Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

renika
16. mar 2009

ahojte
kati, no my sme všetko zorganizovali, malého sme obliekli, pobalili, že ide k našim, keď sme už s autom stáli pri nich, vykladali kočík z kufra, tašku s vecami a Maxa, zavolala nám svokra, že nemáme ísť, lebo je sviatok. Ale nakúpiť sme potrebovali aspoň potraviny, tak sme skočili len do KN do hypernovy a tá bola totálne plná, dlhé rady pri pokladniach, inokedy tam nestretneš živej duše a teraz? No bolo vidieť, že Tesco v Komárome je zavreté

kati, čo je vám? Skoro sa uzdravte!

monica25
16. mar 2009

cavte 🙂

roli ma horucku ☹ celu noc horuckoval a teraz od rana uz 2x spinkal....

kati-rychlo sa uzdravte.... 🙂

renika
16. mar 2009

moni ☹ Nič iné iba horúčku? To môže byť hocičo, aj zúbok, nemusí to byť choroba

monica25
16. mar 2009

hej asi zubok vcera navecer bol dost umrncani a aj hnacku mal.....a potom sa zobudil v noci cely horuci....,dufam,ze to nic ine nebude,ma dost opuchnute dasna ☹ tera pozera rozpravku a lezi na gauci.... ☹

renika
16. mar 2009

tak držím palce, nech je to "len" zúbok!
Maxim spinká práve teraz..

monica25
16. mar 2009

kolkokrat ti spinka cez den???/este kojis???? 🙂

renika
16. mar 2009

od roka spinká 1x
nie nekojím už
ty ešte asi áno, čo? Danielika

monica25
16. mar 2009

hej danielika... 😀
ako sa ti podarilo ho odstavit????
je este skoro ,ale som rozmyslala...ze dokedy asi budem daniho ,asi tiez tak do roka....roliho som ako 9 mesacneho zacala odnaucat a trvalo to par tyz.kym si odvykol 😅

renika
16. mar 2009

moni, ja som ho neodstavila, on sa odstavil sám
chcela som ešte kojiť ďalej, ale on už nechcel ☹ Neviem prečo, z ničoho nič, nechcel papať mlieko cez deň vôbec, aj keď som mu ponúkala, nechcel. Dosť dlho som kojila len v noci potom. Lenže neskôr nechcel už ani v noci, ani sa nebudil a keď sa náhodou zobudil, chcel vodičku sa napiť a mlieko nie. Tiež som si myslela, že ako ho ja len odstavím, všelijaké metódy som čítala ako na to a nebolo to potrebné, zariadil to sám

renika
16. mar 2009

prečo si Roliho odstavovala tak skoro? Kvôli tehu?

monica25
16. mar 2009

roliho-bol casto hore kazdu hod.a mna to ze mi vysel stale na cecku strasne "znervoznovalo"neviem to opisat presne,ale bol to taky neprijemni pocit....a hej uz som bola tehu preto som bola asi tak "citliva"na to,ale to som sa dozvedela o par tyz.neskor..... 😅
tak uvidime ako s danielikom......zatial mu chuti a mu to staci,tak uvidim..... 🙂

renika
16. mar 2009

mohlo to byť kvôli tehu, keď ti to tie mesiace pred tým nevadilo, mne by to ani teraz nevadilo, ja som kojila veľmi rada 🙂 Keby som bola tehu, bolo by to možno úplne inak, neviem to posúdiť
prvých 6 mesiacov bolo najlepších, keď len mm papal, to bolo krásne obdobie 😵 Vtedy som mala pocit, že som pre neho len ja, nikto iný mu nemôže dať papať len ja 😀 A odkedy začal držať prso ako fľašku a tak pil, tuším keď mal štyri mesiace, to bol nááááádherný pocit 😵 😵 😵

renika
16. mar 2009

moni a Roli koľkokrát cez deň spinká? Keď je zdravý myslím, dnešok sa nepočíta

monica25
16. mar 2009

tiez 1x medzi 12.30-13.00 ho ulozim a spi 2 al.2.5hod. a vecer chodi okolo 8 a teraz uz spinka oproti tomu ako spinkal omnoho lepsie je hore max.2x a bolo tak ze prespal az do 4.30 dala som mu mliecko a spal dalej...on uz pije kravske-rajo-polotucne....vecer a rano,,,,
a maximko vobec nexce mliecko???
hej aj ja si myslim ze koli tehu to bolo take neprijemne,ze mi vysel na cecku....boli asi prsia citlivejsie a som si aj to myslela ze mu nestaci uz moje mliecko ked je casto hore....ale ani po odstaveni nespinkal lepsie o nieco sa to upravilo,ale nebolo to bohvie co,az teraz ako som prisla z nemocnice odvtedy....vtedy som si to tak vsimla,ze spinka lepsie....ku koncu tehu sa mne nedalo spat,uz ma vsetko tlacilo,nejak nebolo dobre,,,, 😅
a danielik spinka pekne aj ked zaplace dam mu cecok troska potiahne vypluje a spinka dalej....s rolim sme mali "proceduru"15 min.z jedneho 15min z druheho cecku vykakal sa(on kakal po kazdom kojeni)prebalili ....s danielikom to nie je v noci nekaka...neni hore dlho a casto(klo klop,musim si zaklopat)

renika
16. mar 2009

moni, ale áno chce mlieko, on sa nechcel kojiť, ale keď som mu dala UM, tak vypil ráno 300ml a večer 200ml, každý deň tak pije, 500ml má za deň, tú normu spĺňame 🙂
Maxim tiež spinká 2 až 2,5hod, raz za týždeň sa stane, že aj 3hod potiahne
prečo nedávaš Rolimu radšej UM? Prečo si prešla na Rajo?
so spinkaním to bude už len lepšie, Roli postupne prespinká celú noc a veľmi ti prajem, nech to u Danielika zostane takto dobre ako to je!

dnes je akcia na Hipp v lekárni Šalvia. Deina, boli ste?

catrin23
16. mar 2009

ahojte....

my tiez spinkame 1x za den... naobedujeme sa, dam brianka do postielky a sam pekne zaspinka... niekedy to trva aj pol hod kym zaspi, a niekedy iba 5min... 😉
a mllieko pijeme Nestle Junior Bifidus

kati, vy ste tiez chori? to som nevedela ☹ tak sa rychlo uzdravte...

moni, dufam ze roli nic nechytil od brianka... aj vy sa rychlo uzdravte...

mandrea, chcela by som do skoly, tak hadam neskor...ked teraz nie...

catrin23
16. mar 2009

mandrea akurat som kukla fotky... no patko strasne vyrastol... uz je to hotovy chlap.. davno som ho uz nevidela ...

monica25
16. mar 2009

reni-aj roli vypije 500ml ze den...niekedy aj viac miluje mliecko 😀
zevraj od roku sa moze davat kravske,asi preto...ked som ho odnaucala tak pil francuzke mlieko.....
reni-dakujem 😵,dufam,ze sa to splni...ty si nam to priala ked som este bola tehu 😵 😵 😵.................

cat-nie 😉 to budu zubky-verim tomu...teraz zas obi2 spia...idem si aj ja na chvilu oddychnut.... 🙂

ani ja som nevdela ze kati su chory.... ☹

nemam rada ked je roli chory len tak lezi na gauci...radsej nech beha a sa smeje,vyvadza....

ja este stale uspavam v kociku..ked som kojila zaspaval na cecku...,potom som ho uspavala v kociku....a ostalo nam to,ale nexcem ho trapit v kociku raz-dva zaspi,potom ho prelozim do postielky a ked ho dam do postielky nech ide sam spat tak place,,,,vsak si odvykne casom a nejak sa nauci ist spinkat sam....zatial to neriesim...

monica25
16. mar 2009

kati,ked budete zdravy a budet mat cas tak sa ozvyte...rada by som vas uz vydela.... 🙂

renika
16. mar 2009

moni, ja som tak vedela, že od troch rokov sa môže prejsť na normálne mlieko a umelé by dieťa malo piť do troch rokov
áno priala som ti to veľmi, lebo je dôležité, aby si sa v noci vyspala, ten deň je potom úplne iný, to viem podľa seba a určite to každý dá za pravdu, ten spánok v noci je strašne dôležitý a vždy som sa potešila, keď si napísala, že ako spí Danielik dobre a že Roli sa tiež lepší 🙂
to zaspávanie v kočíku - akože ho položíš na chodbe do kočíka a potom zaspí? Alebo ho trošku hojdáš a zaspí? Je to jedno, máš pravdu, nerieš to, keď ti takto zaspí bez problémov, tak na čo vymýšľať, veď keď vyrastie ešte trošku, tak to bude zase inak...Ako si ho preložila z kočíka do postieľky po príchode z nemocnice? Jaaaj Moni, ešte ani teraz by si nemala dvíhať ťažké, aspoň pol roka po cs. Z vonka to môže vyzerať krásne, ale dovnútra nevidíme, tak treba dávať pozor, ale to ty určite vieš.

monica25
16. mar 2009

reni-troska ho pohojdam a zaspinka .....
hej ako si pisala,nemala by som...,ale ked tak stoji nadomnou trha mi nohavice a xce ist na ruky....je mi ho luto tak ho zdvyhnem,aj ked by som nemala....
a spanok je dolezity inac som aj ja nervozna....,mrzuta,a to nerobi dobrotu a den je pokazeny....
a ty si poslala spanok na mojho roliho 😵 😵 😵 dakujem ty si nam to ako keby "vymodlila"aj ked som bola tehu si mi pisala,hlavne nech je zdravy a pekne spinkaju,,,,,ked ja som basnila o datumu kt. xcem a bla bla bla....

deina
16. mar 2009

Boli sme, Reni, aj s dvomi kamoskami - celkom dobre, ani som tak vela nekupila, kolko som dostala. 🙂

tinusi
16. mar 2009

Deinus, ja som ti este negratulovala k tehu... 😵 😵 😵 ... tak nech vsetko dobre dopadne... velmi sa s tebou tesiiiiimmm... a dufam, ze coskoro sa k tebe pridam :...

mandrea
16. mar 2009

catrin - no veru Patko uz velmi vyrastol. A je pravda, ze sme sa uz dlho nevideli, ale ked sa uz konecne umudri pocasie, tak sa snad stretneme castejsie. On ma strasne rad deti, tak ked nejake stretneme, tak je cely vyteseny. Tak nech uz je lepsie pocasie, aby sme mohli viac casu travit vonku a stretavat deticky 🙂

A na aku skolu by si chcela ist?

serafinka1
16. mar 2009

Ahojte, tak teraz som Vás dočítala.
Deinuš, gratulujem k tehu, si ma normálne potešila, že prvá z cisárovien z novozámčaniek ide po roku a niečo znovu tehulkovať. Držím palce nech Ti to dobre dopadne a potom sa snáď pridáme. 😉 Potom daj vedieť čo Ti povedal dr a aký má názor nato, že si nepočkala odporúčané 2 roky.No a kedy sa dohodneme na tých vzorkách? Stále mi to tu stojí, budeš mať zajtra čas? Napíš mi sms, pôjdem okolo obeda von, ak nebude pršať.

deina
17. mar 2009

Dakujem, Tinusi, Seraf. 🙂 Kedysi sa odporucal cakat rok, tak snad ma za to nezabije. Niekde som citala, ze sa teraz hovori 2 roky preto, aby druhy porod bol prirodzeny, no uvidime...

Jasne, budeme doma, dakujem. Uz som aj zabudla. Len ma prezvon na mobil a zbehnem dole, ok? Ale vraj ma byt strasne blbe pocasie poobede... 😝

renika
17. mar 2009

ahojte
moni, tak všetko sa ti splnilo, aj ten tvoj dátum, kedy si chcela rodiť, aj spinkanie 🙂
deina, aj my sme boli a tiež sme dostali toho kopec, až moc si myslím na to množstvo, ktoré sme kúpili. Nekupovala si náhodou detské sušienky Hipp? Chutia Miškovi? Sú to takí sloni, Maxim ich vôbec nechce.
tinusi, seraf tak aj vy sa chystáte byť tehulky? 🙂
podľa mňa je veľa žien, ktoré takto po roku po cs otehotnejú, tak dr. to určite nebude brať nejako tragicky. Len ja mám hneď pred očami v prepúšťacej správe z nemocky tri výkričníky za vetou "neotehotnieť 2 roky!!!" tie výkričníky prehnali si myslím, také bu bu bu je to

serafinka1
17. mar 2009

ahojte
Reni, tie výkričníky tam mám aj ja, ale beriem ich s rezervou. 🙂

tinusi
17. mar 2009

Baby, co chodite nakupovat do madarska... pre deti treba pas? Alebo chodite bez deti? Ja ale maleho nemam kde nechat... 😒 😒 😒

renika
17. mar 2009

tinusi, malého mám zapísaného v pase, aj Riki tak chodíme tak, keď ide s nami
to Komáromu chodí s nami, ale keď ideme ďalej, tak väčšinou nie, ale už bol aj tak, podľa situácie
keď ho nemáš zapísaného, tak potom musí mať vlastný pas

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre