Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

katika1
23. jún 2009

nepoteším ťa.. tu je skoro každý z obchodnej 😀 ale možno sa niekto nájde 😉

janette1105
23. jún 2009

aha, no diky aj tak. ☹

serafinka1
23. jún 2009

Ahojte

Klaudi no my sme na tom veľmi dobre, už ma vôbec netrhá, otočí sa mi chrbtom a nechá si masírovať chrbátik, alebo si mi lahne na prsia a iba tak leží, jednoducho aby ma cítila. Dnes mi šla do výstrihu, vybrala si cici a začala žmurkať, smiať sa a ukazovať že cici, urobila také že ham, ale nedala si do úst. No problém je, že umelé mlieko mi nechce. Kúpila som BEBU, ale vôbec ju nechce.
Neviete mi poradiť, ktoré z tých umelých je najviac podobné k materskému? Tá Beba sa mi vidí taká hustejšia, tak som ju skúsila spraviť redšiu, no aj tak nechcela, už podľa vône vedela, že to nie je moje mlieko.

Deina, minula si všetky vzorky toho nutrilonu? jedna by sa mi zišla na odskúšanie 😒 ak náhodou ešte máš.

katika1
23. jún 2009

Seraf a kebyže jej dáš normálne mlieko?

perla200
23. jún 2009

baby a čo hovoríte na Matúsku ako doktora?

renika
23. jún 2009

klaudi ďakujem 🙂
a to odstavovanie nezávidím, zle sa to číta, nie ešte to prežívať ☹ Držím veľmi palce, nech to nemá dlhé trvanie a Viki si rýchlo zvykne, ozvi sa ako si dopadla..

kati, mala si kúpiť aj mne 😀 Nemyslela si na mňa 😔

seraf, tvoje odstavovanie sa už čítalo lepšie, zdá sa, že Darinka sa ľahko prispôsobí, držím palce a to mliečko UM, my sme prvé kúpili HAMI 3 a hneď ju pil plnými dúškami. Hami má mliečko na ráno a na večer. Na večer je také hustejšie, ale to, ktoré mu dávam ráno je plne riedke ako voda. To na večer sa volá Hajaja 3. Ak prídeš do MC vo štvrtok, tak prinesiem z Hami a z Hajaja na ochutnanie a tiež mám tie vzorky Nutrilonu, ktoré mi dávali v Šalvii, minimálne tri mám, tak prinesiem aj tie. Ak je to súrne, tak zajtra sa môžeme stretnúť v NZ, skočila by som ti to zobrať...

perla, Matuška je podľa mňa dobrý, inak by asi toľké roky nebol primárom na gyn.

renika
23. jún 2009

a Kati, to jedenie 😲 Ja by som už bola niekde odpadnutá! Tebe sa ľahko chudne, keď nemusíš jesť, ja musím jesť, inak by mi bolo zle, točila by sa mi hlava a také stavy 😔

deina
23. jún 2009

Seraf, uz som tie vzorky minula - ale to boli aj tak z povodneho Nutrilonu, ten sa uz nevyraba (ten oranzovy). Ak chces, dam ti z terajsieho na odskusanie, mozem trosku odsypat - kolko potrebujes? Ja som pocula, ze najviac podobny mm je sunar, no ale ktovie... kamoskina mala odmietala vsetky UM, az sa chytila na babylove, tak asi len skusat.

Matuska rodil vraj este moju sestru - a nebyt sestricky, tak sestra skonci na zemi. 😀 A mozno tam aj skoncila, mne sa nezda byt vzdy celkom ok... 😝 Co je pravdy na tom, ze si rad vypije?

renika
23. jún 2009

deina, ja byť tvoja sestra, tak ťa zaškrtím 🤐 😀
takže tie vzorky nemám nosiť? Deina, tak prines ty zo svojho terajšieho nutrilonu na jednu-dve dávky a ja tiež z môjho Hami prinesiem na jednu-dve dávky a možno Darinke niektoré zachutí. Plánujem, hoci ešte neviem, či Seraf ide do Mc

deina
23. jún 2009

Ona je zvyknuta. 😅

Okay, len napis, Seraf, kolko davas odmeriek na jednu davku a prinesiem. Ten Nutrilon nedavno menili (trojku), dostal novy obal a ma nove zlozenie + nejaku vanilkovu aromu.

ema.nz
23. jún 2009

baby poradte nejaky dobry ovocny caj,granulovy od HIPP ...ako som zacala prikrmovat mala ma problemy s kakanim a zase pouzivame rurku 😖 caj jej davam,vacsinou ho nechce feniklovy a spokojne brusko 😒 mna uz z toho picne...uz bolo dobre a zase je to tu uz od nedela kaka len s rurkou ☹

deina
23. jún 2009

No neviem, Misulo je len na vode, vacsinou... skor pouzivame Megafyt caje, ked uz caj, nie su granulovane, ale su celkom chutne - nasla som napr takyto na travenie, aj ked nie je ovocny: http://www.mojalekaren.sk/megafyt-detsky-progra.... Tento granulovany velmi chutil Miskovi: http://www.mojalekaren.sk/hami-caj-instantny-br..., je to cierny caj, ale bez kofeinu (teda vhodny pre deti) s broskynovou prichutou, sladky.

renika
23. jún 2009

ema, skús toto http://www.hipp.cz/produkty/caje-a-stavy/stavy/... ja som to mala doma, dávala som po niektorých jedlách zo začiatku, pil to, chutilo mu to a pomáhalo, kupovala som to v lekárni Šalvia na Andovskej..
a tu je tiež téma https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ema.nz
23. jún 2009

baby diky 😉 asi vyskusam najskor tu slivkovu stavu...pocula som uz o nej ale nevedela som ci pomaha a bala som sa ci z nej nebude mat krce 😖 a tu temu som zbezne citala...biogaia jej davam uz vyse mesiaca... uz bolo dobre a teraz ani to nepomaha 😢 😢

deina
23. jún 2009

Slivkova stava aj u nas zabera a potom naopak mrkvova, ked je treba (ako dnes).

katika1
23. jún 2009

reniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii myslelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 kúpila som tri.. jednu aj pre teba
zajtra ju tam máš ako na koni 😀 😀 😀 sa tomu nevyhneš, ja chcem byť tvoja spolužiačka 😀 😀 😀

a jesť aj ja zvyknem mať stavy na odpadnutie a trasenie rúk a teraz mi nejak bolo ok a nepotrebovala som
a dnes by som si aj bola dala ale nebola som hladná a nemali sme čo 😀 tak som šla do tesca a navarila a jedla až o tretej
spravila som moj vymyslený recept - kuracie na mede a hermelíne a bolo to eňo ňuňo 😀

renika
23. jún 2009

ema, musia si jej črievka zvyknúť, stále to bude lepšie a lepšie, uvidíš
podľa mňa žiadne bábo nie je hneď po zavedení tuhej stravy úplne bez problémov
verím že si smutná z toho, ale si správna matka, skúšaš čo pomôže, hľadáš, nenecháš to tak, robíš dobre neboj, bude jej stále lepšie a lepšie a keď zavedieš do stravy ovocie, tak vtedy by sa to malo zlepšie o 100%

kati, teraz si ma taaaaaaaaaaaak potešila 🙂 Super! Tri? Takže tebe dve a keď sa pomýliš a ja sa nepomýlim? 😀 Ako mi veríš 😀 Bože my dve spolužiačky 🤐
a tie kuracie na mede a hermelíne mňam 🙂 Zajtra dones čo zostalo 😀

klaudi68
23. jún 2009

Holky, no dnešný deň bol oproti včerajšku úplne super 😵 Viki si prsník vobec nepýtala a aj večer bez problémov zaspinkala, tak som zvedavá, čo bude robiť v noci
No a s mliečkom máme problémy aj my, vlastne problém je v tom, že to vobec nechce piť, ale s lyžičkou to pekne spapá 😠 a to som už skúšala flašku aj s dudlom, aj s náustkom, aj so slamkou a nič nechce 😠 😠 😠

Serafinka, mojej velmi chutí Hami 3 Hajaja, dávam jej to večer. Dávala som jej už aj vtedy keď som kojila, ale len máličko, lebo lyžičkou sa to fakt nedá, ale teraz by som bola rada, keby mi vypila viac, ale z flašky mi vypije len vodu, nič iné nechce 😖 Ráno som jej dala Hami 3, ale som tam namiešla nemliečnu hami kašu a tak to papala.

renika
23. jún 2009

zase mi nejde chat na fb 😠 😠 😠

renika
23. jún 2009

klaudi, to sú dobré správy 🙂
už len polepšiť sa v pití UM a je to super!

klaudi68
23. jún 2009

veru Renika, ale ja už fakt neviem ako jej to mliečko dať 😖

serafinka1
23. jún 2009

No dnes som si večer odsala 70ml, až som zostala prekvapená, nato že včera sa mi ledva podarilo 20. Tá Beba je hustá, takže Hajaja ako píšete je tiež husté tak nemyslím že jej to bude chutiť ale to vodnaté čo spomýnala Renika by mohlo zabrať. Ja skúšam 1 odmerku na 30 ml vody, to stačí nato, aby zistila či jej to chutí alebo nie. Bebu len zacítila a hneď mi odsotila flašku. A o tom sunare som počula aj ja, že sa najviac podobá materskému, tak jednoducho budeme skúšať, lebo donekonečna odsávať, to sa mi nechce a chcem si dať pár mesiacov pauzu do pôrodu.
Katika a normálne mlieko som jej dávala ako kakavko cez deň, tvárila sa že pije kávu, lebo to vidí od nás a aj kakavko volá že káva. No nechcem jej to dávať na noc, neviem prečo, hoc aj doktorka mi povedala, že môžem, že ona je už veľká. Mne osobne mlieko strašne smrdí a neznášam jeho vôňu, ani keď sa varí, je mi z toho nagrc, tak možno preto sa štítim toho mlieka. No ale nikdy nehovor nikdy a naozaj skončíme pri ňom.
No dnes bol výnimočný deň, toľko čo mi dnes popapala, ešte teraz o pol 10 jedla s manželom cukinu, ja som len pozerala, či je toto naozaj moje dieťa, čo má taký apetít. Sa pamätám na časy, keď mi bolo do plaču, že nič nechcela jesť a teraz nestíham variť. 😀 😀 😀 ale to je len dobré.

A kedy sa ide do MC? Išli by sme aj my, veď čo v takomto počasí. Hoc my cez obed spíme obe ako zabité. Záleží od toho kedy pôjdete a podľa toho uvidíme, či prídeme alebo nie.

katika1
23. jún 2009

seraf ajmne smrdí ale aj beba aj nutrilon aj všetky mi smrdia
od malička nepijem mlieko..
a malý je na nom aj tak závislý - on pije denne skoro liter 😅

katika1
23. jún 2009

tiež nechcel mliečko - potom sa namotal na hipp a v nejakých 15 mes som mu dala normálne a ide sa za tým potrhať 😉

katika1
23. jún 2009

renata!!!!!!!!!!!!!! kam si mi zmizla z fb???? 😠 bez rozlúčenia 😠 😠 😠

renika
23. jún 2009

kati, vyhodilo ma to z fb

renika
23. jún 2009

som vedela, že dostanem za to ☹ 😔

serafinka1
23. jún 2009

presne mne smrdí každé jedno mlieko, ja som dala manželovi ochutnať tú bebu že aké to je v porovnaní s mojim mliekom, lebo ja by som sa zgrcala a to pred Darinkou nechcem, lebo to odkkuká a nebude chcieť ani ona.

serafinka1
23. jún 2009

baby dnes som bola na uzv a videla som naše miminko, je také malilinkaté, videla som ručičky, nožičky, hlavičku, telíčko, .... konečne som si uvedomila, že som tehotná. Už sa aj začínam tešiť na to malinké, aké to bude 🙂

serafinka1
23. jún 2009

všetky ste už asi išli spať, tak dobrú noc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre