek a este dalšie dni ak je reakcia.No a o mesiac spraviš detox bud v kratkej,alebo dlhej serii.Kratka je jeden den 30,druhy den 200,treti 1M a stvrty 10M.Ak na niektoru davku dieta zareaguje, tak znovu zopakuješ na druhy den to iste riedenie a stale ho opakuješ kym je reakcia.Detox v dlhej serii sa robi ak su reakcie na vakcinu važnejšie.Robi sa tak isto,len každe riedenie davaš tyžden.Vždy sa dava 5 guličiek 1 krat za den.Ide o homeopatiu vyrobenu priamo z vakcin,takže by mala zabrat na problemy vzniknute z tej ktorej vakciny.Ale ostatne neviem,ktore su ,len tu MMRku viem.Ale riedenia su vždy rovnake,teda vždy objednavaš 30,200,1M a 10M,len meniš protivakciny.Aj postup je vždy rovnaky.treba si pozistovat co je napr na hexu a dalsie,čo sa u nas použivaju.Tam je totiž obrovsky vyber,že sa v tom človek nevyzna.Inak vieš si to dat aj do nemčiny,madarčiny a angličtiny-tie stranky.Mne to vačšinou naskakuje v angličtine.

deina
28. jan 2011

@kaja73, dakujem. Zatial sa na MMR sice nechystam, ale toto ma zaujalo, tak keby nieco, ze raz k ockovaniu dojde, vyskusam.

adrioska
1. feb 2011

Ahojte baby , nepoznate niektora koznu doktorku Selicku? MM by chcel k nej ist...neviete, aka je? A aky je u nej postup? Ma vela pacientov? Objednava na cas a za poplatok alebo bez neho? dakujem za info... 🙂

dida81
1. feb 2011

@adrioska - ahoj, objednáva sa u nej /aj na mesiac ma už objednavky/ , ma vela pacientov . Ja mám s nou velmi dobre skusenosti .

adrioska
1. feb 2011

@dida81 dakujem pekne za info. 🙂

nienna
2. feb 2011

@dariakeriova ďakujem za radu, už sa k nej aj idem objednať 🙂 len si najprv musím ísť po ten výmenný lístok k doktorovi, teda myslím že to ešte nezrušili.....škoda

dariakeriova
2. feb 2011

@nienna ahoj 🙂Dnes som v správach zachytila, že až od apríla sa rušia výmenné lístky (konečne) 🙂

delilah1
3. feb 2011

ahojte maminky ... sem tam vás zvyknem prečítať, ale teraz by som sa rada aj pridala ak môžem...

lubinka26
5. feb 2011

ahojte, opytam sa aj tu. su v NZ nemocnici povolene nasvstevy? ako to vyzera?

deina
10. feb 2011

Baby, uz boli v NZ zapisy do skolok, neviete?

adrioska
10. feb 2011

@deina myslim, ze len teraz zacnu...konkretne v skolke na Nabreznej budu 1. a 2. marca...

deina
11. feb 2011

Super, dakujem. To ja len tak pre istotu zistujem... 🙂

tinusi
11. feb 2011

Vsade bude zapis 1. a 2. marca 🙂

deina
11. feb 2011

@tinusi, vdaka. 🙂 ides zapisat niekam Matka?

tinusi
16. feb 2011

Ano, na Cyrilometodsku, mame to cca 200 m. Ale chcela by som len na doobedie, uvidime, ci sa bude dat. Ak by sa mu velmi pacilo, tak aj na cely den. Len on je taky vlk-samotar. Najradsej sa hra sam, alebo ked v spolocnosti deti, tak spekuluje a blazni sa. No a je mi ho luto dat na cely den prec, ked som este doma... Zuzka, to je ine kafe. To je certica. To nie je taky maminkin "cicik" ako bol Matko v jej veku... 😀

ericica
18. feb 2011

@tinusi jejda tinus ahoj davno som ta tu nevidela ...ako sa mate???zuzka poslucha???

gustinka
28. feb 2011

ahojte novozamcanky,
chcela som sa opytat s ktorym detskym lekarom mate dobre skusenosti?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre