Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

desszi
28. okt 2009

a vies bzuci, mama este v niektorych veciach stara skola - naobliekajme dieta do tristo vrstiev, aby neprechladlo, chudak Dado, kym tu bola mamina, tak som ho tak obliekala, a stale mal plno potniciek. Myslim si ze to je este horsie, potom ho rozbalim, ofukne ho a hned chyti nejaku pliagu.
Kurnik, suseda za mnou stale chodi poziciavat si peniaze, vcera 3 eura, dnes 10 eur, ze jej este neprisiel dochodok a potrebuje na inzulin. Som jej povedala, ze sa mi to nepaci ale aj tak som dala. 😠

ejusaaa
28. okt 2009

Ahojte,Deni nenauc si tak susedu,aj my sme taku mali a casom bol problem s vracanim a ktovie ci to chce na inzulin,ved za to sa neplati nie?Dnes vyzera pekne,mozno trocha vybehneme von,teraz ide druhykrat spat tak si este aj my schrupneme na 15 minut 😀 Bzuci mate uz aj mena vybrate? 🙂

bzucinka2
28. okt 2009

dakujem , ze ste na mna mysleli tak som spat, fazulka ma 1 cm, som 7+1tt podla UZV, termin sa mi posuva na 15.6.2010 🙂 , srdiecko nam krasne bijo, tak sa tesim, dostala som aj tehu knizku a ten kufrik, v ktorom skoro nic nieje 😒 , 2 vzorky na pranie a kopec letacikov, takze ak ho niekto nedostal, nemusi lutovat 😉 zajtra nastupujem ale do nemocnice, lebo chudnem, dnes som sa zabudla odvazit a ja ze ved od pondelka to vela nebude, v pondelok som mala 1,5 dole a teraz sa postavim na vahu a ze dalsie kilo fuc 😖 este ze to nevie doki 😀 takze mi bude smutno za vami a hroooooooozne za malym 😢 ,

ejus mena este nie, to my az tak ku koncu 🙂

desszi, aj ja by som si dala pozor na poziciavanie a tiez si myslim, ze sa za to neplati, 😒
este sa vecer ozvem 🙂

desszi
28. okt 2009

bzuci, super, ze fazulka je ok a tu nemocku nejako vydrzis. takze doma budu kralovat chlapi? alebo beries alexika k vasim?
no suseda mi ukazovala nejake lieky, co za to kupila, v piatok mi ma vratit peniaze a vtedy jej poviem, ze to bolo posledny krat (nechcela som teraz, aby mi este peniaze vratila). nech si nezvyka. ja nie som banka a tiez potrebujem pri malom.

mirip
28. okt 2009

ahojte, bzuči neboj pár infúzií a si na nohách a kilá spať 🙂 a ty doma

luckai
28. okt 2009

ahojte kočky,
Miri, my sme dávali espumisam 3x denne!

janadureckova
28. okt 2009

AHojte 🙂
neboj bzuci oni ťa tam nejako postavia na nohy a bude všetko OK, ale však my mamy všetko vydržíme len nech sú drobci zdraví 🙂 budeme na teba myslieť nech si čoskoro doma 🙂
my sme boli na prechádzke a tá naša malá opica nebude spať v kočíku len keď sa stále prechádzame, už ma nohy bolia, ale akonáhle kočík odstavím tak do 2 minút je hore 😒
Desszi a veru už jej nepožičiavaj, počkaj nech ti vráti a STOP! nemám rada takýchto ľudí ani ja....
Miri a malá ako? Papáte aj materské?

mirip
28. okt 2009

jani hej papáme, práveže od neho vydrží aj dlhšie spať a kvapkáme do mlieka kvapky na bruško, dnes sme sa na prdka naštvali a ked sa hnevá tak prdká 😵tak hádam bude lepšie už

desszi
28. okt 2009

janka, aj nas Dado je taky - ked kocik zastane zacne sondovat jednym ockom co sa deje a potom oaaaoaaaoaaa 😀 ale zase musim priznat, ze uz sa stalo (spocitam na jednej ruke), ze pokracoval v spanku v kociku aj ked sme prisli domov 🙂

luckai
28. okt 2009

ahojte!
chcem sa opýtať. Romanka sa v nedeľu postavila na vlastné nohy a od vtedy nechce nič iné len stojí a reve pri tom 😒 Mám jej už kúpiť prvé riadne topánočky? Od akej veľkosti to predávajú a kde v Lv zoženiem? Viem len o zdravotníckych potrebách v lekárni pri veľkom kostole...?
No a kde v Lv kupujete dojčenské oblečenie. Ja viem len o 3 obchodoch: Kenguru pri kostole, na poliklinike - Sníček a v uličke pri sude - Wenice? alebo niečo také. Potrebujem zohnať ten overal a v piatok sa chystám že to všetko obehám naraz. Díky za rady...pá!

aadula
28. okt 2009

ahojte,

lucka..ešte na pešej zóne je obchodík oproti Happy...tak po schodíkoch musíš hore a tam...a potom v Rozkvete..tam má tá češka obchodík..a v Pereci je tiež jeden obchodík detský ..a v budove starého Priemstavu na rybníkoch je obchodík Samuel 😉

aadula
28. okt 2009

bzučinka, veľa sily ...nech to v nemocke vydržíš 😉 a nech ťa čím skôr pustia domov 🙂

bzucinka2
28. okt 2009

dakujem dievcence 🙂 ine mi neostane ako vydrzat 🙂
desszi, nie mm ho chce mat doma, tak nech bacuju, inak by isiel k mamine, ale ked chce tak nech skusa 😉 ved zisti, ze to nie je med lizat 😀
lucka, ja som mu vtedy uz kupovala topanocky v atome a ked zistis velkost, tak ich objednas lacnejsie na www.rak-obuv.sk tusim, potom mozes skusit aj oproti tomi wenice je laura obuv a potom pri kostole v zelenom mide 🙂

desszi
29. okt 2009

ahojky,
tak bzuci uz si v nemocke? nech ti to rychlo prejde 🙂
nakoniec zistujem, ze je tu celkom vela detskych obchodikov 🙂 ja som tiez poznala len tie co lucka vymenovala, len keby som ja vedela kde je rozkvet, priemstav a perec 😀 musim pozriet mapu...
dnes by som mala zehlit, lebo ideme zase do dalekeho sveta - do new castle 😀 za maminou na vikend a par dni,kym vybavim lekarov - v pondelok ma caka zensky prvykrat po porode (ojojooooj) 😕 😅 a utorok zubar - jeden lekar lepsi ako druhy - jeden sa smatra v jednej diere, druhy v druhej 😀

ejusaaa
29. okt 2009

Ahojte,Luci capacky pozri v atome,aj my sme tam kupili,stoja 38O sk,my sme 21 kupovali,ale este krajsie maju v lekarni tam pri kostole,je tam aj taky list pekny...tak Bzuci si v nemocke...aj my kupujeme len v tych obchodoch,vcera mamina v tom Wenice uzasny pulovrik kupila malemu a zimnu cipaku,pekny tovar tam maju 🙂

luckai
29. okt 2009

čaute kočky,
diky za rady, zajtra sa chystám všetky obehnúť!
bzuči, držíme palce nech si čo najskôr oki a doma!

mirip
29. okt 2009

luckai aj v rozkvete je detský obchod, má ho jedna češka,zvykne aj na trhu predávať detské a má pekné veci, nie sú síce najlacnejšie, to som zistila že je sníček na poliklinike ale sú to všetko kvalitné veci a nie až tak drahé ako pri kostole alebo pri sude, na poloklinike sníek má vačšinou polské veci a niečo kde tu aj z brendona v madarsku/ som tam našla také isté ponožky ako sme kúpili v madarsku/ ale češka má čisto české a slovenské veci, som tam kúpila dupky biele a kočielku z čiapočkou a kabátikom za 400 a to nie je vela ked si pomyslím že pri kostole má čiapočky po 4 až 6euro a inak detské má aj slovenka na poschodí v diturii ale tam skor košielky, čiapočky/ napr. tú čo mám na fotke čo sme šli domob tá čiapočka bielo-žltá stála 1,50 euro a je super, lpekne sedí na hlavičke napevno/ a ešte aj dupky kabátiky, overal neviem to som sa nepýtala ale možno majú tiež 😵

luckai
29. okt 2009

Bzuči tie topánočky sú krásne, aj si z tade objednám len sa neviem rozhodnúť ktoré, no vyskúšame najprv veľkosť v atome a potom uvidíme! Ďakujeme!

bzucinka2
29. okt 2009

ahojte, hlasim sa z nemocky, rano som mala prist na lacno, neviem na co, cize som bola bez ranajok a na obed mi dali vechtovu polievku a druhe nie, ze na to este narok nemam 😝 noo fasa, tak ze skap od hladu 😅
dakujem vsetkym, ze na mna myslite

ejusaaa
29. okt 2009

Ahoj Bzuci,tie vechtove polievky som milovala 😝 ,a dokedy tam budes nevies?Kolke ste na izbe a kde je Alexko u vasich?tak nech sa nam rychlo vratis domov 🙂

desszi
29. okt 2009

ty koky bzuci, ty tam ides priberat a oni ti nedaju ani jest, to co za paradox?

katarinaxx
29. okt 2009

Ahojte dievčatá, zháňam mejakú milú maminu zo želiezoviec, ktorá by mi bola ochotná postarážiť 18 mesačného syna tak dvakrát do týždňa po dve hodinky za finančnú odmenu, nevedeli by ste mi niekoho doporučiť?

janadureckova
30. okt 2009

Ahojte 🙂
Bzuci tak ako v nemocke? Dokedy si ťa tam podržia? Rýchlo pribrať a šup šup domov 🙂
Dnes je krásne vonku, chcela by som ísť s maličikou na prechádzku aj doobeda sme boli, ale ešte spinká a včera potiahla riadne dlho poobede, tak uvidím ako dneska. A večer mi to pekne vynahradila, zaspala až o 22.45 😒
Desszi a tebe pekný víkend u maminy 🙂

desszi
31. okt 2009

janka, dakujem, inak som sa ta prave chcela spytat, ci ti potom v noci spi, ked poobede tak potiahne, lebo nas Dado nie. Uz som na to dvakrat doplatila, takze ho nenechavam tak dlho spat, , po dvoch - dva a pol hodine ho zvyknem zobudit.

janadureckova
31. okt 2009

Desszi no predvčerom v noci spala, len neskoro zaspala, až o 22.45, a včera zas poobede tak dlho spala, našťastie večer zaspala o 20.15, ale v noci sme vyše hodiny buntošili 😒
ja neviem či ju mám budiť keď poobede chce tak dlho spať... Daduško nie je mrzutý keď ho preberieš?
a nejako neviem prečo nechce papať z jedného prsníka, v noci sa mi tak nalialo mleičkom, že som si musela odsať.... skúšam z neho jej dávať aj posediačky aj poležiačky, ale vymýšľa, a ja nechcem aby pila len z jedného tak zatiaľ odsávam, nestretli ste sa takým?

luckai
31. okt 2009

ahojte!
no myslím že budenie dieťaťa cez deň je v pohode, ale v noci by sa to nemalo - že na kŕmenie a tak.

Bzuči, no typické na Lv gynekológiu a porcie budú malé,. lebo aj sestričky sa chcú najesť, čo už!

Ozaj, dnes sme boli vyskúšať topánočky v tom Atome a idem objednať cez net, a rovno by som aj väčšie, však bude potrebovať a pri jednom poštovnom... Potebujeme 11,5 a väčšie by som asi 12,5 objednala? čo myslíte?

Jani, niekedy vraj dieťa preferuje viac jeden prsník, vraj kvôli tvaru bradavky, ale môže to byť aj laktačká kríza, proste buď vytrvalá, a najprv, pri veľkom hlavde ponúkaj malej najprv ten neobľúbený prsní, prípadne si najprv trošku odstiekal, aby zmäkkol a až keď ho trošku pocucká, tak až otom daj druhý...a stáole ten čas na tom prvom predlžuj. Skúšanie rôznych polôh je dobré...to sa vám aj časom bude meniť. my sme začímali po sediašky a teraz sa už po ležiačky kojíme... 😀

luckai
31. okt 2009

Ozaj, včera som obehla všetky tie obchody - no a ten v Pereci práve zrušili, už len rozoberali regále...no a nkde som nič nezohnala, buď už nemajú alebo ešte nedostali 😒 len pri Bepone majú veliký výber, fakt, ale Coccodrillo všetky overaly za 50€ (ale ani z jedného tú vweľkosť čo potrebujeme) - však to je viac ako ma stál fusak Emitex a ten budeme mať 2 zimy a nie overal len na 3-4 mesiace!!! Tak som už zúfalá vbehla k číňanovi - do Atomu a tam mali presne taký aký som chcela za 18€ Disney, taký staroružový (som sa tešila že to nie je taká cukríková) s mackom Pu! Super!

aadula
31. okt 2009

ahojte,

keď Vám pozriem do pasou, tie detičky tak neskutočne rýchlo rastú 😵 ..ešte nedávno ste písali ako sa ne tešíte...a už sú také veľké 🙂

lucka, v pereci to zrušili? no škoda..niekedy tam mávala dobré akcie..a aj chodítko som tam malému kúpila..bolo lacnejšie ako inde 🙂

ja by som chcela budúci víkend do NR zbehnúť, hlavne kvôli topánkam ..Samkovi, Paťke a aj ja by som si nejaké pozrela... tak uvidíme či budeme mať šťastie

eviiik
31. okt 2009

ahojte maminky a babetka 🙂
zase sa tu ukazujem po dlhej dobe, a samozrejme nestiham docitavat, len som zbadala, ze Bzuci mame v nemocke, tak prajem aby si co najskor bola fit, a zacali sa na Teba kila lepit, a aby si bola co najskor doma, samozrejme zdravucka, aj Ty aj babetko 😵
U nas sa to uz zlepsuje, ale aj tak sa citim v jednom kole.
Mliecka uz hadam mame dost, ale musim jej stale davat z oboch, a niekedy sa jej aj to mali, ale keby bola hladna tak nevydrzi spat 3-4 hod, a v noci niekedy aj viac, no nie?
Od pondelka som sama cez den doma, tak som zvedava, ci sa stihnem vobec umyt, a kedy?
Ale hadam to nejako zvladneme, v piatok sme boli na poradni, lebo ja mudra som si poplietla datum, a uz mame cosi viac ako porodnu vahu, dufam, ze budeme pekne priberat.
Lucka vsimla som si ze si riesila overaly, tu na sidlisku v sekaci maju take pekne vylozene, keby som nemala aj idem kuknut, tak niekedy je dobre aj tam pokukat, ale uz si nasla tak je dobre. 🙂
Miri ako sa mate?
Zatial sa majte krasne, a hlavne nech ste vsetci zdravi 🙂 😵

janadureckova
31. okt 2009

Ahojte 🙂
Luci no skúsim tak ako si povedala, hádam to pomaličky prejde a znovu bude pekne papať z oboch.. aj teraz asi idem odsať, lebo už cítim, že je plné a nehce... len opica nechce ani fľašu, tak rozmýšľam, že kúpim také poháriky na mliečko do mrazničky a bude na horšie časy 🙂
Eviiik a vitaj 🙂 🙂 🙂 🙂🙂
som rada, že sa ti podarilo sem nakuknúť 🙂 a hádam od pondelka všetko pekne zvládnete s Luckou aj samé cez deň 🙂
My máme overaly požičané, aj fusak tak dúfam, že jej to bude stačiť a nemusíme cez zimu kupovať. Ináč tá značky Coccodrillo je dobre drahá....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre