Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

deina
11. dec 2008

😀

Kto ma vlnite, chce rovne, ze? A naopak... ale kebyze su naozaj vlnite, tak dobre, ale taketo divne, strapate. 😝 Jasne, nepojdem po bulvari s nevyzehlenymi vlasmi. 😅

Vies si predstavit, ze sestra mala kedysi takmer po pas dlhe tmave kucerave vlasy? A teraz ma kratke rovne, pretoze si ich uplne donicila (dala si ich natrvalo vyrovnat).

renika
11. dec 2008

aké divné strapaté? Aké má Lucia z Ordinácie? 😀
ale veď keď si zničí tie vlasy, ktoré vtedy mala, tak tie odrastú a zase bude mať svoje pekné, nie? To až tak zničí vlasy to trvalé vyrovnanie? 😕

renika
11. dec 2008

a Katika zdúchla, sa po našich vyjadreniach udobruje s Riškom 🙂

deina
11. dec 2008

😀

Podla tej tabulky je blizsie k dolnej vahe ako k hornej, ale on zas nie je dako extra vysoky, asi 75-76cm. Ale v porovnani s porodnou vahou je riadne vysoky.

renika
11. dec 2008

tak to vôbec nie je tučko!
ani Maxim nie je vysoký, ale neviem koľko má cm. Dr. ho nemerala nikdy a keď chcem ja, tak sa mu to nepáči a uteká preč
idem sa ešte učiť ...

deina
11. dec 2008

Co ja viem, je nejaky okruhly, ma mozno 9 a pol kila? Neviem, zajtra ho odvazim, bude mat 11 mesiacov.

tinusi
11. dec 2008

Caute,

Reni ano, matko este nebol chory... dufam, ze koli mne nebude chorucky... neviem si ani predstavit, co by som s nim robila, keby ho bolelo hrdielko ako mna vcera. Ale vdaka Bohu mne je uz lepsie...

katika1
12. dec 2008

čaute.. reni no ale ked mne sa tak nepáčili 😔 a dnes ich má na nohách.. 🙄
ja doučujem anglinu, kto chceee? 😀
v tej tabulke máme hornú hranicu 13,1 a váži okolo 12, takže by to malo byť ok..
ale on má aj ťažké kosti..
a nejak vela papajú tie deti v poslednej dobe 😕

lienkadomaca
12. dec 2008

Renika tehotenstvo znasam kedy ako na zaciatku mi byvalo na zvracanie ale uz to preslo . Je to omnoho lepsie. Predtym ked som varila polovicu casu som prestala v okne a zhlboka dychala lebo ma napinalo teraz je to v pohode. Akurat od vcera vecera ma neskutocne boli hlava a neviem ci si mozem nieco dat proti bolesti. Musim ist do lekarne. Ale vydrzim vsetko lebo babatko velmi chcem.

deina
12. dec 2008

Ved hovorim, ze sa pripravuju na zimu tieto deti. 😀 Su ako macky, tie su vzdy hrozne okruhle, ked ide zima, podla nich sme kedysi vedeli, aka silna zima bude, cim okruhlejsie, tym vacsia zima prisla. Ale minule im to nevyslo, napraskali sa, ledva sa gulali a zima nebola. 😝

Lienka, myslim, ze paralen si obcas mozes dat, ale ine asi nie.

To je dobre, ze ti je lepsie, Tinusi, dufam, ze Matko bude tiez vporiadku a nechyti to od teba.

lienkadomaca
12. dec 2008

Dakujem , pre istotu sa spytam v lekarni. Citim kazde pulzovanie krvi v hlave.

lienkadomaca
12. dec 2008

a este mam otazku viem ze este je na to skoro len ma zaujima kde ste kupovali kocik a ci ste spokojne. Kupujete veci pre deticky aj cez net?

deina
12. dec 2008

Ja som kupila na Podzamskej v Kinderbunkeri (Concord Fusion) a zatial som spokojna, ale bohuzial v poslednom case tam nic moc nemaju. 😖 Ale videla som, ze maju teraz celkom dobry vyber hore na DMkou, rozsirili ten detsky obchod. Podla mna je najlepsie kupovat kocik co najblizsie k nam, v pripade reklamacie. A druhy kocik som kupila v Kike (Chicco Multiway), mali nan vybornu akciu, nemohla som ho tam nechat. 😅 A cez net vela nakupujem z babetkova, su naozaj rychli (www.babetkovo.sk)

monica25
12. dec 2008

cavte 🙂
tak roli uz prekrocil hornu hranicu..ma skoro 15 kg. 😅 ale je vysoki a je to tucko od malicka...a dr.nic nehovori,tak je to ok,si myslim a aj on vela papa 🙂

baby poznate dr.Komaromiovu???aka to je dr.mala by som ju blizsie s 2 detmy tak uvazujem,ze k nej prestupim,.....
a dnes sme vstali 9.20...xcela som ist do mesta a prsi.... ☹

deina
12. dec 2008

Pocula som o Komaromiovej, ze je fajn, ale nepoznam ju. Kde ma ordinaciu?

Odvazila som rano maleho a ma 9200g, to nie je nejak vela. Ale mne sa zda hrozne tazky, tych 200g pribral asi len za necele dva tyzdne, preto sa mi zdal byt tazky. Vysku neviem, manzel vecer odmeria, ja tu bojujem s kvapkami do oci, este aby som ho aj merala, to by uz nezvladol. 😝

charlinka
12. dec 2008

Ahoj,
Lienkadomaca....na bolest si mužeš vzít jen to kde je paracetamol. Nic co má v sobě ibuprofen, nebo jinou látku. Vím to,protože mám migrény a i když jsem v těhotenství žádné neměla (jen kvuli těm migrénam bych nejradši byla stále těhotná 🙂 ), tak občas mě hlava bolela. Jsou i ruzné čaje na upokojení, nebo proti bolestěm hlavy, např. čistá medunka je super, a neublíží to miminku.
Gratuluju k miminku jináč. 😉

renika
12. dec 2008

ahojte 🙂
lienka, aj mne bývalo zle, veľmi zle. Keď som išla ráno do práce, tak som čakala v aute pri krajnici, že kedy to prejde. A to isté v práci. Kancelária celá preklenená a ja som sa tak hanbila, že mám hlavu položenú na stole, ale inak sa nedalo. A tak mi bolo do 6teho mesiaca, potom to bolo super! A od pôrodu mám jednu nepochopiteľnú vec - neznesiem parfémy a neviem prečo. Keď si dám parfém, hocijaký, idem sa povracať, tak ma napína. Telové mlieko používam už len bezparfémové, fakt tomu nechápem. A čakám, kedy to prejde 😔

kati, teba by som hneď brala aj Deinu, ale nie je to pre mňa a má to byť v KN 😒 A Rišo si až také strašné topánky kúpiť nemohol, neverím ti 😀

Deina, Miško má super váhu podľa mňa, ideál! Moni, ale Roli je teda chlapisko, že 15kg 😲 A keď pozriem na teba, mini útle žieňa, nechápem ako si ho mohla porodiť a ako môže byť taký maxi 😅 Ale je chutný, veľmi zlatý a pekný 😵

ja zajtra odvážim Maxa, bude mať 13m

jaj a Miškovi všetko Naj k výmesačninkám 🙂

renika
12. dec 2008
deina
12. dec 2008

Mne to video nejde spustit, kde sa to spusta? 😕

Dakujeme. 🙂 Zachvilu ma rok, no neverim, nejako to uletelo. 😀

monica25
12. dec 2008

pridala som par fotiek ...moje brusko 🙂 aktualne ...idem si terz oddychnut a potom na nakup do tesca....ak mi cas dovoli hodim este dajake fotky 🙂

jaj baby a nezavidim vam...mne zle vobec nebolo...ani raz....ani pri prvom tehu a ani teraz.... 🙂 prave preto sme sa dozvedeli az v nejakom 20 tyz.,ze cakame 2 babo...ani brusko velke ani zle nam nebolo a menzes som nemala koli kojeniu...,ale uz je to v poho....prv to bol velky sok......a uz to mam za chvilu za sebou a tesime sa na nase male babenko 🙂

no opustam vas,pekny den 🙂

no ved reni prave preto som asi rodila 22 hod.maleho 😀 ,ale nie neotvarala som sa to koli tomu....,on bol aj je riadne chlapisko po tatovy 😉
reni a diky za pochvalu roliho 😀 je to moj maly anjelik a ci ma 10 al 15.kg....hlavne ze je zdravy 🙂 to je najdolezitejsie, pekne papa a ze ho nemusim "nahanat"s lyzickou aby papal....kamoskina mala ma 5 rokov a stale maju problemy s papanim zje 3 lyzicki polievky 2x kussne z mesa a je napapana 😔 a xce hned mnamo-sladkost...ona si ju zle aj naucila,vzdy ked daco spapala tak hned sladkost dostala....a min.sme boli u nej na obede roli viacej spapal ako o na,ale ked jej nalozila lentilky a chipsy tak jedla ako diva.....to by som nexcela.... 😔 a neprepchava sa nejak extra papa tak akurat,obcas viac.....ale zatial pohodicka..... 🙂

monica25
12. dec 2008

a som zvedava na druheho ci bude mini al.taky ako roli 🙂

monica25
12. dec 2008

a to tt c.pri mojom mene 😲 😲 😲 ale sa este necitim na "rozpadnutie"tak uvidime dokedy ostaneme 2 v 1

deina
12. dec 2008

Pekne brusko. 😉 🙂 Ako vysoky je Roli? Vobec nevyzera na 15kg, mne sa ani nezda tucnucky, len taky baculatejsi, asi asi Misko.

Uz mi to video ide. Boze, to dieta tam ale lietalo - a este sa mu to aj pacilo! 😕

charlinka
12. dec 2008

Deina stačí scrollovat dolu a ono se to pustí samo. je to docela síla, to dítě tam líta o sto šest, nemyslím si, že to nemuže mít nějaké vážné dusledky na jeho tělíčko. Vždyt se muže vykloubit ruka jen tak, natož takto když s ním hází. Někteří lidé jsou fakt hruzy, co udělají pro business.

katika1
12. dec 2008

mončaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa... to ja také krásne to bruško až mi slzy vyšli 😔 😅
bože ja som vyzerala ako prasa oproti tebe 😔
aj ja chcem 😅 😅 😅

katika1
12. dec 2008

moni a to tt 😲 😲 😲 😕 😅 😀

monica25
12. dec 2008

kati-diky 😀 😵 😵 😀 aj ja sa citim s tym bruskom taka in 😀 baby po mne pokukuju a sa na mna usmievaju 😀 sa vytesujem je krasne gulate take "akurat"uz len koli tomu brusku by som xcela byt co najdlchsie tehu aj ked my uz pri vela veciach prekaza 🙂 .....
kati-poziciam 😀 brusko v jan 😀

tinusi
12. dec 2008

Ufff, no konecne som pobalila darceky... to bolo o zivot, take divne tvary 😠 😠 😠 Este mi zostali darceky pre krst.syna - ten supnem do darc.tasky a pre susedovie deturence, ale tam mi este nieco chyba. Inak som o.k.

tinusi
12. dec 2008

Moni, to brusko je fakt kraaasne, prajem ti, aby si vydrzala sviatkovat 2 v 1.
Inak, Matulo je zatial fit, ja sa pomaly tiez dostavam do formy, tak snad bude len lepsie a naozaj ho to obide...

catrin23
13. dec 2008

ahojte... no nestiham vas ani citat...

moni, ty uz mas take velke brusko, odkedy sme sa nevideli, riadne narastlo 😉 ale tesim sa ze teraz sa stretneme, ved denis si vas nenecha ujst 🙂 a mozno sa stavime aj v nedelu 🙂 este neviem ake mame plany, tak ti napisem.v pond.ide i pol 4 k zubarke tak vtedy asi nie... a co ten laptop?boli ste u davida to zobrat?

brianko ma okolo 10kg este asi ani tolko nie, v jan.ideme na ockovanie tak uvdime 😝 to zas bude placu. este len uvidi dr a uz narieka chudatko 😒

o dve hodiny vyrazam na letisko, uz som normalne nervozna 🙂) a samozrejme sa tesiiiimmmm 🙂 😉 🙂 😲 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre