Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

devita
3. dec 2009

Ahojte kocky..vidim ze rozoberate stahovanie predkozky..od narodenia to v ziadnom pripade nerobte..ja som pocuvla kamosku a urolog mi povedal,ze staci ked dovrsi dva no a tak teraz ako 4,5rocnemu to stiahli popri operacii na pruh..a ked je to raz uz stiahnute,tak to uz treba stiahnut vzdy nadoraz..aby sa neprilepilo,samozrejme opatrne..a ked stiahnete vo velmi malom veku predkozky,tak tam moze vzniknut rana kvoli ktorej sa to potom uplne na dajakom kusku(podla velkosti rany)prilepi.

deina
3. dec 2009

Zevraj sa to casto uvolnuje az v puberte vplyvom nejakych hormonov. A tiez tak viem, ze min do 2 rokov nestahovat. 😕 Nam doktorka povedala len tolko, aby sme skusali, ale nie nasilu.

Erika, krasna torta a tie nove prichute zneju velmi dobre. Nevedela by si spravit nejakeho macika pre Miska na 2.narodky?

Jooj a mne uz mena dosli, takze dalsie deti sa nekonaju. 😀 Vlastne nam dosli uz pri Matesovi (chlapcenske)... a stale mam ten pocit, ze som si mala presadit Gregora, co je mozno divne meno, ale aj tak sa mi paci. A hotovo. 😅 Ale dievcenske stale mam v zalohe tie iste, keby nieco, najkrajsie mena pre mna su Elena, Hanka a Katka. Ja rada klasiku.

katika1
3. dec 2009

Deinuš zdielam Tvoj vkus na mená úplne! až na Elenku - lebo obe moje babky boli Eleny a príde mi to také staré meno 🙂 ale inak všetky, čo si dala, aj čo by si dala sa aj mne velmi páčia 🙂

mononoke
3. dec 2009

Ahojte! Som tu medzi vami prvy krat, ale sporadicky vas citam. 🙂 Tiez som z N.Z., len zijeme s manzelom v zahranici. Na Vianoce sa chystame domov a rada by som sa vas spytala, ci mi viete poradit nejake plavanie pre babatka (mame 5 mesacneho chlapceka, Filipka), co najblizsie k N.Z. (v Patinciach vraj uz kurzy zrusili) Dakujem 😵

ericica
3. dec 2009

ahojte mononoke my chodime s malou do galandie a robia tam aj kurzy a este viem o nitre tam som sice nebola ale serafinka tam chodi tak mozno by ti vedela poradit 😉
seraf super foto najprv som ta vobec nespoznala 😀 musela som si ta zvecsit 😀
deiny jasne ze spravim len mi posli foto aku mas asi predstavu ci 3D alebo staci 2D alebo len namalovat??maliovu adresu ti poslem v ip... 😉

katika1
3. dec 2009

mono v Nitre je asi najbližšie 🙂

serafinka1
3. dec 2009

Mononoke ja chodím s dcérkou do NR, ale kurz tam končí pred vianocami a začne až po novom roku niekedy.

mononoke
3. dec 2009

ahojte, ja som manzel mono, dakujeme velmi pekne, zrejme ta nitra bude asi najblizsie ;)
serafinka, chodite s malou v NR na kurzaquababy club? ak ano, a vsetko bude OK, tak sa tam stretneme buduci tyzden ;), zatial sa tu majte kocky aj babatka ;)

serafinka1
3. dec 2009

ano chodime tam každý štvrtok

deina
3. dec 2009

Pekne foto, Seraf. 🙂 To je nejaka atelierova?

No ano, Elena je stare meno, aj tak sa mi paci. Dlho toto bolo nase oblubene, neskor vitazila Hanka a pre mna Katka, ale to je uz jedno, kedze mame Matesa. 😅 Moje babky su Judita a Rozalia, to len tak mimochodom. Ta Rozalia musela byt kedysi velmi popularna, to meno casto vidam na nahrobkoch (u zien narodenych tak ako moja babka). A zaujimave bolo, ked som sa dozvedela, ze aj Michala sme mali v rodine, stary otec mojho otca bol Michal a dokonca to bola dost zaujimava osoba. 🙂

Erika, este pokukam a porozmyslam, co presne by som rada, ma to este cas, az v januari bude mat krpec dva roky. 😉 Ale ta plnka, co si spominala, ze jogurtova + ovocie, to sa mi paci.

petrahy
4. dec 2009

ahojte prepáčte že som vam sem tak vtrhla do témy potrebujem poradiť. Je niektorá priamo z NZ ? Ak ano prosím pošlite mi IP. Dakujem Petra

ericica
4. dec 2009

ahojte 😉
danka dostala som mail 😉 ozaj a aj svokrina mama sa volala rozalia 😀

ericica
8. dec 2009

boze baby uz sme boli az na tretej strane kde ste vsetky???? 😕 🙂

ema.nz
8. dec 2009

ahojte..

eri ja som na skok tu 😉 ale to pocasie ma uz vazne se.e ☹ 😠 😠 a rste aj malu vcera ockovali do oboch noziciek tak sme mali este aj noc otrasnu a teraz jej uz stupa teplota tak som jej dala panadol 😔 chudatko malicke 😢 😢

ale uz sa tesim na Vianoce 😵 😵 som zvedava ako bude reagovat na stromcek 😅 ja milujem Vianoce a som straaaasne gicova same figurky a blbosticky po celom byte 😀 😀

ema.nz
8. dec 2009

ozaj baby nepoznate niekoho kto pekne maluje??uz sme zariadili malej detsku izbu a chcem jej dat namalovat nejaky detsky motiv na stenu asi macka pooh,len ten chalan co to robi chce za to 100€ a to sa mi zda vela za 3postavicky 😖 😠 😠

renika
8. dec 2009

Ahojte
ja mám skúšku, tak by som sa mala učiť
vykopnite ma preč

ema, myslíš toho, kto maľoval aj motív Saške do izbičky?

ericica
8. dec 2009

wau ze 100 euro...to je trochu vela nie 😲 😲 😲
erika moj muz obstojne maluje aj ja chcem aby mi do novej detskej namaloval nejake detske postavicky 😵
reni kludne ostan vsak potrebujes aj ty trochu vypnut a nie si tu tak casto az 😀 😝

ema.nz
8. dec 2009

renika:ano myslim presne toho 😝 ale akurat mi vybavila niekoho Tina,len za nim treba skocit do petra a to vazne neviem kedy bude,ked feri je cely tyzden do vecera v robote 😅 😝

ema.nz
9. dec 2009

renika tu su tie linky:http://www.creartive.sk/image/deti/11.jpg toto sa mi paci najviac 😵

aj toto je pekne http://www.creartive.sk/image/deti/82.jpg

aj tento mao je mily 🙂 len skoda,ze ho nevidiet celeho http://www.creartive.sk/image/deti/40.jpg

a pre ostatne kuk inspiraciu 😉 http://www.creartive.sk/deti.html

renika ukaz mu ten prvy a ten posledny a velkost do vysky cca 80cm a do sirky 110cm a ten maco to len tak orientacne tiez asi tak isto velke.....ale ide mi hlavne o ten prvy 🙂 dakujem si strasne zlataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵

renika
9. dec 2009

Ahojte
erika, obrázky sú už vo firme, len ten pánko dnes v práci nie je. Tak snáď zajtra sa vyjadrí a dám ti vedieť čo na to povedal...
Ten prvý je naozaj pekný, wow.
Inak, že maľoval aj vašej susede do izby Vivi nejaký obrázok.
Nemáš za čo!

serafinka1
9. dec 2009

ahojte
Ema ten chalan čo si poslala linky maľoval aj nám detskú izbu. Od nás si vypýtal 7000 Sk. Aj našu izbu má na stránke. Je to tá kde je opica na strome a mopslík pri búdke.

ericica
9. dec 2009

nadherne obrazky ale ta cena 😲
seraf pekne ti tam svieti uz 34 tyzden vsak ty to man uz coskor za sebou 😉 😎

ema.nz
9. dec 2009

renika:dakujem 😉

serafinka:mne na ten prvy obrazok povedal,ze 100€ 😠 😠 no tak to isto 😠 😠 to si to radsej namalujem sama 😝 a hlasujem, za meno Oliver 😉 😵

tinusi
9. dec 2009

Ahojte,
ako sa dari?

Predkozka sa da matkovi stiahnut uz od jedneho roka, sem-tam mu ju stiahnem, ale ksichti sa akoby ho to steklilo.

A mena su aj pre mna teraz spanielska dedina... vobec neviem... chalanske sa mi paci Michal alebo Dominik... ale babske... nemam tusenia. Vela je peknych, ale ktore dat vlastnemu dietatu??? 😖

ema.nz
9. dec 2009

mne sa prave kopu babskych paci:Lara,Nina,Mia,Lea a poslednej dobe sa mi zacala pacit Rebeka,neviem preco vzdy sa mi pacili kratke mena 😕 erika tusim ty mas Rebeku,ze 😉

a chlapcenske:Alex,Adam,Oliver ale ani jedno neviem ci by som dala 😝 no ale to ja uz riesit nikdy nemusim 😀 😀

ericica
9. dec 2009

ema nikdy nehovor nikdy 😉 😉 😉
ma zopar kamosiek co povedali nikdy viac a uz amju doma ratolesti dve 😀

serafinka1
9. dec 2009

jaj veru ericica a od zajtra mi tam bude svietit 35, ani sa nenazdám a už to tu fakt bude. Celkom rýchlo mi to ubehlo. No zatiaľ to naozaj vyzerá na Olivera, ak zase niekto niečo nepovie môjmu drahému manželíkovi niečo na to meno.

katika1
9. dec 2009

čaute 🙂 ema aj ja som hovorila, že nikdy druhé a už som nalomená 😅
a tie mená sú pekné, čo si povedala, ale podla mna strašne tuctové momentálne.. v každej triede už sú 3 Niny, Lary a podobne.
Ja som zásadne za to, aby dieťa malo meniny v slovenskom kalendári 🙂

katika1
9. dec 2009

ozaj Ema, ty ma nespoznávaš naživo? 🙂 som ťa viackrát stretla a som sa ti zdravila a ty nič 😕

ema.nz
10. dec 2009

katika:nepoznam 😅 😝 zreba ma kopnut,ze to si ty 😀 😀 inak minule v akvarku sa mi zdalo,ze si to ty ale nebola som si ista 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre