Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

stvura
20. nov 2010

@ericica hej, bola som na kontrole s malymi...

deina
20. nov 2010

@ema.nz, no co ti poviem, skryty talent som. 😀 😀 😝 Dakujem, ale teda dost je to zato makacka, @ericica, klobuk dolu, ze si si ten potah robievala sama. Ja som tuto K2 styrikrat valkala, kym som bola spokojna. 😅 A vidis, Emus, akurat sme minule Katiku spominali a ako sa tu ukazala. 🙂

No tak sa pochvalim aj tu a dufam, ze zajtra nam pusa neklapne naprazdno, ked ju ochutname. 😅

ema.nz
20. nov 2010

@deina presne to napadlo aj mna,ked som videla,ze sa tu ukazala 😉 a torta bude urcite fantastickaaaaaaaaaa 😎 😉

katika1
20. nov 2010

@ema.nz ďakujem pekne! Len dúfam, že rodiť nebudem ešte za chvíľu 😔

katika1
20. nov 2010

@deina nádherna torta

katika1
20. nov 2010

Ste ma spominali? Pekne od vás 🙂

deina
20. nov 2010

Asi den dva predtym ako si sa objavila sme ta spominali. 😅 Ze ty takto tajne, ani sa tu neukazes, ze si tehu (videli sme fotky na FB). Dakujem za tortu. 🙂

adrioska
20. nov 2010

@stvura ohladom tych prietokov mi napadlo, ze ked to teda nerobia v nemocke, tak ci by mi ich Stanko spravil za poplatok (teda ak to budem vobec v buducnosti potrebovat, zatial tehulka nie som 😅 )...to by bolo dobre zistit... 😕

stvura
21. nov 2010

@deina krasna torta...ja som velmi leniva na taketo veci odkedy mam malych, aj ked peciem vynikajuco, zdobenie ma vsak nebavi (este ze mam sesternicu cukrarku 😉 ).

stvura
21. nov 2010

@adrioska zistim u kamosky, ona k nemu chodi, no neviem ci "nabuduce" este pre mna bude, ked vidim ake je to tazke s dvoma krpcami...

deina
21. nov 2010

@adrioska, tak viem, ze nie je problem za poplatok, on urobi prietoky. Kamoska tak chodila, lekarku ma Langovu, ale na prietoky chodila k nemu (asi ju poznas - Olinku). Ved ked si to zaplatis, coby nespravil, nie?

adrioska
21. nov 2010

@deina ved hej, dnes si uz clovek moze zaplatit skoro vsetko...len ma stve, ze doteraz to bolo zadarmo a teraz ked budem chciet, tak este aj za toto zaplatit... 😠 ...no ale aspon on ma nevybavi za 10 sekund ako to robili v nemocke... 😖

adrioska
21. nov 2010

@deina tiez chcem pochvalit tu torticku, je krasna a robilo sa ti dobre s tou hmotou? objednavala si ju cez net? ja som vcera robila z falosneho marcipanu prvykrat a na bokoch sa mi polamal, neviem preco... ☹ A uz bolo neskoro, bola som unavena, tak sa mi s tym uz nechcelo babrat, ale postaci aj tak ako som ju spravila... 😀 😀 Ta Tvoja hmota je ohybnejsia alebo ako by som to nazvala, lahsie sa s tym robi? 🙂 juj a boli ma ruka z toho miesenia... 😅

deina
21. nov 2010

@adrioska, aj mna boli ruka. 🙂 No ja ti ani neviem, prvykrat som robila tortu a prvykrat takuto potahovanu. Takze neviem porovnat s falosnym marcipanom (aky si robila?). Tu K2 som skusila preto, lebo som si citala, ze s nou sa lahko robi. Ale 4x som to valkala, kym to bolo pekne a bola som spokojna. Nelamalo sa mi to, len trochu lepilo naspodku ako som to valkala... vraj sa to ma robit medzi celofanom. To som nevedela, ja som to valkala len tak, tak asi preto ma to potom stalo tolko namahy. Ale vysledok bol potom velmi pekny.

ericica
21. nov 2010

@deina nabuduce podsyp solamylom(maizenou) uvidis ako ti to ulahci pracu 😉

deina
22. nov 2010

Erika, podsypala som, ale aj tak sa mi to obcas prilepilo. Asi som dala malo, neviem...

adrioska
22. nov 2010

@deina ja som podsypavala praskovym cukrom, ale tiez sa za to dost lepilo...musim sa spytat tej baby, co mi tu radila,ze ako to robit...falosny marcipan som robila zo suseneho mlieka a z praskoveho cukru+gluk.sirup a mandlova aroma (tiez recept od tej baby) a kym sa to dalo dokopy...oh Boze...som nadavala, ze na co som sa to zase dala... 😅 😀 ...ale chcela som to vyskusat, lebo vzdy obdivujem vytvory sikovnych mamiciek a potichu zavidim, ake su sikovne... 😀 Asi sa mi to preto polamalo, lebo som to mala nahrubo vyvalkane, mala som este tensie...a potom som uz nevedela ako to zachranit, aj som bola unavena (v noci som to robila), tak som len tak narychlo tam prilepila este jeden plat 😀 . No nevadi, nebolo to pre navstevu len tak pre nas...ale asi by som tiez skusila potom tu hmotu co Ty, ked sa s tym lahsie robi. Na tento falosny marcipan potrebujes ooobrovsku trpezlivost a vela fyzickej sily 😀 , co ja ani jedno z tych dvoch nemam 😀 . Ale inak chutovo je to velmi dobre, aspon mne to chuti. 🙂

adrioska
22. nov 2010

Ked to robis medzi celofanom, tak sa zvyknu robit take zahyby alebo co, aspon na to sa stazovali baby na jednom fore (tortyodmamy.sk)...

adrioska
22. nov 2010

sice z celofanu mozno ani nie, mozno len z mikrot. vrecuska sa mozu tvorit tie zahyby ...

deina
22. nov 2010

Budeme musiet vyskusat. 😅 Ale ked na to treba aj vela sily (teraz myslim falosny marcipan), tak neviem, neviem, na to budem potrebovat trening. Sice ma krpec dobre nad 11 kg, ale aj tak ma ruky boleli pri valkani... Ale chytilo ma to, asi si idem objednat nejake farbicky a fixky, potom spacham nieco Miskovi k 3.narodeninam.

simona55
22. nov 2010

ahojte novozamcanky,prosim vas viete mi pomoc poradit? potrebovala by som vediet v ktorej casti sa nachadza ulica ludovita stura alebo co je blisko tej ulice myslim nejaky obchod alebo tak, ide mi oto aby som sa dostala k DR sutoovej ona je psychiatricka.ak viete pomozte po ktorej strane sa otocim ak budem vchadzat do NZ ja pojdem zo smeru bajc.vopred dakujem.

llencaa
22. nov 2010

Simonka ulica Ludovita Stura je autobusove nastupiste a Dr. Sutoova ordinuje nad lekarnou, lekarna je na konci aut. nasupista.

deina
22. nov 2010

To je pri autobuskach, ak sa nemylim, autobusova stanica. Stale rovno - najprv cez most pri Kauflande rovno, potom prva svetelna krizovatka rovno, hned druha tiez rovno a na tretej odbocis doprava na T.G.Masaryka, lebo priamo na L.Stura sa asi autom neda. Dobre som to vysvetlila, baby, nemylim sa?

simona55
22. nov 2010

je babenky vyste lepsie nez navigator 😀 joj velmi pekne dakujem za pomoc,a este jedno tak potom to mam na skok aj z autobusom ze? ved skoro naproti je ta lekaren myslim ta modra budova ze? 😕 😕 😕 ja som ju poznala ako modru 😀 boze v zamkoch som prezila cele detstvo prazdniny u stry 😀 ka na partizanskej ale uz bi som sa tam stratila.

simona55
22. nov 2010

deina ja som si myslela ze ked idem smerom z bajcu,tak v nz je prvy semafor a kusok druhy semafor a tam do prava sa otocit nie? lebo kaufland je trsku dalej? alebo sa mylim? 😕 😕 😕

deina
23. nov 2010

S tym Kauflandom som ta mozno trosku pomylila. Ked vies, kde je autobusova zastavka, chod tam, tam to najdes. 😉

serafinka1
24. nov 2010

ahoj Ericica, už ste doma z nemocky? Tú tortu tento víkend rušíme, chorá som, takže prekladám aj oslavu, potom sa ozvem. A už je na tom malá lepšie?

janefonda
24. nov 2010

ahojte mamičky, prosím Vás vedeli by ste mi poradiť, kde v NZ môžem dať maličkej nastreliť náušnice?

lia09
24. nov 2010

ahoj ja som dala v parfumerii pri country.Ale videla som ze nastreluju aj v zlatnictve pri fujmaxe,na druhej strane cesty

marianas
26. nov 2010

Ahojte. Kde v NZ sa dajú kúpiť plavky pre malého chlapca - cca 6 mesiacov? Také nepremokavé, do ktorých netreba plienku. Nechce sa mi behať po celom meste. Vďaka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre