Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

andrea2603
3. mar 2011

Moje deti chodia k MUDr. Lorandová, milá, zlatá osôbka, aj sestrička je super 🙂 Chodím k nej 2.rok, predtým som chodila ku MUDr. Galovičovej, nemôžem na ňu nič zlé povedať, taká normálna, u nej bolo super, že ordinuje aj poobede od 16.00-18.00. Ja som od nej odišla len preto, lebo bola od nás veľmi ďaleko a túto Lorandovú mám hneď vo vedľajšom vchode, takže aj v papučkách môžem ísť 😀

andrea2603
3. mar 2011

ten predošlý príspevok je pre @gustinka

deina
3. mar 2011

My mame Kuncakovu a tiez super, velmi dosledna lekarka a ma zlatu sestricku, aj ked trosku chaoticku niekedy, je velmi mila.

zuzana84
3. mar 2011

@gustinka ahoj, ja chodim s malou k doktorvi Haramiovi, ordinaciu ma sice v Banove, ale autom je to chvilka. Je velmi prijemny, mily, aj k detickam je super. Moju malu vzdy tak rozosmeje, ze sa ho vobec neboji... 😀

lelacrima
7. mar 2011

@deina Ahoj, smiem sa spytat, ma ja CRP - na vysetrenie, ci ide o chripku, alebo zapal hrdielka. Dakujem🙂

deina
7. mar 2011

CRP pristroj je uz tusim povinny a kazdej detskej ambulancii, ci nie? Na dverach ma napisane, ze ho ma, tak ho asi ma, neskusali sme zatial.

gustinka
7. mar 2011

@andrea2603
dakujem vsetkym za odporučania, pravdepodobne budeme chodit k MUDr. Lorandovej, bola som u nej min. tyzden a bola fakt mila....
vdaka este raz

stvura
8. mar 2011

Kocky ktore mate rocne a viac dietatko, nechcete niektora pixlu Nestle mliecka? Stoji mi v skrini, moje deti su obe dojcene a ked bude mat mala rok uz bude po zaruke (zaruka je do konca septembra tohoto roka). Ozvite sa, rada ju posuniem. 🙂

lelacrima
9. mar 2011

@deina tak je todobre, zajtra jej volam,ci berie aj cezpolnych🙂

melanche
10. mar 2011

ahojte. neviete niekto o laktacnej poradkyni, kt. by chodila aj do NZ? surne potrebujem poradit, cez telefon sa neda, je to na osobne stretnutie a dve co som nasla na nete, su zo Sale a okolia, tak nechodia do NZ. je to smutne, ze v NZ sa ani jedna nenajde :(

gustinka
10. mar 2011

@melanche
ahoj, neviem ci hladas niečo taketo, ale ja teraz chodim na pripravu na pôrod k p. Kalmanovej a ona prebera s nami rozne temy, jedna bola aj dojcenie... robi v nemocnici v NZ na porodnickom oddeleni... skus....

deina
10. mar 2011

@melanche, Pozerala si si zoznam poradkyn? http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po... Ozaj su tam len dve, ale v Galante je ich viac, neprisli by? Alebo v Nitre su styri a jedna v Leviciach.

melanche
10. mar 2011

@gustinka no p.Kalmanova asi nechodi domov, asi sa venuje iba tehotnym.

@deina ja som volala dvom zo Sale co je blizsie ako Galanta a nechceli prist. musela by som ja. mozno este niektorej z Galanty zavolam, ale pochybujem. keby viem, tak si pred porodom spravim kurz, bola by som v nz jedina, aj by som si zarobila

deina
10. mar 2011

Ved vyskusaj, niektora snad pride, mozno kebyze sa ponuknes preplatit cestu?

melanche
10. mar 2011

@deina uz sa stalo, ale im sa asi moc nechce cestovat. no skusim sa poradit takto na dialku, uvidime. diky 😉

tinkag
10. mar 2011

ahojte,
potrebujem poradit ohladom logopedicky. Ak k niektorej so svojim dietatom chodite, poradte. Ďakujem

valigurka
10. mar 2011

@melanche - skus zavolat p. Kalmanovej - je to celkom mila osobka.

monica25
10. mar 2011

@tinkag dr.melicharekova katka v hoteli korzo,velmi mila a trpezliva dr.my k nej chodime a som snou velmi spokojna 🙂

tinkag
10. mar 2011

@monica25 díky, akurát ju som si našla na nete, mam aj číslo, zajtra skusim zavolat a objednať sa.
Našla som aj Mgr. Majzlíkovú - klinický logopéd - je v tom nejaký rozdiel ???

monica25
10. mar 2011

@tinkag mas IP 😉

tinkag
10. mar 2011

@monica25 díky aj ja som ti napisala 🙂

stvura
10. mar 2011

@melanche to je bezplatne, nezarobila....a nebola by si jedina...uz som rok prihlasena na kurz, len som si to presunula kvoli tehu 🙂 ...a Stanka z Kralovej by neprisla?

melanche
10. mar 2011

@stvura to som ani netusila ze je to bezplatne. no ja by som im aj zaplatila a nie malo, kedze velmi chcem kojit. No asi tej Stanke akurat som volala, lebo spominala ze je z Kralovej, ale pre nu to je sem daleko, hovorila. v utorok tam maju nejaky kurz, vravela nech tam pridem, ale to tazko, kedze tu mam aj starsiu.

stvura
10. mar 2011

@melanche no ja mam podobne stare deticky...hej, tusim v utorky je v Sali v MC kurz podpory dojcenia. Nezvladli by to tvoje deti tam?- moje su rovnako stare a v poho cestujem do Sale (pol hodka autom), nakolko ja som rodena Salanka. A Denisa Hajdukova by tiez neprisla? Ona nema male deti...ak mas ale problem s technikou dojcenia tak ti naozaj poradi i pani Kalmanova, myslim ze este stale v pondelky cvicieva a kocky cakatelky by ti poradili i cislo na nu (musela by som velmi prehrabat aby som nasla). Ja kojim uz dva a pol roka (aj pocas tehu nonstop), nie som laktacna, no poradit ti tiez troska mozem ak to nie je velmi zavazne.

ema.nz
14. mar 2011

@melanche nedali ti pri odchode z porodnice taky listocek s telefonnymi cislami??myslim,ze tam bola aj laktacna poradkyna a dalo sa tam volat nonstop 😉 a mozno by sa aj dalo dohodnut,ze by prisla k tebe domov....

xenia2734
14. mar 2011

Ahoj kocky. Chcem sa spytat ci ste teraz niektora nerodila v NZ nemocnici, kedze ma to za chvilku caka. Aka tam je situacia a aki lekari.
Nerodila ste niektora u MUDr. Renckovej?????? Dakujem krasne za odpoved 🙂

xenia2734
14. mar 2011

@kaja73 Nevies nahodou protivakcinu na Prevenar????? To je uz neskoro na detox ked mala bola zaockovana v 2 rokoch a teraz ma uz skoro 5. Potrebujem jej to dostat z tela a neviem ako. Nevies poradit???? ☹

kaja73
14. mar 2011

@xenia2734 Malo by to byt toto http://www.remedia-homeopathy.com/homeopathy/Pn... Objednas globule-30,200,1M a 10M.Spraviš detox-ak ma važne problemy,tak v dlhej serii-tyžden podavas 30,potom tyžden 200,dalsi tyžden 1M a potom tyžden 10m.Vždy davas 5 guličiek raz za den,do čistych ust,aspon 15min. pred,alebo po jedle.Inu vakcinu na pneumokoka som tam nenasla,tak by to snad malo byt toto.Ak sa aj mylim,nič sa nestane,len to nebude mat efekt.Neubližiš tym.Ako sa presne objednava neviem,ale ved na to už prideš.Ale nie je to lacne.Ak ma mensie problemy,tak robiš detox v kratkej serii.podavas tiež tych 5 guličiek denne,ale každe riedenie davas len jeden den,nie tyžden.Ciže za 4 dni je to hotovo.Guličky nechytaj rukami,daj rovno z flastičky do ust,alebo na plastovu lyžičku.

xenia2734
14. mar 2011

@kaja73 Musim si k tomu sadnut, aj ked tomu vobec nerozumiem. Da sa s tym spravit nejaka naprava???? Mas skusenosti????
Ja som dala malu zaockovat este v dvoch rokoch a v troch sa jej objavila alopecia. Ked som s nou chodila na merania, tak jej vzdy vyskakuju take virusy v tele ako keby prezila zapla mozgovych blan a podobne. Pritom ani nebyva chora velmi.
Jednoducho to svinstvo spravilo obrovsku sarapatu a neviem ako jej uz pomoct.
Potrebovala by som nejakeho odbornika, ktory sa tomu rozumie. Sice ju liecia homeopatikami, ale to len skusaju. A nevedia co a ako.

A druhy problem, ktory mam. CCa za 2-3 tyzdne by som mala rodit. A chcem odmietnut ockovanie uz hned v nemocnici. Nemas skusenosti????? Ako mam postupovat???? Bojim sa toho.

Dakujem ti krasne 🙂

kaja73
14. mar 2011

@xenia2734 Ak su problemy z tejto vakciny toto by malo zabrat.Osobne to odskušane nemam,ale vraj to zabera aj na autizmus,ak vznikol z očkovania .Tento detox funguje aj roky od očkovania.Ty sprav určite v dlhej serii-problemy su vačšie.My už dalej neočkujeme.Chod na stranky https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/nesuhlas-s-povinnym-ockovanim/ Tam sa informuj.Pytaj sa hlavne manofa .Ten robi aj besedy-bol aj v Zamkoch-vo februari.Je zlaty a vela vie.Jeho stranky su http://www.slobodavockovani.sk/clanky/ tam sa vela dozvieš.On ich vedie.Mala by byt dalsia beseda,ale až v maji.Tiež ma stranky aj petot http://rizikaockovania.sk/kto.html.On bol aj v telke vo fokuse.Treba si toho vela nastudovat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre