Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

ejusaaa
23. okt 2009

Dobre ranko,Deszi ja o tom nic neviem...a vy neviete ci sa aj nas tyka to zvysenie matersjek o 1OO euro od januara?My sme mali dnes vianoce,prespal od osmej do siestej,napapal sa a potom este do pol osmej,no unavena som tak ci tak 🙂 Jani po troch mesaicochsa ide na kontrolu..viete niekto níeco o Bzuci? 😲

desszi
23. okt 2009

ahoj eji, bzuci sa nejako neozyva, hadam len neostala v nemocnici? 😕 😨
neviem ci schvalili to zvysenie, idem pozriet na nete....

ejusaaa
23. okt 2009

veru aj ja som na to myslela ci tam neostala,alebo jej je tak zle ze nevie ist k pc?Ak sa neozve cly den napisem sms...ja som pocula ze ten kto robil 9 mesiacov pred MD dostane o tych 1OO euro viac po dobu kym ma dieta 2 roky,neviem pojdem sa spytat na socialku..

luckai
23. okt 2009

Ahojte,
Desszi, jedná sa o poistenie v nezamestnanosti, no ale treba si rozmyslieť, či sa ti oplatí latiť si 3 roky poistenie a potom brať 6 msiacov podporu - no nie je to veľký rozdiel toho čo odvedieš oproti tomu čo dostaneš.

Ak vám detičky nechcú cumlíky, pravdepodobne im zachutia keď začnú ísť zúbky, ani Romankia nechcela a teraz si na nich tak pochutnáva a berie všetky druhy! Len nech ich môže dudlať! 😀

Jani a ten papier z nožičiek si potombez na kontrolu, lebo ja som ho tiež nechala v karte a potom sme museli ísť znovu na sono aby zapísali záznam z kontroly na ten istý papier!!! hrôza!

Nevieme nič o Bzuči! 😒

desszi
23. okt 2009

...ano schvalili vyssi rodicovsky prispevok, od januara 2010 bude 256 eur, ale len pre tie mamicky co predtym dostavali matersku a bude sa v tejto vyske vyplacat len do dvoch rokov dietata.

bzucinka2
23. okt 2009

aojte, tak som konecne tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😉 prepacte ak som vas vystrasila, ale doki mi kazal odist z domu, tak som isla k nasim a vylyhujem tu, no nemam pri sebe stale net 😒 doki nie je spokojny s chudnutim, za tyzden kilo je dost, dal mi nejake lieky s tym, ze ak nezabeu, v pondelok do nemocky, teraz mi je celkom dobre, ale nic nemusim robit len lezim a spim, ale uvidim ako bude doma, ked sa nebude dat len lezat 😒 ale povedala som si, ze pojdem aj do tej nemocky kd bude treba, lebo mi povedal, ze mozem ublizit bobulke, tak riskovat nechcem a kamoska tiez tak bola a potom sa jej ulavilo, tak uvidim 😉
desszi a tyka sa to aj nas, alebo len novych mamiciek? a zvysiaho automatcky, ale si treba o zvysenie poziadat, nevies? 🙂
mirip, super, ze je lepsie a dudlik v pohode pouzivaj, ako pisala desszi u nas zachutil taky obycajny zo 101 🙂
a krasne vahy mate 🙂

mirip
23. okt 2009

jani takže to potvrdenie mi dá doktor tlačivo ked sa dovrši 28dní života? ja mám zatial je ypísanú žiadosť o príspevok pri narodení dieťaťa , to mi dali na matrike v Leviciach

desszi
23. okt 2009

ahooooj bzuci,tak mas nakazane oddychovat? velmi spravne!!! 😉 podla toho co som citala, sa to tyka aj vas, ale musite si o to osobitne pisomne poziadat na UP, precitaj si na linku http://www.webnoviny.sk/financie-a-biznis/clano...
ja by som sa vsak aj taj radsej informovala na UP, lebo sa v tychto veciach prd vyznam 😅
mirip to tlacivo, co ti potvrdzuje doktor potrebujes ziadosti o priplatok k prispevku pri narodeni dietata (to je tych cca 20000 sk). tieto dve tlaciva ti daju na UPSVR alebo si ich stiahni z webu. poslem ti link.
lucka diky moc, zvazim to.

desszi
23. okt 2009

mirip IP

bzucinka2
23. okt 2009

dik desszi, tak sa pojdeme potom popytat 😉

janadureckova
24. okt 2009

haloooo baby 🙂
nejako ste všetky stíchli, asi ste aj na prechádzakach s drobcami, kedže s apočasie konečne umúdrilo 🙂 aj maličkú mám na prechádzke, prišla neter a tak ju vozí 🙂
ale včera bola riadne mrzutá, večer nie a nie zaspať, cmúľala si stále ručičku a keď som jej dala prsník tak sa jedovala... už som bola z toho zúfalá... potom naveľa naveľa zaspinkala, chúďa.. neviem čo jej bolo...

aadula
25. okt 2009

ahojte, ale sme hlboko padli ..rýchlo na prvú stranu 😉

Tak máme zimný čas 🙂 , náš Samino vstal po novom pred 6tou, tak ešte celkom slušne. Dúfam, že budeme mať krásne počasie, keďže je vonku hmla a hovorí sa, že ak je ráno hmla..tak cez deň bude krásne 🙂 ...to by som asi vybehla s deťmi do parku, trošku si ich ešte pofotiť 😵

bzucinka2
25. okt 2009

ahojte, hnes je ozaj nejaka hmla a mne je hrozne na bleeeeeeeeeeeeeeee 😝 asi idem na pokec s misou 😀

eviiik
25. okt 2009

ahojte
prepacte, ze Vas zanedbavam, ale nestihame, pritom som tu mala cely tyzden maminu.
Mala je cez noc ukazkova, ale cez den skoro nic nenaspi, najprv ju trapilo brusko, ale mame kvapky a je lepsie.
A na piatok sa mi tak naliali prsia, mala nestihala, a mne nabehla vysoka teplota, nastastie so, to podchitila vcas, ale asi teplota znizila tvorbu mliecka, a teraz ho mam pomenej, hlavne z jedneho mi ide menej, mam to vnutri este trochu stvrdnute, tak si ho nahrievam so sprchov a romasirujem, dufam, ze sa to upravi, lebo malej nestaci a dnes sme museli davat aj umele trosku, ale uz sa to vsetko zlepsuje, len aby bolo dost mliecka. Snazim sa oddychovat ked aj Lucka spi, len nie vzdy sa to da.
Velmi na Vas vsetky myslim a naozaj ked sa to zlepsi a budeme mat rezim sem coskoro zavitam castejsie.
Bzuci davaj na seba pozor, a oddychuj aj ked to je pri jednom poklade tazke
dufam, ze sa neodmlcim na tak dlho ako teraz
pa pa

desszi
26. okt 2009

dobre ranko,
tak vcera tu bolo ako na anglickom vidieku - hmla cely den, ale aj tak sme sli na prechadzku 🙂 kupili sme Dadkovi hrazdicku, taky je zlaty, tak sa s nou vie zahrat, tak aspon mame chvilku, ked mozeme ine porobit.
Evka ahojky, oddychuj ked sa ti a uzivaj si Lucinku 🙂
bzucko ako ti je? stale rovnako casto faxujes?
adul ako Samko v jasliach, je vse ok?

luckai
26. okt 2009

Ahojte kočky!

no Bzuči, oddychuj teda, už si potom zase neoddýchneš...a keď máš kde byť aj s malým... 😀

Eviiik, jasnačka že keď sa Vám podarí, tak prídeš častejšie, aj mne to trvalo pár týždňov!

Ja som malú prestavovala na zimný čas už od min. týždňa, takže dnes celkom oki...teraz spinkáme! Ozaj včera sa už postavila, poresne na 7. mesiac! A od vtedy si stále stavia všade a v kuse, až je z toho úplne vyčerpaná!!! chúďatko, len to sadanie je eštetaké kadejaké, tak musím byť v strehu aby si veľmi tú hlávku nedoudierala, ale zase nechcem byť v kuse po ruke, nech si zvyká sama na svoje schopnosti 😀

Pekný deň prajem, dnes je príjemne, pôjdeme von po obede!

janadureckova
26. okt 2009

Ahojte 🙂
Eviiik super, že si sa ozvala, a jasné nájdete si režim a ozveš sa aj častejšie. Budem držať palčeky nech mliečko zas ide dobre, uvidíš bude OK 🙂
Dessszi veru včera bola poriadna hmla, u nás sa na chvíľku aj slniečko ukázalo, ale potom bolo tak hmlisto, že malá bola vonku len doobeda. Aj teraz sme sa vrátili z prechádzky a spinká vonku v kočíku, uvidím dokedy, lebo keď kočík stojí tak dlho nevydrží 🙂
My s prestavením času mali včera trošku problém, zobudila sa ešte po starom čase a vydržať večer do kúpania stálo dosť síl... zo superstar nič nemám, lebo som hneď ako malá zaspala zalomila aj ja....
Luckai opýtam sa teba, dávala si malú očkovať aj navyše nad povinné očkovanie, a ak áno aké?

mirip
26. okt 2009

Ahojte, ja vás už vobec nestíham, očko už máme lepšie už sa hojí ale ako sme boli v stredu u Dr. a aj na očkovaní začali u nás problémy s bruškom a sa to až tak vystupňoalo že dnes bol muž u Dr. pre lieky, kakáme a cikáme dobre ale sa nevieme vyprdkať a máme krče a plačeme vždy po papaní aj hodinu dve, dúfam že kvalky pomožu, dnes sme boli od 8,30hore a do teraz, už pri papaní dostala kvapky tak hádam bude spinkať

luckai
26. okt 2009

Mirip, hádam bude lepšie, tie kvapky určite pomôžu.Držíme palce!

Jani, my sme dávali proti Rotavírusom očkovať, iné nám doktorka zatiaľ neponúkla, ja to veľmi nesledujem, ale ona mi to ponúkla keď bol správny čas. Som spokojná, lebo som už odvtedy počula pár prípadov známych čo to nedali a ich deti sa niekde nakazili, či už v nemovnicil, kde boli s nejakými inými problémami, alebo na nejakých verejných miestach. Proste asi radšej...aj keď názory na očkovania všeobecne sú rôzne, človek nevie čo kedy spraví dobre a kedy zle 😒 musíme sa len snažiť čo najlepšie rozhodnúť...

desszi
26. okt 2009

ahojte,
tak dnes sme absolvovali dve prechadzky - doobeda sme stretli judith, vobec som ju nepoznala, zrazu len ku mne pristupila jedna kocka a spytala sa s usmevom na tvari ci viem kto je, ja som len pozerala ako puk a hrabala sa v mojich zavitoch, ze odkial by som si ju mala pamatat, ja, nelevicanka, a ona mi potom povedala, ze je judith z konika, vtedy ma osvietilo 😀 😎. a poobede sme stretli bzuci s alexikom 🙂
musim padat, dadusko mrnci....

ejusaaa
26. okt 2009

Ahojte,my sme dnes mali poradnu,maly pribral 8OO g tak teraz ma 856O,tak konecne pribral 🙂 deszi dneska ta moja mamka videla na prechadzke 🙂 no maly mi nedovoli pisat,zatial paaaaaaaaaaaaa,ozaj vy aku vodu davate?nam vravela ze uz nemusime ruzovu lucku...

bzucinka2
26. okt 2009

ahojte, dakujem dievcence, snazime sa oddychovat 😒
desszi, stale faxujem o dusu, hadam aj zbankrotujem 😀 dva dni boli svetlejsie , ale teraz je vsetko spat a hlavne vecer mi je na nevydrzanie ☹
lucka, gratulujeme k statiu, sikulka je to a neboj aj sadat sa nauci 😉
mirip, drzim palceky, nech prdko prestane trapit 😉
tak padim do postele papa

mirip
26. okt 2009

Ahojte, wau bzuči že 9tt pekne rýchlo to ide 😉
Zatial ešte espumisan kvapky čo nám dala Dr. nezabrali, ledva ledva zaspala, dnes celý deň nespala, sa trápila s prestávkami plakala, a to už trikrát dostala kvapky, som prestala aj materské dávať dnes, lebo ako jej ho dávam od utorku sa to len zhoršovalo s bruškom, tak skúsim nejaký deň dva vynechať materské, možno to jej robí zle a ak nie tak budem dávať zase, dnes ked vola muž Dr. že aký máme problém tak ona na to že espumisan kvapky, a že to som vám nedala? No ja neviem, mi pripadá ako pomýlená, polovicu vecí nám nedala ked sme sa boli prihásiť a všetko sme museli kúpiť aj vitamíny bez receptu lebo nám ho ani nedala

desszi
27. okt 2009

dobre ranko,
som sa mierne nastvala, mame som posielala fotky Davidka a na jednej je v kratkych rukavoch, samozrejme sa nezdrzala komentara, ze sa jej to nepaci, tak som jej vysvetlila, ze mame v byte 26 stupnov a nemoze mu byt zima, ale aj tak si vravela svoje 😠

mirip
27. okt 2009

ozaj dievčatá ešte sa chcem spýtať dávali ste dieťaťu espumisan L? Lebo Dr. nám dávkovanie nepovedala a na príbalovom je napísané že Dojčatá : 1ml /25kvapiek/ do mlieka alebo pri kojení zriedené z troškou vody a teraz neviem či za deň 25kvapiek dohromady alebo 25kvapiek do každého jedla čo sa mi zdá pre maličké až príliš

mirip
27. okt 2009

jéééj dnes máme dva týždne 😵 ale to beží

mirka1986
27. okt 2009

no ejka, krasne ti maly pribral 🙂
my mame dnes murara, zatepluje jednu stenu, tak to mame take vselijake, hrmot, buchot, vrtanie... drobci mali strach z toho, ale tak co narobim

aadula
27. okt 2009

ahojte, som vás zbežne prečítala...maminky s drobčekmi máte tiež málo času na koníka teraz 🙂 ,ale veru uteká to ..tie vaše ratoslesti majú hneď mesiac, dva...a raz dva nás doženú 😉

náš drobec začína pomaly rozprávať, čo mi robí ohromnú radosť...totiž nechcel toho veľa hovoriť, začína všetko opakovať a tak krásne povie mama...a oco je oso...Paťka ..Pata... Dnes som mu v happy kúpila rukavičky také teplučké a nechcel ich dať dole z ruky, taký bol zlatý...si s nimi ťapuškal 😀

deszi, Samkovi sa v jasličkách páči ...včera ráno keď som ho tam brala..mali pekne sviečky v tekvičkách pozapalované...také to tam bolo pekné..úplne užasnuto pozeral na to...že žiž 🙂 ale zas keď po neho prídeme, tak celý šťastný uteká k nám... Veľmi rýchlo si tam zvykol...lepšie ako jeho mamina v práci 😀

bzucinka2
27. okt 2009

mirip, ja som oto mala ale uz sa nepamatam na davkovanie 😒
desszi, co na tom mamina nechape a to mate teda riadne teplo, co si kurite? 😀

desszi
28. okt 2009

bzucko, kazdy vecer zakladame vatricky 😀 ale nie, aj slniecko nam sem svieti a krasne vyhreje

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre