Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

catrin23
12. nov 2008

ja som este tu

catrin23
12. nov 2008

zistim ti cenu aj ktory to asi je

catrin23
12. nov 2008

no horor ... vsetko musis stokrat vybavovat.... ja som dnes bola pampersky kupit v tescu, tolko tam stresovala ta zena [pri pokladni. 2x mi zle blokla, neodratalo zlavu, tak som tam behala s plienkami jak trafena... si viem predstavit co si mysleli ti co platili za mnou 😀

catrin23
12. nov 2008

moni ten gucci pour homme si myslela nie??

catrin23
12. nov 2008

lebo je aj gucci pour homme II.

catrin23
12. nov 2008

tak idem aj ja sa majte krasne 🙂

monica25
13. nov 2008

cavte

cat-zistim to od rolanda adam ti vediet...neviem ako sa to vola 😅

reni-maximkovy vsetko naj naj naj k dnesnemu prvemu rociku 😀

deina
13. nov 2008

Maximkovi vsetko naj k prvemu roku. 😵

No, asponze si mala rifle, Katika. 😀 Zevraj tam trafil rychlo, no aj som sa cudovala, ze ako skoro je doma, myslela som, ze tam bude bludit aspon hodinu. 😝 On a orientacia nejdu dokopy... Ale postielka je super, konecne mozem ist na zachod bez maleho. 😅

Mama dnes kupila nejake topanky u Batu, tusim take, ake som chcela, len nemali mensie cislo... no uvidime, pokukam vsetko. 🙂 A snad dostanu aj mensie cisla.

deina
13. nov 2008

A vraj mate velmi pekny domcek, hovoril Dusan. 😉

tinusi
13. nov 2008

Vsetko najlepsie Maxikovi k prvemu rocku!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

renika
13. nov 2008

baby ďakujeme 😵
mňa dnes chytila taká nostalgia, spomínam a spomínam
na deň pred rokom, keď sa Maxim narodil...a už má rok! Ach jaj

tinusi
13. nov 2008

Reni, treba zarobit nove babo 🙂 🙂 🙂

Vcera boli u mna kamosky, jedna ma 2,5m dceru a druha 3,5m syna... to boli taaake babatenka... a to ma Matko len necelych 7 mesiacov!!! 😝

deina
13. nov 2008

Catrin, sledujem to male dievcatko uz dlhsie (Dorotku), je taka stastna, vesela, velmi je zlata. Jej mama je velmi silna zena, klobuk dole pred nou. 😉

Pamatate si este, ake to bolo, ked sa Maximko narodil? Ako nam tu Reni pisala o tom, ze ma zapal pluc, zlomene rebra? No hroza. A aky chlapisko je z neho. 😵

renika
13. nov 2008

deina, to bolo strašné vtedy 😔 Aj to, že mal problémy pri narodení,
apgar 1, oživovali ho, skoro zomrel 😔
ale všetko dobre dopadlo a to je hlavné 🙂
No ešte raz by som to zažiť nechcela

tinusi, netreba 🤐

catrin23
13. nov 2008

maximkovi vsetko naj k prvemu rociku 🙂 😉 🙂 😉

renika
13. nov 2008

catrin, ďakujeme 🙂

deina
13. nov 2008

Je to bojovnik. 🙂 😉

renika
13. nov 2008

konečne je Kamila v ordinácii tehotná, že?
už má dosť veľké bruško 🙂
deina, no vtedy zabojoval, to je fakt 😎

deina
13. nov 2008

Nemusela si s nim ani cvicit, ze? Ani sa mi nezda, zeby bol nejaky sledovany, no proste je skvely. 😉

No konecne, uz to na nej bolo aj poriadne vidno.

renika
13. nov 2008

nie, nemusela som cvičiť, ani sme nechodili nikam k dr.
totiž, v nemocnici sa každý tváril, že je všetko v poriadku.
Až keď sme prepúšťaciu správu ukázali pediatričke, tak
tá, že aké mal problémy, intubovaný...
si myslím, že som to mala právo vedieť ešte v nemocnici 😔

deina
13. nov 2008

To si mala, ked to takto pises, tak sa aj cudujem, ze to zatlkali a nie naopak - skor mam taku skusenost, ze lekari ked vidia co len trosku rizikovejsie dieta, biju sa onho.

renika
13. nov 2008

no bola by som radšej, keby mi niekto vysvetlil,
čo sa dialo, kým ja som spala 😔
a nie, že som sa zobudila po cs a tri hodiny mi
odmietali priniesť dieťa. Stále, že hneď, o chvíľu...
už som bola úplne zúfalá, keby mi tam netiekla infúzia
a vedela by som sa postaviť, tak by som si
pre Maximka išla sama

deina
13. nov 2008

Ja by som tiez chcela presne vediet, co sa dialo, kym som spala - ale len zo zvedavosti, problemy nastastie neboli, len to bol vtedy taky divny pocit, ze zrazu mi nikto v bruchu nekope a maly je niekde v inkubatore bohviekde.

Nezobrali ta k nemu na JISku? Kedy si mohla ist za nim?

renika
13. nov 2008

deina, ja ani neviem, či bol na Jiske alebo kde bol.
Priniesli mi ho po troch hodinách aj to na 5 minút a že už musí ísť, lebo neviem čo a ja mám oddychovať. Zobrala ho 😔 Aj ja chcem vedieť čo sa dialo aj zo zvedavosti aj pre tie problémy. Ale fakt divný pocit, keď som sa zobudila, brucho nikde a dieťa tiež nikde

deina
13. nov 2008

Ale to je asi tazke, ze zobudis sa, cakas, kde mas dieta a niet ho a neviem, co s nim je. Ja som aspon vedela, ze bude na JISke v inkubatore, aj mi sestricka hned povedala, ze je to chlapcek, kolko vazi a meria, zlata bola.

renika
13. nov 2008

tak to si mala šťastie za dobrú sestričku. Mne to nikto nieže nechcel povedať, dve sestričky sa tvárili, že to nevedia a ani nemusia vedieť ani neviem, kedy som sa dozvedela, že koľko váži a meria.
kedy si ho uvidela prvýkrát? Po akom čase ťa za ním zobrali?

deina
13. nov 2008

Na druhy den ma zobrali za nim. V ten den, ked sa narodil, som sa zobudila niekedy vecer (strasne nastvana, lebo som akosi nezaregistrovala, ze uz som po porode, myslela som, ze stale lezim na sale a hnevala som sa, co im tak dlho trva a preco uz nezacnu), to mi sestricka povedala, co vedela a umyla mi oci (vraj chudatko, aka ste dolepena - ledva som videla). Na druhy den dalsia sestricka sa pytala, ci som uz videla maleho a ja, ze nie, ledva viem vstat (nevladala som, to som uz dost kaslala), tak dotiahla nejaky stary vozik a na nom ma zobrala na JISku. Tam mi potom hovorili, ze mozem hocikedy prist za nim, pokial nie je akurat vizita.

tinusi
13. nov 2008

Wau baby, tak to ste mali fakt tazke... tak to potom ja som mala porod-rozpravku. Maly sa narodil s apgarom 9 (to len vdaka brutalnemu a vcasnemu nastrihu) a videla som ho ked este nemal ani prestrihnutu pupocnu snuru. A asi tri minuty na to mi ho prilozili na prsnik a on sal... porod bol fakt silny zazitok, som vdacna, ze som ho mohla cely vnimat - aj ked to bolelo jak svina... hned ako som prisla domov som si zapisala vsetko, na co som si spomenula, aby som na nic nezabudla.

deina
13. nov 2008

Ja si mnohe nepamatam, mam z toho taky trochu chaos. Ale vpohode, dobre to dopadlo, tak som rada.

Len mam zase divny pocit z toho porodu. Myslela som, ze viem, preco sa tak stalo a dnes mi Stanko hovori (zmenila som doktora), ze z mojej karty a vysledkov to vobec nie je jasne, vraj tie zmeny na placente mohli byt male, nedolezite, nepisa sa tam totiz nic o ich rozsahu - no tak ale co sa stalo? 😕 Na jednej strane by to mohla byt aj dobra sprava, ze na vine nie je moja choroba, na druhej strane - teraz vobec neviem, co sa vlastne stalo, preco.

deina
13. nov 2008

Ozaj, apgar mal 5 a 8, ale neviem preco len 5, vraj sa hned sam nadychol.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre