Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

serafinka1
11. jún 2008

Luci hoď si fotku do pasu, zvedavá som.

Niektoré zavrhujú tie mäsové výživy, mne sa to zdá ako uľahčenie roboty s varením. No keď som dnes ochutnala akože tú dobrotku mrkvovú tak mi to prišlo ako riadny grc, no ja mam asi rozmaznaný jazýček. Ale Darinke to zrejme chutilo. No isté je, že podobné zeleninové maglajsi ja chutnať nebudem. Tie ovocné výživy sú super a dokonca som už jedla aj nejakú mrkvovú, ale nebola to tá prvá lyžička od Hami a tá bola vynikajúca, tuším to bolo OVKO. Ale to bolo prichutené s jablkom.

lucik77
autor
11. jún 2008

no keď si to dobre vyfúkam, tak sem niečo hodím 😀 😀 nutka jasnačka, keď budeš v Šuranoch zastav sa!

renika
11. jún 2008

serafi, asi máš jazýček ozaj rozmaznaný, lebo mne celkom chutili všetky zeleninové výživy. Ale väčšinou mu varím, tak som ich veľa nechutnala

nutka
11. jún 2008

no ta mrkvova je grc fakt...
ale tie masove su oki...mne chutia...ale ja mam divne chute... 😀

a teraz maju v jednote od zajtra akciu na ovko maskove kuracie a morcacie vyzivky...za 19,90.....z 27

Reni,videla som ju na ulici z okna,ale to navigovali traktor do dvora a zdalo sa mi hlupe ju ist pozdravit len tak z brucha.... 😀 ,ale najblizsie sa pojdeme hrat na ulicu..... 😉

serafinka1
11. jún 2008

Renika aj tá prvá lyžička od Hami? 😖
A špenát si mala ten mrazený alebo aký? Kde si ho zohnala? Daj recept. 😉

lucik77
autor
11. jún 2008

aj my papáme výživy od OVKA!
Ja som malému zo začiatku všetko mixovala. Nevedela som ako zareaguje, niekedy sa mi tým dávil, ale postupne sme prešli aj na pučené a teraz si odkusuje rohlík ako by sa nechumelilo a dá do pusy celú piškótu. A dodnes varím skoro všetko v jednom hrnci. Akurát polievku vždy mením, to si odoberiem vývar z mäska a obmieňam.

renika
11. jún 2008

baby, pôjdete na dovolenku tento rok s drobcami? My by sme chceli, ale sa bojím cesty 😖

lucik77
autor
11. jún 2008

jááj dovolenka. Už som to tu písala. Išla by som hneď, len kvôli stavbe to odložíme až na budúci rok. Ale chystáme sa aspoň na 4 dni na Slovensko na chatu. Tak sa vytešujem, dúfam, že to vyjde.

serafinka1
11. jún 2008

My ideme do Chorvátska

renika
11. jún 2008

ja mu tiež mixujem, ale postupne asi začnem len tlačiť vidličkou, veď už má 7m

serafinka, pôvodne som mala kúpený špenát od Hipp, ale keď som zistila, že je v ňom plnotučné mlieko 😠 😲 , tak sme to s babami prebrali v novembrovkách a všetky potom nakúpili špenát mrazený od Bonduelle, pretože ten je v takých guličkách a ostatné bývajú v jednej veľkej kocke, čo je nepraktické pri takom malom bábätku. Pár guličiek som mu roztopila nad parou, primiešala uvarený zemiak, všetko spolu pomixovala a zvyknem, keď je to husté dať mu do toho mlieko, aby to mal na kašičku pripravené. Budeš dávať aj kaše na večer?

nutka
11. jún 2008

no my neplanujeme more...nane love 😀 po rekonstrukcii domu ,ale ideme na 2 tyzdne na vychod k nasim a na chatu pod lesom,kde nieje voda,a latrinka vonku...juj romantikus!!!!...a potom obehame Spissky hrad a Tatralandiu.....

renika
11. jún 2008

nutka, samozrejme, v pohode 🙂

serafinka, nebojíš sa s takým malým bábom? Ja áno, asi som sprostá 😒

serafinka1
11. jún 2008

No zatiaľ sa nebojím, možno mi to príde až tam keď sa jej nebude páčiť, ale plánujeme ísť až koncom augusta, tak uvidíme.
Kaše zatiaľ nie, to budem kojiť. Len sa mi zdalo, že keď ma celý deň vyciciava 😀 tak večer už nie je toho tak veľa a dnes to bolo o čosi lepšie

renika
11. jún 2008

nutka, to máš výhodu, že ideš vlastne domov k vašim a to máte pekný výlet, je to ďaleko, vidíte kus sveta 🙂 Moja mama býva na 500m 🙂 čo je super a veľmi sa tomu teším

lucik, držím vám palce s domom, nech ide všetko podľa predstáv 😉

renika
11. jún 2008

serafi, skúšala si tie homeo? zatiaľ ani ja som nedávala na večer kaše, ale všetky už dávajú, tak neviem čo mám robiť

idete asi do apartmánu, že? My by sme chceli tak, aby som tam mala po ruke kuchynku, kde budem malému chystať. My sa najeme vonku, ale si neviem predstaviť bývať v hoteli, kde nemám na izbe mikrovlnku, chladničku..takže asi len ten apartmán prichádza tento rok do úvahy. No ešte uvidím, či sa na to vôbec odhodlám. Ale muž ma prehovára, aby sme išli

nutka
11. jún 2008

hej je to straaaaaaaasne daleko...cca 400km ale tesim sa bo si oddychnem od neustalej opatery a kontroly aby sa nerozbil ten nas syn!!!..ale zase bude na prd,lebo vsade budeme musiet ist na navstevu,lebo aj Radko ma pol rodinky na yvchode...a to je fakt perne!!!
a ten svet...hm...nic moc...cim dalej na vychod tym vacsie chudobiňa!!! 😔

a mozte mi povedat,ze co robit aby samkovi nepadala uz vo velkej autosedacke hlavicka pri spani???,dnes som sla do Surian a uz za Ohajom zadrichmal a padla mu az na kolienka....to sa mi nepaci vobec!!!!vajicko bolo ovela ovela lepsie!!!!....
a mame neonato 9-36

nutka
11. jún 2008

...som dala do albumu fotku jak sa Smus vyskeruje na vsetkych a cvici si to pred zrkadlom.... 😀 ..

na zelanie a vsetkym a aj na ulici sa z kocika vyskiera.....

lucik77
autor
11. jún 2008

teda môj malý bude mať rok a tiež by som sa bála, ale na druhej strane čoho? Ochorieť môže aj tu a more deťom vraj prospieva. Keď mu navaríš ako doma, tak sa to dá zvládnuť. A keď som robila v Taliansku, tak tam boli s tak malinkými deťmi, že mi rozum stál....flákali sa vonku po nociac, tak vidieť dieťa v kočíku o polnoci nebolo nič výnimočné.

serafinka1
11. jún 2008

No my ideme rezervovať Apartmán, ktorý je 5 m od mora. Je kompletne vybavený. Do hotela by som nešla, tie ma nelákajú a je tam ruch. Toto bude dobré. Ak chceš poďte v tom termíne ako my, voľné miesto sa ešte určite nájde. My ešte čakáme čo mi povedia naši, či pôjdu s nami alebo nie, lebo si chcem dovolenku aj užiť, nie len manželík si bude lebediť na pláži a ja bude otrokárčiť a behať jak splašená koza. Nikoho s malým dieťaťom v rodine ani známich čo by šli nemám, tak som poprosila našich či by nešli.

Nutka mi sme si objednali teraz autosedačku Concord O-18, tak dúfam, že tam tento problém nebudem mať. Nemáš tú sedačku polohovateľnú?

nutka
11. jún 2008

je trosku polohovatelna...ale je to prd platne.....

serafinka1
11. jún 2008

Nutka tá fotka je brutálna. Moja Darinka sa tiež rada pozerá do zrkadla, všetky mám už dochytané, rada si tam robí baranky baranky buc. Niekedy čakám že sa mi rozplače takú tam treskne, ale zatiaľ to bolo bez plaču. 😀

renika
11. jún 2008

tiež ma napadlo to, či je polohovateľná. Ja som sa doteraz tešila, keď už nebude vo vajci, že ako bude pekne sedieť a pozerať von, no ale na to som nemyslela, že hlavička mu spadne, keď zaspinká 😒

serafinka, my by sme mali ísť posledný júlový a prvý augustový týždeň, vtedy má manžel celozávodnú dovolenku v práci, takže to je o mesiac aj týždeň. Tiež by sme určite zobrali apartmán, keď pôjdeme. Malý bude mať vtedy 8m, tak snáď sa to bude nejako dať. Ale sa bojím. Že tam bude maxim nervózny z neznámeho prostredia, že sa mu tam nebude páčiť, nebude dobre spávať, lebo on najlepšie spí vo svojej postieľke a kopec kopec iných vecí mi behá po rozume 😔

nutka, odkedy dávate Samka do veľkej autosedačky?

lucik77
autor
11. jún 2008

baby ja si myslím, že v každej sedačke padá dieťatku hlavička. My máme Cam 9-36kg a tiež mu občas odkvacne 😉

renika
11. jún 2008

nutka, tá fotka 😀 Malý frajer je z neho 😎

renika
11. jún 2008

lucik a odkedy je v nej Matúško?

lucik77
autor
11. jún 2008

už dobrý mesiac...nepamätám sa presne, ale jeden predajca autosedačiek povedal, že z vajíčka by malo ísť dieťatko do autosedačky vtedy, keď sa vie, samo posadiť. Kvôli chrbtici...neviem, čo je na tom pravdy

renika
11. jún 2008

baby, nepočuli ste niečo o tom, že keď sa kojí, tak sa nesmie rontgenovať? A prečo?

lucik77
autor
11. jún 2008

niečo sa mi marí, ale prečo neviem

renika
11. jún 2008

tak to skúsim nájsť na nete, aj keď je už neskoro 😖

serafinka1
11. jún 2008

no toho spania sa ja veľmi nebojím, lebo chodievame spať aj k mame, boli sme už aj u svokrovcov v RK dokonca aj u nich na hotely v Tatrách a nebol problém. dúfam, že to tak aj zostane. Ja mám skôr také obavy o to teplo. Je pravda, že koncom augusta je to teplo už znesitelnejšie aj more je teplejšie, tak preto sme sa rozhodli ísť až vtedy. Termín čo píšeš to je najväčšia sezóna, to máš aj problém s ubytovaním. Vlani sme šli dvaja a boli sme na blint, teraz si to nemôžem dovoliť, nebudem sa trepať s Darinkou v tom teple a hľadať ubytovanie po celom južnom chorvátsku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre