Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

katika1
20. jan 2009

tinusi idem si dať spraviť melír, už je strašne vyrastený a dám si vyrovnať asi 😎 je to pohodlnejšie 😅
a nie ja nedávam tie tabletky 😉
aaa čo ten štvrtok 🙂

monica25
20. jan 2009

ahojte 😎

monica25
20. jan 2009

popisali ste toho odkedy som tu nebola...pomaly vas docitavam...
laptop uz je opraveny dnes mi ho priniesli takze uz sa tu ukazeme castejsie ,ako cas dovoli.... 🙂

renika
20. jan 2009

ahojte
moni, ja som taaaak rada, že ťa tu vidím 🙂 Ak čas dovolí, tak popíš častejšie a hlavne pridaj fotku Danielika 😵 Super, že máte notebook už ok!

katika, no z teba bude teeeeeda kočka 😎 Aj ty by si už mohla pridať foto, som ti to tu minule písala, že či v novom dome nefotíš, ale ty stále nič 🙄 ☹

a tie tabletky tiež nedávam

renika
20. jan 2009

ešte som chcela, že v Maxe je cocodrillo ako písala catrin, ešte Micka a ešte jeden detský, ale tam majú len väčšie oblečko, nie ešte pre naše deti. Také od 100 cm

renika
20. jan 2009

ericica, pýtala si sa, či uspávame deti.. Tak ja nie, vôbec. Keď mal asi 8 alebo 9 mesiacov, tak som si zvykla k nemu ľahnúť a on do 5 minút zaspal. Inak som ho od malička len položila, pohladkala, dala cmuk a odišla z izby. Len keď mal tých 9 mesiacov, tak nejako výmýšľal, preto som si k nemu ľahla. Ale to trvalo len asi mesiac. Odvtedy zase len položím a idem. Či je to poobedný spánok alebo večerný. Je to veľmi dobré takto...

renika
20. jan 2009

a zúbky tiež umývam s elmexom pre deti

katika, k tým brušným si sa nevyjadrila, ideš?

serafinka1
20. jan 2009

ahojte, už viete čo kúpite svojim drahým na Valentína? Ja som našla super vecičku, veľmi sa mi to zapáčilo a asi to objednám aj sebe. http://www.gsm-shop.sk/doplnky/privesky/digital...

serafinka1
20. jan 2009

K tým tabl. ja ich Darinke dávam a nemá s nimi problém, rozhryzie to a tvári sa pritom, akoby jedla cukrík. 🙂

renika
20. jan 2009

serafinka ten prívesok je super, wow! Až 70 obrázkov 😲 Skvelý darček si myslím 🙂

monica25
20. jan 2009

reni-napisem 😉 ....troska neskorsie.roli akurat zaspal a teraz kojim maleho... 🙂 a dam aj foto

serafinka1
20. jan 2009

tiež si myslím že je super a určite sa mu môj drahý poteší, lebo stále si od neho pýtajú fotky Darinky nech ukáže a takto ich bude mať stále po ruke. 😉

ericica
20. jan 2009

cauteeee...ja som vcera uspavala malu a zaspala som s nou ako miminko 🙂
tinusi ja som ich malej davalla poradil mi to moj zubar ,ale ked som vymenila pediatra tak ma stopla(inac teraz chodim k Hogenbuchovej)ze az od dvoch rokov nech jej davam,tak nechapem jeden povie tak a druhy inak 😕
reni tak to ti je super ze maximko tak sam zaspinka,moja nechce a jači ako zmyslov zbavena a horsie je to ked tam neni maminka ,takze ani tatino neni dobry ☹
katika ja idem ....ide sa poobede??????tak dam malu skorej spat....kto sa este prida.....?

ericica
20. jan 2009

monica ak budes mat cas tak napis ,ze aky bol porod a aky bol personal na novorodeneckom????

charlinka
20. jan 2009

Ahoj, eriica konečně někdo kdo také chodí k hogenbuchovej 🙂 já jsem s ní velmi spokojená, ještě muj partner k ní chodil když byl malej 😉 ani nám nedoporučila, že zbytečně to dávat když jsou zoubky zdravé.

renika
20. jan 2009

moni teším sa na foto veľmi 🙂 Zatiaľ som počula od catrin a katiky, že sa podobá na Roliho 😵

seraf, presne ako u nás. Aj od môjho muža pýtajú fotky malého a on vždy ukazuje v mobile a to bude macher, keď vytiahne kľúčenku a tam prelistuje fotky 😎 Idem to objednať, zdá sa mi to super a už vidím ako sa tomu poteší 🙂

na tie tablety som tiež už kadečo počula, rôzne názory, či dávať alebo nie

ericica, možno keď jačí, tak ešte nechce spať, nie? Maxim má jeden čas, to je osem hodín, kedy chodí spávať, tak je tomu vždy a už veľmi dlho, je zvyknutý, ten čas mu nemením nikdy. A hlavne vie, že po kúpkaní už ide do postieľky.

charlinka
20. jan 2009

Ahoj, u nás to je jak u reniky. večeře, koupání, spánek. jednu chvili jsem to poměnila, že po koupání kakao a pak spát a už se jí nechtěla. Eri malá je zvyklá že jí uspáváš ty, proto brečí. je to o zvyku, kdyby jsi ji to chtěla odnaučit tak ti bude pár večeru brečet, pak se ale naučí ale je to o dětech. musí si zvyknout na něco jiného, třeba svíticího medvídka, panenku, světýlko apod. a zvykne si. a nebo na to ještě není čas aby usínala sama. To přijde samo věkem.

ericica
20. jan 2009

reni myslis ze by o desiatej nebola ospala? 😒 tak preco ked k nej idem ja tak zaspi 😲 trva to sice dlhsie ako poobede ale zaspi.
charlie,ja som s nou maximalne spokojna ja som tam cez znamu a mala sa jej vobec neboji...
u byvaleho pediatra sa bala ,nooo ale ten bol taky jak cert velky nos a spity ksicht,juj ale sa tesim ze som odtail odisla
kym som tam bola malu pocuval len raz a podla neho sa deti ockuju po roku az v tretom roku zivota co je nezmysel lebo podla noveho ockovacieho kalendara je to dva roky a jeden mesiac 🙄 🙄 🙄

ericica
20. jan 2009

seraf ten privesok je super ,mozno si to objednam aj ja..
ja som si vyhliadla nieco odtialto,,,,ze ho dakym trickom prekvapim 😉
http://www.bess.sk/detske-oblecenie/kategoria/v...

renika
20. jan 2009

ericica, no o desiatej by už mala byť. Tak neskoro ide spinkať? My to máme tak, že z vane ide hneď do postieľky. Večera, potom kúpanie, kde sa poriadne vyblázni a potom z kúpeľne už nejdeme nikam, rovno do spálne. Tam má hračku v postieľke, poviem mu, že aj on už spinká, pohladkám, popusinkujem a idem. Robím to od narodenia tak. Ale keď ešte nemal režim a nevedela som isto, či zaspí alebo nie, tak plakal, lebo nechcel spať. Preto som sa pýtala, či neplače preto, lebo ešte nechce spať.

renika
20. jan 2009

tričká z bess sú veľmi pekné 🙂

ericica
20. jan 2009

no reni asi skusim aj ja tak.ja ju po kupani este zoberem k svokrovcom do spalne a tam si vypije mlieko a potom umyjem zuby a berem ju...
sice ked bola mensia uspavala ju raz svokra a raz ja a v pohode zaspala,tak ja neiem kde som urobila chybu?????? 😒
ja by som ju nechala nech sa vyplace ale svokor potom chdoi po chodbe ako po ihlach a rozprava na mne ze som krkavcia matka 🙄 🙄 🙄 by vedel kvoli malej aj vrazdit 🙄

charlinka
20. jan 2009

Když jsme prvních devet měsícu bydleli u svokrovcu, tak jsem ji musela uspávat, to se nedalo aby tam brečela. hned jak jsme se odstěhovali tak jsem ji dala režim, a od té doby to funguje jak po másle. charlotte už to má zafixovaný že po koupeli je už jen postýlka. občas sice přijde že chce čurat i s nočníčkem z pokoje, ale pak zase jde hned spinkat.

catrin23
20. jan 2009

ahojte... jeeeeeeeeeej moni, tak aj ty si sa ukazala??? pridem niektory den ak mozem, ale asi bez brianka, aby nerobil zle 😅 a daj foto... ja co som fotila v nemocnici, tak sa mi to vymazalo v mobile, a nielen to ale vsetkych 400foto co som tam mala a este aj sms-ky ☹ 😠 chcela som vycistit blog v tel. a to som nevedela ze to sa vsetko vymaze 😅 😨 🙄 😕

serafinka, ten privesok je fakt super. to by som mala poslat denisovi, nech nas ma stale po ruke 😀

mne maly poobede vacsinou zaspi sam, dam ho do postielky dam mu knizku alebo hracku a zaspi, horse to je vecer, bol cas ze zaspaval sam, ale teraz ma take dni, ze vykrkuje az kym nepridem k nemu 😖

monica25
20. jan 2009

cavte...konecne som vas docitala ...roli tu ssa hra,maly spi tak skusim napisat v rychlosti...
tak my sme sviatkovali doma....roli bol tiez chory mal crevnu chripku....zvracal,....vianoce boli krasne....moj dr.mi povedal,ze nevydrzim doma sviatky a sa mam setrit...prv na 3 prsty otvorena a potom na 8....a to bolo cs.(kati mala si pravdu)...tak som sla 8.1 do nemocky celkom v poho zo strachom,ale som sa ukludnovala,ze to budem mat rychlo za sebou....8.1 ma len prijali spravili vsetky vys. stym,ze pan primar ma na 2 den rano vys. a urci co dalej...tak som cakala...bolo mi strasne luto za malym rolim tak plakal,ked som odchadzala..... ☹
no pia.rano.ma vys.pan primar a dal ma prelozit na porodnu salu,ze sa nebude uz tehotenstvo dalej predlzovat...dostala som klistir...potom infuzku....a vyvolanie bolesti,bolesti prichadzali pomalsie a boli coraz intenzivnejsie....bezakova bola odmerana....nejak sa nezaujimala,,,,,zevraj mam cakat,ked som sa opytala ako to vyzera....primne porodila jedna romka 😅 kricala,nexcela na kozu vyliezt buchla sestricku to bolo v poho,este ju obskakovali a na mna sa ledva prisli pozriet.....bolesti boli intenzivnejsie som sa vypitala dole z kozy aby som sa presla.....ked som si xcela s5 lahnut sice mi bolo lepsie nan nohach...,ale sa mi hlava tocila a vkuse som zvracala nemala som sil...a este ma cakal porod....tak mi sestricka povedala,ze mam chodit,ked budem lezat sa neotvorim a predtym ma zas dole z kozy nexcela pustit...a zas v kuse fajcili vonku a ja sama,al.lustili krizovku....prisiel ma na vecer vys.pan primar to uz som mala bolesti neznesitelne,pravidelne a on mi naordinoval infuzku na posilnenie bolesti...bola som otvorena na 5.5 cm....akurat na pol ceste.....od tej infuzky som zas len zvracala a zacala som mat "tlaky"maly sa pri kazdej kontrakcii tlacil von a ked presla kontrakcia sa tlacil s5 hore....k porodu prisiel dr.smolarik.....kt.o chvilu dal zavolat pana primara...skusil ma aj on odrodit.....lenze neslo to ozvy slabli a malemu hrozilo ze sa "zakliesni"a zadusi sa....pan p.nariadil akutny cisarsky rez....vtedy som zacala strasne plakat,nech nieco uz robia.....ze nech pomozu malemu.....preniesli ma na salu...tych par minut kym sa prichistali mi trvala ako vecnost....potom ma uspali....sa pametam uz len ako som sa prebrala a strasnu triasku som mala...tak ma zakryvala detska sestricka uz na sestonedeli....pozname ju...si ma pametala este,ze som tam bola z rolandom....tak ona mi [povedala ze mam chlapceka a ze je vsetko v poriadku a vazi 4200g a dlzka 52cm 😲 ked som sa uplne prebrala z narkozy m i ho ukazali na min.som bola stastna,spokojna,mala som to za sebou,sice cisarskym,ale boli sme v poriadku obi2 a to bolo hlavne.....a nar.sa 9.1.2009-ten datum kt.som xcela.
na 2 den v sob. poobede som sa postavila,zacala chodit odlepili ranu .....chodila som si maleho pozera uz sama,vobec mi ho nedoniesli,aj ked ano tak ukazali a odniesli...ho nakrmili a ked som si ho xcela prilozit uz nexcel papat.....,ale mam mlieko aj ked som ho prve 2 dni neprikladala aj by som,len ho nepriniesli,al.ho priniesli s plnym zaludkom....
dopisem potom mam tu svokru

ericica
20. jan 2009

😕 😕 😕 boze to som normalne zhrozena ze o ciganu sa jak starali a na teba ani nemrkli 🙄 🙄 🙄
a to prikrmovanie tak tak sme boli aj my a ked si uz mala zvykla na mlieko a bola hladna cize jej nestacilo moje mlieko tak som sa musela prosikat 🙄 🙄 🙄 😠

catrin23
20. jan 2009

ahojte...
no moni pekne si sa rozpisala... 🙂 hlavne ze ste obaja v poriadku a srat na tych vsetkych v nemocke... 🙄
teraz svokra bude chodit casto,nie?ked uz je aj daniel 🙂ako sa mate?kedy sa mozem stavit?predali ste potom ten kocik?ozvala sa?

baby,kedy chcete ist do toho MC? kedy je u vas poobede? 😅

kuk moni do pasu: daniel 1tyzden a 4 dni 🙂 😉
roland 1rok a 4 mesiace 😉 🙂

catrin23
20. jan 2009

maly mi uz spi, kde to zapisat 🙂 rano bude skoro cvirikat. ale poobede nespal, nejak sa mu nechcelo, boli sme v akvarku a uz po ceste mi zadriemal. tak som ho zobudila, okupali sme sa, vypil mliecko a koma 😉

monica25
20. jan 2009

cavte 😎
ericica-ano starali,irenka zo zlatymi zubamy,sa jej chlapcek nar.diego lakatos....
mohli si robit co sa im zaxcelo....a este som bola sama na izbe a mala som zavrete dvere,svetla vyp.maly spinkal ja som oddychovala a prisla mi doizby bola prekvapena ked ma tam nasla....len xcela vediet ci mi dali uz maleho....sa vyhovorila

cat-na bud.tyz.mozte

serafinka1
20. jan 2009

Ahojte....
No Moni nezávidím Ti ani trošku čo si si tam musela odtrpieť. Ja neznášam tie sestry a po tomto ani neviem, či ešte chcem rodiť v NZ. Neviem prečo tie kravy nevymenia. Neverím tomu, že tam nemajú kopec sťažností. 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre