Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

katika1
13. okt 2008

ja som počula, že tie čo štvornožkujú, budú lepšie v matike.. aj na tom niečo musí byť, ja som neštvornožkovala a z matiky viem tak akurát 2+2 😀

renika
13. okt 2008

tak aj náš si to prehodil teda, keď najskôr stál a potom lozil. Ale keď stál, tak už vedel sedieť. To je jedno, aj tak sa raz naučia všetci chodiť, aj keď najskôr robili to alebo to, no nie?

Deina, držím palce, nech už čím skôr nemusíte cvičiť! Miško je šikovný, zo dňa na deň ťa prekvapí, uvidíš

renika
13. okt 2008

kati, tak to doma budeme mať matikárov 😎

ja som štvornožkovala a s matikou sa nekamarátim 😅

to je asi tak pravda ako, že kojenie zvyšuje IQ

deina
13. okt 2008

Tiez som nestvornozkovala a s mojou matikou je to desne. 😀 😝

No konecne vyslo slnko, vezmem ho von, nech sa prevetra.

katika1
13. okt 2008

reni šak v škole máš matiku 😝 ja som hladala takú školu, že ani jeden jedinký semester tam nemože byť matika 😅 😝
ale našla som 😀
no nebola som ani kojená 😀 😀 😀

renika
13. okt 2008

kati, no výhliadky do budúcnosti teda dosť nijaké - nelozenie a nekojenie a na tebe museli nejako podpísať 🤐 😀 😀

tiež som samozrejme nebola kojená, komunistický prístup matiek sa podpísal aj na mne a vyhral Sunar ako u väčšiny 😝 🙄 Vtedy stačilo kojiť týždeň, trojtýždňové už boli matky rekordérky 🤐
ale ja som aspoň lozila 😀

h0blinka
13. okt 2008

cauky
davno sme tu neboli 😝
katika organizujes stahovaciu brigadu? My vam neprideme pomoct, budeme ukladat tehlicky 😅 dufam, teda 😵 ale keby sa straasne zopsulo pocko tak sa prideme ku vam schovat a pomozeme 😉
Deina z tej neurologicky si nerob taku hlavu. Aj my sme tam "chodili" (teraz v septembri som sa na to uz vykaslala) Ked bola Lilly mensia mala take obdobi ze strasne mikala hlavou ked sa preberala zo spanku, potom kym sme sa tam dostali na rad (kedze termin bol az o mesiac) tak to same prestalo. Ale pre istotu sme sli. A ked sme boli v Juni na 3.kontrole. Lilly mala este len nieco cez 4 mesiace, tak ju posadila "este nesedi? plazi sa?". Tak ma v tedy vytocila. Sak mala v tedy akurat novinku pretacat sa z brucha na chrbat a chrbta na brucho a na brusku byt s vystretymi rucickami. To ze tam na nu cumela ako puk sa vobec necudujem, ved vies aky sme dlhy, ani sme sa tam riadne nezmestili na tej posteli. A napisala nam diagnozu tiez hypotoniu No a odvtedy som si povedala ze tam ani nejdem. Aj tak ked sa tam objednas cakas tam aspon hodinu. Tak naco taka fraska, ze ked sa vam nechce cakat objednajte sa. 😠 Nech si zbiera body na tych co to potrebuju.

katika1
13. okt 2008

čaves.. hobli dojdite kludne 😵
však už vieš kde to je 😀
reni mna kojila mama 3 týždne, ale ja som mala zápal plúc ako dvojtýždnová a kedže ma bolelo papanie, nechcela som.. a vrešťala a vyplúvala to, takže s tým mama praštila.. a moj syn mi to isté spravil, ked mal 5 mesiacov 🙄

renika
13. okt 2008

kati, ty kokso - dvojtýždňová zápaľ pľúc? 😔 Tak tvoja mamina si prežila, teeeda... Ja som mala prvýkrát zápaľ pľúc ako tehotná 😔 A vieš ako to dopadlo ☹

to koľko nás bude na sťahovacej brigáde? 😲
Hobli prídi, ty nie si tehotná, budem mať s kým ťahať nábytok 😀

katika1
13. okt 2008

renulinček nebude nás až tak vela 😝 ale zišla by sa ti parťáčka 😀
no moja mama si so mnou velmi užila.. 2týždnová zápal plúc, 3 mesačná zápal močových ciest.. to až doteraz stále 😝 na to ma aj operovali, mala som aj vážnejší šelest- do 18tky 😝
som dúfala, že Riško nič také neschytá 😝 a klop klop nič 🙂

monica25
13. okt 2008

ahojte....
ahoj kati 🙂
budete mat tento tyz.cas na stretko....uz sme vas davno nevideli..... 🙂

katika1
13. okt 2008

čau 😎 hej budeme, asi v štvrtok 😎 to nepojdem do školy 🙂 moni ty už budeš 30tt 😲

monica25
13. okt 2008

ano....rychlo to ubieha.....a to len viem 10 tyz.,ze som tehu.... 🙂

ozvyte sa potom....,strvrtok idem len k dr.na poradnu a poobede mozme.....,od pia.sa ma ochladit,prsat.... ☹

renika
13. okt 2008

kati, viem, že zišla, preto zháňam, keďže na Moniku sa nemôžem spoliehať 😅

vav, 30tt 😲

renika
13. okt 2008

moni a sa stavím, že si ako slíž, ktorý prehltol hrášok 😀

monica25
13. okt 2008

aj ja som mala stresy ,aj mam....ja som skoro zomrela ked som bola mala....dostala som krvnu plazmu to mi zachranilo zivot....na nohe som rezana....hadam bude vsetko v poriadku...roli je velky,krasny chlapcek....,dufam,ze aj druhy bude zdravy....

monica25
13. okt 2008

renika- 😀 😀 😀 ,tak nejak 😀 😀 😀 ,ale nedari sa mi pribrat....aj ked dnes som toho zjedla za troch..... 😉

renika
13. okt 2008

no mne sa pribrať darí 🙄 Aj keď som zjedla len za jedného, no dobre, možno za dvoch 🤐

renika
13. okt 2008

jasné, že bude zdravý! S menom ste nejako pokročili?

monica25
13. okt 2008

zatial:Daniel....jedine na kt.sme sa zhodli....,Norbert-a by xcel Roland....neviem este sa mozno necham prekecat 🙂

monica25
13. okt 2008

aj teraz papam soletky s chips-morska sol 😀 predtym jablko,privarok....chleba syr,salam,banan,langos kur.maso....bebe dobre.r.jogurt.........no vselico 😀 kombinacia....-fuj....,ale chutilo 😀

renika
13. okt 2008

moni, robíš mi chute a ja nemôžeeeeem! U katiky uvidíš, že mám väčšie bruško ako ty a to nie som tehu 😔 Ale vieš akú mám teraz chuť na chipsy?? 😠

deina
13. okt 2008

h0blinka, tak k vam bola nejaka divna ta neurologicka, u nas nastastie nic take nebolo. Misko hypotoniu naozaj ma, uz od narodenia a bol pochvaleny, ze sa mu to krasne zlepsilo - zo stredneho stupna na hranicnu hypotoniu, co je uz takmer v normale. 🙂 Naposledy, ked sme tam boli, tak ho poprezerala a hovori, ze zachvilku sa zacne plazit a on akoby ju pocul, hned sa predviedol, ze to uz vie, takze bola z neho nadsena. 😀 Ale on sa tam tolko rehotal a usmieval, ze sa jej velmi pacil a asi aj preto ho chvalila. Povedala, ze je velmi vnimavy a preto bude skoro hovorit - co sa mi nezda, lebo stale hovori jedine "he" - "he" je vsetko dobre, vsetko, co sa mu paci, vsetko zaujimave.

Nejake novinky o stretavke nemas?

Teda Katika, o teba sa musela mama poriadne bat, ze?

Reni, ten tvoj zapal pluc si pamatam, no hrozne. 😖

tinusi
13. okt 2008

Ahojte, ste ma teraz vystrasili... moj krpec totiz uz chce chodit. Sediet este sam nevie. Ked mal 3,5 mesiaca zacal sa sam stavat na nohy - teda nie celkom sam, ale ked mu chytim obe ruky uz aj sa hrabe hore. Teraz sa uz aj sam vytiahne zo sedu na nohy. Vtedy mi lekarka povedala, ze ho mozem nechat - kolko sam zvlada - nech chvilku postoji, potom ho dat do sedu - len tolko kolko sam chce. O.k. - tak som robila. Lenze on uz nechce len stat. Ked sa postavi, tak sa hned rozbehne - stale ho drzim za ruky, ale on nezostane stat, hned robi kroky ako drak... aj sa bojim, nechat ho chodit... manzel je taky jašo, ze sa tesi kazdej somarine - ten ho niekedy necha ist - a maly prejde krizom - krazom cely byt. Ale to by som mu uz asi mala kupit topanky na chodenie... ale on je na chodenie este maly, nie??? 😒 neviem.... na bud. tyzden idem k lekarke a spytam sa, ale som z toho paf... bojim sa, aby to malemu neuskodilo... krpec jeden, niezeby sa naucil sediet, aby som ho mohla dat k hrackam na chvilku... 😠

tinusi
13. okt 2008

Inak Deina, kazda z nas musi byt tak trochu lekar pre svoje dieta... lebo nie na vsetko sa da aplikovat, aj ked odborna, ale predsa len teoria. Kazda z nas si dieta najlepsie pozna... ano, treba sa poradit a popytat - ale v mnohom treba daj aj na vlastny instinkt, alebo pocit - alebo ako to mam nazvat. Vtedy je to o.k.

deina
13. okt 2008

Tinusi, ked to robi sam od seba, netrap sa tym, nechcela som strasit. U nas je ten problem, ze Misulo je hypotonicky, takze by naozaj bolo dobre, kebyze najprv pekne stvornozkuje, nech si tie svaly posilni. Matko sa sam postavi (napr v postielke)?

monica25
13. okt 2008

tinusi-podla mna tiez....ja som mu vtom "branila"az nakoniec ked som xcela aby stal tak si sadol hned s5....ja som mu vobec nedovolila stat tak ako mi dr,.nakazala .....

tinusi
13. okt 2008

Nie, tak sam nie... ked mi napr. sedi na kolenach a ja ho drzim za rucicky, tak sa vysvihne na nohy - v postielke sa nezodvihne, lebo ho tam davam len lezat a to sa on vie len chytit za palicky a potom tam je prilepeny nohami aj rukami akoby bol na rebriku. Nevie sa z polohy lezmo dat do sedu ani sa zodvihnut... na to je fakt este primaly...

nutka
13. okt 2008

ahojte....
jaka stretavka sa kona????

deina
13. okt 2008

Podla mna mu to neuskodi, ako by mohlo? Neviem si predstavit. Len som niekde citala, ze deti potom maju krive nohy, ale to moze byt tiez nejaka fama. 😝

Mna si az tak nevsimajte, ked stresujem, ok? 😀 Obcas sa dostanem do takej situacie, ze kazdy lekar povie nieco ine a potom sa v tom mam vyznat, tak si to musim premysliet, ze co vlastne budem robit s tymto nasim krpcom.

Ale dnes bol taky podareny. Mame v detskej taku malu lavicku, pokusal sa postavit pri nej, ale este mu to az tak dobre neslo, no strasne sa snazil. Tak som mu trosku pomohla, potom sa rozkyval a sups, uz sa staval, podarene. Som sa rozhodla, nech sa teda stavia, ked chce, bude stvornozkovat potom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre