Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

tinkag
6. feb 2012

@deina zápisy do škôlok bývajú v marci, teraz presne neviem kedy bude. A deti podla toho nedavaju do tried, aspon v tej našej. Logopedička chodí len do predškolských tried - dovtedy to neriešia. U nás na Ďorockej má čo robiť - teraz má zase veľa detí. Ona chodí do viacerých škôlok. Dúfam, že som ti aspoň trošku pomohla.
Inak moje dve dcérky ked nastúpili do škôlky, nevedeli rozprávať. Najstaršia po 2 mesiacoch pekne všetko hovorila, už aj celé vety a o mesiac nato mala 3 roky. A čudovala som sa, hneď hovorila krásne R. Prostrednej to trvalo celý školský rok - začali prázdniny a ona sa totálne rozkecala. Nevie síce R, ale rozpráva. Najmladšia pôjde v septembri do škôlky a ešte nevie rozprávať. Niečo povie, ale to sú len také detské veci. Niektoré deti už ako ročné všetko kecajú 😨 . Neboj, tam sa to naučí 🙂

deina
7. feb 2012

@tinkag, vdaka. 🙂

Este by ma zaujimalo, mate niektora dieta v skolke na P.Blahu? Zevraj tam maju tiez vlastnu logopedicku + skolsku psychologicku? Ake mate skusenosti s touto skolkou?

tinusi
8. feb 2012

Zapis do skolky je 1. a 2. marca.

adrioska
13. feb 2012

Ahojte baby,
prave som mala kontrolu zo socialky. V prvom tehotenstve mi doktorka s istotou tvrdila, ze tehotnym nechodia, no ak to tak aj bolo, tak teraz uz nie je. Ale mam aj dobrovolne nemocenske, aj to mi potvrdzoval chlapik, takze asi aj preto som tu kontrolu mala.
Tak si davajte pozor kocky-tehulky na PN a drzte sa! 🙂

moon1979
14. feb 2012

@adrioska a je možné že ešte prídu, takže bacha 🙂

adrioska
15. feb 2012

@moon1979 Nuz chlapik chcel byt vtipny, tak zapotil, ze este ho asi poslu, pre mna za mna kludne, len nech som doma a ked aj budem doma, aby som nebola v sprche alebo nespala prave...uff...ved uvidime... 😅

moon1979
15. feb 2012

@adrioska boli pripady, ked v jeden tyzden boli 2x ... ale tak nie je sa co cudovat, tieto stranky veselo citaju aj v socialke a ked su tu dotazy od bab, ci mozu volne behat, alebo budu mat kontrolu tak je jasne, ze sa system sprisni ...

tomika
15. feb 2012

Ahojte,kde v NZ sa da kupiť tehu oblečenie,okrem na poschodi nad DM???Dakuujem!!!!

adrioska
15. feb 2012

@moon1979 juj nestras, ze v priebehu tyzdna 2x. Ako dodrziavam vychadzky a teraz budem este doslednejsie, nez predtym...ja ocakavam, ze este pridu, ved oberam stat o "velke peniaze".No co uz s nimi. Uz nech som na materskej...

adrioska
15. feb 2012

@moon1979 inak sestricka mi dost nedosledne vyplnala ten papier (ona spolu s doktorkou fakt veria tomu, ze tehotne nekontroluju, ale nevedia to, co viem ja), nenapisala tam ani poschodie, na kt. byvam, tak ma musel chlapik hladat v cinziaku, lebo cez zvoncek nebolo pocut, co mu hovorim...som rada fakt, ze ma nasiel...neviem, ako by som dokazala, ze som bola doma, ak by ma nenasiel...a to este nehovorim, ze v tom istom vchode byvaju aj moji svokrovci, takze este aj priezvisko rovnake, no so mnou to nemaju lahke v SP alebo ja sa mozem triast? 😅 ☹

moon1979
15. feb 2012

@adrioska pocula som, ze problem, ak nemas oznacene ani zvonceky, ze ta prakticky nevedia kontaktovat ... ja napr. nemam funkcny vobec zvoncek ani otvaranie, takze si to neviem predstavit ... mozem byt doma a vidis, takyto problem ... to ked pojdem nahodou v buducnosti na PN to aby som si spojazdnila otvaranie dveri a zvoncek ... otras 🙂

adrioska
15. feb 2012

@moon1979 nam zvoncek sice funguje, ale nepocut cez mikrofon, ked sa chces opytat, ze kto je a tak (chlapik sa ma chcel spytat, na kt. byvam...ale nevedel). A viem, ze na vela miestach je to este horsie, ze nemaju funkcne zvonceky a tak. Tak ja neviem ako to potom SP riesi. A necitala som ani tu na MK, ci niekto mal podobny problem, ze bol doma, ale kontrola sa k nemu nedostala. Velmi by som chcela vediet, ako sa to riesi.Ako ja mozem ovplyvnit opravu zvoncekov, ked vacsina obyvatelov s tym nesuhlasi, lebo co ja viem, su potrebne peniaze z fondu na ine opravy...asi by som mala napisat do SP, ako sa to riesi... 😀

martina786
15. feb 2012

@tomika Ahoj na podzamskej v obchode 'pre deti',maju aj inter.stranku

tinusi
15. feb 2012

@tomika napr. aj v Kiku pri Tescu maju dost a za dobre ceny.

alzbet124
15. feb 2012

@tomika aj na Kmeťovej ul.,tam ako má Stanko ambulanciu 🙂

tomika
16. feb 2012

@martina786
@tinusi
@alzbet124 dakujem mamičky 🙂

alzbet124
16. feb 2012

@tomika za málo 🙂 ešte ma napadlo,že sem-tam majú v Lidl akciu...ja som si tričká kúpila tam a nosila až do konca tehu 🙂

jajka377
16. feb 2012

@tomika u stanka majú ale bacha lebo končia a sú tam už len do konca februára!!! ale na druhej strane tam majú teraz veci za polovičné ceny, tak si myslím že sa tam oplatí kuk 😉

tomika
16. feb 2012

@jajka377 dakujem 🙂

katka_1983
18. feb 2012

@adrioska
minule vraj dávali v správach, že vzhľadom na to, že sa DNP rušilo, tak stúpol počet PNiek...a tiež hovorili, že kvôli tomu zvýšili počet kontrol 😠
ja som tiež PN a tiež som si platila DNP...takže poctivo dodržiavam PNku 🙂 😉
zatiaľ mi to problém nerobí, lebo je zima...ale čo bude na jar? 😕

gabuci
18. feb 2012

Aj ja som čítala o tom v novinách že kontrola viac bude chodiť.

lenka_21
19. feb 2012

Caute baby, viete mi poradit dobreho pediatra v NZ? Viem,ze ste to tu uz urcite diskutovali, ale nedokazem sa preluskat strankami 😀
Prednedavnom som bola v nemocke s podozrenim aj na predcasny porod a jedna sestricka na prijme ma sfukla, ze preco este nemam dohodnuteho pediatra ... tak som pozeral ako puk, lebo nikdy by ma nenapadlo, ze mozno budem rodit v 26tt 😕 😕 😕

Baby, vidim, ze tu rozoberate PNky a vychadzky ... nevie Vam Vas Dr. napisat neobmedzene vychadzky? Ja som to tak uz zopar krat mala. Vraj v tehu nie je problem dostat neobmedzene vychadzky....
V pripade ak uz ta kontrola pride tak si treba zohnat papier, ze ste boli v tom case u Dr. a dalej sa to neriesi ... Maminu dokonca vzdy kontrolovali v case ked mala napisane vychadzky a tak som len zobrala kopiu PNky a bolo to vyriesene ...

adrioska
19. feb 2012

@lenka_21
Sestricku do toho nic, ze nemas vybrateho pediatra... 😠 Je to Tvoja vec, mozes si ho zarezervovat aj po porode. Ano treba ist potom hned ako Ta prepustia s malym do poradne, ale ved vybavit telefonaty a rezervovat pediatra sa da aj v nemocke. Ziaden problem.Mala si sa jej spytat, ci si si ho nemala rezervovat uz po objaveni pozitivneho tehot. testu? 😒 😅
Co sa tyka tych vychadzok, tak moja gynekologicka o neobmedzenych vychadzkach ani nepocula 😅 , takze som rada, ze mi dala aspon tie 4 hodiny denne...ale potesila by som sa neobmedzenym, no ale co uz, musim vydrzat.Kebyze som prvorodicka, tak mi to nerobi problem, ale s dietatom je ich tazsie dodrzat, najma ked chodi aj do skolky a tak...a ak by ma nenasli doma a teraz zhanat papier od doktora, by mi bolo blbe, citila by som sa pred Dr. trapne, aj keby mu to nerobilo problem mi ho vypisat...

lenka_21
19. feb 2012

@adrioska Aha, tak to som prekvapena, lebo moji Dr.o tom poculi a ked mi gynekologicka navrhla PNku tak mi hned povedala, ze mozem mat aj neobmedzene vychadzky ... Tak ja by som nemala problem si vypytat aj papier keby som to potrebovala, no mna nikdy nepridu skontrolovat, lebo ja mam celkom dobry plat a tak PN je pre mna dost velka strata ... raz som bola PN skoro 6 mesiacov a nikto nic 😕 😕 😕

Vidim, ze mame podobny TP 😀 Nemas tip na toho pediatra ... No na sestricku som civela aj ja, ale bola som celkom v strese a tak som sa zmohla, len na odpoved, ze naozaj ma nenapadlo si v 26tt vybavovat pediatra 😕 😕 😕

marianas
19. feb 2012

Ahojte. Dopočula som sa,že Dr. Stanko má rakovinu pankreasu. Neviete o tom niečo? Je to môj doktor, tak som zvedavá. A ordinuje vôbec? Držím mu palce, lebo ja som s ním bola vždy spokojná.

katka_1983
19. feb 2012

@lenka_21
noo, tak tie neobmedzené vychádzky by sa mi bodli 🙂 aj keď teraz dodržujem tie moje 4 hodinové vychádzky, horšie to bude, keď sa oteplí...
ja mám známu, ktorá je tiež tehotná na PN a jej gynekológ nedal !ŽIADNE! vychádzky... 🙄 tak to by som sa asi zbláznila doma...

katka_1983
19. feb 2012

@marianas
fuuha, tak to som netušila 😕 😕 ...on zatiaľ ordinuje. ja k nemu tiež chodím a počula som, že bude končiť v ordinácii. ževraj jeho pacientky preberie Mudr. Renčková (teraz si robí atestáciu).
ja som s ním tiež spokojná, ale aj dr. Renčková je super odborníčka...

lenka_21
19. feb 2012

@marianas @katka_1983 Ahojte, ano Renckova si prave dokoncuje 2 atestaciu a kvoli tomu teraz nerobila v nemocke ... o Stankovi som nic nepocula, ale v nemocke tiez nebol ked som tam lezala ... Snad nic vazne ... 😕

@katka_1983 Fakt neviem, ja som ich mala 😕 😕 😕

adrioska
19. feb 2012

@lenka_21 Fuuu, pediatra, co ja viem...napr. dost chvalia tusim Dr. Lorandovu, ma ambulanciu na Andovskej. Aj Galovicova je dobry odbornik,ale je trochu naladova...Jaj to mas dobru gynekologicku, ked Ti dava neobmedzene vychadzky, aj mne by sa hodili, ale co uz, este 6 tt musim vydrzat...Inak dost zaujimave, ze niektori doktori pojem "neobmedzene vychadzky" nepoznaju... 😖

@katka_1983 toho gynekologa by som zaskrtila! 😠 Co mu sibe? Ak ma take problemy, ze by nemala chodit, len lezat, tak ano,ale ak nema a moze v pohode fungovat, tak preco jej nedal vychadzky? Co chce, aby sa doma za tych 9 mesiacov zblaznila? Hroza niektori doktori...

jajka377
19. feb 2012

@katka_1983
@marianas aj ja som počula, že je vraj vážne chorý a dokonca bol počas decembra tiež týždeň hospitalizovaný, ale tiež som u neho pred dvoma týždňami bola na preventívke a ordinuje ešte. A aj to som počula, že MUDr. Renčková preberie jeho pacientky - ale myslím si, že sa nemáme čoho báť - je fakt zlatá!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre