Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

tinusi
10. okt 2008

Katus, funguje tooooo!!! Hura, konecne budem mat normalny album ... nie tie praveke fotky, co tam mam teraz ... 😀 😝

No, on zo zaciatku bolenie bruska mal... teraz uz ani nie... teda nie z toho, co jem ja, lebo okrem strukovin a hlubovin jem vsetko a pohoda-pohoda... niekedy sice velmi prdka - ale to ma urcite z toho, co mu strci do pusy moj muz... ten je cely nadrzany z toho, ze mu da nieco cucat... napr. zlty melon, alebo hrozno... no konec! Minule mu chcel dat ochutnat z sosovicovej polievku - skoro som ho zabila!!! Ved ani ja taku este nejem! 😠 A maly len teraz zacina s prikrmami - dnes mal zemiak - plul ako divy... ale trosku spapal - davala som mu to napokon na prste a ten cuckal, tak scucol aj kus zemiaku...
Trosku asi najblizsie vyskusam... ved je uz velky, nie? 😒

renika
10. okt 2008

kati, mne čo dáš robiť? Ja rodiť nezačnem. A tiež sa hlásim k pomerne vitálnym 😀

katika1
10. okt 2008

podla mna kludne možeš 😉 to že prdká vobec nevadí 🙂 Riško ked papal prvé príkrmy - prvý den mrkvu, druhý den zemiak, tak sa z neho strááášne vyzvracal 😝 ale potom už pohoda.. iba zo špenátu grckal.. teraz už ani z toho. ale on už papá úplne všetko 🙂

katika1
10. okt 2008

prídeš pomocť? 😲 Tebe dám čo len chceš.. nábytok nosiť napríklad 😀
tinus sa teším, že ti to ide 😀

renika
10. okt 2008

no keď prídem, tak sedieť na riti tam nebudem. Viem čo je to sťahovať sa 😝 Nábytok viem nosiť, no veď počkaj, to budeš pozerať 😎 😉 To ako si myslela, že Riško rád behá s metlou a Maxim utiera podlahu a bude z nich pekná dvojica? 😲 😀

tinusi, teším sa na fotky 🙂

katika1
10. okt 2008

no že dvojka ako upratovacia čata 😀 dnes som vydrhla celý byt, fuj už nevládzem 🤐 idem zo seba spraviť človeka a pre Riška 🙂 sa teším na neho 😵

deina
10. okt 2008

Seraf, nebola si dnes okolo obeda v meste pri Country? Sama s Darinkou. Nie som si ista, ci si to bola ty, tak snad som sa neusmievala na nejaku cudziu maminu. 😅

Reni, uz takmer ano, este v strede je trosku farebna, ale bledne, konecne. 🙂 🙂 Tesim sa tomu.

Tak to sa uz zachvilku stahujete, ze Katika?

deina
10. okt 2008

Tinusi, no Matko je krasny chlapcek, velmi! 🙂

serafinka1
10. okt 2008

Ano Deina tá mamina som bola ja, aj som sa Vám zdravila, ale ste to asi nezaregistrovali.

klaudi68
10. okt 2008

Ahojte,
už týždeň sa sem chystám písať, ale cez deň mi Viki nedovolí a večer som už taká unavená, že sa mi už vobec nič nechce 😖

Deina, aj ja som bola dnes okolo obeda v meste, aj som sa obzerala po mamičkách s kočíkmi, ale nikoho známeho som nevidela ☹

Tinusi, ak máš chuť na segedín, nemusíš čakať kým prestaneš kojiť, skús si dať máličko a uvidíš či ho nebude bolieť bruško. U nás problém nebol, ja som všetko jedla už hneď po porode, akurát s kapustou som počkala, tú som si dala až keď som začala Viki prikrmovať 😉

Serafinka, predávaš kočík? 😕 Čítala som tvoj inzerát, tak som sa aj začudovala, že v čom budeš malú nosiť v zime, no ale teraz som pozerala fotky a vidím, že už máš nový kočík. Ja akurát teraz nad tým rozmýšlam, že ako budeme s Viki chodiť v zime do NZ, lebo ten náš kočík je dosť velký, tak s ním v autobuse cestovať neviem. Kamarátka tu má bazár na peg peregá, tak som si u nej ešte v júni kúpila jeden golfáč a s tým chodíme do NZ, lenže nemám k nemu nánožník, tak rozmýšlam, ako to vyriešiť.

Katika, už sa budete sťahovať? V dome bude super, uvidíš 😵 a aj Riško bude mať viac priestoru ako v činžiaku. Pozdravuj muža a povedz mu, že okná sú výborné a pekné 😵 😵 😵 už aby bola jar, aby sme mohli konečne vymeniť aj tie ostatné 🙂

katika1
10. okt 2008

ahoj klaudi, ja som na teba myslela pred chvilou 😀
no o dva týždne.. snad sa na tom už nič nezmení 😝
ako sa máte? čo Viki, už spinká lepšie?
Sa teším, že ste spokojný 😵

deina
10. okt 2008

Super, Serafinka, tak uz konecne viem, ako vyzeras nazivo. 😅 Skoda, ze mi nezapina rychlejsie, mohla som ta oslovit.

Ahoj Klaudi, pozerala som tvoj album, Viki je aka peknucka! 😵 Ta fotka c.43 je krasna, ako si tam spokojne spinka.

klaudi68
10. okt 2008

No,Viki vobec nespinká lepšie, ja neviem prečo musí to dieťa cez noc 100x visieť na cicíku ☹ už by som naozaj prijala aspoň jednu poriadnu noc. Na tej fotke kde tak spokojne spinká, to bolo cez prázdniny a vtedy viac krát tak zaspala u Simonky len škoda, že v noci tak pekne nespinká ☹
Inak sa máme dobre, pridala som do albumu pár fotiek, ale teraz už idem spať, veď zajtra ak budem mať čas tak sem prídem 😉

deina
10. okt 2008

Aj v tom overale je zlata. 😵 Tak si pekne oddychni, zelam pokojne noci, nech coskoro pridu.

Baby, ja som tak blba niekedy. Tu hecujem Misula a akurat kukam jednu tabulku (http://www.alinka.sk/vyvoj-dietata-7-9-mesiac/) a podla toho je krpec uplne tabulkove dieta (dokonca podla datumu narodenia, nie korigovaneho veku). 😅 Ale aj tak by sa uz mohol posadit, aby sa lepsie obzeral v kociku. Tak sa mi zda, ze zacina rozumiet znaku pre "pit", vzdy sa usmeje, ked mu ho ukazem a potom aj pusu otvori (skusame znakovanie, celkom sranda to je, ak by sa to naucil).

tinusi
10. okt 2008

Deina a mas k tomu znakovaniu materialy? Ja nad tym tiez uvazujem, ze to s Matkom skusim...

renika
10. okt 2008

tinusi, tu je toho pár http://www.znakovanismiminky.cz/index.php?disp=..., ale vlastne si znaky vytváraš sama, čo mu ukážeš, že je piť, bude piť, čo papať bude papať, v podstate sa musíš držať len týchto pravidiel

Slovo musí byť počuť
Znak musí byť vidieť
Znak musí patriť k situácii
Znakou musí byť tak akurát

Držím palce!

Inak sa začína okolo ôsmeho deviateho mesiaca.

renika
10. okt 2008

*znakov

Katika, aj ja mám dnes upratovací deň. A tiež už nevládzem, teraz som dokončila kúpeľňu 😝 Tá bola posledná 🙂

renika
10. okt 2008

tinusi, aj tu na Mk je téma o znakovaní https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tinusi
11. okt 2008

Reni a vy znakujete? Inak ta stranka znakovanimiminek je pre mna nova - dik... uvidim, ako nam to pojde... Matko je dost sikovny - teda aspon na take, ze ked nie som v izbe (a napr. lezi a nepaci sa mu to), tak len tak nespokojne mrnka - ale ked pridem - teda vidi, ze je pre koho plakat - tak zacne brutalne rucat - uplne nasrato...
Uz sa ma snazi vydierat... krpec!

deina
11. okt 2008

😀 Takyto je on vydierac?

Ja mam tie babysigns znaky doma, ale vpodstate to nie je nic prevratne, su to take logicke znaky. Zatial pouzivam len tie, co sa tykaju jedla (pit, jest) a potom spat a kacicka (lebo s tou sme sa hrali). No ale zatial nevie ani pa-pa dat a to ho uz dost dlho ucim, zda sa mi, ze az teraz tomu rozumie.

renika
11. okt 2008

ahojte 🙂

tak, už je po prednáške, som doma z NZ 🙂 Ideme práve opekať, ani sa mi nesnívalo po tej zime, že ešte v polovici októbra niečo opečieme 🙂

tinusi, no nedá sa povedať, že znakujeme. Ale napríklad on keď je smädný tak urobí niečo a ja viem, že vtedy mu mám dať piť. Ale ja som mu to neukazovala. To si sám vymyslel. Veľmi sa tým znakovaním nezaoberám, nejako ma to nenadchlo. Ale dosť som o tom čítala...

deina
12. okt 2008

Ako to ma vyzerat, ked sa dieta snazi same sa postavit (napr v postielke)? Chyti sa okraja postielky a da sa najprv na kolena? Tak, akoby klacal. Misulo to robi, skoro nam preliezol ponad mreze postielky, potom sa takmer vyliepal z vanicky - chytil sa okraja a uz si daval jednu nohu pod seba (stupol si pekne na chodidlo), ale stopla som ho. Podla neurologicky ma totiz najprv dlho stvornozkovat, staci, ked zacne chodit az okolo 15.mesiaca. 😖 Mozno z tohto bude nakoniec stvornozkovanie a nie statie?

A este - Katika, tvoj Risko stvornozkoval? A Nutkin Samko? Ten asi hej, spominam si, ako raz Nutka pisala, ze zacina stvornozkovat.

monica25
13. okt 2008

dobre rano...

deina-aj mne neurologicka zakazala aby roli stal...,prv sa mal naucit poriadne sediet...(a pritom vedel uz sediet,on bol "pevny"od malicka)dodrzala som to,neviem ci to bolo spravne mozno uz by davno chodil.....,ale urcite hej... a az teraz cca.mesiac mi xce chodit predtym vobec nexcel...stvornozkovat sa tiez naucil ked mal skoro 11 mesiacov....
a misulo sa ti za chvilu postavi.... 🙂

a sestrin maly prv chodil az potom sa naucil stvornozkovat..... 😉

deina
13. okt 2008

Dobre rano. 🙂

Moni, vy preco chodite k neurologicke? No neviem, ked maly chce stat, asi ho necham, ale dako sa pokusim ho navnadit aj na stvornozkovanie - len neviem, ako. 😅 Castejsim cvicenim? Este aj valec som mu kupila, ze na podporu stvornozkovania, ale myslim, ze ho to viac podporuje v stavani sa.

monica25
13. okt 2008

deina-zevraj ma velku hlav utak preto...,ale on je cely velky 😅 ....no a boli sme na sono a vsetko je ok,ale preventivne tam chodime uz teraz kazde 3-4 mesiace....k dr.szalayovej....no prv jej vadilo,ze stoji a naposledy,z e uz vobec nexcel stat(jak mi ona nakazala som mu uz nedovolila stat tak uz potom vobec nexcel...) len si sadal....xcela mu predpisat nejake injekcie....,aby to urychlilo,statie,chodenie som jej nedovolila lebo mi nevedela zarucit ze mu to neuskodi...tak sme to nechali tak,tiez mi povedala,ze sa ma cas naucit chodit do 15 mesiacov.........a jak sme boli na dovolenke v juli tam zacal sa stavat...,naucil sa plazit,stat a uz xce chodit za ruky...,ideme k dr.v dec.zas si urcite daco vymisli.....podla mna,no neviem moc mu nebran v tom aby sa vstaval,ked sa o to pokusa....aspon mi sme takto pochodil.........,ale uz je to ok ,ale strasne som sa bala ze sa nenauci chodit ked som videla deticky v jeho veku........

deina
13. okt 2008

Velku hlavu? To znie, akoby lekarka potrebovala najst nejaky problem... 😒 Inak Szalayova bola zatial zlata, co sme tam boli, najblizsie ideme az niekedy koncom januara, ked bude mat Misko rok. A ze dovtedy nemusi chodit.

monica25
13. okt 2008

je to zlata dr.,j ku nam sa chova pekene...,ale mne sa zda,ze si xcu nechavat pacientov"nasilu" a stale si daco nove a nove vymislaju.........raz velka hlava ...a potom t oco som ti opisala tunak stale nieco" najdu".....

no akurat sme po obede uz roli je napapany este pol hodku pockame a pojdeme si lahnut...mala som dnesne rano "aktivne"som upratala,perini prezliekla,vyprala a stihli sme aj obchod....tak si pojdem s rolim troska pospat,....uz aj tak je od 6.10 hore.....ale vydrzal lezat pri mne este hodku... 🙂
tak zatial....pekny den...poobede ak by sa vycasilo pojdeme na prechadzku.... 🙂

renika
13. okt 2008

ahojte

Deina, Maxim najskôr stál a potom začal štvornožkovať. Sa čudujem, čo povedala neurologička, som myslela, že to má byť tak, že najskôr stojí a potom štvornožkuje. Najskôr sa vedel pri všetkom a všade postaviť, napr. v postieľke... a potom začal loziť. Neboj, Miško sa bude pekne sám vyvíjať, on vie, čo urobí prvé a ako na to. Dr. sú zase odborníci, ale ja neviem ako sa dá zakázať, aby nestál.

a Riško štvornožkoval 🙂

katika1
13. okt 2008

čaute.. ano riško štvornožkoval..a aj Samko.. najprv to, potom začal stáť a potom chodiť okolo nábytku a v 11mes spravil prvé kroky
ale deina nerieš to.. aj tak to neposúriš, tak načo sa tým stresovať???
ale idem kuken tú tabulku nech ho porovnám 😀 aaa znakovanie u nás nebolo treba, on si vie vypýtať slovami, čo chce. mnam mnam je papať MNAM MNAM!!!! je piť 😀 na to dáva riaden dôraz 😀 hračky tiež vie také základné- auto brm brm, maco brum, havo hav hav, krokodíl je koko atd..
takže podla mna je to zbytočné
ale zas sú deti čo do 2,5 roka nepovedia ani slovo a tým sa to možno zíde 🙂

deina
13. okt 2008

Ta neurologicka povedala, ze stvornozkovanie je dolezite aj pre vyvin reci, deti si tak rozvijaju obe hemisfery (striedanim noziciek), tak preto som sa pytala, ci vase deti stvornozkovali - tak vidim, ze Risko ano a pekne rozprava, mozno na tom aj nieco bude. 😅

Riesim to preto, lebo uz nechceeem s nim cvicit, nedari sa nam, neudrzim ho v predpisanej polohe, no a dovtedy mame cvicit, kym nezacne stvornozkovat a on si to takto prehodi, potvora jedna mala! 😝 😀 Ani to nesedi a uz by to stalo.

Monika, to je pravda, asi maju body za kazdeho pacienta. Sem aspon chodime naozaj preto, ze maly potrebuje byt pod kontrolou (ma hypotoniu, nasledok predcasneho porodu), ale napr taka gastro lekarka je uplna zbytocnost (reflux sa nepotvrdil, napriek tomu tam chodime) a tiez alergologicka - podla nej je maly buduci alergik, ale zatial mal vsetky testy uplne vporiadku. Asi potrebuje noveho pacienta...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre