Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

miskovamama
24. feb 2012

@lion13 v tom kiku maju dobre veci v takych nadmernych velkostiach a vela mijich znamych si take kupovali ked boli tehu boli moderne ani netlacili a boli lacnejsie ako tie vylucne pre tehotne

lion13
24. feb 2012

@trutka jasnacka ze stačí, inak su prehnane drahe vsade tehu veci

miskovamama
24. feb 2012

@lion13 ved prave z toho dovodu sa oplati kupovat v kik tie v tych nadmernych velkostiach

katka_1983
24. feb 2012

@zuzta1
termín mám 5.júla. a kde bývate? v NZ? ja dúfam, že si budem tiež užívať prvé dieťa 🙂

tomika
24. feb 2012

@trutka
@lion13 ja som jedny kupila tu v bazáre za 5 eur.Su pekné,nemaju chybu (ibe že do konca asi nevynosim,trožka vätšie potrebujem)

lenka_21
24. feb 2012

@katka_1983 Hej, mame prekvapko po 10 rokoch roznych pokusov 🙂 😉 🙂

@gabuci @bambulka248 Takto sa citi moj mm (on je tiez jedinacik) a vzdy tuzil po velkej rodine 🙂 😉 🙂 , len nam to dlho trvalo kym sa zadarilo, ale este o jedno dietatko by sme sa chceli pokusit napriek nasmu veku 😀 a stale s chcem adoptovat a tak verim, ze sa k trojke dopracujeme 🙂 😉 🙂

@bambulka248 Ja sa chystam buduci tyzden ... chcem zavolat Kalmanovej a dohodnut sa. Musela som chvilku pockat, lebo zaciatkom mesiaca som bola v nemocke a mala som naordinovany kludovy rezim ... 🙂, ale s Kalmanovou som sa bavila v nemocke a dohodli sme sa, ze sa ozvem posledny februarovi tyzden ked bude vsetko Oki ....

trutka
24. feb 2012

@tomika ja som si tu v bazare kupila take 3/4 nohavice,su mi akurat,len neviem,ci budu aj v lete,lebo nejako priberam do bokov,stehien a zadku 😒 hadam sa natiahnu 😉

tomika
24. feb 2012

@trutka teraz mám objednané aj z mimib,ovela lacnejšie vidu ako by sme kupovali nové 😉 ešte sa mi páčia tie tričká s nožičkami,ručičkami 🙂 .Potom cez jar by som chcela aj také kupiť.Toto je moje tretie tehu,a teraz nejak skoro mi začalo vykukať bruško.Teraz mám také bruško ako pri druhom v 5.mesiaci.

trutka
24. feb 2012

@tomika uz som si pozrela tu stranku,mozno aj niecomu neodolam 😉 ja este brusko nemam,toto je moje prve tehu,ale som si kupila tie nohavice,lebo potom behat po obchodoch v tesnych nohaviciach ....

bambulka248
24. feb 2012

@lenka_21 tak sa potom ozvi ked sa rozhodnes tam ist 🙂) mozno pojdeme spolu 🙂

cellesta
25. feb 2012

baby je tu niekto aj zo surian?

giapetko
25. feb 2012

@bambulka248 ahoj, ja chodim na predporodnu pripravu a mne sa tam paci...tie cvicenia su fayn a na teorii sa vela naucis...mozes sa spytat na hocico a p. Kalmanova ti rada poradi....ja nelutujem... 😉

bambulka248
25. feb 2012

@giapetko dakujem 🙂 urcite tam pôjdem, pocujem same pozitiva 🙂

giapetko
25. feb 2012

@bambulka248 a postaci ti ist okolo 28 tt, skor nemusis...ja som zacala v 30 tt....

bambulka248
25. feb 2012

@giapetko dakujem 🙂

tomika
25. feb 2012

@giapetko ahoj,možem sa ťa spitať kolko stoji tá predporodná priprava,a je tam aj priprava na kojenie?

giapetko
26. feb 2012

@tomika ahoj...stoji to 35 eur a je aj seminar na temu dojcenie + sa prehrava videozaznam.

tomika
26. feb 2012

@giapetko dakujem 🙂

stvura
26. feb 2012

Kocky, a co tak prihlasit sa na "skolu dojcenia" k laktacnej poradkyni? Kurz organizuje MC Nezbedko. Laktacna poradkyna je z Mamily, urcite by som doporucila...pani Kalmanova je hrozne fajn co sa tyka pripravy na porod, cvicenie a pokec o comkolvkej, no ohladom dojcenia som si velku osvetu z jej predporodnej pripravy neodniesla ...mozno sa vam to zda zbytocne riesit to dopredu, je to vsak podla mna ovela dolezitejsia vec na ktoru sa treba pripravit ako porod (porod trva kratko, no dojcit budete ovela dlhsie). 😉

giapetko
26. feb 2012

@stvura ahoj...a kolko stoji ta skola dojcenia..? kedy tam treba zacat chodit ?dakujem za odpoved 🙂

barcabejby
26. feb 2012

@bambulka248 žiadne horory okolo pôrodov nepočúvaj a ani nečítaj...každý pôrod je úplne iný....ja som počas tehotenstva nepozerala a nečítala nič zlé...snažila som sa myslieť pozitívne a byť kľudná...viem, že to nejde vždy, ale snažila som sa...a asi to malo úspech, lebo moja malá princezná je veeľmi dobré dieťa...Ja som sa pôrodu veľmi bála, ale sekundu po pôrode som už nevedela aká to bola bolesť...Normálne vám baby závidím, že ste tehotné...nikdy by som neverila, že by mi mohlo chýbať bruško..a veru chýba... 🙂

barcabejby
26. feb 2012

@katka_1983 ja som k nej začala chodiť veľmi skoro...nejak v 20.tt...len to bolo počas leta, takže cvičenie nejaké 3 -4 týždne nebolo + aj my sme boli na dovolenke...Ale mohla som ísť kľudne neskôr...takže na konci tehu som si bola ešte pár krát len zacvičiť a na prednáškach som už nebola..pýtala som sa, či tak môžem občas prísť a mohla som.. 🙂 Ale stačí začať neskôr...okolo 28.-30.tt... 🙂

barcabejby
26. feb 2012

Kočky, úplne súhlasím so stvura. Vôbec to nie je zbytočné...riešiť dojčenie dopredu...keby som to riešila dopredu, mohla som sa vyhnúť problémom, ktoré som mala...Z pôrodnice som odchádzala s tým, že som nevedela dojčiť a malú som dokrmovala..Veeeeľmi mi pomohla Miška Griečová...spomínaná laktačná poradkyňa...niečo som o tom napísala sem : http://nezbedko.sk/?page_id=812

katka_1983
26. feb 2012

@barcabejby ano, tiež som toho názoru ako ty 🙂 stačí, keď tam pôjdem okolo 28 tt...

stvura
26. feb 2012

@giapetko ved prave, to je Miska ta spominana laktacna (ja tento rok kvoli tehu nestiham, no uz buduci hadam hej)...kurz stoji 30e s literaturou, 25e bez literatury, treba sa prihlasit cez Nezbedko a podla zaujmu upravia stretnutia.

Ja som u p. Kalmanovej cvicila este v 41tt...to je individualne, podla toho ako sa mamicka citi 😎

@barcabejby nepoznam ju, ale v NZ je nas viacej co dlhodobo dojcime (ja 3.5r, aj tandem aj pocas celeho tehu a teraz cez tehu tiez 😎 ), takze urcite ak by si sa pytala by si daktoru z nas nasla...i ked bez certifikatu ale mame uz daco nadojcene vsetky 😀. Co sa tyka NZ nemocnice, tak to radsej premlcim, ale co si napisala je fakt...prilozenie som nemala ani pri jednom dietati, separacia pri oboch kvoli zltacke, o nejakej velkej pomoci mamickam nemohlo byt reci...som sa nasmiala ked ma poucovala "pani sestricka" o dojceni 10m z jedneho prsa a 10 z druheho a ked som sa jej spytala kolko dojcila svoje deti ked je taka odbornicka, ze...pol roka...tak som sa zasmiala a jej mudre rady odmietla 😎

trutka
27. feb 2012

@barcabejby ahoj a kvoli comu to cvicenie v lete nebolo? mne vychadza 32 tt na koniec juna. to znamena ze kedy by som sa tam mohla zahlasit? ja by som to velmi chcela absolvovat aj s tym cvicenim 😉

barcabejby
27. feb 2012

@stvura waw, klobúk dole...veľký obdiv 🙂 aj ja pevne verím, že budem dlho dojčiť...mám pocit, že je oveľa viac mamičiek, ktoré nedojčia, hmm..škoda pre detičky... U mňa bola Miška ešte keď nemala certifikát...je veľmi zlatá a naozaj vidieť, že ju to veľmi baví. No a o nemocnici...fúúúha, tak to by sa dalo rozprávať...aj keď česť výnimkám...ale naozaj by sa im zišlo preškoliť...veď to čo je prirodzené, tak to mi vyvrátili...no čo už, celý život sa učíme...pri druhom a treťom dieťati budem ooooveľa múdrejšia a skúsenejšia 😀

barcabejby
27. feb 2012

@trutka keď sa dobre pamätám, tak škôlka bola nejaký ten týždeň zavretá počas letných prázdnin a potom aj pani Kalmanová bola na dovolenke...myslím, že dva týždne...Veď jej kľudne zavolaj a opýtaj sa, kedy je najvhodnejšie začať...Inak príjemné tehotenstvo prajem 🙂

bambulka248
27. feb 2012

@barcabejby dakujem 🙂 ja si stale hovorim ze to nemoze byt az take strasne - inak by kazda mala iba jedno dieta 🙂 ja ti zase zavidim ze uz mas svojho anjelika doma 🙂 sa uz neviem dockat kedy bude vonku

usmev2222
27. feb 2012

baby novozamcanky neviete mi pomoct..... chcem malu zapisat do skolky, len neviem do ktorej... nejake recenzie alebo osobne skusenosti?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre