Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

catrin23
3. mar 2009

aj my mame ten 10sekundovy od chicco tusim, ale ja mu ho do ritky kolko krat ani nestrcim, lebo tak sa odkope, chuda moje 😔

lienkadomaca
4. mar 2009

Ahojte mam otazocku mali ste vybaveneho lekara k porodu alebo ste prisli rodit a kto tam bol ten s Vami rodil . Dakujem

ericica
4. mar 2009

ahoj lienka ja som ho mala vybaveneho.....chodim k stankovi a utorok som bola na poradni bola som uz v 40 tyzdni termin som mala 10.7 a povedal mi nech idem v piatok do nemocky ze mi tvrdne brucho a on tam dojde a da mi vyvolavacku ,,,tak to aj bolo a na druhy den skoro rano sme mali nasu bambulku pri sebe ...dr bol so mnou celu noc a este aj do nemocky ma dosiel potom pozriet.....
tak asi toklo 😵 aj ty si chces vybavit???

lienkadomaca
4. mar 2009

Praveze neviem co mam robit. Vacsinu kociek co poznam rodili bez vybavenia . Ja viem ze tazko je povedat co je lepsie , kazdemu vyhovuje nieco ine. Manzel chce byt pri porode, to som rada. Niekedy ma prepadne taka obava zo vsetkeho ale to asi kazdu buducu maminu. 🙂

serafinka1
4. mar 2009

Lienka, aj ja som mala vybaveného. No ale keď budeš mať manžela pri pôrode, tak to je dobré, len aby Ti ho stihli zavolať.

charlinka
4. mar 2009

Ty jo, to ferrari je super a dobrá cena za nej. Za tuhle cenu se tuprodávají klasické motorky na baterky. No já bych se spíš bála kdyby se s tím neco stalo tak je to moc obtížné posílat zpet apod. ale je užasný. bych brala pro sebe ve vetší velikosti 😀

Takže v euronicsu ho mají ten teplomer? já používám klasickej do podpaží ale dlouho to trvá, do ritky si nenechala dát, tak jsem jí přestala trápit.

serafinka1
4. mar 2009

ano Charli, tam ho majú, ale zdalo sa mi že som vzala posledný, no skús sa ísť opýtať a keď nemajú, určite Ti objednajú. Inak ten chalan koho to je, tak je z Palárikova.

janula_nz
4. mar 2009

ahojte

po dlhsej dobe sem nakuknem medzi vas. co mate noveho? ako sa dari?

deina
5. mar 2009

Nam sa dari dobre. 🙂 Boli sme vcera v rizikovej poradni a doktorka bola z maleho nadsena, velmi ho vychvalila, taaak som sa tesila. A najviac ma potesilo, ked mu do papierov napisala, ze "tonus primerany" - mame po hypotonii, hura. 😅

Monika, ak si dobre pamatam, Roli bral broncho-vaxon? Preco ho berie? Ako unho prebiehalo MMR ockovanie? Nesmie sa vraj ockovat, kym ten liek berie a tiez sa nesmie ockovat, kym ma dieta znizenu imunitu, az po porade s imunologom - robila mu vtedy imunologicka nejake vysetrenia?

tinusi
5. mar 2009

No, moja znama rodila pred 6 tyzdnami. Mala vybaveneho lekara, ale vraj to bolo na nic, lebo on bol akurat na plese. Spociatku ju lekari, co mali sluzbu nechali tak a ked ten vybaveny neprisiel, tak ju odrodili. Akurat to mala zo stresmi... ale zalezi aj na tom, koho mas vybaveneho a ako je ten lekar ochotny prist aj v, pre neho, nevhodnej chvili. Ona mala Havlasa.

serafinka1
5. mar 2009

Havlas je typický týmito výletmi, už od mnohých báb som počula, že mali vybaveného Havlasa a neprišiel.

janula_nz
7. mar 2009

monica povedz rolandovi, ze dnes mame stretavku z OA. nevieme sa s nim skontaktovat. ked chce, nech pride do Ajaxu. normalne to zacina o 20h ale moze prist aj neskor keby to nestihal.

desszi
7. mar 2009

ahojte,
aj ja som pocula ze havlas aj niektori ini sa ani neunuvaju prist aj ked ich mate dojednanych. a nayvse, ked mate nejakeho lekara vybaveneho, tak ostatni sa na vas vykaslu. ked uz, tak je lepsie dojednat nejaku skusenu sestricku. ja mam tiez takuto dilemu, lebo chcem rodit v Zamkoch, hoci planujeme byvat v LV.

monica25
7. mar 2009

janula-uz odisiel...vedel o tom od vasej spoluziacky denisi...ma tu drogeriu na autobuske a chodime k nej nakupovat tak ona mu povedala ale inac diky za info.... 🙂

deina-hej bral na posilnenie imunity ...3 mesice 10 dni bral 20 dni nic...moja dr.ho ockovala....ma za sebou uz vsetky ockovania....tak dufam,ze mu to neuskodilo,ale hadam nie....musim sa informovat v ut.ideme do poradne s danielikom tak sa popytam.......

dnes sme boli v Kn.....dost dobre sme nakupili...vsade kopec ludi,ale pohodick amali sme zo sebou len danielika on bol taaaaaaaaaaaakkkkkkkkkkkkk dobry cele prespinkal uz len v tescu ku koncu sa zobudil tak som snim sla von do autaa kojili sme sa 😀 roli zostal zo svokrou....prisli sme domov nespal roli boli obi2 vystresovani jeden z druheho...nevedela si snim poradit 😠 no uz to je jedno,ale bolo mi ho luto..... ☹ idem deti uspat... 🙂

deina
7. mar 2009

Moni, ockovala ho, ked nebral ten liek, predpokladam? Pocas tej pauzy.

monica25
7. mar 2009

urcite ano...zajtra si este pozrem ockovaci preukaz,pre istotu je v spalni a roli uz spinka....tak nebudem hladat.....ale verim tomu,ze hej....galovicova si dava na taketo veci pozor............
sme sami doma roland siel na stretavku tak ja cumim do tv a pc.

ericica
8. mar 2009

ahooooojte ako slavite MDZ...? 😵
ja nijak nic moc extra len svokor ma rano prekvapil ruzovou ruzou a manzel zase nic 😠
moni aj my sme isli okolo komarna vcera boli sme v gyori v tescu a v arkade(diky renika za tip¨)bombovo som nakupila malej v hm-ku a sebe len jednu mikinu zase 😨 ale sme si aspon uzili den len to pocasie blbe 🙄
ale nenormalne vela slovakov tam bolo a v gyori som stretla aspon troch z mojej rodnej dediny 😀 😀 😀
len maly problem sme mali asi ten isty co moni 😅 svokrovci si nevedeli rady s malou stale im plakala za mnou a nevedeli ju ako utisit 😝

deina
9. mar 2009

Ja som dostala kopec kvetiniek - od manzela (krasne tulipany, tie mam velmi rada), od svokra (karafiaty 😀 , ale pekne), od tata a este aj od sestrinho priatela (ruzu - ten doniesol kazdej, ked sme vcera boli u nasich, sestre, mne, mame a este aj babke).

Moni, hadam som ta nevyplasila, ked sa ockuje cez pauzu, je to ok. Len som si citala, ze je dost nebezpecne ockovat, ked ma dieta oslabenu imunitu, ale mozno sa to tyka len predcasne narodenych deti.

monica25
9. mar 2009

cavte 🙂 ja som tiezkvety nedostala...,ale cokoladu 😀 ...kvety som dostala mailom 🙂
kde ste vsetky uz pomaly sem nikto nechodi.... ☹

kati-ako sa mate????kedy pridete????uz mam objednany kocik,ale este neprisiel do konca tyz.by tu mal byt 🙂 ,dufam,uz konecne...............

deina-hej troska som sa vyplasila,ale poho.... 😉

danielik spinka roli sa hra ...rozhadzal vsetky hracky,celu obyvacku.....,ale hracky si teraz pomaly uklada naspet,zlaty.... 🙂

inac sme ok zdravy 🙂 a to je najdolezitejsie 🙂

deina
10. mar 2009

Aky kocik si napokon vybrala?

Ja tu zvyknem byt, teraz, ked je taketo o nicom pocasie, sme vacsinou doma... ale dnes to uz zacina lepsie vyzerat.

ericica
10. mar 2009

ahojte co poviete na toto super pocaise 😵
len si ho uzite lebo na vecer ma dojst zase zle 🙄 🙄 🙄
uz aby bolo teplo hned mam naladu lepsiu ked je take supis pocasie.... moni hod link aky kocik si vybrala som zvedava zelam vam pekny slnecny den pa

monica25
10. mar 2009

cavte-tak tento....a +babyskate pre roliho 🙂
uz sa vytesujem aj ,ze svieti slniecko 🙂 len fuka studeny vietor...,skoda.... ☹
na vikend mi pride mama 😀
potom uz prideme aj do MC sa ukazat,ak este chodite 🙂
mali sme ist dnes na poradnu,len som nemala kam dat roliho....tak som volala dr.,ze ci by sme nemohli prist po 4 ked roland konci v praci...ordinuje poobede medzi 4-6....a ona ze nie do poradne sa chodi dooobeda tak sme sa preobjednali na stvrtok mam svokru doma 😅

fodorka33
10. mar 2009

ja som rodila v novozamockej nemocke pred 2tyzdnami.dokiho som nemala vybaveneho.nakoniec mi davali vyvolavacku lebo som prenasala 9den a tak primar povedal nech mi napichnu infuzku na vyvolanie kontrakcii.celu dobu od obeda az do 20:15kym som neporodila ma chodil pozerar dr.Stanko strasne zlaty ale nakoniec to prisla odrodit Dr.Renckova taka mlada sympatacka,ja na nich nemozem povedat ani krive slovo,no manzel stal celu dobu na chodbe za dverami 😀 a ked som mu volala ze moze prist tak prisiel 4minuty po porode,ale tak inak ma tam obskakovali to musim uznat a aj ked ma sili a manzel bol pri mne.takze ja som bola nadmieru spokojna...a este k tomu havlasovi zevraj nema rad prvorodicky lebo ze to dlho trva....ja som bola u neho akurat na 4d ultrazvuk a bol zlaty no to je asi tak vsetko 😒

ericica
10. mar 2009

ahoj moni kocik je super 😵 my pojdeme asi tento tyzden do mc lebo nabuduci tyzden mam toho velmi vela ....tento tyzden mam taky lightovy takze teraz asi skocime ak nam do toho nic nepride 😀
fodorka aj ja som rodila u stanka a bolo super inac Marko je hroooozne zlaty 😵 😵 😵

monica25
10. mar 2009

cavte 🙂

eri-diky 🙂
fodorka-ja som rod.u renckovej prveho syna a som bola snou strasne spokojna je super dr. 😵 aj stanko ten akurat bol pri druhom porode sme rod. 2 naraz .....,ale prisiel ma pozriet ked som porodila na 3 poschodie,bol zlaty 🙂
ja len sestricky boli neochotne....,ale uz to mam za sebou .......
a duheho som u smolarika,nakoniec to skoncilo sekcio...,ale on ma prijal po termine,robil mi sekciu rana je pekna,pekne sa hoji kratka,rovna.....a je to ochotny a mily dr.snim som bola tiez strasne strasne spokojna z jeho pristupom k pacientkam,,,,,,,,

a gratulujeme marko je krasnyyyyyyy 😵

ericica
10. mar 2009

moni este raz som si pozrela kocik lebo aj mne sa paci ten isty styl a aj cenovo je super ked budem mat druhe aj ja si kupim podobny 😀 to sa ti bude kocikovat budes riadne frajerisko a danielko v nom taky maly fesacik alebo uz velky??????? 😀 😀 kolko vazi teraz????

monica25
10. mar 2009

eri-dakujem 😵 😵 😵
hej cenovo super...,mne sa paci tiez styl....a cenova bomba.... 😀 nexcela som vela investovat do kocika....este stale mam na krku kocik po rolandovi,nedari sa nam ho predat(este chviliu pockam a ak nic tak ho darujeme do detskeho d.)ale je neprakticki pre nas....nezmesti sa do vytahu...a ani babyskate sa nan neda "namontovat"potrebovala som taky sikovnejsi k dvom detom,tak preto sme sa rozhodli pre tento....napisem potom info ked budem uz snim kocikovat aky je.... 😉

a danielik mal naposledy 5660g vo stvrtok ideme do poradne tak uvidime,ale je riiiiiiiiiiiaaaaaaaadddddddddnnnnnnnnneeeeeeeeeee ddddddllllllhhhhhhhhhhhyyyyyyyyyyyyy 😀 a je fesak 😵 a riadny 😀

deina
11. mar 2009

Krasny kocik, peknucky - budes ho mat v tej farbe ako na obrazku?

Ja som bola so Smolarikom tiez spokojna, je velmi zlaty a vie cloveka povzbudit. Robil mi aj ultrazvuk, ked ma prijali do nemocnice a sekol sa len o 50g. 😅 (nameral 1900g a maly mal 1850g)

Fedorka, gratulujem k Markovi, krasne babetko. 😵

zuzin78
11. mar 2009

Ahojte som tu prvy krat, a som rada ze som nasla nieco taketo. 🙂
chcem napisat lienke domacej, ja som rodila v NZ pred 10mesiacmi, mala som vybavenu doktorku+ dala som jej nejake peniaze, a ked nastal den porodu, neprisla. vyhovarala sa , atd. a ked budem rodit druhy krat, tak si vybavim doktora Stanka, on sa este aj bol pozriet na baby ,ktore odrodil na izbu, a to ho nemali vybaveneho. pekny aj ked dnes yase uprsany den

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre