Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

dida81
16. jún 2009

Caute, caute... pozerám stále, čo nové pisete... nezapajam sa vždy... napr. ešte nemam skusenost pri výbere kocika.. to zacnem riešit asi v septembri. A potom sa vás skusenýýých zacnem vypytovat. hehe... 🙂 🙂
Devita tu už dlhsie nebola,,, ktovie či už nie je v porodnici...... neviete niektorá???

deina
16. jún 2009

Neviem o nej, zeby uz? 😅 Uz bola tusim v 40tt, ze?

Cakam, kedy sa krpec zobudi, potom vyrazime do Berku so sestrou (len sa este musi vratit z Nitry, sla na nejake konzulatacie kvoli doktoratu - viete, ze sa omylom prihlasila na maly aj velky doktorat? 😀 neviem, ako sa to da omylom spravit...).

monica25
16. jún 2009

cavte 🙂

deina-ty uz 20tt waw ako to ubieha....xcete vediet dopredu co to bude???co by ste xceli al.je to jedno.....hlavne nech je zdrave 🙂

ja som uz minuly rok otakomto case tiez bola tehu -uniklo to mojej pozornosti 😅 no a bola som u mojho gyn.to som bola v 20-tom tyz.a hned som musela do nemocky na velky ultrazvuk a hned povedali ze cakame chlapceka....sok ,ze som tehu uz polka za sebou,ale radost ze chlapcek 😵 😵 😵
ale teraz to uz je pohodicka roli je taaaaakkkkkkkyyyyyyyy zlatyyyyyyyyy ked hladka pusinkuje danielika al.ked placka dani a roli dobehne s dudlikom 😵 😵 😵 juuuuuujjjjjjjj ako ich len luubbbbbbbbiiiiiiiimmmmmmm 😵

deina
16. jún 2009

Hihi, ale to je mile, ze si to nezbadala. 😵 😵 Ja chcem vediet, co to bude, umrela by som od zvedavosti, kebyze neviem - tusaka som mala na babu, dokonca som zacala brucho volat Hanka - neviem, kde som prisla k tomu menu, mala to byt Elenka, uz pri Miskovi sme to mali tak, ze Michal a Elena a sups, teraz Hanka...a ked bude chalan, nevadi, len neviem, ako ho chuda nazveme, nemam meno. Hanak. 😅 Buduci tyzden idem na ten velky ultrazvuk, tak dufamm, ze bude vsetko vporiadku... inak toto tehu zacina byt uplne super, uz mi nie je na odpadnutie a nemam ani take stresy ako pri provm, ked som sa stale bala, ci je vporiadku, ci mu moje protilatky neublizia a tak... asi na to pri Miskovi nemam cas. 🙂

monica25
16. jún 2009

asi to bude stym deini...ja som tiez pri rolim viacej stresovala....uz druhe tehu si tak neuzijeme ako to prve...a drzim palce nech je vsetko v poriadku a nech ste obi2 zdravy 🙂

deina
16. jún 2009

Dakujem. 🙂 Povedala som si, ze toto tehu bude bez problemov a hotovo, ziadny predcasny porod sa konat nebude.

ema.nz
16. jún 2009

deina tak drzim palce,aby to tak bolo 😵 😵 ved to inakani nemoze byt!!!a zelam ti z celeho srdca babu 😵 je to nadherneeeeeeeeeeeee a vsetky tie ruzove satecky 😵 😵

devita
16. jún 2009

ahojte dievcata..este som po kope,ale uz nie dlho.do konca tyzdna by som samala rozpolit..velmi sa uz tesim..

tinusi
16. jún 2009

Caute tehulky, ako sa mavate? Devita, drzim pasticky, aby to rychlo prislo a este rychlejsie ubehlo...
My prave zaciname divocit... zda sa mi, ze krpec je v prvej faze obdobia vzdoru. Ale velmi ma to nevzrusuje, lebo tak smiesne trucuje, ze nemam problem jeho zelanie mu nesplnit... ale je vytrvaly... inak je velmi vsimavy a sikovny. Rad sa hra vonku a spekuluje. Nechavam mu vela volnosti a on je dost samostatny. Snad nam to v takomto pozitivnom duchu aj vydrzi...
A ako vase deticky???

serafinka1
16. jún 2009

Ema a kto tu robí spinálku? Tiež mám tie vedomosti, že epidurálku tu zatiaľ nerobia.

Deina a budem rodiť cisárskym aj ja. je malá šanca, že by som rodila normálne a jednak chcem aj aby mi opravili ten rez.

serafinka1
16. jún 2009

Baby neviete náhodou čo stojí očkovanie na ovčie kiahne?

devita
16. jún 2009

serafi..ja idem tiez asi sekciou

devita
17. jún 2009

serafi,a na co ti to je?ktore ockovanie myslis?co dostavaju deti?

deina
17. jún 2009

Seraf, to neviem - nie je to okolo 2000korun? Chces to dat Darinke?

Ema, dakujem. 🙂 Inak kludne aj chlapcek moze byt, len ten bude bezmenny - aspon zatial. 😅

ema.nz
17. jún 2009

serafinka:ja som nepisala o tej spinalke 😉

kamoska:bude mat po 2rokoch babatko a jej tiez uz davno povedli,ze to bude zase cisarsky 😒

deina:na meno mas este cas 🙂

a konecne to dnes vypada na pekny slnecny den 😵 😵

deina
17. jún 2009

Ja som pisala o spinalke. Ale neviem, kto ju presne robi, viem, ze takto rodila moja spoluleziaca, s ktorou sme potom boli aj na nedonoseneckom. Proste sa to rozbehlo, ona predtym jedla a dvojicky boli asi v blbej polohe + predcasny porod, tak ju brali hned na cisarsky a spinalkou. Vraj to bolo super, ze ich hned mohla vidiet.

dida81
17. jún 2009

Caute ... 🙂 🙂
No Devi, tak držím prsty, nech vsetko dobrucko dopadne... Ale sa divim, že pises o sekcii, ved ešte minule si tu Perle vysvetlovala ako musi predýchat bolest atd... 😲
Od coho to závisí??? Ci sekcia alebo nie... 😕
Ano, dnes je pekný dník. Bola som na kozmetike a cestou domkov som si to užívala po meste.
Tak papa, pekný dnik 😀 😀
Deina a ty tentokrát by si mohla pockat na mna.. hehe... porodime spolu a žiadny predčasak už nie. Dufam, že to tentokrát nechytí mna...

deina
17. jún 2009

Jak spolu, ako spolu? Ziadne prenasanie nebude. 😀 😀

Tiez som bola v meste pred obedom, prijemne bolo, este nie tak horuco. Stretla som aj byvalu kolegynu, ta jej dcerka je taka malinka. 😵 Starsia od Miska o mesiac alebo dva, nie som si ista, ale on je taky veliky pri nej.

devita
17. jún 2009

didi..hej vysvetlovala..ja mam po druhom dietatku diabetes II.typu tak preto lekar zvazuje cisarsky..ja by som najradsej spontanne,ale vysvetlil mi ze sa moze stat ze bude dietatko velmi velke a nechce riskovat,je to velmi rozumny lekar,a ja mu plne doverujem,tak to asi necham na nom

deina,nesla si dne nahodou tym prechodom pri kalvarii pri bille?bolo to tak okolo 12tej isla nam oproti taka mlada zienka s malinkym v golfovej palici a bola tehulka,a dost sa mi podobala na tvoju foto.

deina
17. jún 2009

Moze byt, sli sme domov okolo pol dvanastej? Cerveny chicco golfac. 😉 A ty si nemala nahodou take obtiahnute kratke saty? Tiez som videla jednu tehulku.

devita
17. jún 2009

hej sla som s mojou dcerou,ak si videla tu tehulu s dajakou vysokou babiznou. 😀 😀 😀
...take saty do cervena...este sme sa po sebe aj tak pozreli...,

deina
17. jún 2009

No dceru som si asi velmi nevsimla, teraz si vsimam tehule. 😀 A teba som si vsimla, som pozerala, ze toto musi byt uz 9.mesiac, take riadne brucho a rozmyslala som, ci aj ja budem mat take, hehe. 😅

Stanko je tvoj lekar, ze? Mne sa zda byt naozaj opatrny, aj u mna, ze cisarsky, pritom viem, ze niektore baby rodili prirodzene po prvom cs, aj ked to bolo do dvoch rokov.

devita
17. jún 2009

hej Stanko..a veru mne za posledny mesiac to brusko tak riadne vybehlo,dovtedy si kazdy robil srandu,ci som sa dobre najedla,alebo ci ma osa postipala,a teraz taky kotol..xixi..
Veru doki je podla mna velmi opatrny a dokladny...je to velmi ludsky lekar..ja mam z tej sekcie nenormalny strach,tak ma ukludnoval...som rada ze bude pri porode ...mala som ho aj pri dcere v 1995tom....
deina ja ti drzim palce aby si mala aspon taky kotol jak ja,proste nech to do deviateho mesiaca vytiahnes..ale na tvojom malom ani neni vidno ze je predcasniatko..je velmi zlaty...

deina
17. jún 2009

Dakujem. 🙂 On sa z toho uplne krasne dostal, nemal ziadne vazne problemy - mame tu naozaj vyborne novorodenecke pre tieto deticky, uz na porodnici sa o nas super starali, Smolarika som tam mala (na prijme, aj pri sekcii), tiez je velmi ludsky a pritom mi povedal vzdy vsetko. Som rada, ze sa narodil priamo tu, to mu asi velmi pomohlo akoby ho mali prevazat niekam do specializovanej nemocnice.

devita
17. jún 2009

veru Deina v tomto mas pravdu novozamocke novorodenecke a teda vlastne nedonosenecke ma obrovske renome na celom Slovensku..maju tam perfektneho sefa,ktory to kvalitne a zodpovedne menezuje..a neda na deticky dopustit a vyboxuje pre ne maximum,kolko tam lezkal Misko ked sa narodil?

devita
17. jún 2009

Deina ja som pocula,ze Smolarik je velmi dobry aj napriek tomu ze je mlady,no pocula som aj o par nedobrych lekaroch,tak dufam,ze tych len letecky stretnem

dida81
17. jún 2009

Presne.. ja ked idem po meste stále sledujem tehule...
A aj ma napadne, ci ste to niektorá neni... 😀

devita
17. jún 2009

dida no ved si mozeme dakedy spravit zraz...hm?

deina
17. jún 2009

To je pravda, Bauer je perfektny, ale on ma aj skvely sestricky na JISke, sam si ich vraj vybera. 🙂 Na JISke bol maly par dni, potom sme uz boli spolu - dokopy necele tri tyzdne. Uz potom na rooming in to nebolo az take super, ale zase sme boli spolu, to bolo dobre. 🙂

devita
17. jún 2009

deina takze si mohla ostat s malym pocas celej doby v nemocke,ci ako?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre