Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

ericica
23. júl 2010

@ema.nz 😵 😵 😵 mas pravdu.....
@lenuska311 ale dobre ze si dala vediet 😉

stvura
26. júl 2010

Xixi...no dobre vediet...mi sme chytili na Strande momentalne kasel a soplik, minuly rok nam nic nebolo. Kedze som rodena Salanka, na Diakovce mam svoj nazor...nevliezla by som tam ani za nic...
Asi kazde kupalisko ma svoje plus a minus, ale zalezi dost i od toho ake odolne je dieta, hlavne termaly su vzdy rizikove...

deina
27. júl 2010

Diakovce su kde?

andika10
27. júl 2010

@deina orry že sa miešam su za šalou asi3km

deina
27. júl 2010

Mne sa to s niecim myli... nieco pri Nitre, ale to by bolo daleko, to sa asi inak vola (ta dedinka so starym malym kostolikom). Vdaka, Andika. 🙂 To potom nie je daleko.

kika86
27. júl 2010

Je pravda, ze Diakovce su na tom omnoho horsie (myslim celkovou vybavenostou) ako vedlajsie Horne Saliby, ale zas my sme tam doteraz problem nemali. Vsetko je individualne. Mne tam vyhovuje, ze tam chodi fakt malinko ludi. Je to kazdeho vec kam sa rozhodne ist 😉

ericica
28. júl 2010

@kika86 aj mne sa v diakovciach paci.....jasne ze je to vec nazoru...sice my tam teraz casto nechodime,viacej som tam chodila ked som bola este bezdetna a to na disco do arealu a na nocne kupanie 😉 😉 😉 ozaj a v galandii ste este neboli???je tam super v lete je tam sice naval ale v zime tam redi chodime 😵

devita
29. júl 2010

Ahojte dievcata..v lete je celkove vacsi vyskyt ochoreni traviaceho traktu..mozu to byt kludne aj upaly a potom aj sposob stravovania u deti..nemusi to byt len o vode v ktorej sa tie deti kupu..pre lekarov je to veelmi vdacna vyhovorka...a co sa tyka zapalu usi..ozaj to nesuvisi s vodou..moze to byt z nevytrasenej vody,moze to byt z prefuknutia vetrom..moje deti boli na strande a nastastie su v priadku..moja kamaratka sa bola kupat s rocnou malou vo velkom mederi,o dva dni vysoke horucky..zapal obliciek zapal obliciek z kupania,no figa...malej sa drali zubky...4naraz..moc bol negativny..tak asi tolko...

tinusi
29. júl 2010

Suhlasim s devitou...

kaja73
30. júl 2010

Ahojte,som tu nova,volam sa Kaja.Mám 2 synov,12 ročného a 7 mesačného.Chem sa vyjadriť k tým kupaliskám. Moja skusenost -dlhoročna so starším synom-je asi taka, že akákolvek tepla voda na roznych kupaliskách=choroba,studena voda zase rozne kupaliska= pohoda. Starší syn mi od 2 rokov normalne funguje v chladnejších plaveckych bazenoch a aj mladší si ich už vyskušal,samozrejme zakaždym len 2-3 minutky.Starší syn bol parkrát v detskych teplych bazénoch a hned bol chorý.Vynimku snád tvoria len silne mineralizovane teple bazeny, kde neprežije žiadna baktéria.Mladší si klasicke teple bazény určite ani navyskuša.Deti treba naučit čimskor plavat,to sa aj tak v 40 cm vode nenaučia a bude to fajn.Mimochodom 4 roky som v lete robila na Strande plavčicku-samozrejme pred mnohymi rokmi-a to svinstvo čo bolo zakaždym v sedacom a detskom bazene ani nebudem popisovať.Rekreačny a plavecky boli vždy v pohode.

ericica
3. aug 2010

ahojte tak dnes sme boli na tej konrole sono mozgu a je vsetko v poriadku,tak sa vytesujem.....malinka zacina celkom posluchat tak jej to aj dufam ostane....len aby aj tie nozicky boli v poriadku 😝

ema.nz
3. aug 2010

@ericica tak super 😵 😵 tesime sa s tebou 😉

deina
3. aug 2010

To je super, Erika. 🙂 🙂 🙂

lubinka26
3. aug 2010

ahojte Novozamcanky 🙂

idem od temy, ale musim sa vyrozpravat. dufam, ze ma pochopite a date mi za pravdu, aj ked mi to asi nijak nepomoze, max. na dusi.
v byvalom zamestnani som sa nechala kolegynami ukecat, nech prejdem k dr. Langovej, ze je velmi prijemna, dobra a hlavne profik, v tom co robi. bola som u nej asi 3x za posledne 4 roky na preventivkach. ziadne problemy som nemala, tak som ani nemala dovod tam chodit. no ale teraz sa to zmenilo. cakam babatko a uz prva navsteva u nej bola strasna. v stvrtok som mala dostat M. a v ten den som si aj urobila test, pretoze som to citila. bol pozitivny, v nedelu mi tehu potvrdili dalsie 2. v pondelok som zavolala do ambulancie a sestricka ma objednala na stvrtok. ked som dorazila cela nadsena do ambulancie dr. ma privitala s obrovskou nechutou, citila som sa, ako keby som ju otravovala. zacala sa ma pytat na choroby v rodine atd. a ked sme prisli k tomu, ze mi M. meska len tyzden, tak mi povedala, ze mam prist o tyzden, ze co si myslim, ci tam je uz tak skoro nieco vidiet. sestricka ma objednala teda o tyzden. az vonku mi zaplo, ze toto co vlastne bolo... tak som si preckala dalsi tyzden, samozrejme s velkymi obavami, ci je vsetko ok, ci to nie je mimomaternicove teh. a podobne. prisla som teda na dalsi stvrtok, co mi podla poslednej M. vychadzalo, ze som 5+6. zasa sa zopakovalo "prijemne" privitanie od pani dr.. povedala mi doslova 3 vety. ovulacia z praveho vajecniku, ste tehotna, oblecte sa a posadte sa. potom si len pisala a rozpravala zasa co mozema co nemozem. ziaden usmev, ziadna otazka, proste cakala som iny pristup. keby som sa neopytala, ci je vsekto ok, ani mi nepovie. proste nic. kedze cakam prve babo, tak som ani nevedela, co sa mam pytat. zasa som odchadzala z ambulancie smutna, ale tak bola som stastna, ze je vsetko v poriadku. mala som sa objednat u sestricky na krv na 3. 8. a na 16.8. na poradnu. tak som sa cela prelaknuta pytala, ze dovtedy nebudeme vediet, ci bije srdiecko? hned ma upozornila, ze to nie je este srdiecko, ze sa tomu hovori, ze plod je vitalny, a ze uz je. tak keby sa nespytam, fakt nic nepovie??? no a dnes som bola teda vo velkom ocakavani na odbere krvi 10+5, co som nevedela, ci treba prist na lacno alebo nie, tak pre istotu som isla na lacno. so sestrickou som sa snazila trosku pokecat a opytat sa na nejake nejasnosti, co som citala na nete atd. mala som pocit, ze sa mi vysmieva, ze takym veciam verim. povedala, ze nemam citat nic na nete. citila som sa ako male decko. tak mi teda zobrala krv a opytala som sa, ze ake testy budu robit, tak zasa velka ochota, vymenovala ich, ale dodala, ze vsetky potrebne. kokso, mala som pocit, ako keby som ju obtazovala. chcela som zistit, ci tam je aj toxoplazmoza, nic viac. a to ste mali vidiet, ked som sa opytala, ci to nebude neskoro ist na ultrazvuk az po mesiaci a pol, lebo posledny bol 1.7. a dnes som sa dozvedela,ze dalsi bude az 16.8. na poradni. uprimne, cakalo som ho dnes. ale kedze som nic nevedela, tak som len dufala. tak ma sfukla, ci by som chcela to dietatko stale ozarovat. tak som uz radsej stichla a cakala k dr. lebo som si dole nasla take pupaciky a teda ked uz som tam, nech to dr. kukne. no mali ste vidiet. je to v poriadku a uz mi podala len kartu. ziadna otazka, ako sa mam, absolutne nic co to moze byt. vobec niiiiiiic.. mozno som ja nejaka divna, ale ja som si to takto vobec nepredstavovala. uz po prvej navsteve, ked ma "vyhodila" bez prezretia, bez zobratia krvi, som chcela od nej odist, ale mi velmi vyhovuje, ze tam netreba cakat. je to podla vas normalne, aby sa takto spravala dr., ku ktorej ide zena s velkymi ocakavaniami a tie sa nedeju, lebo vsetko zrusi jej pristupom? jaaaaj, konecne som to dostala zo seba von a mozno niekomu tento prispevok pomoze, ked si bude vyberat doktora.

kaja73
3. aug 2010

@lubinka26 Uplne ťa chápem,že ťa prístup vytočil.Milé slovo, hlavne pre tehulku veľa znamená.Aj mna vedia odradit takymto správaním.Co sa týka ultrazvukov bežne sa robia v cca 6-8 týždni prvy, druhy v 12tt ,3v 18-20tt,potom myslim,že až v 30 dalej si to už presne nepamatam.Možeš si dať urobit aj 4D ultrazvuk, ten sa zvykne robiť zhruba v 24 tt-ten si však platíš/ napr u MUDr Havlasa./V tom 12 týždni by sa mal urobiť velmi doležitý ultrazvuk na vylučenie vrodenych chyb /hodnoti sa hrubka šije-šijove prejasnenie a tiež,či su už vidieť nosove kostičky/Služi to na vylučenie dovnovho syndromu ,ale pozor nerobia to všetci lekari/ .Mne to robil Havlas,ale bola som aj v Blave u MUDr Čunderlika/mala som vek nad 35 rokov,takže pre istotu/.Odber plodovej vody som odmietla./Bežne sa robi nad 35 rokov/.Toho Čunderlika vrele odporučam, ak chceš mať aku-taku istotu, že je všetko OK.Bol mily, všetko mi vysvetlil, bola som u neho aj na ultrazvuku v 18 tyždni.Ordinuje v Horskom parku.Okrem ineho, patri medzi par certifikovanych odbornikov na tie špecialne ultrazvuky.Samozrejme si to musíš platiť.Obidve vyšetrenia ma vyšli spolu cca 7 tisic.,Každe však trvalo zhruba hodinu, nie ako v NZ 10 minut.Objednáva presne na čas, takže tam ani nečakáš.Fakt vrele odporučam.Kontakt si na neho najdeš na internete, ja ho už nemam.Pri dalších vyšetreniach u MUDr Langovej ti prejem pevne nervy.

ema.nz
3. aug 2010

@lubinka26 ak sa ti nieco nezda alebo nepaci tak zmen lekara!nic na tom nieje!

adrioska
3. aug 2010

@lubinka26 Ja som tiez chodila k Langovej,ale v obdobi, ked som tiez chvalabohu ziadne problemy nemala. Chodila som len na preventivky a po recepty na HAK. Ale pocula som, ze je taka, ako opisujes. Nic nepovie, nevysvetli, nepyta sa. Potom, ked sme zacali planovat babatko, som sa rozhodla od nej odist, lebo som na nu tiez pocula nepekne veci. Presla som k Vargovej. Ta ordinuje na Bitunkovej ulici. Ma sice nenormalne vela pacientiek, takze je tam skoro vzdy kvantum ludi,ale napr. tehulky uprednostnuje, aj mamicky. A je pristup j eneporovnatelny lepsi. Vysvetli, ukazte, poradi, opyta sa , ako sa mas a mnohokrat zasranduje, je naozaj velmi mila, zlata. Ale samozrejme su tu aj ini dobri doktori. Mozno Ti dievcata poradia aj inych. Ak sa Ti pristup Langovej nepaci, zmen lekara. Mas na to plne pravo. Samozrejme, ze chces viac info, najma ked si prvorodicka. Neboj sa, nebudu Ti robit problemy-ja som zobrala sestricke od Langovej velku obalku, na ktoru som napisala adresu doktorky, ku ktorej chcem prejst, nalepila tam znamku a povedala som jej, ze chcem prejst a ze nech na tuto adresu poslu moju kartoteku (do ruky Ti ju nedaju). Takze tak. Prajem vela stastia a najma zdrave babatko! 🙂

lubinka26
4. aug 2010

@kaja73 dakujem ti velmi pekne za infosky. uvidim, co mi povie toho 16teho, resp. co z nej vytiahnem. k Havlasovi sa chystam ist na 4D, samozrejme neskor. som velmi rada, ze so mnou suhlasis, ze ten pristup asi nie je ok. uz som si myslela, ze som nejaka divna 😒

@ema.nz to nie je take lahke. komu mam ist? u Vargovej som bola ako studentka, chodila som sa k nej ulievat zo skoly. v minulosti som na nu pocula negativne infosky, tak som od nej odisla k Stankovi. od neho som odisla, ked ma kolegyne prehovorili, ze Langova je vyborna. ako som pisala, nic som za cele roky od nej nepotrebovala, tak som ani nic nepostrehla, ze by sa zmenila. no ale teraz je to ina zena. Havlas je zevraj najlepsi, ale proste ja ho poznam, aj sa zdravime a neviem si predstavit, ze by sa na mna pozeral ako gyn. mozno keby mal o 10 rokov viac 😀 kamosky mi odporucaju gynekologa v starej nemocnici (zabudla som ako sa vola), ale zasa tam treba cakat. jedine, co mi u langovej vyhovuje, ze necakam. mozem si odskocit z roboty, lebo do pol hodiny som spat.

@adrioska hej Vargova bola velmi mila. Vsak je aj detska gyn. 🙂 ako pises, je u nes stale velmi vela ludi a to mne nevyhovuje. potrebuje najst gyn. co bude mat normalny pristup a nebudem musiet cakat. je vobec taky?
Dakujem ti velmi pekne za prianie 🙂

ema.nz
4. aug 2010

@lubinka26 ja neviem ku komu,ale ved ich je tu kopu!!ja chodim uz roky k Vargovej a som spokojna a uz tam nebyva vela ludi maju system objednavania tak to ide ako na beziacom pase 😎 ked som bola tehu a ani teraz nikdy necakam viac ako 5-10min 😉 inak tento system objednavania je super je zadarmo a hlvne je to kvoli tym sopliackam ako aj ty pises,ze si sa tam chodila ulievat 🤐 potom ked tam prisla taka co jej fakt nieco bolo tak tam presedela 1/2dna 😠 😠

deina
4. aug 2010

Ja som o Langovej tiez vselico pocula, dost take, ze nevenuje pacientkam taku pozornost, ako by sa patrilo a potom mnoho veci prehliadne. Len od jednej som pocula, ze je spokojna, vsetky ostatne boli nespokojne.

Tiez som zmenila lekara, od Hlavicku k Stankovi, ale nie je to ono... mnoho ludi Stanka chvali, takze som od neho cakala viac, dost ma sklamal (aj ked vybavenie ambulancie super, aj pristup prijemny). Neviem, ku komu inemu by som sla... Mozno Korcok ml, ten ma vraj ordinaciu na Bitunkovej, chodila som k nemu do rizikovej poradne v nemocnici a bol skvely, aj mi vzdy vsetko vysvetlil (a bez strasenia), aj bol prijemny.

ema.nz
4. aug 2010

mne robil Korcok v nemocnici velky ultrazvuk v 20tt bol super 😵 ale kamoska u neho bola na 4D a bola velmi sklamana,ze sa jej malo venoval 😅 ja som bola nad u Havlasa a bol uplne perfektny venoval sa nam dokonca viac ako hodinu lebo sme boli posledni 😵 😵 😎

ema.nz
4. aug 2010

inak na Stanka som aj ja pocula,ze nic moc 😝 jedna kamoska odisla od Vargovej (lebo ju posielala na operaciu) k Stankovi (nebola vobec spokojna,len ju napchaval liekmi) a nakoniec isla k Langovej a aj tak ju operovali 😅 🤐 teraz neviem ci este je u nej

adrioska
4. aug 2010

@lubinka26 idealny gynekolog v NZ asi nie je... 😀 V starej nemocnici je tusim Juhasz, ma asi dost pacientiek, ale co ja viem, jeho by som tiez neodporucala...moja kolegyna skoro kvoli nemu zomrela, ked jej prehliadol vazny problem a ked mu to povedala, tak len pokrcil plecami.. 😠 Kamoska k nemu tiez chodi, boli sme naraz tehotne a vyskytol sa u nas rovnaky problem, odporucil jej na to uplne nieco ine nez mne Vargova.
@ema.nz ten system objednavania u Vargovej nie je az taky dobry, lebo aj ked ma ako tehosku uprednostnovali, aj tak som sa vzdy nacakala, u mna to nikdy nebolo 5-10 minut a to som tam chodila na zaciatku tehu dost casto, lebo som bola rizikova. Ale Vargovu napriek tomu odporucam, lebo si myslim, ze je fakt dobra odbornicka a aj ludsky pristup je uplne iny ako u Langovej.

ericica
4. aug 2010

no ja chodim k stankovi a nestazujem sa 🙂 zatim je ok....jedine co mi na nom vadi ze ked cakam uz predo dvermi na vysetrenie vzdy mi vychadzajuca pacientka povie ze,,pockajte pan doktor telefonujeˇˇa to sa mi nestalo raz ale nespocetne krat.....(co uz asi je zalubeny) 😀 😀 😀

lubinka26
4. aug 2010

@adrioska mne zas dnes kamoska nadavala na Vargovu, ako jej prehliadla velky problem a keby nesla k Stankovi, tak asi ani deti mat nebude. odhovarala ma od nej, ale to je jediny pripad. ostatne kamosky, co k nej chodia si ju pochvaluju az na to cakanie. a tie, co chodia k Juhaszovi, si ho tiez nevedia vynachvalit. vidim, ze na kazdeho jedneho sa nieco negativne najde. je to tazke. asi zostanem u Langovej, uvidim ako dopadne moja prva poradna a potom sa rozhodnem. Ale ked mne chyba ludsky pristup ☹ normlane som sa jej chcela opytat, ci ju uz tato robota nebavi 😀

lubinka26
4. aug 2010

@ericica ja som od neho odisla k Langovej, lebo ma byvale kolegyne presvedcili, ze je lepsia, ze Stanko je uz stary, lahko nieco prehliadne. ale pocula som, ze teraz tam ma priatelku a tu si zauca. ze ona ho neskor nahradi. teraz by mi bolo blbe zas ist k nemu od nej. no neviem, uvidim po poradni.

deina
5. aug 2010

@lubinka26, naozaj? Ak je ta jeho priatelka este stale Renckova, to by som bola rada. Je zlata, aj sikovna, mam s nou dobre skusenosti. Ona nam robila aj 4d ultrazvuk a bola som velm ai spokojna. Aj pri starsom som ju stretla v nemocnici, robila mi ultrazvuk v 30tt, zlata bola a teraz pri mladsom bola na oddeleni, ked ma prepustali. A ze co sa tvarim tak smutne, ze idem domov? No ja, ze maly mi zostava v inkubatore a potom sa mi tolko ospravedlnovala, ze si nevsimla, ze 33tt. Pritom ja som sa na nu nehnevala, len mi bolo smutno, ze idem domov a ona ma tam potom utesovala. Mne sa ona velmi paci, aj som rozmyslala, ci nema niekde svoju vlastnu ambulanciu (ale asi je na to este mlada?).

lubinka26
5. aug 2010

@deina hej, to je ona. tiez som na nu pocula len same pozitivne infosky. Stanko ju zauca a zrejme jej prenecha ambulanciu. ale az asi neskor.

jaaaaj baby, mam zle vysledky na stitnu zlazu ☹

detta
5. aug 2010

Ahojte! Najvacsi odbornik na ultrazvuk je Mudr. Cunderlík v Blave ako pisala Kaja73....Odporucam 🙂
Chodia k nemu z celého Slovenska....... ja chodim Hajdusekovi, zatial som spokojna.....

lubinka26
5. aug 2010

@detta vidim, ze mas 3 deticky. chodila si stale k nemu? 🙂 kde ma ambulanciu a treba tam cakat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre