Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

monica25
17. mar 2009

tinuse-aj roland ma zapisane deti do pasu...ak si malho xces dat zapisat do pasu staci ked tam pojdes zoberes svoj pas rod.list maleho-original a kolok kupis na poste ( 3 eura stoji)a spravia ti to na pockanie 🙂

uz som sa vytesovala,ze rolimu nema horucku bol aj vonku zo svokrou doobeda...prisiel dom a odvtedy hnackuje...ale spapl teraz banan a vypil 2dc tej humany elektrolyt to nam dr.naposledy odporucila ked hnackoval a zvracal....a je to dobre nam to pomohlo,dufam,ze to zaberie aj teraz..a zas chudacik sedi na gauci ☹ ☹ ☹
dufam,ze to bude koli zubkom......a dani to nechiti ☹

catrin23
17. mar 2009

ahojte...

moni, ako vam je??

tinusi, do pasu ti maleho zapisu na pockanie, dole v 7 a 11dvere tusim. ja mam kamosku v c.11. a kolok kup na poste ako pise moni, lebo na policii sa dlho na to caka, to musis ist na prve vystat rad 😲

aj my bravame brianka, ale radsej som ked ho nechame doma u nasich, vtedy sa da lepsie nakupit, lebo nevydrzi... 😨

tinusi
17. mar 2009

Dik baby... tak to potom nie je problem... na to som ani nepomyslela, som myslela, ze potrebuje vlastny pas... to by bola asi ina otrava...
Ozaj a zamienate si prachy alebo platite euracmi?

deina
17. mar 2009

Renika, tie susienky mu velmi nechutili, len sa s nimi babral a hral, ale nezjedol ich (a to je co povedat, ked on nieco nezje). Zato za snella chrumkami (su to take male akoby peniazky) sa ide zblaznit a pritom to nema ziadnu chut.

Ako dlho to trva, kym zapisu maleho do pasu? Dlho sa tam caka?

monica25
17. mar 2009

ahojte
boli sme na pohotovosti...hnacka neustupila,a horucka stupla na 39.5 tak sme ho zobrali...dostal kvapky zajtra sa mame hlasit u nasej dr.ked by sa hnacka zopakovala viackrat musi do nemocnice na hospitalizaciu.... ☹ dufam,ze nie......
teraz spinka ...uz zas 1x hnackoval odkedy sme doma.... ☹
cat zajtra som sa chystala do lekarne tak dufam,ze svokor nas zoberie k dr.a po ceste s5 sa stavime v lekarni...,a j ja potrebujem par veci,,,,,,,,,,,

deina-roland to mal na popckanie,....asi zalezi kolko ludi tam je....

tinusi-nie vsade sa da eurami platit ...my si aj zamenime aj eurami lpatime ale len v tescu...,ale vratia ti vo forintoch a mozu d teba zobrat len papierove bankovky 😉

monica25
17. mar 2009

...a prerezavaju s mu zubky ,ale moze to byt aj virus....zajtra by nam nasa dr.mala spravit viter....a podla toho sa uvidi.... ☹

tinusi
17. mar 2009

Deina, zajtra ti poviem, manzel tam ide rano... tak uvidime, kedy to vybavi... - ten pas.

deina
17. mar 2009

Vdaka, Tinusi. 🙂

Baby, ja som dnes taaak spala na obed, zalahla som s Misulom, on spal tri hodiny a ja dve. 😕

tinusi
17. mar 2009

Tri hodiny??? To moj Matulo ked spi hodinu, tak sa tesim ako mala... no a ked si lahnem s nim, tak spi vecne len pol hodku... akoby tusil, ze chcem, aby spal co najdlhsie 😠 😠 😠

renika
17. mar 2009

moni, je mi strašne ľúto, čo to tu čítam ☹ ☹ ☹ Dúfam, že tá hospitalizácia nutná nebude, že kvapky zaberú! Ach, nech sú to len zúbky!!! Ozvi sa po tom výtere, držím strašne moc palce...

renika
17. mar 2009

Maxim spí cez obed 2,5hod, teraz už druhý deň spal 3hod
teeda Maťkovi stačí hodka? Maxim aj po takom výdatnom spánku večer zalomí za pár sekúnd

deina
18. mar 2009

Hodina za cely den?

Moni, ako sa mate? Je lepsie Rolimu?

renika
18. mar 2009

ahojte
moni, aj ja čakám na správy, dúfam, že dobré a je Rolimu lepšie..
deina a tebe je ako? Nebýva ti ešte zle?

deina
18. mar 2009

Reni, obcas mi rano plava zaludok, ale ok, da sa. 😉

muriel293
18. mar 2009

ahojte maminky,čo máte nové? dávno som u vás nebola....

Neviete niektorá poradiť? Kto z vás krmil UM? Ja dávam nutrilon extra pre lepšie zasýtenie,maý mal štyri týždne,papal každé tri hodiny a aj papá 100ml ale v poslednom čase mi pýta jesť skôr po tých dvoch,dva a pol hodinách a ja neviem čo robiť,keď mu nedám tak reve ako zmyslov zbavený ale na tej krabici je napísané že odporúčaná denná dávka je 6krát,tak neviem či sa dačo stane ak by to bolo napr viac...mama na mňa nalieha aby som mu zvýšila dávku na 150ml ale to by mal mať až po ôsmom tt ako som tam čítala,nechcem ho prekrmovať zbytočne tak ja fakt neviem čo robiť....ani to nepomáha že je to pre lepšie zasýtenie,stále by len jedol,v noci musí muž utekať zarobiť mlieko kým ja prebalujem lebo keby začal neskôr jesť ako si predstavuje tak vrieska tak že dovi dopo! Fľašu mu musím dávať piť na štyri razy lebo by ju vedel stiahnuť za chvíľočku naraz a potom by ho bolelo brucho a zas by plakal kôli tomu...pije totálne že hltá a keď skončí tak sa na mňa díva tak že a to bolo všetko??? čo mám s ním robiť? Už som zúfalá... 😅

adri27
18. mar 2009

muriel podľa mňa kľudne môžeš malému o niečo zvýšiť dávku mlieka. keď ti plače po dvoch hodinách ako píšeš tak je očividne hladný a tá dávka akú si mu dávala mu už nestačí. nedá sa vždy ísť podľa návodu na mlieku. môj malý ako mesačný papal 130 ml a doktor povedal že je to v pohode lebo je "veľký" / keď sa narodil mal 4 kg, 53 cm/. keď sme prišli z nemocky tak papal 70 ml a za mesiac sme to zvýšili na 130 čo je skoro raz toľko, a papával aj v noci každé 2.5 - 3 hodiny

katika1
18. mar 2009

čaute čaute 🙂 muriel daj mu menšiu dierku nech sa trápi kým to vypije.. lebo ked to zhltne aj bruško ho može bolieť a ked sa potrápi viac ho to zasýti
akú flašu pouýívaš? skús avent s jednotkou dierkou
moni to mi je lúto!!!!! držte sa!
Deina kedy budeš mať novinku potvrdenú? 🙂

adri27
18. mar 2009

to zvyšovanie myslím postupne 🙂 , skús pridať nejakých 20 ml a uvidíš či to spapá. môj malý keď bol hladný tak si ešte stále cmúľal prstíky. takže sme sami prišli na to akú dávku treba dávať a ver mi podľa návodu to nebolo 😔 . my sme dávali Nutrilon Comfort

tinusi
18. mar 2009

Deina, na tej policii si treba kupit den vopred kolok a ist tam skoro rano. Moj muzik tam bol rano, ale kedze nemal kolok a tam predavaju az od 9.00, tak musel cakat kym otvoria postu a potom uz bol piaty, tak chvilku cakal. Ono to cele trva cca 10 min., takze keby si bola prva, tak pohodka ...
Inak, Matko spava este dva krat za den, takze spava dve hodiny za den. Ale mava aj dni, ked spi len polhodku - a to spi teda dokopy hodinu za den. Vtedy ho davam spat namiesto o osmej, o siedmej...

deina
18. mar 2009

Katika, v piatok. 😉

Muriel, my sme sa s tymto dooost natrapili, tiez bol maly na Nutrilone a v jednom kuse by bol byval jedol. Narodil sa a mal 1850g a ako trojmesacny mal 6 kg. 😀 Nutrilon ten silnejsi nepomohol a vraj by sice mal viac zasytit, ale zaroven moze byt viac alergizujuci. Skus mu dat cumlik s co najmensou dierkou, nech sa potrapi pri jedeni, skus mu dat caj, vodu - to su rady nasej rizikovej doktorky. Nam ale velmi nepomohli... 😖 Potom sice pil jednu avku vyse pol hodiny, ale zeby ho bola viac zasytila... A trosku mu davku zvysit mozes, tusim sa zvysuje po tych 30ml a pripadne skus ine UM, ci by ho nezasytilo viac.

renika
18. mar 2009

muriel, neviem poradiť ☹
kati, ako sa máte? Ste zdraví?
deina, to Miškove rýchle priberanie si pamätám, najskôr predbehol Klaudinu Viki a potom aj Maximka 🙂
držím palce, nech to zostane len pri tom plávaní žalúdka a nech si tehu užiješ 🙂

muriel293
18. mar 2009

deina,čo sa to tu dejeeee? ešte nebudem gratulálom ale dačo som tu vyčítala že sa črtáááá.... 😉 😉 😉

Baby už som na to prišla kde bola chyba! som ja ale debil! nuž každý sa učí na vlastných chybách....no dávali sme najprv hypoalergénny nutrilon a tam je uvedené že na vek 2až8 tt je dávka jedna 100ml lenže sme prešli na obyčajný nutrilon extra a tam je to už iné to dávkovanie a má byť na ten istý vek dávka 133ml!!!! Ja som myslela že nutrilon jak nutrilon a dávkovala som ako HA! A dneska pozerám krabicu bo už mi to nedalo a zistila som o čo ide...takže o šiestej večer som mu zarobila 133ml,pekne sa napapal,pomaličky nie hltavo a doteraz je ticho...už aj spinká len dúfam že v noci nebude robiť gaaa a aaa 😀 😀 😀 Až nám je to s mužom divné to podozrivé ticho už sme si zvykli na tie podvečerné revy a na to že furt bol nepokojný a vymýšľal aj teraz sa ma Peťo pýtal či mu už nezarobíme jesť 😀 😀 😀 A ešte som sa rozdhodla že ho už nebudem budiť každé tri hodiny,nech si sám vyžiada keď bude hladný možno aj preto mi tak málo cez deň spal a bol taký moc čulý nie?

serafinka1
18. mar 2009

Ahoj muriel, nebuď ho kvôli jedeniu, on si vypýta, neboj. 😉

deina
19. mar 2009

Muriel, uvidime zajtra. 😉

A jasne, nebud ho na jedenie, ked bude hladny, zobudi sa aj sam.

Tinusi, kolok sa 3 eura? Tusim tak baby spominali...

muriel293
19. mar 2009

Dobré ránko,
tak mám prvé výsledky zvýšenej dávky papaniceeee
najprv vydržal nepapať päť a potom si vypýtal po šiestich hodinách takže super,aj sme sa vyspali! Juch juch! 🙂 🙂 🙂 🙂

deina
19. mar 2009

No skvele, to pekne potiahol v noci. 🙂 🙂

catrin23
19. mar 2009

ahojte

deina ano za 3eura

serafinka1
19. mar 2009

Muriel, gratulujeme k vyspatej noci. 😀 😀 😀

muriel293
19. mar 2009

ženy máte skúsenosti s tou rektálnou rúrkou?
ja som si to kúpila a tuším to vôbec nepomáha!!!! alebo to robím zle? veď strčiť kúsok dnu,pošpárkať či??? 😕

monica25
19. mar 2009

cavte...
muriel-ja nemam..... 😉 a urcite nebud k papaniu...a super,ze ste sa vyspali....drzime palce aby to bolo cim dalej tym lepsie 😉
deina-drzim aj tebe palce ....dufam,ze zajtra dostanes poz.odpoved 🙂 daj potom vediet..... 😉 sa uz neviem dooccccccckkkkkaaaaatttttttttt 😀

a roli dnes nema horucku ani hnacku...,ale vobec nepapa a ani sa nehra len tak sedi na gauci a pozera telku....,ale dasne ma strasne strasne napuchnute a take fialove bodky na dasnach...mi ho je luto.....
😔
a dr.mi povedala,ze ta hnacka moze byt aj virusoveho povodu....vcera este hnackoval ,ale pije vela cierneho caju...,tak sme ho uz s5 do nemocnice nezobrali....
danielik je zdravy..sa tesim,ze on to nedostal......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre