Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

renika
6. okt 2008

ahojte
kati do Martina? Sama s Riškom? Takže Rišo ide na futbal? Po ňom by si mohla poslať cd s fotkami Maxa, hm?

my sme dnes spali do 9:25! Moni, nezávidím to Roliho spanie. Ja by som bola cez deň odpísaná, keby sa nevyspím 😝

monica25
6. okt 2008

reni-ani mi nehovor.....ja by som vedela spat,hlavne teraz,a este k tomu tehu............teraz zaspinkal takze pojdem aj ja....som unavena.....aj hlava boli....,no a ma sopliky....zubok neviem ci mame novy este som nezistila ,ale predchvilou som m uodsavala soplik mal plny nostek....,dala som mu nurofen.........a este libenar...aby sa mu lepsie spinkalo........tak zatila 🙂

tinusi
6. okt 2008

To co bola za noc? Aj my sme mali divocinu... ale niezeby Matulo nechcel spat - on len nedovolil aby som spala ja. Pouziva ma totiz ako dudlik - dudlikuje prsko a ked ho vytiahnem, tak reve... 😖 o tretej rano uz som mala riadne nervy - uz som zaspala aj ked fnukal... 😔 Cez den to nevyzaduje, ale v noci - horor!!!

tinusi
6. okt 2008

Ozaj a boli sme plavat - aj ja aj maly pod vodu 😀 😝 .... Len Matkovi sa to potapanie velmi nepaci, tak ku koncu protestoval... instruktorka, ze ked chcem mozem ist s nim von... ale on spekulant chcel byt vo vode, len sa nechcel ponarat... pri hrackach na kraji bazena by vydrzal cely den...

deina
6. okt 2008

Nebol nahodou nejaky spln? Vacsina marcovych babetiek v noci nespala. 😕

Ta nasa alergologicka ma zaujimave rady - vraj mozeme malemu zacat davat pribinacika. 😅 Najprv nemoze nic a odrazu moze pribinacika... 🙄

monica25
6. okt 2008

tinusi-to sme mali aj my v noci....kym som kojila....
a nespal ani poobede riadne...,hodkua pol,ale 3x zaplakal,tkze som si neoddychla,teraz je zo svokrou na prechadzke pred pol hodkou mi ho zobrala...............no uvidime co da dnesna noc.....

lucik77
autor
6. okt 2008

ahojte!
nám tie plačlivé noci trvali presne 2 dni, od vtedy je našťastie všetko tak ako predtým a búvkame do rána.
Máme ďalší pokrok, malý sa už sám vypýta na nočník a začíname s trojslabičnými slovami. minule mi povedal že mamina a skoro som capla na zadok.
Marcové bábätká nespávajú a všetky deti čo poznám v okolí sú soplavé....

lucik77
autor
6. okt 2008

...........a ozaj dnes vykradli v Šuranoch banku tak budeme na JOJke v správach. Ukradli len 100.000 Sk a akurát som sa vracala s malým z mesta domov, keď tu hučali policajné autá. Ešte som maminke zo srandy hovorila že vykradli banku a toť ho 😀

renika
6. okt 2008

brrrrrrrr, niečo hrozné. Čo by ste na jej mieste urobili vy? Tak ju ľutujem ☹
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

monica25
6. okt 2008

reni-citala som je to hrozne...,no neviem co by som spravila....,ale mala by asi zvazit fakt,ze mozno to nevyde....,a doma ma synceka....,zostalo by bez maminky,al.priporode by sa jej daco stalo a 2 deticky.....al.mozno by to bolo bez komplikacii a dopadlo by vsetko dobre....neviem je to tazke...,nexcela by som byt na jej mieste..... ☹

monica25
6. okt 2008

....je to tazke hlavne ked clovek tuzi po dalsom dietatku.....

monica25
6. okt 2008

aj roli je soplavy,,,,

renika
6. okt 2008

áno, má to veľmi ťažké tá baba..
hlavne to vie pochopiť taká, ktorá rodila cs. So mnou na izbe bola baba, ktorej sa tiež rozpadla rada po sekcii. Ale oni jej na to v momente dali kovové cvoky. Hovorila, že to veľmi bolelo, keď jej to dávali. Prebrala sa z cisárskeho a na druhý deň, keď sa človek trochu spamätá, už išla na cvoky. Mala to veľmi ale veľmi škaredé. Brucho celé modré, fialové, zlté, červené, oranžové. Tá modrina bola veľká asi ako dva veľké zošity. No niečo hrozné ☹ Ja som sa stále dívala na svoju ranu, či sa neotvárala ako šiši som sa stále kontrolovala a keď mi o tých pár dní vybrali stehy, tak som mala strach, že sa to rozíde. Ja by som si ich tam ešte aspoň týdeň nechala 😅

renika
6. okt 2008

luci, daj linky na tie krásne foto s Matúškom, kde je na plagáte, kde ho maľujú a pod. Veľmi je to pekné 😵

lucik77
autor
7. okt 2008

tu sú linky:

http://ru.photofunia.com/

http://www.caption.it/

http://www.magmypic.com/

Ozaj renika ty si si dala Maximka nakoniec v tom Taliansku namaľovať? Ja som si dala jednej známej a čakám na výsledok 😉

lucik77
autor
7. okt 2008

Ešte chcem poprosiť baby z NZ o radu. Chcela by som dať malému zarámovať odtlačky ruky a nožičky a tu to nikto nerobí. Kde v Zámkoch by mi to spravili? Ďakujem

catrin23
7. okt 2008

ahojte...
http://www.mothercare.com/gp/product/B0013K9R9G...
toto je pre monicu 🙂)

ahoj lucik... no neviem, v sklenarstve ti to urcite zaramuju.... jedno je aj na j.krala, tam ako je rest.koruna, smerom do berku

monica25
7. okt 2008

ahoj catrin..... 😀 dobry kocik.... 😉

teraz mame my sopliky ☹

deina
8. okt 2008

Ahojte. 🙂 Malemu je konecne lepsie, uz mu tie sopliky trosicku odchadzaju. Boli sme na kontrole u lekarky, ta to tiez potvrdila, ale este do soboty ma brat antibiotika.

A teraz just spi, ked ideme zachvilku von. Mam tu kamosku z Kosic, nechodi sem casto, tak ze ideme kocikat (ma maleho Jakubka) a Misulo chrni.

katika1
8. okt 2008

ahojte 🙂 už sme doma 🙂
lucik, mne malý už dááávno hovorí mamina, alebo maminka
a hovorí už dosť vela slov 🙂
my máme soplíky, ale aj hnačku aj všetko typické zubové 🙄 😝

katika1
8. okt 2008

reni neviem či pojde na futbal 😕 včera bol chlastať, hádam by stačilo výjazdov 😀

marfusaklimca
8. okt 2008

Ahojte babenky. Niektoré si ma pamätáte, iné zrejme nie. Ale chcem sem hodiť jednu príhodu na pobavenie a spestrenie dňa...

Manžel kúpal v sobotu detičky a kázala som nech im umyje aj vlasy.Vo vani boli dlho, celý dom bol plný smiechu...Deti prišli do izby krásne voňavé, čistučké. Líčka mali nádherne červené..

Potom som sa išla poumývať ja a Miro prišiel za mnou do kupelne. Jedným očkam ma pozoroval 😀
Ked som si dávala na hubku Saforelle- (mycí gel na intímnu hygienu) a začala som sa "tam" umývať, zaskočil ma otázkou:
"Prečo sa "tam" umývaš šampónom na vlasy?????"
Spomaleným pohybom hlavy ( tušiac niečo zlé) som sa naňho pozrela a spýtala som sa ho ako vie že je to na vlasy šampón.
Vraj úplne jednoducho- deti mu flaštičku so Saforelle podali v domienke, že je to šampón na vlasy proti všiam, a vraj preventívne im neuškodí poumývať vlasy takým šampónom.... 🙂 🙂 🙂)). A tak si dopriali riadnu dávku šampónu, podla nich proti všiam..

Čo na tom, že fľaštička s gelom je biela a na nej je veľkým červeným písmom vytlačené Soforelle-gél na intímnu hygienu- pravda, kto by to čítal..
A tak som prišla o 1/3 vzácneho gelu na umývanie..

Možno raz vyskúšam sa "tam" poumývať šampónom na prevenciu proti všiam. 😉

Pekný dník...

katika1
8. okt 2008

marfus ahoj 😵 ako sa máte?
manžel je dobrý 😀 😀 😀 to sa mu podarilo 😀
pozdrav Paulinku a Miška 😵

tinusi
8. okt 2008

Marfus, to bola vesela prihoda 😀 😀 😀 ... a vies, ze si v tej situacii viem predstavit aj toho mojho muzika... 🙂

marfusaklimca
8. okt 2008

Čaute... 🙂 No ano, tak teda "chlap"...ten sa nezaprie 😀
Katika, už je to lepšie..asi vieš že som mala v auguste MA - to nás velmi vzalo a bolí to na srdiečku stále..
Ale tak sa snažíme, zatial to nesilíme.......ale túžba je priveľká 😵
Tinusi- Maťko je kraaaasny..

Všetkým vám držím palčeky aby ste mali zdravučké detičky!!!!!!

monica25
8. okt 2008

ahojte...
ahoj kati.... 😀
aj roli ma sopliky...,a uz som to chitila aj ja mam riadnu nadchu....on kasle a sopli....teplotu sme zatial nmali...ako bolo na vylete...ja za chvilui dem kupat roliho....teraz sa hraju s rolandom..... 🙂 ale uz za chvilku pojde spinkat ....
a roli si blaboce len tak po svojej babetkovskej reci...len on sam si rozumie....take vselijake ine blabotacky nahodil za posledne 2 dni 😀 a risko???? ten je maly mudry sikulko chodi....,keca ..... 😀 on uz take "veci"daaaavvvnoooooo ovlada...., 😀 je to "nadane"dieta...malo je takych jak je on 🙂

lucik77
autor
8. okt 2008

.............no čo už, nemôžu byť všetky deti tak šikovné ako Riško.........................

catrin: ďakujem

lucik77
autor
8. okt 2008

a ešte jedna otázka pre Zámčanky. Kde je predajňa Bambus? Majú tam vraj celkom pekné vecičky do bytíku....sošky, ratanové paravany.....

monica25
8. okt 2008

mohla by som si dat na noc paralen???al.radej nie....???s rolim ked som bola tehu som mala par krat horucku ale som to "pretrpela",vylezala...,ale teraz na to neni casu...,

katika1
8. okt 2008

lucik veru nemožu 😀
a je to tu pri nás- oproti mekke- nedaleko bowlingu a ajaxu
na michalskej bašte
neviem ako ešte inak to opísať 😀
moni dakujem.. ale radšej ho tak nevychvaluj, lebo to može niekomu vadiť 😅 😀 poznám jedno ešte šikovnejšie dieťa.. Samko Nutkin.. ja ked počujem čo ten dokáže tak len žasnem 😅 a furt to potom učím Riška nech nezaostáva 😀
moni ano jeden paralen možeš 🙂 to aj mne radila dr v tehu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre