Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

serafinka1
20. jún 2009

Niektorá tu hľadala tenký župan a nočnú košeľu do pôrodnice, tak toto som našla
http://www.babetkovo.sk/index.php?option=com_vi...

serafinka1
20. jún 2009

ani nie, chcem už Dadu odučiť od plienok a pri druhom to ešte tiež nejako dobojujem a myslím si, že sa naučí skôr na nočník ako Dada, lebo to od nej odkuká. 😅

renika
20. jún 2009

aj ja chcem Maxa odučiť, som zvedavá, kedy sa mi to podarí...
býva ti zle? Nevoľno?

serafinka1
21. jún 2009

strašne, takto mi pri Darinke nebolo. Ale myslím, že sa to už lepší, zo začiatku to bolo hrozné.

catrin23
21. jún 2009

my na nocnik nejdeme ani za svet 😠 uz ho davam aj na zachod, dala som mu tam to mensie sedatko a podesi si minutu, odtoci cely zachodovy papier a chce is dole 😕

katika1
21. jún 2009

renulik, to všade sa najdu také kozy
a ty a konflikt????? 😲 neveríííííím!
Ešte máme plienky - vydrží niekedy pol dna bez a niekedy ani to.. ale ja ho nijek nedrilujem, že by som na neho húkala ked sa popišá.. len mu vysvetlím a prezlečiem a tak
ked sme vonku, tam je celý den, okrem spánku bez.. ale musím sa ho často pýtať, nie vždy sa vypýta
no ale na to, že som ho to učila možno dokopy tri dni to zvláda celkom dobre
seraf my máme po sestre tie plienky ale neviem ich význam veru.. 😕

darca46
21. jún 2009

Ahoj babenky! Tak si tu čítam vaše príspevky, no doteraz som sa nezapojila. O dva mesiace ma to čaká a stále ešte nie som rozhodnutá, či ísť rodiť do NZ. Odporúčajú mi Bezákovú. Nemáte s ňou niektorá skúsenosti? A neviete náhodou, či sa stále nedá v NZ epidurálka?

serafinka1
21. jún 2009

Katika tiež sa mi nezdajú nejaké úchvatné, vydržíme na týchto čo máme a začneme sa učiť, ale asi už nie na nočník, lebo ten neznáša, aj dnes mi na ňom plakala ako tur a keď som ju postavila tak sa vypišala. Radšej idem kúpiť polstrovanú redukciu na wc a budem ju učiť priamo tam, keď neznáša nočník vyskúšame niečo nové.

Včera som začala odúčať Darinku od prsníka, noc bola ťažká, ale nie až taká akú som očakávala. Zvládli sme to celkom dobre. Dnes mi zaspala bez problémov, odsávala som si mlieko a to som jej dala do flašky, vypila to, tuho ma objala, potom som jej masírovala chrbátik a zaspala. Tak sa teším, myslím si, že už je to na dobrej ceste. 🙂

renika
21. jún 2009

kati, no veru konflikt alebo také niečo, asi si to pamätala, vtedy mi povedala, že mám odvahu 🤐 Poviem ti, že o čo išlo potom u vás... A samozrejme, že som ju musela dostať do komisie, už ráno mi prišlo zle, keď som zistila, že ju mám tam. Na druhom stupni VŠ určite neprejdem, keď ona bude v komisii 🤐 A vlastne neviem či na ten druhý stupeň pôjdem 😔

ešte ani ja som nezačala naplno odúčať, raz som ho nechala bez plienky, keď bolo pekne, teraz pred dvomi dňami, 3 hod bol tak a nepišal, stále som sa ho pýtala, ale hovoril nie nie. A keď začal fúkať vietor, dala som mu plienku a vtedy sa vypišal 😒

darca s Bezákovou mám ja veľmi dobré skúsenosti, ale baby tu ju dosť sfúkli, ja si ju chválim
a kam by si išla rodiť, ak nie do NZ?

dida81
21. jún 2009

Darca ahoj, ja teda nemam skusenost, ale ked som sa pýtala, že u koho... viaceré mi odporučili Bazákovú..tak neviem...pa

adrioska
21. jún 2009

Ahojte mamičky, dávno som sem neprispela...dúfam, že sa máte dobre, že detičky sú zdravé a poslúchajú. Blahoželám novým tehuľkám! 🙂 Chcem sa opýtať, tie, ktoré ste kojili/kojíte, aké kaše ste začali dávať svojim detičkám...myslím či mliečne alebo nemliečne...zachvíľu už totiž aj my prejdeme na ne a neviem, akú dávať. Najradšej by som nemliečnu a do nej pridať svoje mliečko, ale myslím si, že také množstvo, aké bude treba, naraz neodsajem a nemám ani v zásobe v mrazničke, lebo malý mi to nechcel piť. Prosím poraďte mi...ďakujem Vám...pekný večer 🙂

renika
21. jún 2009

adrioška, ja som začala dávať aj popri kojení mliečne kaše a to z toho dôvodu, ktorý ty píšeš, že vždy na večer som musela odsať dosť veľké množstvo mm a plus ho treba zohrievať a urobiť kašu, čo sa mi zdalo také...aj v lekárni mi odpuručili mliečne, lebo veľa mamičiek má potom stresy z toho, že do večera treba odsať 200ml alebo viac mlieka a ktoré to aj odsali, tak im bolo blbé to mlieko variť a urobiť kašu...
odporúčam preto mliečne

adrioska
21. jún 2009

Renika, ďakujem veľmi pekne...áno aj ja mám z toho stres, najradšej by som mu dala svoje aj zo zdravotného hľadiska, ale také množstvo neodsajem ani ráno, nieto ešte po celom dni. Fajn, tak skúsime, dúfam, že ju spapká. pekný večer 🙂

katika1
21. jún 2009

reni ani ja neviem :( mne sa nechce
ty prečo nevieš či ideš?

serafinka1
21. jún 2009

Adrioska ja som tiež dávala aj dávam mliečne kaše. A práve sa snažím o ukončenie kojenia, zatiaľ úspešne. 😅

renika
21. jún 2009

adrioška nemáš za čo, odporúčam ti ešte začať s nesladkými, začni s ryžovou alebo kukuričnou, ovsenou..tie sú oveľa zdravšie ako nejaké ovocné sladené, tie majú čas, keď bude Matúško starší

kati, podala si už prihlášku? Ja ešte nie
je viacej dôvodov prečo nie a tiež sa mi nechce..
veľa ľudí z našej triedy, ktorých som sa pýtala, nejde ďalej. Ak nebude dosť ľudí, tak sa štvrtý ročník v NZ neotvorí, ale výčba bude v BA a v Čadci. Takže treba chodiť do BA a to fakt akože vstávať každú sobotu tak skoro a domov chodiť večer. Potom by som počkala na taký rok, keď by bolo dosť študentov, otvoril by sa ročník v NZ a tam by som si to dokončila

katika1
21. jún 2009

reni ešte nie 😅
ja by som určite nešla ak nebude v nz
viem len že Gabo ide dalej.. sa ma pýtal na teba ale nevedela som povedať

renika
21. jún 2009

vidíš, Gaba som sa akurát nepýtala, ale dosť veľa ľudí som sa pýtala a nejdú
a kedy si chceš podať? Ešte máme 9 dní 😅

katika1
21. jún 2009

tento týžden podám- ešte nie je isté či ma vezmú a ak nebude v Nz tak sa na to vytoto 😀

renika
21. jún 2009

mám spolužiačku, ktorá aj do BA bude chodiť a ma nahovára, že spolu budeme chodiť v aute...že len nech idem, ale ona nemá dieťa, takže celé soboty v BA jej moc nevadia, mne áno
a vezmú ťa určite, lebo bude málo študentov, to je môj názor
oni to v NZ chcú otvoriť, tak ťa vezmú
a Gabo aj mňa keby sa spýtal, tak neviem mu odpovedať, či idem alebo nie

katika1
21. jún 2009

ked mne sa tááááááááááááááák nechceeeeeeeee 😔 som hrozná
mávali ste to celé soboty? a v piatky ako?

renika
21. jún 2009

prvý a druhý ročník sme mali každý piatok od 16stej, vlastne po práci, do 19stej, tak okolo pol ôsmej som bola doma, keď som nešla nakúpiť, ale zo školy rovno domov
v sobotu začína vyučovanie o 9tej a končí o 16stej, boli soboty, keď sme skončili o 16:30, ale napríklad niektorí profáci stihli všetko odprednášať aj do 15 - 15:30 a išli sme domov
v treťom ročníku už piatky sme nemali, len asi dvakrát
ani mne sa nechce, strašne
a Gabovi sa čudujem, že ako ho to chytilo a odhodľane ide ďalej 😀

katika1
21. jún 2009

aj on povedal že ak nejde teraz už nepojde nikdy 🙂 ako ja 😀

renika
21. jún 2009

prečo? Veď napr. keď tento rok sa neotvorí v NZ trieda, tak na budúci sa môže...potom pôjdeme 😉
a už nedodržiavaš, že spinkať treba o pol jedenástej?

katika1
21. jún 2009

ale jo už sa chystám 😀 ale kecám s kamoškou na fb 😉
renulik kam idete na dovču?

renika
21. jún 2009

a so mnou na fb nekecáš ☹
asi nikam, Riki je po operácii...letecky určite nie, nevie ani malého zdvihnúť nie ešte kufre, tri mesiace má byť v kľude
vieš ako by som išla? Niekam tu na chatu aj s niekým ako ste vy, kto má dieťa, len tak si oddýchnuť do pekného prostredia, s morom som sa už rozľúčila 😒 Decká veľké s nami nechcú ísť a mi traja sa nemôžeme vypariť a nechať tu deti, keď Simi minule skoro podpálila dom

renika
21. jún 2009

*my traja

katika1
21. jún 2009

čo sa mu stalo ? 😲 ved ty na fb nie si 😲 a čo simi preboha? 😲

renika
21. jún 2009

sooooooooooooooooooooooooooom

katika1
21. jún 2009

tak presun 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre