Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

jaja4
28. okt 2008

jasné, že počítať to nemusíš, Kate. Nikto ich totižto rátať nebude. Ono sa to dá vo worde zistiť, koľko máš presne úderov na strane, len to by som si musela na to najskôr spomenúť... 😀 ja nepotrebné info totiž hned z pamate mažem.

jaja4
28. okt 2008

Iba približne aby si mala tie údery...dočkaj, pozriem svoju bakalárku...

renika
28. okt 2008

ahojte 🙂
kati, jaj tak preto si nepísala, že ako vám je, aby sme nezávideli? Čo ma nepoznáš? ☹ 😔
aj ty si krásna, ale som myslela malú Katku, že je krásna 😵

jaja4
28. okt 2008

Samotný text práce je písaný obyčajným písmom, veľkosť písma
12 bodov, typ písma (font):
a) Bookman Old Style
b) Times New Roman
c) Courier New
d) Garamond
e) alebo iné “patkové” písmo.
NEPOUŽÍVAJTE písmo Arial.
Práca MUSÍ mať NAJMENEJ 30 NORMO -STRÁN. Najviac 35 NS.
Jedna Normo-Strana má 60 úderov v jednom riadku vrátane
medzier (=60 x úder na klávesnicu počítača) a 30 riadkov na
jednej A 4 strane. Riadkovanie 1,5 riadka alebo “presne” na 23
bodov.
Podľa zvoleného typu písma si môžete r o z š í r i ť medzery medzi písmenami
tak, aby vám vyšlo presne 60 úderov do riadku.
Strany číslujte až od ÚVODU!!!

To je taký krátky výcuc z návodu na písanie bakalárky. Celý ten návod nájdeš, ak ho ešte nemáš, tu:
http://www.kcj.pf.ukf.sk/Navod_na_pisanie_bc_pr...

jaja4
28. okt 2008

mierne zúrim...pokakala sa mi tlačiareň 😠 práve, keď ju človek najviac potrebuje... 🙄

jaja4
28. okt 2008

jaj, szerwusz renika, teba som nejak prehliadla, prepáč. To pre tú tlačiareň už od zlosti ani nevidím poriadne 😀 ďakujem ti veľmi pekne za lichôtku, zajtra jej to odkážem, už buvá... 🙂

renika
28. okt 2008

že prehliadla 😲 😝
dokedy máš odovzdať diplomovku?

jaja4
28. okt 2008

🙂 žartuješ??? Ešte nemám ani vybratú tému 🙂 ale vdaka, aspon si mi pripomenula, že ich mám čeknúť v ais-ku 😅 ty si v ktorom ročníku? Ak som teda dobre pochopila, že chodíš do školy... 😕

renika
28. okt 2008

tak na čom tak pracuješ? Som myslela, že už tlačíš diplomovku 😀
v treťom 🙂 Ako Katika

renika
28. okt 2008

a akože nemáš tému? Nebudeš mať tú istú tému ako na bakalárku?

jaja4
28. okt 2008

ale nie, robila som seminárku, no a nemám ju ako vytlačiť 🙄
A čo študuješ? Aký máš názov bakalárky?
Ja som písala bakalárku na tému: Preklad hovorových frazeologizmov v súčasných filmových dialógoch. No neviem, či môžem pokračovať v tomto...už pozerám dačo iné. Ja som len v 4-táku, máme si vybrať diplomovku tuším do konca tohto mesiaca...

jaja4
28. okt 2008

Katiky by som sa rada opýtala na to, aká je Užáková...bo mna neučila a všetky schopné témy na diplomovku má na starosti ona... 😖

katika1
29. okt 2008

katika hovorí, že nevie.. došla doniesla nejaké brutáááááálne ťažké odborné texty na preklad.. som sa akurát tak zasmiala a to bolo clé.. potom raz nebola a raz som nebola ja 😀
ale takto je normálna, ale zjavne si potrpí 😝

inak teraz píšem zo školy 😀 mám 4 hodiny volno.. takže som si doniesla notebook a surfujem 😀 a idem robiť preklady 🙄

deina
29. okt 2008

Katika, pytala sa mna na to jedna kamoska a ani za svet neviem najst ziadne slovo, ktorym by sa dalo prelozit. Ibat o "boring", no nic moc. 😅

Ja som tak rada, ze mam uz po skole. 😀

serafinka1
29. okt 2008

Ahojte.
Baby neviete o niekom,kto má transit a chodieva cez Ružomberok?

deina
30. okt 2008

No tu je ale ticho v posledom case! 😨

tinusi
30. okt 2008

Lebo najvacsie "klebetky" nemaju casu alebo sa tu proste nestretneme v rovnaky cas...

deina
30. okt 2008

Katika, este nedam pokoj (mne to neda pokoj) - "trite" nema podobny vyznam ako "okukany"? 😅

Misko mi dnes spadol. ☹ Liepal sa za mnou na gauc, za cajom, postavil sa a tak nejak nestastne sa smykol, ze padol rovno hlavickou na podlahu. Nestihla som ho chytit. Najprv strasne plakal, ale zachvilku sa usmieval, tak mu asi nic nie je, len sa zlakol. Este sa asi velakrat obucha, co?

tinusi
30. okt 2008

Aj Maťko už mal niekolko nehôd... ☹ Raz ho drzal manzel za volantom a on sa chcel do neho "zahryznut" ako do vsetkeho tak urobil prudky predklon a udrel si cielko. Druhy krat ho mal manzel, nechal ho sediet na podlahe - bol sice pri nom, ale ked sa maly prevazil na bok, nestacil ho chytit. No a treti garambol bol len o palicku v postielke, ale ked som ho vzala na ruky a smiala sa, ani ho nenapadlo plakat...

Veru, tych padov este bude..

klaudi68
30. okt 2008

Ahojte
aj my už máme za sebou niekolko pádov a kolko ich ešte bude... ☹

Tinusi, nebola si náhodou dnes okolo obeda v DM drogerii?

Renika, tie traky som neobjednávala, mala som ich po Zolkovi. On bol od malička velmi živý, tak som ho musela v kočíku poriadne pripútať, lebo sa mi zvykol počas jazdy postaviť v kočíku alebo z neho vyliezal 😠

katika1
31. okt 2008

ahojte 😎 deina neviem, ale v utorok mám prekladový seminár a zistím 😀
najväčšie klebetky.. ste nemyslali mna dúfam 😀
a keby som mala opisovať pády mojho dieťaťa, nestačilo by 10000 príspevkov 😀
ale také naj- letel zo stoličky na papanie dolu hlavou 🤐 , alebo z gauča velakrát, dokonca ked mal tri mesiace tak z postele.. no proste kaskadér 😝
tinusi že 3krát 😲 to máš opatrné dieťa 😅 ja keby tu aj údery o niečo píšem sme tu dozajtra 😅
no ale ja si to už ani nevšímam, kým to nie je život ohrozujúce, lebo by som sa zbláznila.. ale aspon sa pri tom naučil neplakať za každý pád 🙂
moni kde si? a reni?
dnes budem mať vzácnu návštevu.. príde k nám spať jaja 😀 a ideme chlastať 😀
ak dieťa dovolí 😔 túto noc sa budil každú chvilu s krikom že maminaaaaaaaa.. ked zistil, že som tam, spal dalej 😕
že čo mu bolo 😕

monica25
31. okt 2008

cavte 😀
ahoj kati 🙂 aj ja xcem............,chlastat 😀 ,ale zas nemozem 🙄 no neva....raz bude aj to 😉
aj ja som z toho dramu robila vzdy ked sapdol,ale teraz uz to berem v poho.......uz aj on tolko krat sa bucho lze az..........uz nam aj s postele spadol asi 2x......predtym ked som sa zlakla a uteklalahned kn emu viacej plakal,teraz sa obcas buchne ma modrinu ja ani neviem kde a kedy sa stihol buchnut lebo obcas ani nezaplace.............

kati ako v novom????riskovy sa tam paci????ked budete mat cas tak sa mozme stretnut......
dnes este cakam elektrikara potrebujeme svetlo nove namontovat do kupelky a bateriu na umyvadlo....a to cakam na nasho majstra,ale kedy pride to neviem...a cakaju nas aj nakupy v tesco ked roland konci v praci....

inac ja sem obca stak kuk,ale ked je tu ticho ,a leniva som ....a dieta mi mrnci akurat................................

jaj kati roland tiez mal nejake slovicko na okukany ale zabudla som.....napisem ked ma to napadne,al.ked sa ho opytam potom................
kati-a mna si tiez ty naucila zachovat klud,ked sa roli buchol 😀 predtym som robila "zbytocnu paniku"za kazde buchnutie 😉

monica25
31. okt 2008

...a minulu ned.sme neprisli bol maliar....dolamal mi kopu kachliciek,obkladaciek ....sa postavil na rebrik v kupelni co by mu bola stacila stolicka...........velky majster na rebriku,svokra ho poslala,dajaky jej sused,som jej povedala,ze v zivote ho v mojom byte vidiet nexcem.......... 😠 vsak viete ake "velke"su kupelne v cinziakoch...,viacej skody narobil ....a skoda reci uz to mame za sebou.....................

neviete bby kde sa daju kupit nalepky na obkladacky????????????????????

monica25
31. okt 2008

a je uz zdravy risiak ....ma uz zubky vonku?????????????
kati kdeeeeeee ssiiiiiiiiiiiiiiiii??????????????????????????? 🙂

katika1
31. okt 2008

tu sooooooooooooooooom 😀
robím preklady.. čo iné 🙄
je zdravý, ale ešte vykašliava.. ale už chodí do jasličiek.. a zuby ništ 🙄 má to tam krvavo červené a nič 🙄 🙄 🙄
aj ja dnes musím na nakup, ked sa nás jaja rozhodne vyjesť 😀 ale nie.. ale mala by som aj niečo uvariť.. nechce sa mi 😅
ale mám chuť na kura na smotane s kolienkami.. mnam 😵

katika1
31. okt 2008

jáj a dnes sa mi snívalo s Rolim.. bol o polovicu chudší a behal.. a som bola za múdru, že ja som ti vravela, že schudne, ked začne chodiť 😀
majster- no poteší 🙄

katika1
31. okt 2008

a kde si teraz pre zmenu ty? 😠

katika1
31. okt 2008

deina a peeped? nie je to okukaný?
a trite je podla mna dobré, lebo je to otrepané, ošúchané.. takže to je aj okukané 🙂

monica25
31. okt 2008

uz som tu 😀 boli sme v drogerii roli mi vysipal praci prasok...........
kati-ked navaris na veceru pridem aj ja milujem kura na smotane s kolienkami 😀

no roli uz by mohol behat ma 14 mesiacov a nic...a uz aj brian chodi,boli vcera poobede u na sna chvilu......
aj zneho bude atlet uvidis ked zacne chodit 😀

budes mat pyzamo party???????? 🙂

katika1
31. okt 2008

no pyžamo party aj s mojim chlapom.. neviem 😀
aj ja ich milujem.. navarím, príd zajtra na obed 😵
mohol mohol, ale nemusí.. ved už robí pokroky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre