Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

moon1979
28. apr 2011

@marianna7
v dnesnej dobe je uz pritomnost otecka alebo ktorejkolvek inej osoby (podla zelania rodicky) samozrejmostou, treba sa dozadovat svojich prav 🙂
su porodnice kde aj duly chodia k porodom nielen oteckovia a personal to respektuje ...

marianna7
28. apr 2011

@moon1979 ak sa mozem este spýtať ake su tam sestricky? a doktori?

moon1979
28. apr 2011

@marianna7
precitaj si diskusie par stran dopredu, baby popisali svoje skusenosti 🙂

marianna7
28. apr 2011

@moon1979 dakujem🙂

dida81
28. apr 2011

@marianna7 moj manzel bol pri porode, je to super. Ale potrebujes potvrdenie , bud od psychol. alebo z kurzov, co robi Kalmanova .. Teda pred 17 mesiacmi to tak bolo. Za to potvrdenie u psychol. Verešovej sa pati /do 20 eur to bolo tušim/ a boli sme tam cca 2 hodky... bolo to fajn.

ema.nz
28. apr 2011

@marianna7 mm nebol pri porode ale mal byt,len na poslednu chvilu ho nepustili,rodila som skor 35tt tak mozno mysleli,ze budu nejake komplikacie...a teda vobec mi tam nechybal 😝 a ak by som naaahodou este niekedy rodila,tiez by som ho tam nechcela 😉 moj nazor po porode je,ze tam chlap nema co robit! 😉

dida81
28. apr 2011

@ema.nz tak na toto sa nazory velmi odlišuju ... kazdy si urobi po svojom. Ja som zase mm na porod ani nechcela, on chcel veeeelmi a ja že oki, no ja po porode tvrdim, že bez neho NIE 🙂 😀 Pri samotnom porode som to ani nevnimala, ale potom tie dve hodky, co som lezala, to bolo užasné .. tak sme kecali, telefonovali... pestovali malého. On ho mal prvý na rukách, no krása! Toto by som nevymenila za nič. Vlastne on mi ho priniesol 🙂

A este plus ... on tvrdi, že to bol dodnes jeho NAJUZASNEJSI zazitok .

ema.nz
28. apr 2011

@dida81 moja mala isla hned po porode na vyhrievanie a pozorovanie,ja som si ju akurat tak pohladkala 😅 a ja som mm velmi chcela pri porode 😉 ale teda vobec mi tam nechybal 😝 😀 a mas pravdu,nazory na partnera pri porode su odlisne...ale moja skusenost a nazor,ktory mam AZ po porode,je ten ako som uz napisala 😉

michala1515
28. apr 2011

@ema.nz @dida81 ono je to tazke radit , ked to zena nema ako porovnat, ake to bolo bez a ake s mm pri porode. ja sama nie som rozhodnuta, ci ho tam chcem alebo nie, nechala som to na neho. a vraj bude pri mne 🙂 tak snad to obaja zvladneme 😉

dida81
28. apr 2011

@michala1515 to sa musi kazdy rozhodnut sám . Drzim palceky 🙂 vidim, že sa ti to bliži..

kaja73
28. apr 2011

ja som rodila cisarskym v spinalke, mm bol pri mne a bolo to super.Ja som bola pri vedomi,on stal pri mne -fotil porod,ukludnoval ma a on mi aj maleho potom priniesol.Aj na izbu siel potom so mnou a pomahal mi vo vsetkom.Nasledne bol aj so mnou cely cas na nadstandartke a to bola parada-ja som len kojila on prebaloval,nosil prezliekal-ja som bola uplne KO po cisarskom- cca 3 dni-po prvom cisarskom som po 20 h vstala a už som si pytala maleho a aj som sa samo o neho sama starala,ale teraz my fakt nebolo dobre.Takže mm mi bol super oporou. 🙂

michala1515
28. apr 2011

@dida81 dakujem 🙂 na jednej strane by som to uz chcela mat za sebou a mat pri sebe zdrave babatko, ale bude mi aj brusko chybat a hlavne tie jej aktivity v nom 🙂 ...a dufam teda, ze sa to za ten cas co si ty rodila naozaj zmenilo, lebo mne dr povedal, ze nepotrebujeme ziadne potvrdenie na to, aby mohol byt mm pri porode, vraj to staci nahlasit na prijme a zaplatit. tak som zvedava.

dida81
28. apr 2011

@kaja73 a takto si rodila v NZ ? Ked som sla rodit tak spinal nedavali ... a deti máme rovnako stare, ci?

kaja73
28. apr 2011

@dida81 Vieš, mi sme asi trochu iny pripad-mm je lekar a jeho kolega mi spravil spinal- to nie je epidural,čo sa dava pri normalnom porode- a aj preto mohol byt so mnou na sale.Ale mne slo len o to,že mat mm pri porode je podla mna super vec.

dida81
28. apr 2011

@kaja73 ja viem, že to nie je epi .. 😀
Viem, co je EPI a spinál 😉 .... Dufam, že ak raz budeme mat druhe - budu už EPI davat ...
Ahá, tak vy ste ozaj iný pripad 😉

kaja73
28. apr 2011

@dida81 No veru neviem.Ono nie je problem v lekaroch,že by ho nevedeli pichnut. 😒

moon1979
28. apr 2011

je pravda, ze len "vyvoleni" nedostanu celkovu anestezu pri cisarovi ... 😢

tinkag
29. apr 2011

@kaja73 tak to si mala super. Ja som prvu rodila este v Želiezovciach - na druhy den zatvorili nemocnicu a nás previezli do Levíc (este som bývala u našich) a tiez som tam chcela mat mm, no ked ma prezreli, tak povedali ze to bude nadlho, ze nech ide domov. A to som isla do nemocnice s kontrakciami kazdych 5 minut o 22:20h, ale sme to mali len 7 km. Trochu sa hnevali na mna, lebo som ich zobudila, nebolo tam nikoho a mali klud. A potom sa mi vsetko ukludnilo, ale po jednej vsetko nabralo rychlejsi spad a mala sa mi narodila o 3:50h. Pri druhej ( rodila som v Leviciach) bol mm v robote, nestihol prist, len ked sa uz narodila - bolo to planovane, dali mi vyvolavacku. A pri tretej - tiez planovane na vyvolavacku - ale mm bol a bolo to super. Tiez sa narodila v Leviciach, ja mám doktora v Pohronskom Ruskove a on chodí do levickej porodnice na služby - som bola nesmierne spokojná s celým prístupom vsetkých sestričiek aj lekárov. Sem do NZ som nechcela ist, tolko veci si brat so sebou a este aj ten blby pristup sestričiek - no nikdy v živote. Tam som pre babo nepotrebovala nič, iba jednorazovky a vlhčené utierky. MM bol stale pri mne a tiez si to pochvaluje a kazdemu hovori, ze ak ma moznost ist, nech ide, bol mi velkou oporou. Martinka sa narodila rychlo, ale medzitym som bola na fit lopte, bolo mi špatne, ja mavam stale nizky tlak, tak mi bolo na odpadnutie, tak mi potom pomahal hore na postel, lebo akurat tam nebola porodna asistentka. A utieral mi tvar mokrou handrickou, na sale bolo nenormalne teplo, kurili velmi. Aj pit mi pomahal davat. No a uz pri tlaceni ma drzal za ruku. A on stale tvrdi, ze skoda, ze nebol aj pri tých ostatných. Po pôrode bol so mnou len hodinu na sále, potom isiel za dievcatami domov - ukazat im malú sestričku. A urobil krásne prvé fotky. Bola som na nadštandardke - kvoli tomu aby mohli byt dievcata dlhšie so mnou a malinkou. Bola som tam 4 dni, no chodili za mnou každý den, aj na 4 hodinky.
A ešte čo moj mm hovorí, že škoda že nie je gynekologom 😀 Ved on skoro nič nerobil, len malú chytil keď už bola vonku a prestrihol pupočnú šnúru 😀 😀 Ostatné všetko robili asistentky 😝 A počas celého pôrodu trepal blbosti, sme sa len rehotali, že veď to vie aj on 😀 Ja mám takého fajnového doktora 🙂

marianna7
29. apr 2011

@ema.nz ja by som ho tam chcela lebo mam strach s tych doktorov a sestriciek lebo som pocula uz vselico a chcem aby mi tam bol aspon oporou. no ved uvidime.

marianna7
29. apr 2011

@dida81 tak toto som nevedela ze to vyzaduju. a to ti kto povedal ze to treba? dakujem za radu

domca1511
29. apr 2011

Ahojte nasla som tutu temu este sa tu velmi nevyznam tak objavujem:DNeviem mozno som prehliadla ale aky mate nazor na gynekologa Danysa?dakujem

dida81
29. apr 2011

@marianna7 moja gynekolog. mi to povedala, asi v 32tt. Ale už asi tie papeire netreba , ja neviem, len
@michala1515 vyssie pisala....

lubinka26
29. apr 2011

ja som mala spinal a necitim sa "vyvolena" 😅

lubinka26
29. apr 2011

@dida81 nie je potrebne ziadne potvrdenie. otecko zaplati pred porodom 10€ a s dokladom o zaplateni pride hore 🙂

mamina2010
3. máj 2011

ahojte maminky ...chcem sa Vas spytat, teraz na trochu inu temu ...boli ste niektora z Vas na cviceni pre deticky, kt. len ledavno zacalo v OD Zamcan na 2.posch.? Bola som si tam pozriet tie priestory, vyzera to tam pekne, len ma zaujimaju nazory mamiciek, kt. tam uz boli so svojimi drobcami ...laka ma to tam, ist si to vyskusat so svojou "duracelkou" :D

adrioska
3. máj 2011

@mamina2010 no to by zaujimalo aj mna, som ani nevedela, ze tam take nieco je...a je to nejake vseobecne cvicenie pre deticky? 🙂

stvura
3. máj 2011

@mamina2010 osobne som tam nebola, no stretla som kamosku co tam s malou chodi a velmi je spokojna...volali nas, lenze bohuzial pri dvoch tam uz nezajdem. Tiez to bola pre mna novinka ze sa tam cvici, lebo nikde som nevidela na to nejaku reklamu ani oznam.

dida81
3. máj 2011

jéj, tak to by aj mna zaujimalo, este som o tom nepocula.. Ak tam niekto bol osobne PLS napiste - kedy- o kolkej, ci sa plati /urcite/ a kolko a den kedy sa cvici.. a proste podrobnosti 😀

mamina2010
3. máj 2011

...ja som sa o tom dozvedela úplne náhodou, v piatok ma v meste zastavila jedna kočka, kt. rozdávala letáky ...je to nové Aerobic studio, kt. sa začína rozbiehať ...majiteľku trochu poznám ešte z práce, kde k nám chodievala ako klient ...bude tam spinning, walking program, step aerobic, kick-box aerobik, body styling, zumba a toto detske cvičenie Čiri-biri 🙂 ...maminky ten walking program je super, je to vlastne aeróbne cvičenie na bežeckom páse pod vedením inštruktora

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre