Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

bambulka6
5. nov 2009

ahojte maminky...tak ja som tu uz strasne dlho nebola,uz ste na mna hadam aj zabudli.popri mojich dvoch princeznach skoro nic nestiham.Vivianka stale nieco vymysla a Natalka sa naucila chodit po stvornozky takze ju musim neustale sledovat a vzdy nieco spekuluje,co by viviedla.Mysleli sme si ze Vivka je hyperaktivna ale Naty je extra hyperaktivna.
Tak narychlo som si vas precitala :
Bzuci hadam sa ti to napravi a coskoro budes priberat.ale podla mna chudnutie v tehotenstve prve tri mesiace by nemal byt ziadny problem,kym je babo v poriadku,aspon tak som to pocula od viacerych doktorov.

Evi na tu tvorbu mliecka vyskusaj ten jablkovy dzus alebo zevraj je dobre aj cierne pivo.

bambulka6
5. nov 2009

evi a este k tym nozickam.ja som na siroko nebalila ani jednu a nozky maju v poriadku.Ejka balila a tobi nosil perinku.tie klbiky sa tak nevyvyjaju ked su upevnene ako ked moze dietatko hybat bez problemov z nozickami.v ziadnej krajine nebalia ne siroko,len na Slovensku.nechcem ta od toho odhovarat ale mne to vravel jeden ortoped z Bratislavi ktory je studovany v zahranici.ale to zalezi uz len na tebe.

Mirip ked su to koliky tak to si uzijete,my sme to maly pri prvej a tri mesiace v kuse po veceroch sme ju museli homprlat na rukach od osmej vecera do 2 vnoci a niekedy ani to nepomahalo museli sme sa s nou ist vozit v noci na aute,iba tak sme ju utisili.ale to co sme prezili my pri nej pri tych kolikach to nezelam ani tej najhorsej nepriatelke,lebo to bolo nieco strasne.jej absolutne ziadne lieky ani maste nepomahali az na jeden vola sa PUPIK tan sem tam zabral.este ze to trvalo len tri mesiace.ale nastastie Natalka ich nemala. 🙂
Takja budem na dnes koncit lebo som vystavena.tak vas prajem vsetkym dobru noc.hadam sa tu zase coskoro ukazem 🙂 🙂 🙂 🙂

mirip
6. nov 2009

babmulka nestraš, prosím ťa, nás to chytá prevažne cez deň a v noci spíme tak dúfam že ked sa aj budeme trápiť kolikami a bude to len cez deň

ejusaaa
6. nov 2009

Ahojte,tak mna to riadne drapilo,dufam ze maly to odo mna nechyti,ale nosim rusko,v noci sme sa vyplasili,maly velmi plakal,krcil nozicky,mal asi krce,nevedeli sme co robit,az neskor troska prdkal,asi mal chudacik zastavene vetry...Luci tu krasnu mekkucku ciapocku?tu sim tam aj ja videla,krasna 🙂 Tak baby vy krstiny riesite 🙂 jaj taka som hlucha a slepa z tej nadchy,ze kona vidim dvojmo,doobeda mi pomaha sestra,lezim a poobede uz nasi prisu,skusim cez vikend vylezat,tak sa vsetky drzte 🙂

eviiik
6. nov 2009

Bambulka super, ze si sa ukazala 🙂 ani sa necudujem, ze pri dvoch princeznach nestihas, a dakujem za Tvoj nazor, svedomie mi uplne neda, tak do 6-teho tyzdna ju budem tak balit, ale aj momentalne je bez latkovej plienky, mne jej je tak luto, urcite, ju tak nenach cely den, aj nam by bolo neprijemne, ked nevieme riadne nozickami hybat.
Ejus prajem skore uzdravenie, nech si co najskor fit, a nech nenakazis svojich chlapov

bambulka6
7. nov 2009

PRAJEM VAM VSETKYM DOBRE RANKO...A SOM TU PRVA...MY SME UZ OD 6:10 HORE.PRINCEZNAM SA NECHCE SPINKAT.KDE STE BOLI VCERA VSETKY?!

MIRIP DUFAM ZE BIANKA UZ NEMA PROBLEMI Z BRUSKOM...

EJKA PRAJEM SKORE UZDRAVENIE... 🙂

EVI NEBOJ LUCINKA BUDE MAT NOZKY V PORIADKU,CI JU BUDES BALIT ALEBO NIE. 🙂

AK BUDEM MAT CAS TAK PRIDEM NOVE FOTO TICH MOJICH DVOCH BAMBULIEK 🙂 🙂 🙂

desszi
7. nov 2009

ahojte,
ejka tak teba chytil virus, mrcha jedna 😠 rychlo sa nam uzdrav
my sme mali rusnejsiu noc, Dadusko bol hladny castejsie ako byva, tak sme boli hore dvakrat a tretikrat sa zobudil o pol siestej s uuuuusmevom, ze cao mama, tak ja uz budem hore 😀
evik poradna dopadla dobre, Dadko pribral, aj hlavka mu narastla, aj svaly ma silne, takze som spokojna 🙂 dostali sme kvapky na vytieranie nosteka, lebo do rana mava sopliky od sucheho vzduchu v byte, tak mu mam rano pekne streknut morsku vodu, vycistit a vytriet tymito kvapkami, aby nemal suchy nostek.
evka mne tiez kazali balit nasiroko, hoci vysledky sme mali ok, ale ja balim nasiroko len na noc, Dadko nema rad tu plienocku a nevie v nej riadne nozkami hybat a ked maval problemy s bruskom tak mu to len pritazilo, tak dufam, ze nerobim zle, ked som zvolila takyto kompromis 😕
bambulka cakame na fotky 😉
a bzucinku mame kde? chuda asi jej je zase zle 😝

aadula
7. nov 2009

ahojte,

deszi, jeeejda malý Dadulko je aký nádherný v tej čiapočke ..som si to teraz pozerala a Samina mám na kolenách, tak mu niečo dokonca rozprával v tej jeho čínštine 😀

evka, aj tvoja princezná je krááásna 🙂

ja som bola dnes s deťmi na pohotovosti, Paťka mi večer teplotovala a malý v noci, ten aj vrackal...stále majú teploty..dostali atb.

desszi
7. nov 2009

adulka fakt mu rozpraval? no mozno by si maly rozumeli, aj nas Dado uz cosi blaboce 😀 joj a vy ste chori? ☹ tak nech tie lieky rychlo zaberu.

aadula
7. nov 2009

ďakujem ...tiež pevne verím, že atb. zaberú 🙂

áno rozprával mu.... Deti sú podarené...my sme mali ísť dnes k susedom na párty..náš malý sused mal včera 2 roky..keby si videla čo robila drobci včera na chodbe keď sa stretli ...sme sa na nich nasmiali....nevedeli sa rozlúčiť 😀

bzucinka2
7. nov 2009

ahojte desszi tu som, ale ako pises je mi bleeeeeeee, takze ani chut pisat nemam ☹ prepacte mi
bambulka vitaj po dlhej dobe 😉 ano chudnutie je ok, ale nie tak rychlo ako jaa,vrj tym mozem bobulke ublizit, tak sa zacinam bat ☹
adul deticky nech sa rychlo uzdravia 🙂
ejus a ty tiez 🙂
ja dnes cely den lezim, akonahle sa postavim letim k mise, maly je trosku u nasich, tak oddychujem 🙂
ozaj kamoskina babka predava lupane orechy, ak by ste mali zaujem napiste mi do ip 😉

janadureckova
8. nov 2009

Ahojte 🙂
maličká mi spinká, ocko išiel hrať futbal a tak som si našla chvíľku na kuk sem 🙂
Bzuci hádma ti tie ble nevoľnosti čoskoro prejdú a bude fajn... verím ti, že vtedy sa človeku nič nechce ani len ťukať do počítača....
Ejussa už choroba prešla? A Eviiik mliekča už máte trošku lepsie? Mne maličká nejako začala po napapaní krckať, vo štvrtok ideme do poradne , opýtam sa doktorky, ale možno ak priberá, tak sa len viac najedla asi.
Miri dnes ste krstili? Eviiik a vy kedy budete?
Pozdravujem aj ostatné baby a užite si ešte víkend 🙂

ejusaaa
8. nov 2009

Ahojte,pila som poctivo caj a lieky a dnes mi je uz skoro normalne,boli sme aj vonku,ale nie dlho lebo prsalo,len v Kauflande.bzuci mrzi ma ze Ti tak byva zle,prejde to...Jani nam dodnes po papani niekedy grcka..my ideme do poradne az v novom roku,a to rovno na ockovanie 😒 aky ste mali vikend? 🙂

desszi
8. nov 2009

ejka, to je dobre, ze ti je lepsie. my sme dnes tiez boli vonku, podvecer, aj s Petkom, stretli sme bzuci (teda dufam ze to bola ona, lebo sme ju v tom sere nepoznali, len sa nam pozdravila a az vtedy mi doslo ze to asi bzuci, ale prisaham ze som si nie ista 😕 este Petko sa pytal, ze kto to bol, a ja ze predsa bzucko a on ze fakt? vobec ju nespoznal, tak prepac moja)
dadko bol dnes ufnukanyyyyy, nic sa mu nepacilo, mrncal na vsetko, ani hrat sa mu nechcelo, spat nevedel, teraz uz zalomil a spinka 🙂
my chceme tiez krstit, ale az na jar, nech ma Dadko aspon pol roka
no idem kuk tv, pekny vecer vam vsetkym, papa zajtra.

mirip
9. nov 2009

ahojte tak ja som sa dostala sem až teraz, hej jani dnes sme krstili bola celkom dobrá ale ked sme šli z domu revala ako divá, ja momentálne padám na nos, tak som unavená, som sa dostala dos prchy o pol dvanástej a potom že idem konečne na wecko a spať ale wecko muselo počkať ôebo akurát sa zobudila malá a sme išli kakať, prebaliť a jesť a konečne zaspala

eviiik
9. nov 2009

ahojte malu utriasam na rukach, lepsie povedane na nohach.
Tu mame ale marodov, tak im prajeme skore uzdravenie, a ejuske je uz nastastie lepsie, tak nech sa aj adulkynim detickam ulavi 😵
bambulka dakujem za podporu 🙂
jani mliecka je tak ako predtym, ziadny extra narast sa nekonal, asi nakoniec skusim to homeo, nskoro cely tyzdebn malej stacilo, ale v piatok som jej raz dala trochu umeleho, lebo strasne hladala a vrieskala, od vtedy nic, tak som zvedava ako dopadneme v stredu v poradni.mi chystame krstit o dva tyzdne, ale este sa musime dohodnut s fararkom.
Bzuci velmi na Teba myslim, hadam coskoro bude lepsie a po prvom trimestri nevolnosti ustupia, s budes si uzivat tehotenstvo 😵
veru vcera bol necas, a nasa mala bola na prechadzke s dedom.
Miri tak nakoniec vsetko dobre dopadlo.
majte sa krasne, aj ked pocasie je o nicom

janadureckova
9. nov 2009

Ahojte 🙂
Eviiik krááááásne fotky, malá je nádherná okaňa 🙂 a tie vlasy 🙂 no o chvíľku vrkoče môžeš robiť 🙂
Miri som rada, že krst dopadol dobre, a verím že si bola unavená, ono to dá zabrať a veď sa ti ešte ani šestonedelie neskončilo 🙂 Mne malá včera veľa spinkala asi ju ten dážď uspával, ale večer to bolo ťažšie, no myslela som, že konečne kuknem superstar, ale "houby houby zlatá rybka" 🙂 pekne sme sa uspávali aj na desaťkrát...
Teraz s ňou chcem behnúť vonku kým neprší, tak pekný deň želám 🙂

luckai
9. nov 2009

ahojte dievčence!
mali sme náročný vikend, ale bolo fajn.malá mala ťažšie noci, zobudila sa s veľkým olačom a ndes sme boli v poradni, takže 4 horné zúbky sa jej prerezávajú, 2 už asi aj sú, proste je to tu tieto dni! tak už viem dôvod, a dúfam že jej potom aj soplíky prejdú - má ich už 2 týždne a nič. aj odsajem a aj kvapky dám a ani lepšie ani horšie.Dokina bola spokojná s malou, že už bude určite v 9 mesiacoch chodiť...
tak sa majte, pozdravujeme bambulku po dlhej dobe...pá, už vstávame

bzucinka2
9. nov 2009

ahojte
desszi bola som to ja, ale bolo mi zle tak som letela domov 😒
luci parada budeto uz mala zubkana 🙂
mirip mala je sikulka, ked to tak pekne zvladla bianca 🙂
choruckym uzdravenie prajeme 🙂
a dakujem vam 🙂

mirip
9. nov 2009

som pridala aspon dve fotky malej aj ked sa bolbo fotilo

mirip
9. nov 2009

ozaj chcem sa spýtať tie čo máte diavčatá, kde v LV sa dajú prepichnúť ušká, ale nie ihlou ale tou pištolou, to vraj detičky menej bolí a mi to potvrdila aj jedna Dr. detská kamarátka, ale nie porodnica

janadureckova
10. nov 2009

Mirka neviem kde tak prepichujú, lae pokiaľ ja viem, tak pištoľou sa dá prepichnúť ušká len u starších detičiek, u takých maličkých vraj nie.
A prečo nechceš dať prepichnúť ihlou? My sme dali už v pôrodnici, s jedným uškom sme mali problém veľmi dlaho sa to hojilo, nakoniec zabral repík.

eviiik
10. nov 2009

ahojte Mirka my sa chystame na uska, zajtra na poradni, drzte palce
bzuci som rada, ze das o sebe sem tam vediet.
mirip Ty nevies spavat
Lucka to mate doma riadnu zubanu, mna uz zuby strasia teraz, aj ked to je este daleko,vravim, ze kym bude ako tak v noci spavat, tak zacnu zuby
dnes je skarede pocasie,
vcera bolo krasne a vybavila som krst na 22.11.

mirip
10. nov 2009

ahojte evi nie, ja by som aj spala ale niekto mi nedovolil som bola do pol tretej hore
malá po kúpaní spala kým som si ja lahla do postele, akurát som si lahla a spustila plač, najskor bola pokakaná, potom jesť, potom rev lebo sa jej nedalo odgrgnúť, potom pocikáná, z toho revu sa pocikala a potom pozerala očami velkými ako sova na mna do pol tretej, aj zadriemala, dala som ju do postielky potom si odgrgla hodila malú grcku a zase rev a zase na ruky, nie čičíkať stačí držať a pozerať sa jedna na druhú a je klud ale mne už hlava kvackala a to som sa chcela vyspať lebo noc predtým detto a som spala 3hodiny a túto noc zase 4hodiny

mirip
10. nov 2009

jani, vela ludí hovorí že ihlou to bolí tie deti viac a navyše stačí ked sa pohýbe a prepichnú dierky nerovnomerne, xyz detí tak má stačí si lepšie všimnúť a aj kmotra tak má, jednoducho sestrička čo prepichuje ušká pohýbe rukou a potom je jedna dierka vyššie a jedna nižšie a to ja nechcem

luckai
10. nov 2009

Ahote kočky,
no my sme dali prepichovať doktoke normálne, ale som rada že to máme za sebou. No neviem ja som si dala pred pár rokmi nastreliť a skoro som sa zbláznila, som myslela že mi tam kôl nastrelila. A viem že to robieva kozmetička čo robí tam niekde pod veľkou poštou. Taká staršia pani. A napíšte IP Mojsejke, ona dala malej nastreliť, určite Vám poradí. 😉

My sme dnes vybavili 2 návštevy, malá bola nejaká umrnčná, asi zuby a ani von sa nedá ísť. Ja sa chystám kozmetička, tak ak nebude pršať tak pošlem svokru alebo muža s malou von keď sa vybúva, ak nebude už pršať! Drobec, zaspala ako drevo, po sediačky opierala hlavu o mreže, lebo keď sim ju položila, hneď sa posadila, ale už na iac sa nezmohla, tak som ju len ľahla a búva! Dúfam že bude aspoň do 16. 😒

Baby, nerobili ste si náhodou niektorá prieskum kde sa dá kúpiť v Lv najlecnejšie papnie pre detičky? či DM, nejaká lekáreň, alebo Tesco či Hypernova? Hlavne keď sme teraz kaše začali papať, tak by sa mi oplatilo si nakúpiť naraz viac na jednom mieste a možno aj ušetrím 😀 Najlacnejšie by asi bolo ísť do Maďarka, ale to sa mi zase s mou nechce a bez nej nepôjdeme a len na kaše na neoplatí.
Idem sa chystať - pá!

luckai
11. nov 2009

Ahojte, no nikdo - nikde?
však sa určite nemocete po vonku v takomto počí - či práve preto sú detičky mrzuté?

Pozdravujeme a pekný upršaný deň, po obede majú zrážky ustať, tak dúfam!

eviiik
11. nov 2009

ahojte
my sme mali dost tazku noc, vecer som malu nakojila, trosku neskor okupala, a po kupani dotlacila mojim odstriekanym mlieckom, s nadejou, ze budeme dlhsie spat, jej sa este stale malilo, ale pekne a rychlo zaspinkala, ale casto sa budila. vydrzala spat cca do 12, ja som si medzitym raz odsala mlieko, ze bude na dalsi vecer. Ale po pol noci sa budila kazde dve hodiny, a ked sa o siedmej zobudila hodinu po kojeni tak som bola na nervy, a dala jej to odsate mlieko+trochu -UM, ale ona aj tak nezaspala. az teraz mi spi na nohach a to som ju o desiatej nakojila, a z ust jej tieklo mlecko, tak neviem ci to bolo o hlade, uz bola skor unavena a nervozna.
v noci vydrzala sat max.10 min a potom sa zlostila, alebo zalomila, cize som riadne utahana.
dnes ideme na poradnu som zvedava kolko mala pribrala, hadam to bude v norme
dnes mame zase pocasie 😠
pritom mala tak lubi byt vonku
marodi dufam, ze sa mate lepsie

mirip
11. nov 2009

evii nápodobne, ja som sa včera rozprávala s kamoškou je pediater, že aké máme problémy, je prdenie je problém a aj občas jej vybehne mlieko a po jedení je hore a niekedy ju chytí taký plač a jedy......tak mi hovorila že nemusí to byť ale mozže byť kojenecký reflux, teda že ako každému kojencovi sa to uzavretie medzi pažerákom a žalúdkom ešte nevyvinulo úplne a može sa stať že mlieko sa zo žalúdka vráti a trochu vyčlapne a že bábo je z toho nervozne lebo je to ako u nás pálenie záhy alebo ked sa čerstvo vygrciame -doslova lebo tie žalúdočníé kyseliny idú von........tak nám poradila že na to prdene klasika brať kvapky tie čo máme ale po jedení aby som ju držala aj pol hodinu hore ako ked grgáme nech s vygrgá poriadne a potom ked ju uložím spať aby som ju položila na podložku kde bude mať hlavičku vyššie ako telíčko ale aby sa pri tom nelámala aby to bolo do spádu ale nech sa nezošuchne, tak mám v postielke tak do spádu poskladnú deku a uvidíme či to nám pomože, včere robila cirkus po kúpaní od 19tej do 20tej a ked sa najedla a vygrgala tak potom ked zaspala tak spala do 3,15 😲 😲 😲 😲 to je strašne dlho neviem či bola tak unavená od toho plaču alebo preto že sa jej takto lepšie spalo uvidíme či nám to pomože a ked nie tak v pondelok idem do poradne a poviem to Dr. že čo robiť lebo po jedení ked je napapaná, s čistou plienkou nemá dovod na to aby sa jedošila a tak velmi plakala 😔
inak sranda že ked je rozospatá tak pri kúpaní neplače ale ked je čulá a hore a sa kúpa tak reve ako o život, kým všetko čo treba po kúpaní urobím a ked ide jesť tak je klud ale aj ked reve počas kúpania v určitej chvíli reva prestane, ked ju dám na bruško teda ked má svoje ruky podložené a je na brušku a natierame chrbátik tak sa aj vyprdká a je ticho 😵 zlato moje a včera to videl muž prvýkrát a bola taká zlatá ako sa snažila hlavu zodvihnúť viackrát aj s jej to podarilo zodvakrát ale len trochu no bola zlatá 😵 😵 😵

janadureckova
11. nov 2009

Ahojte 🙂
Eviik tak ako dopadla poradňa? Ako maličká? Ináč s tým papaním to môže byť aj tak ako to Mirka píše, alebo jednoducho bola malá mrzutá... a dúfam, že aj prepichnutie ušiek ste v pohode zvládli 🙂
To počasie je fakt horor!!! Už druhý deň som s malou nebola vonku.... Zajtra ideme my do poradne tak sa aspoň trošku prejdeme po vzduchu a dúfam, že už pršať nebude 😠
Ináč sa pochválim už mám nové zuby 😀 dnes my zubár nasadil mostík 🙂 trošku si budem na to musieť zvyknúť, ale chvalabohu už môžem nasadiť aj široký úsmev 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre