Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

adrioska
21. jún 2009

Renika, Serafinka ďakujem...budeme teda skúšať. 😉 A Tebe Serafinka prajem veľa šťastia pri odstavovaní, verím, že to nie je ľahké pre Teba ani pre Darinku, ale určite to bude dobré...ani ja si to neviem predstaviť, ale teraz ešte na to nemyslím a možno sa Matúško odstaví sám, ktovie...

darca46
22. jún 2009

Renika,
ahoj, no pôvodne som absolútne zamietla možnosť rodiť v NZ. Ja tam nijakého pôrodníka nepoznám a moja lekárka k pôrodom nechodí. Rozmýšľala som o Topoľčanoch alebo Banskej Štiavnici. No je to dosť ďaleko. Ty si rodila u Bezákovej?

tinusi
22. jún 2009

Ahojte,
Ja som Matkovi davala prevazne mliecne kase. Skusala som aj nemliecne (slivkova mu robila dobre, ked ho zapekalo), ale vacsinou som nebola schopna odsat si svoje mlieko, hoci som skusala. Tak som mu k nej davala umele mlieko... cize som z toho urobila mliecnu, len mlieko som musela urobit zvlast... ale ta slivkova je len mliecna, tak som nemala inu moznost.
Inak, ja som mala pri porode tiez Bezakovu a bola som velmi spokojna. Akoze mohla byt milsia a tak, ale profesne bola perfektna. Poznam len jednu babu, ktora s nou spokojna nebola. Mala tazky porod a museli ju mesiac ci dva po porode este raz zasivat. Ale na druhej strane mala pri porode komplikacie, snuru mala prikratku a dieta sa vracalo stale spat. Myslim si, ze vdaka tomu, ze mala pri porode tuto lekarku jej dieta je zive a zdrave.
Serafi, vela zdaru pri odstavovani... ja mavam tiez cierne myslienky pri pomysleni na odstavenie... tak snad sa ti to co najlahsie podari a podas mi referencie... matko tak lubi prsko, ze ked sa prezliekam, tak sa na mna smeje, zalizuje sa a hovori:"Mnam!" 😀 😝

deina
23. jún 2009

To je podarene. 🙂

Ako je otvorene to nase MC? Od jednej poobede? Ked je taketo hnusne pocasie, neviem, kam ist s krpcom, aby sme neboli doma...

deina
23. jún 2009

Ozaj, u nas sa asi nikde nerobi fetalny echokardiogram, ze?

renika
23. jún 2009

ahojte 🙂
darca, ja som mala cs, ale bola pri tom Bezáková, nie ona robila cs, ale bola tam. Lebo po pôrode prišla za mnou sa ma spýtať, že ako sa mám, že ona mi bola pri sekcii a bola milá, ani som nevedela kto je to, ale mi povedala také povzbudivé slová, dobre mi to vtedy od nej padlo. Spolubývajúca mi potom povedala, že to bola B.
a keď som pýtala, že kto je taký naj na pôrody, lebo moja dr. tiež k pôrodom nechodí, tak mi odporučili ju. Konktrétne jeden dr. z nemocnice mi ju odporučil. Ale nevybavila som si ju potom k pôrodu, ja som bola taký zvláštny prípad, takže okolo mňa aj tak dosť skákali všetci 😅

tinusi, toto presne robil Maxim aj mne, keď som sa ráno obliekala a videl prso, tak hneď mňam mňam. Už pár mesiacov nekojím, neuveríš, ale hovorí to doteraz! A keď sa ho spýtam zo srandy, že či chce mliečko, tak vždy povie NIE, ale veľmi rázne 🙂 Ale je to milé, že si pamätá ako som ho kojila, bol to krásny čas...

deina a s MC podľa mňa super nápad, vo štvrtok ideme?

ako tak pozerám z okna, o chvíľu sa nám vyleje jazierko 😖

deina
23. jún 2009

Ja by som sla, davno som vas nevidela (vlastne teba Reni som asi este ani nevidela) a uz ma Misulo fajn rezim, nespi poobede, takze vpohode mozeme dofrcat.

Aj tu prsi. ☹

ema.nz
23. jún 2009

ahojte,deina tak to netusim 😅

baby a hlavne renika dorobte si skolu cim skor! 😉 lebo potom to bude stale tazsie,budete starsie,pohodlnejsie a hlavne z toho uplne vypadnete!!! ja som zivy priklad vzdy som si nasla vyhovorku preco si neurobit vysku ☹ 😠 a neviem preco ma k tomu nasi nedokopali!!!!segry si uobila hned postrednej a ja ze ved mam cas a prd....teraz by ma uz k tomu nedolopal nikto 😝

reni:vcera mi volala tvoja svagrina,ze aky mam kocik....ze ma videla v meste a ze sa jej strasne paci 😵 ja som mala hokej som nevedela s kym volam 😖 az potom mi to nejako zaplo a som sa jej opytale,ze ci je tvoja svagrina 😝

renika
23. jún 2009

deina, hej, my sme sa ešte nevideli, mohol by ten štvrtok vyjsť, aj ostatné baby by sa mohli pridať, doma je nuda 😝

ema, máš pravdu s tou školou...veď uvidíme čo bude...
nič mi nehovorila, že ti bude volať, ani sa nepýtala, že aký máš kočík, či neviem. Ale stále vyberá, boli sme v nedeľu v Brendone v Budapešti, tak si nakúpila výbavičku, ale kočíky nemali pekné 😒

ema.nz
23. jún 2009

reni:ona vlastne teda Monika volala mojej mamine a vcera som tam nahodou bola 😉 a oni uz mali svadbu 😕 najako som mimo.....povedala iba tolko ze bude chlapec a ze temin ma 11.9.

ema.nz
23. jún 2009

inak toto pocasie ma neskutocne vytaca! 😠 😠 to akoze kedy chce byt teplo????

deina
23. jún 2009

Mna tiez a s krpcom je vnutri na nevydrzanie. Tak ale co ho vyzeniem von do dazda?

ema.nz
23. jún 2009

a reni tie nakupy v dobrom zavidim 😉 my nemozeme ist nikde este stale kojim...kym sa dostaneme do madarska tak uz bude urcite na prd kurz 😠 ...inak minule som pisala,ze moja srdcovka je kocik bugboo bee a teraz som citala,ze ho SIO oznacila za nebezpecny 😕

renika
23. jún 2009

áno, mali už svadbu 🙂

deina, aj my dnes ešte neboli vonku, fakt leje, nie popŕcha, ale leje. Maxim chcel od rána spať, chodil ako mátoha, hlavičku si dával na sedačku a chcel spinkať..nakoniec ale vydržal a išiel spinkať načas tak ako vždy

ema, potom si tie nákupy vynahradíš 😉 My sme začali chodiť bez malého asi okolo roka keď mal, síce som ešte kojila, ale už papal tak veľa, že sme mohli na pár hodín odísť aj bez neho. Uvidíš, že teraz Ema ešte väčšinu stravy má mm, ale postupne sa to začne meniť, mesiac po mesiaci ju budeš stále menej kojiť, až nakoniec sa bude kojiť len ráno a večer a to už môžete ísť cez deň kam chcete 🙂
a ten kočík 😲

tinusi
23. jún 2009

No, my by sme sa do toho mc pridali...
Reni, to je zlate, ako si ho oducila od kojenia?

renika
23. jún 2009

tinusi, nemusela som ho odúčať. Keď mal jeden rok, bol závislák číslo jeden. Ležala som pri telke, ťahal mi tričko, chcel sa stále kojiť. Vtedy som myslela, že to bude veľmi ťažké ho odučiť, že ho budem určite kojiť do troch rokov. Ale keď mal 15 mesiacov, prestal sa kojiť úplne sám. Ja som mu núkala plné prsia a ani za svet nechcel. Dával tam macka alebo levíka na prso, nech pijú oni. Neviem doteraz, čo spôsobilo ten prevrat, ale som čítala, že proste musí prísť ich čas, deti vedia, kedy majú dosť, kedy im stačí...Vtedy som bola nešťastná, že prečo už nechce, prečo tak veľmi odmieta piť, ale s odstupom času to beriem tak, že to bolo veľmi dobre, prestať takto prirodzene, podľa toho ako sa on rozhodol. Vlastne sme mali v tomto šťastie

ema.nz
23. jún 2009

reni:zober veroniku do NZ do tej novej predajni PREdeti na podzmskej maju tam aj casuly aj nove concordy 😉 mozno sa jej zapacia...a ked tu uz budes tak sa ozvi a mozete dobehnut 😵 zober aj maleho a deti budu mat zmenu 😉 nasa mala velmi lubi deti ahlavne seba v zrkadle 😀

renika
23. jún 2009

ema 😀 Aj Maxim sa ľúbi v zkradle, dá si aj pusinku a keď poviem, aby dal aj mne, tak nedá
kde je tá nová predajňa? Vedľa čoho?

renika
23. jún 2009

a vy máte ešte malé dieťa, takže váš byt ešte nie je prispôsobený na takých huncútov ako je Maxim, tak o rok môžeme prísť 😀 Keď už budete mať všetko odložené, nikde nič nebude položené, v dosahu nebudú veci na rozbitie 😅
a kedy si tu bola? Aj v nedeľu? Keby som to vedela, boli tu Katkiní, mohla si prísť!! Najbližšie sa ozvi, keď tu budeš

ema.nz
23. jún 2009

reni:po kom to tie deti maju,ze su take samolube 😀 nie isla som len vcera rano busom a potom bol feri pre nas 😉 nabuduce sa ozvem 😉 a neboj mi nemame tolko vela nabytku tak kludne dobehnite!!!ozaj katka uz ma vysledky???

ta nova predajna je na podzamskej vedla poistovne union 😉

ema.nz
23. jún 2009

a mame velke akvarko to by sa malemu pacilo 😵 😉

ema.nz
23. jún 2009

jeeeeeeeee prestalo prsat 😵 😵 ako dobre,hlavne ze som si prave zmyla vlasy 😠

renika
23. jún 2009

hej, katka už má...
neviem kde je poiťovňa Union 😅 V meste v NZ som nebola 100 rokov, podzámska je tá cesta, ktorá ide dole od Zámčana?
aj my máme akvárko 🙂 A máš pravdu, malému sa odmalička veľmi páčia rybičky, teraz im už dáva papať on 🙂 Ale napr. Katke sa tie naše ryby vôbec nepáčia, že sú hnusné 😝 Vy máte aké rybičky?

renika
23. jún 2009

ani tu už neprší, keby sme mali gumáčiky, tak môžeme ísť poobede von, ale nemáme ☹
kde sa dajú kúpiť v NZ?

deina
23. jún 2009

Ja by som tiez rada gumaky pre maleho, ale neviem, kde by mohli mat... mozno v deichmane?

Pre deti je na Podzamskej, nedaleko kina Mier a MC. 😉 To je ta ulica, ktora vedie az dole ku Kiosku.

ema.nz
23. jún 2009

tak najskor oprava hore malo byt SOI

reni:to je ta ulica co vedie od socialnej poistovne k "orindžu" 😉 a gumaky neporadim ale asi ako pise deina v deichmane

deina
23. jún 2009

Ked ich niekde budu mat, dajte vediet, aj ja chcem. 😉

Hura, slniecko, ake krasne, padame von.

klaudi68
23. jún 2009

Ahojte 🙂

Renika gratulujem ti k titulu a manželovi prajem skoré uzdravenie 😉

Serafinka aj ja som práve včera začala malú odúčať od prsníka, bola kojená 20 mes. tak si myslím, že to stačí, lebo Zolka som začala odúčať neskor a vobec sa nám vtedy nedarilo a keby som neostala tehotná, no neviem dokedy by som ho musela kojiť 😕 😒 Viki to zvláda dosť dobre, včera ešte cez deň dosť plačkala, lebo stále chcela cici, tak bola celý deň na mne zavesená ani položiť som ju nemohla, lebo sa ma držala ako kliešť 🙄 aj uspať som ju musela na rukách, hlavičku mi dala na plecia a ja som jej masírovala chrbátik a keď zaspala tak som ju opatrne preložila do postielky. V noci keď sa zobudila a nedostala cici tak začala vrešťať, normálne mala hysterický záchvat, nedalo sa ju vobec ukludniť už som sa o ňu aj bála, lebo to bolo fakt hrozné 😢 Keby sme ešte bývali v činžiaku, tak susedia by na nás určite poslali políciu, taký cirkus urobila ☹ Keď som ju už konečne ukludnila, napila sa vodičky a potom sme si lahli a zas som jej masírovala chrbátik až kým nezaspala. Keď sa zobudila druhý krát, už ten cirkus nerobila, pritúlila som si ju a hladkala a pekne zaspinkala. Cez deň je už v pohode, tak som zvedavá, akú noc zas budeme mať 😔
S nočníkom sme tak isto ako vy, vobec si tam neche sadnúť, skúšali sme aj na záchode, lebo raz sa tam dokonca sama vypítala, keď videla Zolka že aj on tam chodí, ale keď som ju tam posadila, hneď zoskočila 😖

katika1
23. jún 2009

klaudi ahooooj 😵
reni dnes som si kúpila prihlášku 😀
aaa práve jem prvýkrát od včera rána od 8.00.. dobré, čo? 😀

janette1105
23. jún 2009

caute, nie je tu niekto kto chodil na zdravotnu do zamkov a ukoncil v roku 1996? VSA ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre