Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

renika
8. júl 2008

ahojte. Deina, čo je to facebook? 😕

deina
8. júl 2008

Ale taka blbosticka, cosi ako myspace. 😉 Ja tam davam najma fotky.

deina
8. júl 2008
renika
8. júl 2008

tak to nemám Deina a čo sa tam dá ešte robiť okrem tých fotiek?

lucik77
autor
8. júl 2008

Ahojte,
tak konečne sa dostávam za net, lebo cez víkend sme mali veľkú brigádu, bola som sama doma a aj varila a včera blbla elektrina a MK "jakbydal"...

deina: choď skoro ráno, aby si tam už o 8,00 hod bola, vtedy tam veľa ľudí nebýva. V stredu má vyhradené detičky a berie prednostne malé deti. Alebo ak by si nechcela čakať, tak za 100Sk Ťa vie objednať na konkrétnu hodinu. My sme nikdy nečakali dlhšie ako 30 min, takže to bolo v pohode.

deina
8. júl 2008

No o osmej Misulo zvykne jest, tak neviem, to asi nestihame. Ale dako to vydrzime, vezmem mu aj jedlo so sebou.

Renika, vo facebook sa da urobit si profil a potom mozes zdielat fotky s kamaratkmi, rozne informacie, hrat sa hry, zapojit sa do nejakych pretekov a tak, ale ja skor len tie fotky.

tinusi
8. júl 2008

Ja som klobuciky nepouzivala a ak nie je dovod, myslim, ze je zbytocne ich pouzivat. Ja dokonca nepouzivam ani ziadny krem na bradavky. Zo zaciatku som si ich potierala trochou vytlaceneho mliecka - to bol najlepsi liek. Ked je babatko dobre prisate, bradavky nebolia. Ja maleho vylucne kojim, nepije ani caj ani vodu a teda papa v tychto teplach vela, ale problem s bradavkami nemam. Zaklad je dobre prisate babo.
K tomu obleceniu... babu, to spoznas, ci mu je teplo alebo zima. Nas maly sa vie podchladit aj v tychto teplach - ked je vo vnutri... ale on bude asi po mne - vecne mam studene nohy. Ja Matka obliekam ako cibulku. Najskor body na kratky rukav - napr. dnes som mu dala na dlhy rukav (musim ratat aj s tym, ze ho mozno bude treba vybrat z kocika), potom teplacky, ponozky, bundicka, ciapka... a ked je teplejsie, iba ho vyzleciem, pripade ho obleciem. Ked je teplo, toto vsetko mam pre istotu so sebou.

renika
8. júl 2008

tiež si myslím, že keď nie je dôvod, tak klobúčiky netreba používať. Bez nich sa kojí oveľa lepšie. Baby, ktoré kojíte - umývate si po kojení prsia?

serafinka1
8. júl 2008

Renika ja nie, počula som že prílišná hygiena nie je dobrá, že stačí ráno a večer.

zgurkaa
8. júl 2008

Renika, ja si neumyvam bradavky po kazdom kojeni. Len dufam, ze nas cickos sa nebude kojit do o 18-tky 😀

lucik77
autor
8. júl 2008

zgurka ty ešte kojíš? Klobúk dolu !

lucik77
autor
8. júl 2008

jani sledujem, že na tej Vašej streche stále makajú roboši...My sme vytiahli múry, konečne to začína pripomínať domček. Len sa mi to zdá všetko také malé 😀 Si užívaš polovičku, čooo? 😀

charlinka
8. júl 2008

Deina já mám facebook, používám ho nejvíc na kontakty z Londýna, tam ho má snad každej koho pozná. Vyhledej si podle jména Lenka Zimová 😉

tinusi
8. júl 2008

Ja si ich tiez neumyvam po kazdom kojeni...ved su uslintane akurat od drobca, tak naco? Navyse v tychto teplach cucka kazdu chvilu, to by som si ich umyvala castejsie ako ruky...

charlinka
8. júl 2008

Já jsem používala krém na bradavky z Mothercare a ten byl perfektní, takové ty calciové blbosti mi vubec nepomáhala. Ze začátku jsem měla prsa natrhaný a jedině tento krém pomohl. Taky si myslím, že neumývat po každém kojení, drobec si je přeci umyje sám a sliny jsou nejlepší desinfekce.

deina
9. júl 2008

A teraz sa mi just nechce ten facebook natiahnut, potvora jedna! 😠 Ked to pojde, vyhladam ta, Charli. 😉

Mala by som dnes skocit na urad, vybavit si rodicovsku. Ako sa mi nechce! 😖

tinusi
9. júl 2008

Deina, suseda mi pozicala nosic na deti - taky ten uplne obycajny - maleho nan ucim. Dnes sme boli s nim na nakupe - myslela som,ze drobec bude aj protestovat, ale zaspal v nom... vcera vecer sa totiz doma dost branil - ale musi si zvyknut, ja ho na rukach nezvladam nosit - ma 6 kg a navyse chce byt len v takych polohach, kde je zatazena jedna ruka a ja som potom cela vykrivena...

deina
9. júl 2008

Snazim sa maleho naucit na Ergo, ale proste sa mu tam nepaci, stale sa v nom stve. Najdalej sme zasli po smetiaky, ked som sla vyniest smeti. 😨

tinusi
9. júl 2008

🙂 to moj je na tom potom lepsie, dokonca vydrzal aj ked sa mu prave vtedy stikutkalo. A to pri stikutke byva riadne nastvany... ale on sa asi tesi, ze je vobec na rukach, ja ho nechavam lezat na posteli a bud sa hra s hrazdickou, alebo spinka, alebo sa s nim hram ja... to len manzel je taky kazic moralky... maly sa potom na rukach rozkokosi a o chvilu mrnci aj tam, lebo asi mu nevyhovuje prave ta poloha v ktorej je ...
A da sa dat to Ergo aj tak, ze maly vidi dopredu? Lebo tato, co mam pozicanu nie...

deina
9. júl 2008

Nie, neda - to vraj ani nie je dobra poloha pre male deti, nieco kvoli chrbtici, ale neviem presne preco nie. Zozaciatku som ho v nom nosila s babyvlozkou, to bol v takom klbku a vtedy sa mu to pacilo. Potom vyrastol a uz sa tak nepomestil, ale este som ho nechcela davat do zvislej polohe. Nedavno som to skusila, drzal sa uz pekne, ale nepacilo sa mu. 😖 Skusam ho tam davat takmer kazdy den, ale zatial bez uspechu. Mozno sa na to momentalne neciti.

tinusi
9. júl 2008

Ja si chcem kupit Baby Bjorn a ta sa da nosit aj tak, ze vidi dopredu - ma to taku opierku na hlavicku - je to vraj aj pre novorodencov - od 3,5 kg - tak pisu. Tu, co mam teraz, v tej je Matko vo zvislej polohe, hlavicku si oprie bud o opierku, alebo o mna - bola som s nim dost dlho takto vonku, chvilku si aj pospal - celkovo je v tom spokojny. Ja ho mavam aj normalne na rukach vo zvislej polohe - a tie polohy, co on oblubuje - no konec! On je spokojny v lahu len ked je unaveny a chce spinkat. Inak reve ako pavian... 😀
Ja som zvedava, co bude zajtra v kociku, ked som ho dnes mala vonku len v klokanke... 😕 Asi pre istotu vezmem ten nosic so sebou.. 😝 😉

janula_nz
9. júl 2008

ahojte. tak sa hlasim po dovolenke 😉

janula_nz
9. júl 2008

luci no veru nasi makaju chudaci kazdy den 😒

ja som si veru neuzivala polovicku lebo je v robote. pride az v utorok. no velmi mi tam chybal ☹

ked sme prisli do tatier, my vsetci v kratasoch a tam mali vetrovky 😨 no pocasie nam vobec neprialo, bola tam zima a prsalo ☹

charlinka
9. júl 2008

Ahoj, poznáte stránku www.predlohy.sk?? já jsem na to narazila a strašně se mi ty předlohy líbily, jen s mým antitalentem na malování,nevim nevim. Nedělala jste to některá? je to lehké namalovat???

janula_nz
9. júl 2008

charli ja ju tiez obcas studujem lebo detom budem z toho nieco malovat na stenu. no som zvedava, ako to bude vyzerat 😅

deina
10. júl 2008

Jej, to je pekne. Nevyze to zlozito, podla mna to nie je tazke. Ale to je fakt davno, co som nieco malovala... 🙂

Smola, ze ste nemali dobre pocasie v Tatrach, ale inak sa vam pacilo?

h0blinka
10. júl 2008

cafte
janula tak to ste boli skoro ako my minuly rok na skalnatom plese v aprili na velku noc, rifle, tenka prechodna bunda (kupena v smokovci) botasky a na sklanatom bolo pol metra snehu 😀 😀 si vies predstavit aky sme odtial dosli premrznuty a mokry 😝
janulka ved ty uz laurike namalovala nie?

h0blinka
10. júl 2008

straasny bolehlav mam dnes, idem si lahnut aj tu nikto nie ste ☹

deina
10. júl 2008

Ja som este tu. 🙂 Chvilku, Misulo by sa mal kazdu chvilu zobudit. To bude tym pocasim, H0bli, vyzera byt vonku riadna zima.

renika
10. júl 2008

Ahojte. Deina, zima len vyzerá byť. Tu u nás je teplo, aj keď nesvieti svetlo. Práve som sa vrátila zo záhrady, bola som na maliny a hrušky, naobliekala som aj Maxa aj seba a potom sme sa v záhrade vyzliekali 😝

preto som sa pýtala na to umývanie pŕs, lebo ani ja to nerobím a Maxim má v ústach "žabku". baby mi písali, že to môže byť aj z toho. Ale dr. usúdila, že bral atb a po tom sa to často vyskytuje. Presne ako dobral atb, sa mu vyhodila žabka ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre