Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

renika
11. dec 2008

moni, gratulácia k pozíci number 1 😎 😎 😎

Úloha muža pri pôrode pred 100 rokmi:
Otec pri pôrode
Prítomnosť otca pri pôrode nebola v minulosti samozrejmosťou, ale v prípade komplikácií sa v niektorých regiónoch Slovenska vyžadovala. Zaujímavosťou je, že jeho úlohou bolo prevziať na seba bolesť, ktorú žena pociťovala a tým znížiť jej utrpenie, čo v skutočnosti vyzeralo tak, že manžel nosil ženu na rukách, prekračoval ju, alebo ležala na časti jeho oblečenia, najčastejšie nohaviciach. Takýmto kontaktom sa jej bolesti mali preniesť na neho.

😀

monica25
11. dec 2008

kati-spoznala...aj sme chvilu kecali s myslenkamy som bola dakde mimo a sa ma pyta,ze kolko ma maly mesiacov a ja na nu len tak pozerala...a ona ze tak stary ako risko????ja ze hej....trapas,.....ale prisli sme tam plna cakaren mne sa xcelo na zachod.....a ......pripadala som si jak blba,ze neviem ani kolko mam maly mesiacov,ale nas zobrala hned...sme s dohodli,koli tomu,ze som tehu aby sme necakali... 🙂

reni-aj my mame nerozbitne 🙂 ozdoby
reni-dobre 😀 😀 😀 s tym porodom....

kati,reni-ja neviem kde dam stromcek aby ho nahodou nestiahol na seba...teraz ked mu ukazem nono tak sa na mne pozre v ockach jeho nezbednych sa zapaly iskricka hodi na mna velky usmev a ...aj tak spravi zle.....no a potom sa mam na neho hnevat...a 5 a pol zuba sa na mna usmieva z jeho pusinky.....
ale sestryn maly si stromcek vobec nevsyma ako keby ani nebol.....no uvidime co roli..... 😅

renika
11. dec 2008

a koľko má sestrin malý? Aj ja sa bojím, že ho stiahne. Asi ho uviažeme. myslím stromček, nie Maxa 😀

monica25
11. dec 2008

2,5 roka,ale min rok mal rok a pol a pohodicka obchadzal stromcek ako keby tam ani nebol ale mensi jej ma rok a ten je nezbednik 😀
aj ja som rozmyslala ze ho uviazeme.... 😉

a roli najnovsie su to sice len 2 dni,ale nevyhadzuje skrine,ale vsetko co najde schovava,upratuje 😀 j mobil dudel,som ho tak pred spanim nevedela najs...jeho oblubeny sice zaspi a hned ho vypluje,ale zaspava snim no a v noci uz je jedno kt.mu strcim do ust,,,,,aj mobil tak schoval ....rozbalenu kinder cokoladu,vcera mandarinku....aj kluce do auta a vyhadze si hracky a nahadze ich aj nas5.... 😀
ako sa tie deti menia, boze... 🙂

katika1
11. dec 2008

aj ja ho skúsim nejak pripevniť.. malý včera našiel igelitku s ozdobami a tresol ju o zem a rozsypal ich.. ale nerozbilo s anič 😎
moni nevadí 😀

monica25
11. dec 2008

no idem roli spi,vyuzijem to aj ja na odpocinok....
sa tesim,ze sa otocil dole hlavou....a pozicia 1....a este ked by sme vydrzali po novom roku a zdravy nech sa nar.spontanne..... no vela toho xcem... 😅 ,ale ak sa mi to splni tak uz od jeziska nic nexcem....".len tieto"3 zelania.... 🙂
tak pekn den.....idem si oddychnut.... 🙂

renika
11. dec 2008

Maxim dnes strašne dlho spí 😕
tak aj tvoja sestra má dvoch chalanov? Keď sa stretnete s vašimi štyrmi nezbedníkmi, bude zábava 🙂
my maľujeme kuchyňu a dolnú kuchynku a potom už aj ja vyzdobím dom vianočne. Dnes končia s maľovaním 🙂 Jednu ozbodu som už vybrala, takého jeleňa, majú ho aj vo výklade v Aquárku v Erika centre. Toho sa Maxim bojí, raz sa ho dotkol a utekal preč 😀

renika
11. dec 2008

a viem čo som zabudla - Deina, pekný účes!!!! Pristane ti to 😉

katika1
11. dec 2008

reni ten jelen je krásny ale nechutne drahý 😝
moni ja chcem pre teba od ježiška ešte aby aspon jeden z krpcov spal celú noc 😉

renika
11. dec 2008

kati, my sme ho kupovali ešte asi pred dvomi rokmi v Tecsu v kvetinárstve a nebol drahý. Už si nepamätám, že koľko stál, ale viem, že nebol drahý. A minule som išla po Aquárku a vidím nášho jeleňa vo výklade 🙂 Netuším, koľko tam stojí.

moni, to aj ja by som ti dopriala veľmi, aby drobci spali celú noc 🙂

katika1
11. dec 2008

reni ja som ho pred dvomi rokmi videla za nejakých 3tis 😝 a tolko za ozdobu
ale je to krásne 🙂

ericica
11. dec 2008

caute kocky 🙂 ak chodite daktora k stankovi neviete mi povedat ako ordinuje po novom roku cize od kolkateho ?potrebujem ist na preventivku a manzel je doma len do osmeho a ja sa tam inac nedostanem len s nim lebo malu nemam na koho nechat 😒

deina
11. dec 2008

Ericica, sice tam chodim, ale neviem, ved mu zavolaj. 😉 Alebo uz neordinuje?

Reni, dakujem. 😅 Skoda, ze som si tu nadheru uz zmyla a ja si to nikdy neviem tak vyfukat a natocit. ☹

My sme stromcek vzdy uvazovali (pretoze mame furt obrovsky), inak by padol aj sam a tento rok ho mozno nejako ohradim, nech sa tam krpec nedostane.

Moni, gratulujem k jednotke! 😵

Ta pomoc pri porode pred 100 rokmi, raz som citala, ze aj vtedy zvykol byt chlap pri porode - ak to slo tazsie, tak drzal zenu za ramena, aby sa jej lahsie rodilo. 😅 Pripadne ju aj natriasal.

katika1
11. dec 2008

baby malý pred chvilou žobral pri šufliku kde máme sladkosti, tak som mu dala výživu ovocnú.. dojedol, rozplakal sa, že eteeee 🙄 tak som mu dala druhú, zjedol aj tú 🙄 a v tom zbadal cestoviny na drese a vyžobral si aj to 🤐 tak papá už tretiu misku cestovín 🤐 kde to do neho ide????? 😕

renika
11. dec 2008

kati a s čím boli tie cestoviny, že toľko spapal? 😲 Dobrý jedáčik je Riško a pritom atlét 😎

deina, no o to ide v účesoch, že vydržia len cestu od kaderníčky po prvé umytie 😒 Tiež si neviem tak urobiť vlasy, aby vyzerali ako od kaderníčky. Aj minule, keď si si zmenila foto si bola u kaderníčky a tiež si vtedy mala pekný účes 🙂

katika1
11. dec 2008

reni s majonézou, šampinonmmi a kukuricou 😅 no hrozne vela papá v poslednej dobe.. musím niečo spraviť aby toľko nejedol 😕

renika
11. dec 2008

ale keď nie je tučný, tak je to v pohode, asi má teraz také obdobie a určite je dobre akčný, veľa behá, hýbe sa a potrebuje toľko papať. Podľa mńa sa aj sám zastaví, keď prejde toto obdobie. Z Maxa už začína byť macko, vkuse je všetko mňam, mňam. Dnes aj on tooooľko zjedol 😅

čo hovoríš na pani riaditeľku? 😀

ericica
11. dec 2008

deina ved ide o to ze som tam dnes volala a nedvihali 😕 tak skusim zajtra .....ja len reku ci niektora nieco neviete.uz som tam nebola rok tak by sa uz patrilo na preventivku 😅 zelam vam nadherny vecer a deturencom peknu a nicim nerusenu nocku 😵

katika1
11. dec 2008

reni no trubka je to 😠
ale aj rišiak trochu pribral.. ked sme boli v nemocke vela schudol ale teraz to naberá
moj chlap si kúpil topánky, celý nadšený.. ukázal mi ich a mne sa strááááášne nepáčia.. vyzerajú ako pubertácke také čo rapperi nosia.. veľké hnedé bakanče a naboku biely nápis a spodok celý biely 😝 tak som vyjadrila svoj názor a nafučal sa 😀 😀 😀

renika
11. dec 2008

kati, ale Riško je aspoň vysoký, tak na ňom to iste nie je tak vidieť. Maxim je mini a trošku tučko 😅 Ale nevadí
chudák Rišo, to čo s ním robíš? 😠 To je veľmi pozitívne, že chlap si ide sám kúpiť topánky, to nie každý dokáže, aby si vedela. Určite sa tešil, že aké pekné vybral a ty takto 😔
ako sa má Riškova sesternica? Už sú doma z nemocky?

deina
11. dec 2008

No veru, moj chlap by si sam topanky kupit nesiel. 😀 Aby som ich potom neofrflala... 😝

Potrebujem lepsi fen na vlasy, potom ten uces bude lepsie vyzerat. Sestra ma skvely, tak snad sa mi taky objavi pod stromcekom. 😵

Ericica, mozem sa skusit opytat - znama chodi s jeho synom, snad bude vediet. 😉

renika
11. dec 2008

deina, mne na moje vlasy žiadny nepomôže 😝 Iba ak taký, čo by fúkal sám 😀

renika
11. dec 2008

deina, ty si taká angličtinárka - nemala si náhodou spolužiačku alebo nevieš o niekom kto by doučil angličtinu ale v Komárne?

deina
11. dec 2008

Ale tento je skvely, tusim Rowenta, obrovska kefa a toci sa, parada. 😅

V Komarne? Uf, neviem, nemala som ziadnu spoluziacku odtial... ☹

renika
11. dec 2008

tak keď Ježiško nezabudne, daj vedieť či robí naozaj zázraky 🙂
škoda, ani na nete nič nie je ☹

renika
11. dec 2008

jaj a kati, som zabudla, náš jeleň nestál 3 tisíc, preboha

renika
11. dec 2008

ja si vlasy na materskej nefúkam 😀 A Maximovi to nevadí 😀

deina
11. dec 2008

Robi, skusala som ho. 😉 Je to akoby si si fukala vlasy cez tu velku kadernicku kefu, co teda robit neviem. Hm, kebyze si ich nefukam alebo aspon nezehlim, tak by sa mi hnusne blbo vlnili, to neznesiem. Hoci Misulo je to jedno. 😀 Hlavne, ze mu dam jest, tucko maly (nejaky je zase okruhlejsi, aj ked este je to ok, asi sa pripravuje na zimu).

renika
11. dec 2008

aj mne sa vlnia, ale keď ich dám do vrkoča, tak hneď sa nevlnia 😀 Tak ich dám do vrkoča 😀
ale ty si mestská panička, ty musíš aj nejako vyzerať 😀 😀 😀 Ja som len z dediny 😀

renika
11. dec 2008

keď sa Miško zmestí do tabulky, tak je to asi ok
http://www.rodiciaaja.sk/?page=telesnyvyvoj.html

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre