Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

ewinah111
1. júl 2008

? 🙂

adrioska
1. júl 2008

Deina, no aj ja som brala tu Histagu, ale nepomohlo to. A moja doktorka ma vzdy vedela tak "utesit", povedala nieco v zmysle, ze mam imunitu v katastrofalnom stave... 😖, aj na alergiu sa ma stale vypytovala, kedy mam sezonu a co citim a tak a pritom mne chvalabohu nic nebolo, lebo som brala lieky, akurat, ze sa mi nos zapchaval...to, ze som fakt alergicka, som pocitila az teraz v tehu, lebo nemozem brat lieky a mam casto nadchy, kaslem, svrbia ma oci, nos, usi,...takze alergologovia su asi zvlastna sorta doktorov (snad nikoho neurazim), resp. ja mam zvlastnu doktorku, ktora s oblubou prehana... 😖 😅
dufam, ze Vy budete mat v tomto smere viac stastia a Miskovi pomozu. 😉

deina
2. júl 2008

Dufam. 🙂 A dufam, ze v prvom rade mu nic nenajdu. Ktovie, ci by nevedeli zistit, ci zdedil po mne predispoziciu na autoimunitne ochorenia. Ale to by skor vedeli na genetike, nie tu.

Tie Histagy mi daval este Kucharik, to bolo daaavno. Vtedy to bola daka novinka. 😅 Pamatam sa, ze ich nasi tazko zhanali, lebo mi nechcel pichnut take, ktore nepresli testom na hiv (obsahovali krvnu plazmu) a take sa dali tazko zohnat, lebo vtedy tu este nikto o hiv nepocul.

Misulo odvtedy nebol chory, *klop klop*, tak stale dufam, ze ma imunitu vporiadku a ze proste bol chory len tak, nie kvoli zlej imunite, len to proste schytal. Bolo to vtedy prvykrat, co bol chory a odvtedy zase nic. 🙂

Janula, ty teda byvas blizko mojej babky! 😀 Tam nedaleko sme kedysi byvali aj my, daaavno. Tie jasle tam su statne, ze?

Co tu mam niekde dvojnicku? 😕

H0bli, tak do 4 mil, z coho polovicu zaplatime z predaja bytu a zvysok bude hypo. Takto to nebude az taka velka hypoteka a vyzera to tak, ze predsalen to bude Palarikovo, je tam jeden uplne novy domcek na predaj za dobru cenu, nedavno bol dokonceny (tento rok), obrovsky pozemok 30a - neviem, co s nim budem robit, asi tam posadime ovocne stromky alebo ho neskor predame niekomu. Ideme ho dnes kuknut. Manzel ho vcera pozeral, ze to nie je velky dom, ale velmi pekny, v tichej lokalite, cistucko novucky - tak ho dnes idem pozriet aj ja a mozno sa dohodneme.

Misulo odkedy prisiel na to, ako sa pretocit, ine ani nerobi. Este aj v noci sa pretacal a potom kukuckoval na nas z postele. 😀

deina tak prajem aby ste cim skor nasli niejaky fajnovy, do kolko planujete kupit?

tinusi
2. júl 2008

Ahoj... Deina, ty si riadny ranostaj... ja vydrzim byt hore do noci, ale rano 😖 no bieda... Matkovi vzdy urobim bunker, aby si myslel, ze je este noc a frcime niekedy aj do pol desiatej... 😀
Dnes ideme na ockovanie... to som zvedava, ako to zvladneme...

tinusi
2. júl 2008

Ozaj, v nedelu bol Matko na brusku, rucicky mal zohnute v laktoch a sam sa prevratil na chrbatik!!!!

renika
2. júl 2008

ahojte. Tak dnes sme boli u dr. a Maxim má zápal v krvi. Merali mu CRP a normálna hodnota je do 10 a on mal 42! 😢 Potom sme zbehli kúpiť sáčky na moč a vrátili sme sa domov, aby sme odchytili moč. Muž ho pred hodinou bral do nemocnice na biochémiu a o chvíľu by mali byť výsledky. Je mi z toho nanič. 😔

tinusi, gratulujem k pretočeniu - Maťko je šikovný 🙂

renika
2. júl 2008

a stretli sme sa s Klaudi a jej dvoma zlatými detičkami 🙂

janula_nz
2. júl 2008

ahoj renika. je mi luto, ze je maximko chorucky. a co povedala doktorka, z coho ma zapal v krvi? 😨 to som este ani nepocula, ze aj take moze byt

janula_nz
2. júl 2008

teraz som citala v jednej teme o mestkych a socialnych bytoch. doteraz som vobec nepocula, ze take nieco existuje 😨 ja by som asi potrebovala velky dom aby som tam mohla napchat vela deti z domova 😅 😅

mandrea
2. júl 2008

ahojte, renika je mi luto, ze je Maximko chory a drzim vam palceky, aby ste boli v poriadku 😵
janula, ako sa mas?

janula_nz
2. júl 2008

ja celkom dobre, dakujem. deti uz nemaju horucky, dnes som s nimi bola uz aj vonku trosku. v sobotu ideme na dovolenku, tak sa vytesujeme s laurikou. ona sa velmi tesi ,z e sa bude smykat do vody v tatralandii 😅 no uz ju tam vidim, ona je len v takej vode, ktora jej siaha max po kolena 😅

a vy ako? patko rastie do krasy ako vidim 🙂

mandrea
2. júl 2008

dakujeme za pochvalu 😵 My mame dnes taky spavy den, vcera sme dostali ockovanie, tak dnes ma trocha zvysenu teplotu a dost vela spinka. Snad to uz na vecer klesne uplne 😉
Som rada, ze deticky uz mas zdrave. Dufam, ze na dovolenku vam pocasie vyjde, lebo hlasia, ze sa ma trocha ochladit. Laurika si urcite smykalky velmi uzije 😵

janula_nz
2. júl 2008

ked sa len trosku ochladi, to nevadi len nech nie je zima. tusim tam je tepla voda v tatralandii, tak snad sa aspon raz vycabrname 😀 ja som detom davala na nozicky studene obklady a aj ten opuch potom skor zmizol. ty mu nedavas? moze byt ze je unaveny a spavy z tej injekcie, aspon si trosku oddychnes aj ty. moji nemali zvysene teploty vtedy, to bolo dobre lebo uz mam tych horucok dost za posledny polrok 😔

ked chodite von, kade sa tulate?

mandrea
2. júl 2008

obkady mu zatial nedavam, nema to zapalene. Davala som mu aj take homeopatika proti opuchom, tak snad nam to pomoze. Ale samozrejme, keby mu to opuchalo, tak mam doma prichystany octanovy krem.
Teraz sme dost davno neboli tak dlhsie vonku, ked boli tie horucavy, boli sme viac u svokrovcov v Andovciach alebo v zahrade na Zugove. Ale inac, ked ideme von, tak sa vacsinou tulame v meste.
A ked pride do NZ hoblinka, tak sa vacsinou prechadzame pri kurtoch. Ale uz sme s hobli dost davno neboli. 😒

janula_nz
2. júl 2008

s hobli sa uz chystame stretnut aj my len teraz mi decka ochoreli, tak sme to odlozili. ja ju niekedy zvyknem vidiet v meste ale este nebolo kedy sa osobne stretnut 🙂 my zvycajne po hradzi chodime smer hypernova alebo potom do mesta. laurika rada chodi na nabreznu na ihrisko ale tam je taaaak velmi horuco cely den, ze sa tam neda vydrzat. ja tam preto nerada chodievam

mandrea
2. júl 2008

tak keby ste si niekedy dohodli stretko, tak dajte vediet, radi pojdeme s vami, ak vam to nebude vadit 😉

mandrea
2. júl 2008

ja keby som ta stretla v meste, tak ta asi ani nespoznam 😀

janula_nz
2. júl 2008

ale spoznas, urcite ano 😅 mam dva kociky spojene svorkami , tmavo modre s cervenym a laurika beha okolo. sme dost napadni 😀 inak ja tiez podla vyzoru nespoznam, ved deinu si stale zmylim s jednou kockou 😅 ale uz viem, ze to nie je ona, hoci ma taky kocik aj maleho takeho velkeho. na deinu nejako nemam stastie, ze by som ju stretla 😝

janula_nz
2. júl 2008

no parada, bola som vyniest smeti a co nevidim 😨 nejde nam vytah 😠 nejako sa casto kazi a ja potom idem z 3poschodia s deckami a kocikmi peso, to da teda zabrat 😔 no von sa musi ist, takze pojdeme ,ked deti vstanu cipojde alebo nepojde vytah

mandrea
2. júl 2008

to mas este dobre, ked len z 3.poschodia. My byvame na 6. a neviem co by som robila, keby nesiel vytah 😒
ja dnes asi velmi von nepojdem, este nechcem ist s malym velmi na slnko

janula_nz
2. júl 2008

ani nechod. ja tiez nejdem po ockovani. ani nie je take slnko vonku ale je straaaaaasne dusno 😝 asi bude zase burka ale t o nie je naskodu. v noci moze prsat kolko len chce. a kde to byvas?

mandrea
2. júl 2008

veru v noci by dazd nebol od veci. Byvame na Soltesovej(pri supermarkete), inac je to blizko cathrin.
Ty kde byvas?

janula_nz
2. júl 2008

my byvame pri skole gethlena, to mame tak na 2minutky. to nie je daleko od teba, zvykneme aj tym smerom obcas ist 🙂

mandrea
2. júl 2008

tak vas mozno niekedy uvidime. Aj ked je pravda, ze doma sme dost malo, viac menej len vecer. Vela sme u nasich, ti byvaju na Andovskej.

janula_nz
2. júl 2008

tusim je patko podobny tebe, nie? ani ja ta podla fotky nepoznam 😔 aky mas kocik? ja vacsinou podla kociku pozeram mamicky 😅

mandrea
2. júl 2008

neviem, mne sa zda, ze sa este stale podoba na manzela. Ale uz mi viaceri povedali, ze sa podoba aj na mna 😀
Ja mam casualplay, teraz uz sportovy s takou zelenou vlozkou. Uz som musela dat sportovy kocik, lebo malemu sa uz velmi nepacilo vo vanicke 😵

tinusi
2. júl 2008

Janula a to ako robis, deti su v kociku? Ja som isla s malym raz po schodoch u svokry a tak sa zlakol, ked to heglo kocikom, ze to bolo prvy a posledny krat... ledva som ho utisila... 😒
No my uz mame po ockovani... maly sice plackal, ale manzel si vybavil volno, aby tam mohol byt s nami a tak ho hned potom vzal von a utisil... teraz obaja spinkaju 🙂 .

janula_nz
2. júl 2008

tinusi ja mam uz vacsie deti ako je matko a asi su uz zvyknuti 😅 ano mam ich v kociku. ale to nie su take kociky mohutne ako mas ty, ten by som veru nevladala zniest.

mandrea
2. júl 2008

tinusi: aj nas maly trocha plackal, ale bolo to celkom v pohode 😒
Vas nejako skoro ockovali, nie? uz mate dobre zahojene ockovanie TBC?

deina
2. júl 2008

Mandrea, ty zase byvas blizko mojej kamaratky, Olinky, tiez byva na Soltesovej (chodievam obcas pre nu, ked sme skor hotovi, idem jej oproti - kocikat).

Ja nie som ranostaj, to maly! 😅 Aj vase deti su take zive? Misko sa vkuse vrti, pretaca, kope, stale nieco musi robit, riadne sidlo je z neho. A dnes krasne spapal vsetku zeleninu + masko, no kooonecne! 🙂 Doteraz zjedol iba vsetku mrkvu alebo mrkvu so zemiakom, ine nechcel.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre