Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

kika86
4. dec 2008

Ahojte Novozamcanky, narazila som na vase forum, tak som Vas len chcela pozdravit. Pozeram, ze mate medzi sebou aktualnu tehulku, tak jej prajem vsetko dobre a vela zdravia manine a drobcovi.

katika1
5. dec 2008

čaute.. moni ty čo si robila o takom čase hore????
tak ten flak- vraj sa mu natlačil zub na cievku, ktorá opuchla, z toho má velké bolesti a že keby náhodou praskla, máme ísť nhed k dr, lebo z toho by velmi krvácal.. ale že nemalo by to prasknuť.. druhý očák je vonku a zas sme mali krv na vankúši 🙄
ma už serú tie zubiská 🙄 😔

dnes v noci sa narodila švagrinej malá 🙂 cisárskym.. mala 3,4kg a 49cm..
toľko det čo sa v mojom okolí rodí 😕

ja som dnes tak plakala, vidím ako malý rád chodí do jasličiek, úplne sa tam teší a musela som ho vyhlásiť 😔

deina
5. dec 2008

Akosi je tu tichsie v poslednom case... vsetky sa ucite? 😅

katika1
5. dec 2008

ano deinuš

deina
5. dec 2008

Co sa stalo, preco si ho musela vyhlasit? ☹

tinusi
5. dec 2008

Mas pravdu Deina, a ja mam navyse smolu natrafit tu na niekoho... 😒

deina
5. dec 2008

Mala by som varit pre Misula, inak bude zajtra o hlade, ale taaak sa mi nechce. Este mu varim, kedze ja celkovo malo varim pre nas, nechce sa mi, ale prinutim sa varit aspon prenho.

tinusi
5. dec 2008

Ty mu varis den dopredu?
Ja matkovi zatial varim na obed stale to iste... uvarim zemiak, mrkvu, petrzlen a kur.masko. Najskor mu dam vyvar a potom zomlety zvysok... ale musim to trochu osolit, inak to nezje...

deina
5. dec 2008

Dopredu, ano, aj na dva dni, lebo doobeda nestiham, vacsinou mi uz doobeda nespi. Teraz mu robim masko s ryzou, mrkvou, petrzlenom a kalerabom, to zboznuje a velmi rad ma aj cestoviny s nejakou omackou (napr masko, brokolica, hrasok) a na vrchu postruhany syr, to hlce ako "kacsa nokedlit". 😅

deina
5. dec 2008

Inak uz som ta dlhsie nevidela v meste a teba som stretavat zvykla, kadial sa tulas?

tinusi
5. dec 2008

No, chodime poobede do mesta, ale to len posledne asi dva tyzdne... kym sa dalo, boli sme pred barakom na ihrisku... ale ked chodime plavat, tak nechodime von, lebo velmi nestihame...

katika1
5. dec 2008

deinus lebo to je velmi drahé.. a teraz budem doma cez skúškové dva mesiace.. a zbytočne platiť, ked tam nebude..

deina
5. dec 2008

Tak to je pravda, neoplati sa vam to platit, ked budes aj tak doma.

Krpec mi zase zacal priberat. 😠 Od zajtra mu nedavam instatne kase, idem varit, ziadne piskoty (tie nejedol uz par dni), ziadne caje (nastastie pije vacsinou len vodu), ovsenu kasu dostane.

monica25
5. dec 2008

cavte
tak sa hlasim po dnesnom ultraz.tak po 4 hodinovom cakani...som sa dozvedela,ze babo sa otocilo hlavickou dole 😀 😀 😀 tak sa tesim hlavne koli malemu rolimu.....bude lepsie ak porodim normalne...aj ked mam z porodu panicky strach...
no dnes som tam cakala 4 hod.v nemocke vzdy to islo tak rychlo...a dnes???zacali az o 11....potom ked som sa dostala na rad mi spravili ctg....ked uz som mala ist na ultraz.tak ho zobrali na por.salu,ked som sa tam konecne dostala,a spravila mi polohovanie a uz chybali len prietoky odvolali dr.na operacku...sestricka nevedela zohnat ani jedneho lekara,tak ma poslala vo...som sa dostala znova dnu pred druhou...a to este ani nehovorim kolko tehuliek bolo zamnou,a tie drevene lavice tam....bala som sa aj na zachod ist,nieze ma dakdo predbehne...no a este ked uz konecne bol lekar tak sa zhanal elektrikar.... 😠 ,ale vsetko dopadlo dobre,a tomu sa tesim 😵
este,ze dnes roland prisiel hned z prace dom...vcera to prehnali na vianocnej party 😅 a tak po hod.a pol v praci to vzdal a zobral si volno...,ostal z mlym doma mna zviezol svokor a este sme zasli do 3 grosov na obed,mnam tam skvele varia...prisla som dom az pred 4....
potom sme boli v tescu ...sme nakupili n acely tyz.a este dajake sladkost,drobnosti na mikulasa....takze som dnes bola zas aktivna....a zajta dooobeda ideme na toho mikulasa,sa tesim,som zvedava co roli...

kati-gratulujem svagrinej...ona mala planovany cis.????
kati ja uz neviem spat....tak ma babo tlaci,ale zas sa snazim....obcas len tak lezim a sa prehadzujem zo strany na stranu,ale sme sa dohodli,ze pride az v jan. 😀 ze to zatial vydrzime 2 in 1 🙂
chudak risiak....koli zubkom sa natrapi 😔 a gratulujeme k dalsiemu zubisku 😀

monica25
5. dec 2008

kika-dakujem 🙂 podobne aj vam vsetko dobre 🙂

deina
5. dec 2008

Monika, skvela sprava, gratulujem, ze sa babenko umudrilo. 🙂 Ale to cakanie tam... 😒

monica25
5. dec 2008

deina-ani ja rolimu nedavam kase...caj len taky slabunky-obcaas len na farbu 😅 a sladke ma tak max.1x do tyz.ak ma viacej to len ked chodime k dr.al.nikde kde sa vela caka tak vtedy mu strcime daco do ruky....a predsa je maly "sumo" 😅 neviem z coho tak pribera.....ale mozno uz teraz ze zacal chodit uz nebude tolko....vsak nemal ani rok a ma l12kg.....

deina
5. dec 2008

Mne velmi priberal, ked mal asi tri mesiace - ale neuveritelne. Narodil sa s vahou 1850g a ako trojmesacny mal 6kg. 😕 Bol vtedy schopny vypit liter mlieka denne. Prestalo to, az ked dostal AR mlieko, z toho mu stacilo menej a zaroven mu vtedy zrusili postolky (4 a pol mesiaca), nuz sa zacal vela hybat, naucil sa pretacat a tak - odvtedy uz priberal normalne. Posledne mesiace priberal uz len minimalne a natiahol sa do vysky, ale teraz zase je nejaky tazky - myslim, ze je to z instantych kas, doteraz som mu davala kasu z flasky, redsiu, ale uz davam lyzickou (povedala som si, ze je nacase), takze je hustejsia, asi tak dva tri tyzdne dozadu a podla mna odvtedy pribral aj pol kila. 😕 Tak zistujem, z coho okrem krupice mozem urobit kasu, da sa z ovsenych vlociek, z pohanky, ryzovej muky...

monica25
5. dec 2008

deina-aj sa tesim aj by mi to bolo v podstae jedno ako porodim,ale koli malemu rolimu ma to stresovalo...tzke by mu bolo vysvetlit,ani sa v podstate neda este,ze preco ho nedvyhnem ,,,a takto sa zotavym skorsie,a aj skorsie prideme domov....
no to cakanie esteze sme ho nezobrali,maleho....
a ja obcas pozeram,pocuvam niektore tehulky ....jedna tam prisla,ze neciti pohybi babetka uz 3 dni....naco cakala 3 dni?????????????kde bola????neviem ako dopadla...ale cakat 3 dni....no neveim...

kika86
5. dec 2008

Moni, dakujem 🙂 Este zvladnut uspesne porod a bude dobre 😉

catrin23
6. dec 2008

moni, no to je super, tesim sa ze babatko sa otocilo 🙂 😉 🙂 .. moni, ved este tyzden a uz mozes ist rodit 😅 ale babo musi pockat este do 1.1. nech to je prve euro dieta na slovensku >))) 😉 🙂 😉 🙂 mali by ti to tak vyvolat 😉
denis sa vcera pytal ze kedy ideme k vam 🙂 ze ci v nedelu 😉 este ani domov neprisiel 😨
tie kociky su super, ale modry sa mi viac paci, pekny je, este som taky nevidela 😉

kika vela stastia prajeme 😉

catrin23
6. dec 2008

mne brian velmi nelubi tie kase, ale krupicovu kasu zje na kila 😀 tu lubi a hlavne s grankom 🙂 😅

deina
6. dec 2008

Moj praveze lubi asi vsetko, vsetko zje, kebyze ho necham, on by bol schopny jest s kazdym. Ale davam mu len tolko, kolko mu staci a je spokojny. Dnes asi skusim ovsenu kasu spravit, krupica je vraj tazka na zaludok? Inak ja krupicu milujem, s maslom a grankom, mnam.

catrin23
6. dec 2008

aj brianko lubi vsetko, ale tieto kase velmi nie, asi preto ze su take vodove

tinusi
6. dec 2008

Ahojky, tak ja som doma, vykupinkanaaaa.... bolo uplne super. Hodinku som si porochnila v horucej vode, no parada to kupko... inak, moj muzik, ktory prvy raz strazil Matka (este som takmer nikde od neho nebola) mal stastie jak svina... maleho som pred odchodom uspala a on spal hodinu a tristvrte, takze ked sa zobudil akurat mu dali so svokrou papat (alebo nedali, lebo nechcel 🙂)) a 10-15 min sa s nim pohral..

catrin23
7. dec 2008

halo halooooo kde ste vsetky??? 😅 😲

monica25
7. dec 2008

pozerame talent 😎

monica25
7. dec 2008

caves 🙂
tak vcera sme boli na mikulasa bolo cekom dobre a prekvapivo roli sedel po cely cas na rolandovych kolenach....ale to sme este nevedeli,ze bude mat horucku ☹ ....poobede kym vstal ju mal,zas...,ale dnes je zas ok....ja som sla zas na vianocne nakupy zo svokrom a tato strazil som kupila uz rolandovi darcek..... 🙂 malemu neviem co mam vybrat a daco uz aj krstnym synom som kupila.....takze za chvilu som ready a jezisko moze prist 😀

kati-ako sa mate????kde si???drzis palce istvanovi? 😀

reni-ako skuska????

monica25
7. dec 2008

mne sa paci Anabelka 😵 😵 😵

tinusi
7. dec 2008

Mne Paulinka, Martinka a aj Henrieta je fain... a aj akordeonista... a aj ta skupina... vlastne kazdy ma nieco do seba uz teraz.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre