Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

tinusi
10. máj 2010

Pridala som fotku malej, este je taka "pokrcena" ale aka vooonava...
Eri naozaj, sestricky boli skvele, chodili sa nas pytat, ci nieco nepotrebujeme a aby sme nevahali zavolat ich. Dokonca nam pustali dvd o dojceni a stanicna sestra medzitym davala pozor, ci deti na izbach neplacu a ak, tak ci je pri nom mama. Dokonca sa nas boli take 3 sestricky pytat, ci sme naozaj s pracou ostatnych sestier spokojne a ak nie, tak nech nazalujeme. Dostali sme dotazniky ohladom spokojnosti prace gynekologie, starostlivosti o deti ako aj so samotnym zariadenim ako takym. Plus sme mali napisat akekolvek pripomienky. Oddelenie bolo ciste, hoci kupelka a wcka nie su este prerobene, bolo tam cisto (jeden den upratovala taka ina upratovacka a ta to dost flakala, ale kym tam bola ta povodna, tak umyvala podlahu na wc niekolkokrat za den a aj na izbe umyvala tak, ze nam zodvihla a prelozila papuce, aby aj pod nimi mohla umyt. Lestila zrkadlo, utierala parapet - no proste naozaj tam bolo cisto.) Ked deticky spinkali, tak ich sestricka nechala tak, a len nam povedala, ze ked sa zobudia, tak ju mame ohlasit - napr. na meranie teploty, alebo na kupanie. Ziadna deti nebudila, dokonca ked videli, ze som v posteli, tak aj lekarka mi povedala, nech ostanem lezat a malu si vyzliekla sama. Takze Eri, sestonedelie - pohoda.
A mne Matko tiez riadne chybal, boli ma pozriet iba raz, viac som nechcela, aj tej jednej navstevy som sa bala a cely den predtym som sa modlila, aby som bola silna a aby som si to nepripustala. Rozlucka bola tazka (pre mna), ale inak som si zakazala mysliet na neho a radsej som sa venovala inym veciam. Stastie, ze som sa mala s kym porozpravat - neviem si predstavit, co by som robila sama na izbe, asi by som naozaj len plakala. Matko to prezival celkom dobre, hoci bol na mna velmi naviazany. Ked sa na mna spytal, tak mu povedali, ze som isla pre babo a po tej navsteve aj vedel, pre ake a kde som, takze neskor, ked sa ho pytali, kde je Zuzka, tak povedal: "maminkom" - ze je so mnou. Navrat domov bol vsak riadne preplneny emociami - vcera som cely den ronila slzy. Najskor preto, lebo maly taku pol hodku akoby ani nebral do uvahy, ze tam som a vsetko si pytal od ocina a ak mu on povedal, ze nech si to pyta odo mna, tak ma oslovoval oci. Z toho som bola riadne mimo. Ale neskor sa zacal chovat normalne a teraz chce byt velmi so mnou a ked niekoho z nas nevidi, tak sa hned pyta: kde je mami, kde je oci, dokonca kde je babo? Nastastie nema problem ist s ockom von, aj teraz isli k svokre, takze je maznacik, len obcas.

tinusi
10. máj 2010

Este som nenapisala aky bol porod.
No proste sup-sup. O 2:15 mi v posteli odtiekla voda, uz asi hodku pred tym som mala sem-tam bolesti, ale to aj predoslu noc, tak som to vobec neriesila - boli slabe, nepravidelne. O 3:15 ma prijali v nemocnici a o 3:45 ma poslali spat s tym, ze keby daco, nech sa ohlasim. Este mi dala sestricka vyplnit nejake papiere, potom mi bolo nejak na vracanie, tak som odisla na wc. Tam ma vracanie preslo, ale prisli na mna zrazu take bolesti, ze som len klacala na zemi a snazila sa to predychat. To sa mi nedarilo, lebo ta bolest mi az vyrazala dych a interval medzi bolestami bol taky kratky, ze som sa stihla akurat postavit a hned som zasa klesla na kolena. Uz som citila, ze babo je prinizko, tak som sa nejak pozbierala a isla do vysetrovne a odtial volala na sestricku. Ta ma nevedela najst, lebo bola na salach (a ja v tom zmetku som sa zatarala na vysetrovnu miesto aby som sla na saly), ale potom som sa zasa nejak odtrepala na saly, kde ked ma pozreli, tak hned volali lekara a krutili hlavami, lebo som skoro porodila niekde na chodbe. Potom uz to bol kratky proces, mala sa v podstate tlacila von uz ked som bola na wcku, takze mi len pichli injekciu do zily, a o chvilu bola holka na svete. Dr. Smolarik odhadol hmotnost babatka na utz 3300g, Zuzka mala 3250g - celkom dobry odhad ma. Inak bol uplne zlaty, Taky osobny, pytal sa ma na meno babatka, kym ma zasival a tak... potom ma prisiel pozriet na izbu, velmi prijemny clovek.

deina
10. máj 2010

Tinusi, tak to bola naozaj rychlovka. So Smolarikom mam aj ja velmi dobre skusenosti, u Miska sa "sekol" s vahou o 50g a bol velmi zlaty, osobny, vsetko mi vysvetloval.

Chuda Matko musel byt zmateny z toho, ze ta nema doma, ale vyzera to tak, ze ste to zvladli super. A Zuzanka je nadherna, boze, ake malinke babo, uzasna je, tie vlasky, joooj, tak by som si ju postiskala. 😵

ericica
10. máj 2010

tinus si ma velmi potesila s tym sestonedelim supeeeeer 🙂 ja ked som bola v nemocke tak tam bola len jedna taka sestricka drza inac v pohode 😉
no super rychly porod este dobre ze si nesla domov vsak by si porodila v aute 😀 mala je nadherna raz ked budem v nz skocim ju kuk ak mozem 😉 😉 😉

monica25
10. máj 2010

tinusi-mala je nadherna,super rychli porod 🙂 dufam,ze vas coskoro stretnem na prechadzke a ju pozrem 🙂
a smolarik je jeden z naj dr.ma ludsky pristup a ja som snim bola tiez na max.spokojna,,,,a aj mne odhadol vahu povedal ze ma + - 3700 g 🙂 a maly sa nar.a mal 4200 🙂

tinusi
10. máj 2010

Moni, mozno ta nechcel naplasit s tou vahou... 😉
Eri, jasnacka, ze mozes prist, budeme sa len tesit. Spolocnost mi robi dobre. Nemam take melancholicke nalady potom.

renika
10. máj 2010

tinusi, potešil ma tvoj dojem z nemocky, vav. Nieže by som sa chystala rodiť, ale dobre sa to číta. Zuzanka je krásne bábätko, tak si to užívajte všetko okolo toho, to všetko krásne. Pôrod si mala taký, že asi každá žena o takom sníva. Teraz veľa mliečka a nech sa čím skôr komplet rodinka zohráte a nech je vám fajn. Obdivujem ťa, si vlastne sama na deti, bez rodičov a zvládaš to super.
Inak samotku na izbe som odmietla aj ja a bola som veľmi rada, že som mala na izbe tú pani, ktorú som mala. Je to na nezaplatenie mať takú osôbku v tie prvé dni pri sebe. A hlavne vtedy, keď je to všetko prvýkrát...
So Smolárikom som ja moc do kontaktu neprišla. Len viem, že keď bol primár na vizite a ten niečo nariadil (napr. dávky magnézia) ešte na druhom poschodí, tak keď prišiel na druhý deň Smolárik, ten všetko zmenil. Sme sa tam so spolubývajúcou smiali, že on vždy všetko mení. Aj mne primár povedal, že 3x denne ísť na monitor, prišiel Smolárik a že 4x denne monitor. Ležala som tam na druhom vtedy dva týždne..

catrin23
12. máj 2010

tinusi, gratulujem vam kmalej zuzanke, je velmi zlatunka, a podoba sa aj s matkom

ani sa mi verit nechce, ze taketo zmeny nastali v nemocke. ale takto to ma byt!!!! nech im to tam aj vydrzi tak

ema.nz
13. máj 2010

ahojte...tinusi:mala je nadherna 😵 😵 jaj ako krasne vonaju taketo malinkate deticky 😵 😵 a su take neodolatelne 😵

eri:kupila si uz kocik???

ericica
13. máj 2010

ema zajtra ideme pren uz sa neskutocne tesim potom hodim foto 😉
inac minule som ta videla aj s rodinkou a zmrzke pri hlavnej a spoznala som ta podla kocika 😀

dida81
13. máj 2010

Ahojte babulky,,, 🙂

ako sa mate? Odkedy som mamou je vacsinou na prd pocasie! 😠 Ešteže chodime plávat (nakoniec do NR), na masaže a podobne prkotinky... bo otras! LEbo nam (asi) idu zubadlá,, tak mame fazy jedu .. a placu ...
😕

Kraska- vitaj.
😉

Tinussi- super, že vsetko dobre dopadlo a už si domka a uživas si oboch drobcekov. Inak aj ja som bola /v novembri/ s porodnicou v podstate spokojna.... Mne sice vraveli viac-krát vahu - 3500g,,nakoniec 3900g.. ale vraj 5OO g je povolené..
Odrodit si to musi každa...no mam tam vela znamych sestier,,možno aj to robilo svoje.
😉
A mala Zuzanka je krasnucka. 😉

Inak Ema aj ja ta poznam z daleka ... neo žiari!!!
😀

deina
14. máj 2010

A ja som este Emino Neo nevidela. ☹

ema.nz
14. máj 2010

eri:tk drzim palce,nech je vsetko ako ma byt 😉

dida: 😀 😀 😀 ze ziari 😀 😀 ale dakujem 😉 a ten tvoj bumleride je super a ja som zatazena na cierne kociky 🙂

deina:ty kade chodis???odkedy mas Matka sme sa este ani raz nestretli 😕

jaj baby a videla som novy Jane rider s tou novou vanickou v tejto farbe http://kociky.babyland.sk/kociky-babyland.php?S... parada 😵 😵 ak by sme nahodou mali druhe(nie je na plane) tak by som bola rozhodnuta pre stokke http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/1840... ale teraz mam normalne dilemu 😝 😀 😀 😀 😀

ema.nz
14. máj 2010

a neviem preco podvedome vyberam cervenu farbu 😝 😀

deina
14. máj 2010

Ja chodievam von doobeda, niekedy sme vonku aj do jedenastej, ako kedy a casto ideme nedaleko vas, ale to ste asi vnutri vtedy.

ema.nz
14. máj 2010

no my ked ideme aj doobeda tak odchadzame z domu okolo 10:30...ale poobede sme vonku kazdy den...teda ked neprsi 😠

deina
14. máj 2010

No tak sa akurat obchadzeme, poobede ja uz von nechodim, svokra vezme Miska a ja si tu vegetim s Matkom. 😅 Casto si aj lahnem k nemu, ked aj len na polhodinku. Len ked ideme do poradne alebo niekde, sme vonku aj poobede.

dida81
14. máj 2010

Ema nenaražala som, že žiari farebne,,ale že je taký čačaný. 😀
Ved vies, že sa mi páči.

Zase dilema-ist von?

deina
14. máj 2010

Ja tu dnes budem pol dna sediet asi. Normalne sa nudim. Matko ako mi je chory, len spi a spi alebo ticho lezi v lehatku a cumakuje na mna tymi velkymi ocami, Misko uz spinka, Mates este spinka, obed navareny... akurat kuchynu trosku treba upratat, ale nic vazne, to je 5 minut... pomoooc, nemam co robit!!! 😀 😀

My tu mame obrovsky cierny mrak nad jednym cinziakom, no neviem, neviem... ak na prechadzku, tak len nablizku, lebo ked bude ako vcera...

bonie1
14. máj 2010

ahojte baby, rada by som sa k vam pridala, tiez som z okr. Nové Zámky, a ako tak citam vase clanky, tak sa vas chcem spytat ze v akej nemocnici ste rodili, lebo pisete same pozitiva a na Nove Zamky mi to nesedi, ja som tam rodila v marci 2009 a o nas tam ani "pes nestekol" este ze som mala na izbe kamosku co mala tretie a ta mi velmi pomahala

dida81
14. máj 2010

Deina- že nudim... 😵 😵 tak to sa mi ešte nestalo... 😉

No ved toto je to s tým pocasim,,keby poprsalo, kaslat na to,,ale to vcera..to co bolo? 😠 😠 😒

Bonie- vitaj,,, ja som rodila v NZ,, teraz v novembri 09.. nemala som vybaveneho Dr.- službu mala Rencková , Stanko boli supeeer! Ale to asi patri do inej temy- novozámocka porodnica.... tam su názory dost odlisne.
No ja som /bohužial/ ležala v decembri s malým aj na deckom,,, tak to je ešte len "nádhera".... vtedy si clovek uvedomi, že na šestonedeli to bolo fakt luxus... Tu same cigane,,, fuci na vas cez stare okna... atd,,tj na dlho! ☹

deina
14. máj 2010

Pod kuk k novembrovkam, Didiana pisala, ze maju bazeniky v Metre, nechces?

ema.nz
14. máj 2010

dida:ja som to tak aj pochopila 😉

bonie:vitaj a co sa tyka NZ nemocnice tiez by som nenapisala take superlativy ako tinusi 🤐 ale mozno je to len vec nazoru alebo kto ma prave vtedy sluzbu...u mna to bolo v pohode,len jednu detsku sestricku by som do zadku nakopala a co sa tyka gyn.sestriciek tak tam tiez radsej pomlcim 🙄

dida81
14. máj 2010

deina- tam pisu straaasne vela,ja sem len nakukujem,tam iba ked je viac casu 🙂
Ale kuknem večer, vdaka

stavim sa, že ked vyleziem von zacne prsat 😖

dida81
14. máj 2010

že na deckom......... wuaaaa...detskom som myslela 😝 😨 😵

tinusi
14. máj 2010

Reni, zatial mam doma manzela a ten mi veeelmi pomaha. Horsie to bude od pondelka, to uz ide muzik do prace a ja budem na oboch naozaj sama, lebo moji rodicia malu doteraz este ani nevideli a svokrovci su sice radi, ked ich prideme pozriet, svokra casto aj posle nejake jedlo alebo kolaciky, ale to je tak vsetko. Pravdou je, ze pracuje a nebyva v NZ, takze som na vsetko sama... ale vsak my sa nejako zohrame a potom to pojde. Nasim najvacsim problemom je zaspavanie, lebo ked kojim Zuzanku, Matko ziarli a chce, aby som sa pritulila k nemu. Takze idealne je, ked sa budia na pleskacku...

ema.nz
16. máj 2010

ahojte aku krasnu nedelu dnes mame ☹ 😠 😠 to akoze kedy chce byt teplo 😕 😔

ericica
16. máj 2010

ema nic mi nehovor boli sme dnes pre ten kocik a cestou spet sme sa chceli stavit na kolotoce vo Veci ale vsak by nas odtial sfuklo....chudak mala a ako som ju poblaznila 😝
idem ho odfotit a hodim foto.....uz som si ho pripravila na letne prechadzky mam nakliknutu autosedacku 😀

ericica
16. máj 2010

kuk do albumu 😉

ema.nz
16. máj 2010

eri:je perfektny 😎 budes s nim spokojna uvidis 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre