Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

deina
13. apr 2010

Heh, to moje male (to krpatejsie) dnes chrni o dusu - vysiel mu prvy zubok, normalne ma prekvapil, ziadne naznaky neboli - a teraz to znasa tak ako kedysi Misko - spi. Doobeda 2 hodiny, poobede 2 hodiny, o siedmej zalahol... mohol by mu daky zub ist kazdy tyzden;. 😀

dida81
13. apr 2010

Ema- tak nejaka kocka z daleka celkom podobna .. ale zmiatol ma asi concord neo,ktorý mala 😀
Lenuska- u nas vcera podobne .... 😖
Deina- super,, gratulujeeeem 😉

deina
14. apr 2010

To DOKEDY chce byt taketo pocasie???? 😠

ema.nz
14. apr 2010

baby mna uz chyta riadna depka ☹ uz nech je normalne pocasie...najskor nechcela odist zima a teraz cely tyzden dazd 😕 🙄 to uz je nad moje sily 😔 a keby som isla von a dala na kocik plastenku tak ten cirkus okolo toho mi teda za to fakt nestoji 😒

lunnan
14. apr 2010

Ahojte. Už ste ste počuli, že plávanie bábätiek je aj v Z8mkoch? V Huberte?

ema.nz
14. apr 2010

lunnan niekto to tu uz pisal 😉

tinusi
14. apr 2010

To pocasie je naozaj o nicom. Aj ked, my na chvilku ideme von zakazdym, ale len na chvilku, lebo krpec sa taha ku vsetkym mlakam, ktore uvidi a nie pred vsetkymi ho uchranim. Navyse on je nauceny chodit sam a ja ho len usmernujem, ze naspat, stoj alebo tadialto. Vacsinou poslucha, aj ked, neraz skoncime miesto obchodu na zel.stanici a obzerame vlaciky, ale kam s nim mam ist, ked je vsade mokro. Mna trapi tiez pranie, lebo nemame balkon a ja susievam bielizeň na okne, ale to nejde, ked prsi. A vo vnutri na susiaku mi to pomaly schne a cely byt je potom taky vlhky - no o nicom. A teraz ma caka pranie aspon 3 pracky ale niet kde susit. Taky trapny problem, co?! 😀 😝

dida81
14. apr 2010

Lunnan- my sme prihlásení ... cakame na termin... (to ty si dnes pisala na FB na centrum Rybicka?)
Možes chodit s nami ... (ale my sme mensi ,,, my budeme mat ešte len 5 mesiacov)
Aj preto cakame ... V pondelok som sa tam bola kuk ,,, aj dohodnut s instruktorom.

Ani mi nevravte- dnes som už fakt nadavala... vytrepali sme sa von a taký lejak sa spustil za 5 minut... že som prisla domov do nitky premoknuta... a potom o pol hodku slnko ... no už vážne staci!!! 😠
Tinusi- vobec to nie je trapny problem ...

deina
14. apr 2010

Ja som na ten lejak kukala od reumatologa a rozmyslala, kto zmokol - ci Matko s mojou mamou alebo rovno vsetci, Mates, Misko, mama aj svokra. 😀

katja78
14. apr 2010

Deina, Dida - ďakujem vám za tipy 😉

lunnan
15. apr 2010

Dida81 - ja si tam zájdem tiež pozrieť. Myslím, že môžeme chodiť aj spolu, nie je to až taký veľký rozdiel. Písala som na FB, až potom som si všimla nové miesto pre centrum. Neviem, či tam chodia aj takéto malé detičky, ale určite tam chcem aj ja začať chodiť.

ema.nz
15. apr 2010

ahojte a zase prsi ☹ 😢 😔

deina
15. apr 2010

Mna z toho uz porazi! 😠

tinusi
15. apr 2010

Lunnan, ja som chodila s Matkom aj ked bol taky maly ako tvoj Tomasko. Pacilo sa mu tam, nove hracky a tak. No a ja som si aspon trochu pokecala s ostatnymi maminami.
No dnes je obzvlast uprsany den... zajtra mam ist na urad vybavit nejake papiere, som zvedava, ako bude 🙄 🙄 🙄 V dazdi sa tam trepat nebudem!

dida81
15. apr 2010

lunnan- je tam v pond. a vo štvrtok,,, ked chces nejake bližsie info- napis IP 😵

deina
16. apr 2010

Dida a na masaze babetiek kam chodis?

deina
16. apr 2010

Neviete niektora cislo na NZ detsku pohotovost? Len pre istotu...

ema.nz
16. apr 2010

deina:0356912834....a dufam,ze ho nebudes potrebovat

deina
16. apr 2010

Dakujem. 🙂 Ja len pre istotu, Misulo mi je nejaky vyhadzany, tak uvidime... ale inak mu zatial nic nie je, snad to zmizne aj same.

dida81
16. apr 2010

deina- pri Bonozu,,pani E.Horváthovej,,, moc sa to drobcom pácilo 🙂
Keby si mala záujem- poslem ti na nu čislo...prvý-krát ukáze co a ako a ked sa ti to bude páčit pojdes na kurz 😉

tinusi
16. apr 2010

Holky to je dnes parada, co? Teda aspon zatial. Snad to vydrzi aspon kym mi uschne pradlo.... doobeda sme boli v meste, slniecko - no hned je cloveku lepsie pri srdci 😀 😉

deina
16. apr 2010

Dida, to ta tam akoze naucia ako masirovat babetko? Take nieco to je? Preto sa pytam, lebo o tom nic neviem... ale hypotonicke deti asi nemozu byt masirovane, ci ano? Nevies?

Tinusi, veru, kooonecne. Boli sme vonku rano, starsi krpec bol z toho nejaky vyhukany a furt sa domov pytal - ale aj mne je hned lepsie. 😅

lunnan
16. apr 2010

tá masérka, čo robí masáže s detičkami je veľmi dobrá, ja k nej zájdem občas, veľmi milá žena. Odporúčam.

lenuska311
16. apr 2010

deina...ja moja mala bola hypotonicka a naopak prave pre tieto deti je to najlepsie lebo im to napomaha aj k lepsiemu psychotorickemu vyvoju...

deina
16. apr 2010

Nebola hypertonicka? Ved ja tak viem este od Miska (ten bol hypotonicky silnejsie), ze masaze svalstvo uvolnuju a to prave nie je dobre - pri hypertonii sa to odporuca, pri hypotonii nie. 😨 Aj ste museli cvicit Vojtovku? Mozno to zavisi od stupna tej hypotonie...

lenuska311
16. apr 2010

no bolo hypotonicke prave to citam na prepustacej sprave...ale je tu aj ,ze boli znamky prenatalnej hypotrofie...to su pojmy...ano mali sme cvicit vojtovku ale len jeden cvik...akoze bol uoplne divny maly sme stalacat jeden bod pod hrudnikom....mne to vobec nesmakovalo nic som v tom nevidela a mala na mna cumela ,ze co riesim....takze som si robila podla seba...stale sme ju tahali za ruky do sedu.davali na brusko...proste stale makala nejako...a tak sa pozviechala ,ze sme nemuseli ist uz viac ani na sono mozgu ani nic...a ked sme boli na kontrole primar povedal ,ze je dokonca vpredsie ako ma byt...a vaha sa nam uz davnejsie zdvojnasobila.....podla mna netreba stale pocuvat reci lekarov...matka sama najlepsie vidi co dietatu prospieva...lebo jeden ti povie tak a druhy onak...caj sa ma pit, potom zas nie...ma sa balit na siroko potom zas nie...a vyber si co je dobre...

dida81
16. apr 2010

Deina- vsetko najlepsie k meninám...😉

Baby- hyper a hypo.. moc o tom neviem,, kedze my sme boli v norme. (sice len len..3900g) Tak sa neviem ani k tomu vyjadrit..
papa ,, dobru noc

ericica
17. apr 2010

deina aj ja sa pripajam 😉
a Tinus Matkovi zelame s Rebuskou vsetko vsetko najlepsie k zajtrajsim narodeninam hlavne zdravicko 😉 😉 😉 😉
ozaj baby a ako je teraz otvorne to MC lebo volakedy sme chodili vo stvrtok poobede....teraz to je uz asi zmenene nie???
aj my sme chodili vela s Rebi,vsak tinus 🙂

ericica
17. apr 2010

hadam ked sa narodi male uz si konecne zase najdeme cas a dotrepeme sa ,lebo uz mi normalne chyba niekam vypadnut 😒

deina
17. apr 2010

Dakujem za gratulacie. 🙂

Tinusi, Matkovi vsetko najlepsie k narodeninam prajem. 😵

Dida, hypotonia je znizene svalove napatie a hypotrofia znamena, ze je dieta mensie ako by malo byt na svoj vek. 😉 Inac zaujimave je, ze Matko je hypotonicky iba velmi mierne, neurologicka povedala, ze to je nic, ani nas neposlala na rehabilitacie (co som sa velmi tesila) a Misko bol viac, s nim sme museli chodit aj na sono mozgu, pretoze mal zvacsene mozgove komory 😖, aj na rehabilitacie a napriek tomu bol ovela pohyblivejsi a sikovnejsi ako je Matko. Matko je totalny lenivec. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre