Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

michala1515
25. apr 2011

@martina44 ahoj, ja sa tiez chystam uz coskoro rodit v nz a dufam, ze to dobre dopadne, lebo tiez nebudem mat svojho gynekologa, ale su tu aj sikovni lekari, tak len dufat, ze niekto z nich bude mat sluzbu 🙂
@susannz taky porod by som si priala aj ja 🙂

susannz
25. apr 2011

@martina44 hmm tak vraj je dobré ak tam máš aj muža..síce môj stihol pribehnúť len na porod placenty🙂 viem čo to je, moj robí týždňovky stále:( ale neboj, väčší odpor a strach ako ja k NZ nemocnioci nemôže mať už nikto a fakt som bola príjemne prekvapená
@michala1515 🙂 takl držím palce... ja som pre ľahký porod robila všetko čo sa dalo🙂

martina44
25. apr 2011

@michala1515 tak ty to mas za par budem na teba mysliet ale tak ja este dva mesiace 🙂 ale nech len vsetko dopadne dobre a nech mame miminka v naruci no nie?

martina44
25. apr 2011

@susannz no ja som muza chcela on sa boji alebo ja neviem povedal ze pri porode nebude a bodka a ze ho nemam ani prosit ze je pevne rozhodnuty ☹ ale tak mozno lepsie ako keby mi tam mali aj jeho kriesit 🙂 no nie 🙂

michala1515
25. apr 2011

@susannz rodila si v termine? a co vsetko si pre to spravila? pri druhom to vraj celkovo ide rychlejsie, ale ak si mala taky aj prvy, tak mozno naozaj nieco zabralo 🙂

michala1515
25. apr 2011

@martina44 dakujem 🙂 moj manzel tiez dlho vahal, mal obavy ci to zvladne 😉 my sme sa tak dohodli, ze bude od zaciatku ako sa bude dat pri mne, ja si myslim, ze pocas kontrakcii mozu byt manzelia napomocni a ak mu pride nevolno, alebo sa bude citit neprijemne, jednoduche vyjde von a vrati sa, ked uz bude mala umyta a pekna 🙂 nutiti ich urcite do toho nemozeme

martina44
25. apr 2011

@michala1515 ved toto nutit ho do toho clovek nemoze a ja to ani nechcem ... dufam ze to vsetko dobre dopadne aj ked tam nebude muz 🙂 hlavne nech je malinky v poriadku a ja a potom si nas moze prist pozriet no nie 🙂
jaj uz sa neviem dockat kedy to budeme mat za sebou hrozne sa bojim ci nebudem rodit skor ci to na mna nepride skor ☹

35slavka
25. apr 2011

no ani ja neviem co ma tam caka v tej porodnici ale hadam to ujde raz dva .Ja uz len cakam kedy to pride lebo mozem rodit aj skor

adrioska
25. apr 2011

@peta_84 ahoj a to bolo u ktorej doktorky? diki 🙂

susannz
25. apr 2011

@martina44 jasné.. neoplatí sa nútiť ho..moj zas chcel..a nestihol..chi... 😀 len ti radím, zober si na porodnú salu zo sebou telefon, lebo tiie dve hodiny tam ležať je dlho,, tak aspoň budeš môcť telefonovať a oznamovať novinku🙂 ja som plno ľudí pobudila o druhej v noci🙂
@michala1515 rodila som o 4dni skor.. mala som rovnako pri obidvoch.. ráno na poradni, že žiaden náznak porodu v noci odtok plodovej vody, pomalý nástup kontrakcií a porod..pri prvom do hodiny a 40minút, pri druhom do dvoch hodín a 15minút...čiže prvý bol rýchlejší a tam som toľko toho nerobila..teraz.. cvičila, používala EPI-NO, masírovala hrádzu..a ako mi známa lekárka odporúčala..čo najviac sexu 😀

martina44
25. apr 2011

@susannz to mi dovolia na salu zobrat mobil? a pocuj nemozes mi dat do IP co si treba do NZ nemocnice so sebou priniest nech si postupne balim a nech nic nezabudnem 🙂

delilah1
25. apr 2011

@susannz ahoj - niekedy v júni sa k tebe rada pridám 😉

susannz
25. apr 2011

@martina44 jasné, že dovolia.. ja som ho mala v župane na vešiaku a potom som si ho vypýtala, nech mi ho drahý pdá a mala som ho celý čas na porodnom stole vedľa seba.. jasné, napíšem ti cez týždeň, ak by som zabudla, kľudne mi pripomeň dobre? ja mám občas deravú hlavu🙂

susannz
25. apr 2011

@delilah1 🙂 to budem rada, lebo samej kočíkovať je fakt také..blé🙂 pozerám, že máme spoločných priateľov🙂

martina44
25. apr 2011

@susannz jasne pripomeniem dala som si ta do priatelov 🙂
smiem sa ta spytat kde presne byvas?

susannz
25. apr 2011

@martina44 ok, 🙂 no bývam na Nábrežnej neďaleko Balografu

delilah1
25. apr 2011

@susannz hej - len než už aj ja kočíkam 🙂 my sme si už tuším aj pred časom písali a teraz čítam, že si mala dobrý pôrod - tak to ma teší 🙂 tie kočky mám z našej súkromnej témy - oni sú tiež júnovky 🙂

susannz
25. apr 2011

@delilah1 aháá a ja som s nimi v druhej súkromnej.. sme spolu začali snažilkovať🙂) no môže byť..ja mám pamäť na mená mizivú.. a tváre tu nevidno🙂 a veru hej mala som úplne výborný porod🙂

susannz
25. apr 2011

@martina44 pre istotu som ti poslala ten nejaký zoznam, aby som nesľubovala a zabudnem.. asi toľko ma napadlo, čo som potrebovala..

susannz
25. apr 2011

idem sa ja natiahnuť, kým mi drobec dovolí trochu si pospať...🙂 dobrú noc

delilah1
25. apr 2011

@susannz hej našla som si ťa v int. pošte 🙂 sa mi páčila tvoja foto zo 4D a tak som sa pýtala u koho si bola 🙂

martina44
25. apr 2011

@susannz neviem kde to je ☹ ja moc NZ nepoznam

peta_84
25. apr 2011

@adrioska to bolo u dr. prazdnovskej..

susannz
26. apr 2011

@delilah1 hej to si pamätám🙂
@martina44 no je to na skok od hrádze od rieky🙂

mamuli
26. apr 2011

Baby, prosíííííím, zajtra máme ísť k MUDr. Dancziovej s malým do rizikovej poradne a ja neviem, kde to presne je. Neviete niektorá kde má presne ambulanciu. Dakujem.

moon1979
26. apr 2011

@mamuli
rizikovú poradnu som videla tam kde je pohotovost pre dospelych na tej istej chodbe vzadu

mamuli
26. apr 2011

@moon1979 Dakujeeem, takže na chodbe vzadu - budeme hľadať 🙂

marianna7
28. apr 2011

ahojte! ja sice rodim az v septembri ale chcela by som niektoru poprosit ci by ste mi nenapisali zoznam veci ktore treba do nemocnice? a ci nerobili problémy s oteckom pri pôrode lebo som pocula zevraj si to nezelaju a pustia len podla nalady. dakujem

moon1979
28. apr 2011

@marianna7
otecko ma pravo byt pri porode, takze ziadne naladovanie, treba na tom trvat ...
pre babo - dlhorukave body, jednorazove plienky, bavlnene plienky aspon 3 ks, oblecenie podla pocasia na cestu domov, ciapocku, rukavicky, ponozky, pripadne overal, vlhcene utierky, ostatne budes mat k dispozicii

pre teba - hygienicke vlozky, uterak, vsetky toaletne potreby, ja som mala aj stahovaci pas na brucho, ked som ho mala volne, velmi ma bolelo po cisarovi, takze pri stahovani mi bolo lepsie a aj kvoli maternici je to fajn (ale u kazdej je to individualne), doklady, sobasny list (po mne ho vobec nechceli, ale tiez od jednej chcu od dalsej nie), tehu knizku, nocne kosele dostanes erarne 🙂

ine ma zatial v rychlosti nenapada, ked ma napadne dopisem 🙂

marianna7
28. apr 2011

@moon1979 dakujem za odpoved. Tak dufam, ze ten môj manzel nezdupka a bude tam lebo zatial je hrdina a tvrdi ze urcite pojde🙂 takze si budeme na tom trvat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre