Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

serafinka1
5. sep 2008

je to krásny pocit keď vidím prázdnu misku a plné bruško 😀

nerobia im určite nič zlé, ale Riško sa už má lepšie, tak načo tam zostávať. Ved to tam je o nervy.

catrin23
6. sep 2008

ahojte...
charllotke vsetko najlepsie k narodeninam 🙂

serafinka, ja prevaram normalnu vodu z vodovodu, lucku kupujem uz len sem tam... na dovolenke sme mali lucku neperlivu aj humanu a tie sme neprevarali, vsak nebolo kde 😅

catrin23
6. sep 2008

vcera sme boli na ockovani proti pneumokok. no hroza ako plakal. dostal 2 injekcie, jednu pneu a druhu povinn.ock. v 1.roku ale horucky neboli nastastie.... a schudli sme okolo 200g, takze zase nemame ani 8kg, nejako to musime dohnat... 😒

moni, zaockovala vas nakoniec vcera?

monica25
6. sep 2008

ahojte....
catrin-ano,ale robi mi starosti......................vcera som mu hned dala panadol ked sme prisli dom,aj vecer.......rano mal zvysenu teplotu zas panadol.......................ustupilo mu tak tak sme sa vybrali k mojej mamine,mali sme radsej ostat doma este dneska...........zaspal nam u maminy zobudil sa a mal vyse 39...........zas panadol obklady...ustupilo mu to zas..........dufam,ze je to len z toho ockovania.............. ☹

v kuse je nejaky chory....horucky mu pridu aj z nicoho nic...pridu odidu...taky kolobech mame ☹

lucik77
autor
6. sep 2008

ahojte!

tak najprv želám všetkým chorým detičkám skoré uzdravenie!
potom Charlotke všetko naj k 2 ročku!!!

ste tu spomínali či prevárať vodu. Ja som odmala prevárala našu pitnú a od 1r a 1mesiaca malému nepreváram, pije vodičku z vodovodu 😉

lucik77
autor
6. sep 2008

a serafi vidíš, že to Darinkine nechutenstvo našťastie dlho netrvalo., tak nech Vám to vydrží.

janula kde si? Nebodaj niekde dovolenkuješ 😉

lucik77
autor
6. sep 2008

............a catrin...............minule sme sa tu bavili o váhe našich detí, potom som kecala s jednou babou a tá povedala, že deti by do 1roka mali maximálne pribrať trojnásobok svojej pôrodnej váhy....neviem čo je na tom pravdy 😉 a tie naše čo už behajú, tak veľa nepriberú, lebo sú stále v pohybe 😀 😀 tak buď v pohode!

nutka
6. sep 2008

ahojky....
tyzden som tu nebola a konecne mam cas sa sem kuknut.Maly uz hajka ako poslusne dietatko od pol 8 a ja som konecen poupratovala a sadla k PC...Radko je v BA a tak mam cas.
Tak v pondelok som poobede otvorila nas obchodik a ked tak zosumarizujem cely tyzden,tak sa mi darilo...sa musim pochvalit. 😀
Ale najviac zo vsetkeho sa trapim kvoli malemu,lebo som s nim uz tak malo...vlastne iba ho davam na obed hajkat a potom vecer kym nejde spinkat travim s nim kazdu volnu minutku....a on to zvlada supis...to len ja mam slzy v ociach furt ked idem do roboty......

ste tu volakto???

neviete co je s Katkou a Risiacikom???..mi nedviha mobil

a vsetkym chorucky detickam vela vela zdravicka,nech sau skoro fit!!!

deina
6. sep 2008

Ja sa tu tulam. 🙂

Trojnasobok porodnej vahy do roka pre nas asi neplati. 😀

Super, ze sa ti dari, Nutka, aj ked to musi byt tazke, ked nemozes byt uz tak casto so Samkom.

nutka
6. sep 2008

ahojky deini,
no je to take nove ale zvykame si...ale najhorsie je ze ked dojdem domov tak sa rozbehnem k Samkovi a on akoze ignoracia...usmeje sa a ide dalej za hrackami....no chapes ja som hotova a mam vycitky a on nic...jakebysa nic nedialo ....

deina
6. sep 2008

Minule som aj videla tvoj obchodik, sli sme domov z Levic cez Ohaj. 🙂

Deticky asi lepsie znasaju odlucenie ako my mamy, ze? 😅 Ja tu beham od okna k oknu, ked ho svokra vezme von a maly je pritom uplne vpohode.

renika
6. sep 2008

Nutka, super, že sa ti darí 😎 Nech nám to takto môžeš napísať po každom týždni. Zo strdca ti to prajem. Keď už s drobcom nie si tak často, tak nech to už stojí za to!

tiež neviem čo je s katikinými...Dnes sme boli v nemocnici za babkou a zabudla som si samozrejme doma mobil. Inak by som volala a skočila by som za nimi, ak by sa dalo. Ale sa mi nechce veriť, že sú ešte tam, keď už na druhý deň bolo Riškovi normálne dobre.

my ten trojnásobok hmotnosti do roka asi nebudeme mať 😔

deina
6. sep 2008

My ho mame uz davno. 😅 Ale u nas to asi tak neberu, to by chuda mal mat v roku iba 5550g. 😀 Celkovo take to tabulkovanie deti nemam rada...

Ked v tej nemocnici moze byt dietatu na druhy den dobre, stopnu mu liecbu a sups, na dalsi den je horsie. 😔 Ake dufam, ze to nie je Riskov pripad.

renika
6. sep 2008

tak to dúfam aj ja 😔

my by sme mali mať v roku 9300g. Ale to asi ťažko 😒

a ešte posledný krásny víkend, potom sa má ochladiť, a Katika s Riškom sú za múrmy v nemocke ☹

deina
6. sep 2008

Fakt sa ma ochladit? 😖 Trosku by sa aj mohlo, ale iba tak trosku, ze 20 - 25 stupnov.

Netrap sa tym, ze nestrojnasobi svoju vahu, dolezite je, ze je to krasny zdravy chlapcek a je stastny a spokojny. 😉

renika
6. sep 2008

to hej, myslím, že je spokojný 🙂 Ale neviem, či si minule pozerala teleráno, bola tam Kvetka Horváthová s dcérkou a povedala, že bude mať 6 mesiacov a má 9kg 😲 Bola taký malý macko, Maxim je oproti nej žížalka 🙂 Ale nedá sa ho donútiť papať, tak s tým neviem nič robiť. Ideme do poradne o pár dní, tak uvidíme čo povie dr.

deina
6. sep 2008

9kg? 😅 Tak to je riadny macko, ani Misulo este nema 9 kg a to ma k "stihlemu" babetku daleko. Ale on zlupne vsetko, co mu dam a potom zazera, ze mu nedam este viac.

janula_nz
6. sep 2008

ahojte.

luci tu som, ziadna dovolenka. ledva cakam, kedy bude konecne utorok lebo pride drahy 🙂

my ked sme boli v nemocnici kvoli viroze a grcaniu, tak sme tam boli tyzden, hoci laure sa ulavilo uz po 2dnoch a nic jej nebolo. oni zvyknu robit este nejake vysetrenia, vtedy jej zistili intoleranciu laktozy. mozno preto ich este nepustili z nemocnice, nie?

deina
6. sep 2008

Janula, ty si raz pisala, ze chces chodit do posilovne - uz si sa na to dala?

renika
6. sep 2008

janula, týždeň? 😕 Kedy ste to mali? Aká stará bola Laura?

janula_nz
6. sep 2008

laura mala pol roka reni 🙂

deina este som sa nedostala ktomu. decka su cely tyzden chore. to som zavreta doma a nervacim lebo uz mi doma sibe 😝

renika
6. sep 2008

a našla si už nejakú kočku na kočíkovanie?

pol roka? to bola maličká. Možno preto ste tam museli byť tak dlho. A nebolo ju bruško z laktózy dovtedy?

janula_nz
6. sep 2008

nie. ani mi nevracala . to bola taka viroza vtedy v lete, co bola plna nemocnica s hnackami a vracanim. a vtedy jej zistili laktozu a povedali, ze to moze byt aj preto, ze ma oslabenu imunitu. ze vtedy zvykne byt laktoza zvysena ci znizena, teraz neviem 😝 ved ona mi papa vsetko aj pije mlieko normalne a nic jej neni.

este som nenasla nikoho. dnesne dievcata su ako ina generacia. ziadna nebude kocikovat nejake deti. to ja som kocikovala cele sidlisko a odchovala uz ako 10r. ale mna to velmi bavilo uz vtedy 🙂

renika
6. sep 2008

jaj, tak to bola iná viróza

máš pravdu, je to iná generácia 😔

majte sa babky, ja idem. Dobrú

janula_nz
6. sep 2008

reni dobru nocku. ja som sa prave zobudila. zaspala som skor ako deti 😅

renika
6. sep 2008

nakoniec som ešte nešla spať, nechcelo sa mi. Práve som doumývala rúru na pečenie, to už len tak z nudy 🙂 No teraz už idem, všetci už spinkájú...

charlinka
7. sep 2008

Ahoj a dobré ránko.
My máme po oslavě, charlinka dostala spoustu hraček a knížek, maminka čokolád a šampanského 😉 ale jsem ráda že to mám za sebou, včera jsem měla celý den migrénu a zrovna ta oslava. Ani prasátko jsem neochutnala, jak mi bylo zle. Trpíte někdo na bolesti hlavy? Dala bych všechn omožné za radu co pomuže.
Dětičkám co jsou nemocní přeju brzké uzdravení. Jsem velmi ráda, že nám se to zatím vyhýbá, ale trošku se obávám, ta viroza je prý stále ve vzduchu.
Charlottka váhu strojnásobila v roce, za to ted má už skoro pul roku stejnou váhu, plus minus pár gramu. Hodně sní, ale hodně vyběhá, tak asi proto.
Nutka gratuluju k otevření obchudku a at se ti daří s kytičkami. Já zrovna jednu dostala včera pokojovou, ale nevěděli mi říct co to je a jak se o to starat ☹ snad se jí tu bude dařit.

renika
7. sep 2008

ahojte. Charli super, že sa oslava vydarila 🙂 Ja nemám skúsenosť s migrénami, ale kamoška máva a pomôže jej len to, keď si ide ľahnúť, lebo je vtedy úplne mimo, ona ešte aj vracia, keď ju to chytí. Ale má aj lieky nejaké..

katika, čo je s vami??

katika1
7. sep 2008

ahojte sme doma a sme ok.. prišli sme v piatok, som si to vyhádala s dr 🙂 ale už nič nie je Riškovi
už to nechem nikdy zažiť ako ho uviazali o postel a napichli mu do hlavy infúzku.. chudatko je teraz dosť vystrašený 😔 a nemocnica katastrofa.. 😔

renika
7. sep 2008

kati, konečne! Akože vyhádala? Kedy by vás inak pustili?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre