Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

desszi
22. sep 2009

janka mas tzv.laktacnu krizu, prechodne sa tvori menej mliecka na pokrytie potrieb babatka - to sa upravi. mne to vysvetlila detska sestra z bezplatnej linky hami (tam ti poradia ohladne vsetkeho co sa tyka babatka). my sme mali presne toto iste, trva par dni kym sa to da do normalu - skus na podporu mliecka homeopatikum ricinus communis riedenie 5H alebo 9H (to mi poradila bzuci 😉 , dakujem) - berie sa 3xdenne 5 granul a cajiky na podporu tvorby mliecka. tieto krizy sa vyskytuju v prvych mesiacoch viackrat, treba byt pripraveny a vyzbrojeny. A keby si nevladala a mala bola velmi hladna, kludne mozes vynechat jedno kojenie a dokrmit (mne tak radila a zabralo to, Dadka sme dokrmili dva vecere a potom bolo vse ok).
ejus postu som nasla, super bez barier 🙂 mohli sme vojst s kocikom, len baba za pultom bola akasi nervoznejsia 😒

mici11
22. sep 2009

Ahojte,

Viete mi poradit a pripadne dat kontakt ohladne kurzu plavania babatiek na levickej plavarni? A odkedy sa ma zacat a ci ste tam niektore chodili. Moje kamosky si to chvalili, ale to su uz 3 roky, tak ci nemate nejake novsie info. dakujem velmi pekne 🙂

ejusaaa
23. sep 2009

Dobre ranko,spali sme dobre,od osmej do siedmej,ale papal raz v noci 🙂 ,dneska maju nasi dovolenku,aj sestra pride,tak budem oddychovaaaat troska 🙂 Mici ohladne plavania Ti poradi Bzuci ona chodi s alexkom 🙂 Ozaj tu som citala ze adulka robi a kde? 🙂

ejusaaa
23. sep 2009

Ozaj videli ste v reklame ze je sutaz o to,ake dieta bude na kinder cokolade?Len neviem od akeho veku to ma byt,myslim ze na kinder.sk vraveli su podrobnosti 🙂

eviiik
23. sep 2009

ahojte babule 🙂
bzuci ja viem, ze mala ma este cas, ale nenahnevam sa ked pride trochu skor 😉 a ak by ste niektora potrebovali kontakt na laktacnu poradkynu z LV nieje problem, ja som chodila na tie prednasky, na buduci tyzden mame poslednu, velmi zlata a ochotna pomoct, pri mensom probleme cez telefon, ale ked treba pride aj domov.
Ja dnes nemam nic na plane, len nieco uvarit a prat, sice aj zehlenia tam mam davku, a vcera som si kupila malovane krizovky na zabijanie casu, ja viem maminy, nechcem provokovat, ale aj u mna to je len kratkodobe, ked pride maly general, tak sa budeme riadit podla nej 😀

luckai
23. sep 2009

Ahojte kočky,
Ejka o akých popruhoch rozprávate? Tie na chodenie? Super že ste už s nožičkami OK. A už dobre teda papá Tobinko? Tá Beba je mu chutnejšia?
Bzuči, ďakujem za tip na fusak, musím sa tomu povenovať trošku, fusak EISBARCHEN sme už mali objednaný, ale nedošiel, bol za dobrú akciovú cenu- asi minuloročný tovar a nemajú ho už!
No so spaním sme na tom momentálne tak, že včera doobeda sme nespinkali, tak som dala Romanlu po obede skôr, a ešte tam skoro hodinu skandovala. Ale nejako som to pocítila tak, že včera to pochopila tým že zaspala. teraz už spinká, trošku som jej upravila časy podľa toho ako vidím že by jej to lepšie vyhovovalo a dnes to už vôbec nebolo s takým plačom, len trošku mrnkanie, chvíľku plač, potom sa hrajkala a tak a zaspinkalaasi po 25 minútach. Užf, nechcem to zakríknuť, ale tučím to už bude lepšie - klop, klop, klop 😅
Eviiik, super, ty máš ešte také tie iné starosti a to máš super, užívaj si každú chvíľočku, Aj ja som sa bola dať poskrášľovať pred pôrodom 🙂 a od vtedy takmer nič, ku kozmetičke som sa dostala len raz a to som pred tým chodievala pravidelne aspo raz za 2 mesiace a teraz som sa už 3x preobjednávala.
Ozaj, a začala som opäť doučovať anglinu, 1x týždenne jednu dievčinku, - baby to je taký super relax, že sa musím sústrediť na niečo úplne iné! Normálne po tej hodine som malú stískala ako keby som s ňou týždeň nebola! 😀

janadureckova
23. sep 2009

Ahojte baby 🙂)
Deszi, Eviiik ďakujem za podporu, myslím, že malá ako trošku narástla fakt chce viac mliečka. Teraz jej dám aj častejšie, a uvidíme. A nesledujem už presne 10 min. ako mi vraveli ale nechám ju na prsníku aj trošku dlhšie a tým sa mi zdá, že sa trošku upokojí 🙂)) Do rána dobre, klop klop, a aj teraz. Boli sme síce na očkovaní TBC, je ubolená, ale sa napapala a zaspinkala. Eviiik ak máš konktakt na tú poradkyňu v LV, môžem poprosiť? Deszi a skúsim aj tie homeopatiká, zatiaľ mám len čaje a pijem aj vínny relax, vraj to veľmi pomáha, uvidíme.
Mirip ja som mala tie jednorázové nohavičky ako písali baby, a mne boli super, a košele som používala len nemocničné. Ozaj nezabudnite si vziať so sebou hrnček, ráno na kávu, čaj a poobede na puding v nemocnici 🙂)))

eviiik
23. sep 2009

Janka poslem Ti kontakt do IP, som rada, ze sa to upravilo, podstatny je klud, a musis si verit, Vy to spolui zvladnete 🙂 a poradte, co speci este treba zobrat do porodnice, co nieje na zozname?

mirip
23. sep 2009

ok dík jani, inak baby držte palce idem do poradne a na to že by som tento týždeň šla rodiť sa vobec necítim 🙄

eviiik
23. sep 2009

Mirka budem na Teba mysliet, ked to tak este necitis, asi to tak ani nebude, uz by si mala nejake naznaky.
Lucka fajn, ze sa Ti dari postupne Romanku ucit spinkat, a cim dalej tym to lepsie znasa 😉

mirip
23. sep 2009

no ked sa to tak vezme tak ja by som chcela malú už pri sebe ale predstava že budem trčať 6-7dní v nmocnici ma neláka, jednoducho povedané malú chcem ale do nemocky sa mi nechce 🙄

eviiik
23. sep 2009

mirip, nemyslim zeby si bola v nemocnici 6-7 dni, to len keby boli problemy, tolko maju porodov ze pustaju aj po stvrtom dni, ale po piatom urcite 🙂 Inac to nejde 😒

mirip
23. sep 2009

Ja viem, som blbá, sorry, ale fakt tá chuť ísť do nemocky no u mna hroza absolutne nemám chuť tam ísť, možno začínajú depky alebo neviem, doteraz ma to akosi neštvalo, škoda že to nejdet tak že sa ráno zobudíte a bábo je vedla vás 😀 to by bol porod no nie 😀 😀 😀 😀 😀 😀

judith
23. sep 2009

Ahojte dievčence !

Včera mi písala Ejuska nech sa ukážem na konovi, tak sa ukazujem... 😀 😀 😀
No poviem Vám pekne letí tento čas, Desszi malinký ti rastie ako z vody, je strasne zlatucky, a mirip a eviik uz pomaly rodia, ved teraz otehotneli... !!! 😉
U mna vsetko po starom, antikoncepia este nezlyhala .... 😀 😀
Pozdravujem Vás všetky a držím palčeky !!! 😉

janadureckova
23. sep 2009

Mirip neboj v nemocnici to nie je až také hrozné, a hlavne keď budeš mať malú pri sebe tak si to ani neuvedomíš 🙂
A napíš ako si dopadla na poradni. Ináč ja som si teraz spomenula, že som s tebou kecala raz na poradni, ja som bola v 16 týždni a ty len na začiatku a som rada, že to všetko pekne dopadlo, a o chvíľku budeš rodiť 🙂
no a do tej pôrodnice, najmä popôrodné vložky, a mne sa osvedčili tie jednorázové gaťky 🙂 a ozaj do sprchy šlapky... a ten hrnček, pudingy sú tam fakt fajn 🙂 a drobcom vezmite aj ponožky a rukavičky na rúčky, keď je chladnejšie je to super.

mirip
23. sep 2009

tak už si spomínam, 😀 si už mala pekné brušulo vystrčené ja som ti tak závidela 😀 😀 😀 nie tehotenstvo ale to brušulo že už máš a ja nie, vtedy som tuším šla vystresovná na ultrazvuk či bude srdiečko alebo nie 😵 😵 😵

ejusaaa
23. sep 2009

Ahoooooooooooj Judith,som rada ze si tuuuuuuuuuuu,no ked pride cas tak antikoncepcia zlyha,si v praci? 🙂 Luci,my davame sunar ale teraz som ho vysadila,lebo z neho grcka...tak neviem dbnes zas davame nutrilon...Luci o popruhoch ked sa deti ucia chodit aby si ich nemusela za rucicky drzat ale tie popruhy sa oblecu,ako traky a dieta ma vlne rucicky 🙂 Mirip ako ja,aj ja som mala nechut do nemocnice,a minuta ma delila od nadstandartky,skoro ma slak trafil,ale tak dlho tam nebudes,ako baby vravia na č den pustaju,samozrejme zavisi od stavu dietatka,kvoli zltacke sa to zvykne pretiahnut..A Luci este sa pytas ako papa,no neviem vam sa zda normalne pribrat 4OO g za 2 mesiace?Mne malo,ale je neustale v pohybe,fakt este aj v kociku,tak mozno preto nepribera,myslela som ze od sunaru bude,ale ked ho grcka tak neviem,ale papa pekne ,az dost 🙂

ejusaaa
23. sep 2009

A ja tie jednorazove nohavicky aj ja som si ich nabalila 1O a nam ich nedovolili mat 😲 a kazdy den som zabudla povedat nech mi donesu salku na tie pudingy,lebo vraj len to sa tam dalo jest 😉 ,no ja som nikdy nejedla,ja som vzdy napriek zakazu na izbe jedla jedlo z domu 😉

eviiik
23. sep 2009

ja mam navarene, prave mi doperie druha varka, a dnes uz budem len lenosit, janka tak tie podstatne veci mam, ja len ten hrncek by ma fakt nenapadol, a pribor, ten hadam netreba? Mirip tak ako baby pisu ked budes mat malicku pri sebe zbehne Ti to aj tak sa budes okolo nej tocit, len aby ste obe boli fit a na stvrty-piaty den sli domov, a mozno budeme aj spolu na izbe, clovek nikdy nevie, aj ked aj ja by som brala nadstandartku, ale pri takomto pocte porodov mozem snivat 🙂
judith len kludne nakukni, mozno dostanes chut 🙂
a fakt to rychlo zbehlo, ved nedavno som objavila na teste // ciarky, a uz sa chystam na porod, aspon psychycky, ale ja som zatial kludna, nestresujem 🙂
Ejuska a kolko maly vazi? 400g nieje vela, ale ked ma vela pohybu, a mozno prudko narstol do dlzky, neboj vahu dobehne 🙂

ejusaaa
23. sep 2009

Eviiik pribor netreba brat 🙂 Tobi ma teraz 777Og,no pred dvoma tyzdnami,teraz ideme na prevazenie zaciatkom oktobra 😉 ale zda sa nam ze pribral 😉

eviiik
23. sep 2009

Ejus ja si myslim, ze to ma normalnu vahu na jeho vek, ani nie pravda, ze ma uz 8 mesiacov, fakt to rychlo uteka 🙂

ejusaaa
23. sep 2009

Ano strasne rychlo to ubieha,aj vy ved len teraz ste pisali deszi,mirip ty,len na zaciatku tehu ste boli a aha Dadko je uz tu,a Lucka a bianca o chvilu 😉

eviiik
23. sep 2009

ved prave Ejka, nevies co je s Mojsi, uz sa asi aj vydala? Davno sa tu neukazala

janadureckova
23. sep 2009

Ako píše ejusaaa príbor netreba, dávajú ho tam.
A Mirip som rada, že si spomenula, vtedy sme obe boli vystresované, ja z testov, čo sa robia v 16 týždni a ty aby to všetko dobre dopadlo, a bábo bolo tam a hovorím som happy, že áno, som si na teba párkrát spomenula, ale bohužiaľ nikdy v poradni nestretla, sme sa museli míňať.
A nám tie nohavičky nezakazovali, len samozrejme na vizite nesmeli byť. A baby aj keď sa Vám neujde nadštandard nezúfajte, je som tiež veľmi chcela, nebolo voľné, ale nakoniec bolo fajn, že som nebola sama. Mala som zlatú babu na izbe a tak sme aspoň poklebetili 🙂

eviiik
23. sep 2009

Janka ja nezufam, beriem to tak ako pride, ano je super ked natrafis na milu osobku, s ktorou si clovek sadne, len nie vzdy to tak je, ale dopredu nic neriesim 🙂
Mna nejako boli dnes hlava asi si idem trochu zdriemnut, hadam to prejde

ejusaaa
23. sep 2009

Ja som chcela byt s muzom na nadstandartke,ale ked nie tiez som vyfasovala velmi dobru babu,aspon sme si pomahali 🙂 Mojsi sa vydala mala svadbu 19.9.2OO9,krasny datum,iste sa sem ozve,ved slubila aj dake to foto 🙂

mirka1986
23. sep 2009

ten snicek, to je ta predajna na poliklinike???

ejusaaa
23. sep 2009

Ajojte,triedim vecicky po Tobim,neskutocne rchlo ich vyrastol,niektore ani nemal,skoooooda a taku radost som mala pri ich nakupovani 🙂 Chcem sa opytat nikto nekupite prebalovaci pult,s regalmi aj s vanickou,je fakt ako novy,stal 9O euro,a predam za 5O,ak nie skusim inzerat 🙂 Nas Tobi tam ho uz neviem obliekat,je neposedny,ale este sa tam kupka,ale uz chceme kupit len samosrtatnu vanicku,inak to bola velka pomocka,vsetko pokope mat,ale vy vsetky to uz iste mate 🙂 Len ci ma nezmazu ze davam ako keby sem inzerat 😲

ejusaaa
23. sep 2009

Ano na poliklinike,co robkate Miri? 🙂

ejusaaa
23. sep 2009

Ale teraz mi sestra vravela,ze ona to mala tie remence a ze detom sa to nepacilo,tak neviem,ale ajtak kupim 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre