Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

eviiik
11. nov 2009

ahojte som smutna poradna nedopadla najlepsie, mala pribrala len 160g za 11dni, som dost nestastna, dr. vravela, ze niektore deti sa tazsie rozbiehaju, ze uvidime do buducej poradni, a ak bude tak malo priberat tak zacneme prikrmovat, ale rozhodla som sa, ze v sobotu mi segra donesie vahu, a budem vazit, aby som bola v obraze
uska nemame prepichnute, lebo tam nemala svoju sestricku, vlastne uz na poradni tam bola sama dr. tak az o dva tyzdne, ja som to vedela uz vcera, lebo som jej volala, len som Vam to zabudla napisat,idem sa venovat malej, doobedu tak zalomila, ze sme ju museli na poradnu jemne budit 🙂 zlatko moje

mirip
11. nov 2009

Ahojte tak mi napodiv spíme, malá spala dnes úžasne, od osmej rána ako sa napapala do 11tej potom sme boli mrzutí lebo do troch plienok sa pokakala, potvorka malá jedna bola nakladená a už sa tvárila že ok, potom mamalutrela zadok dala čistú a zase sa tlačilo a takto sme to asbolovovali do troch plienok, potom sme stiahli 150ml mlieka a zase zaspali ale až o 12tej a spala do 16,15 😲 😲 😲 😲v kočíkovej vaničke ktorú som mala tiež tak položebnú na gauči že hlavičková časť bola na operadle gauča takže vyvýšená, až som ju na papanie musela budiť potom ani neplakala som ju prebalila nakrmila a bola hore do 18,45, potom sme sa okúpali a absolvovali všetky procedúry okolo toho s plačom samozrejme ale takým prerušovným a zase ked bola na brušku a sa natieral chrbát sa škerila a prdkala 😀a potom sa aj ked s plačom mapapala lebo sme každú chvílu museli grgať opretý o plece a potom sme zase zaspali a už krásne spinká na vývýšenej podložke som jej dve deky pekne na spád poskladala a som zvedavá aká bude noc teda ked sa v noci zobudí..ale je fakt ze grckali sme menej dnesa len asi cca 4x aj to pri prebalovaní lebo aj ked mám prebalovací tak spravený aby bola hlavička pri prebalovaní vyššie malá sa mi vždy zošuchne dolu 🤐

mirip
11. nov 2009

pridám nové fotky a aj ako spíme v postielke na vyvýšenom nechcem to porieknuť ale je trolilinku lepšie dnes menej grckáme dúfam že to bude len lepšie a niebude sa nám to zoršovať, s priberaním zatial problém nie je

janadureckova
12. nov 2009

Eviiik nebooooj malá začne priberať, uvidíš 😉 možno to bude modelka, chce si držať líniu 🙂 ale uvidíš všetko bude dobre. A do poradne kedy ideš?
A kdeže máme našu Desszi? Nejako sa tu už dlhšie neukázala.

mirip
12. nov 2009

ahojte mám takú otzočku, spojivky u bábatka ked sú biele, teda tam v kútiku je to normálne? 🤐

eviiik
12. nov 2009

Mirka ja Ti neviem poradit,
ja sa citim totalne pod psa, ako neschopna matka, mama na mna utoci, ze preco malej nechcem dat UM, ze ona este nepocula, zeby tak malo dieta pribralo, ze ved sa narodila s peknou vahou, ze preco sa tak branim UM, som na prasky, bojim sa, ze cim viac budem davat UM, tym viac si zvykne na flasu, a nebude chciet moj prsnik, resp. sa bude mliecka tvorit menej.
citim sa uplne bezradna
Mirka Ty kolko ml UM davas, a kolko svojho?
citim sa v bludnom kruhu, je mi do placu 😢

janadureckova
12. nov 2009

Eviiiik ale vôbce nie si neschopná matka!!!!
Musíš vydržať a aj to čo ti povie mama ignoruj, riaď sa len svojim rozumom, a tým čo povie dokina. Uvidíš na druhej poradni. Veď si chodila na prednášky o kojení a sama dobre vieš, že prídu aj problémy, a vtedy treba vydržať!!! A nedať na to čo hovoria druhí. Keď doktorka povedala, že uvidíte na ďalšej poradni vydrž dovtedy...A neboj neodvykne si maličká, len vydrž!! Uvidíš o pár dní bude lepšie, aj keď teraz ti je totál nanič....
Ja tiež teraz nejako nemám moc fajn obdobie....l Paradox, že šestonedelie celkom fajn, a teraz....
Neviem ale cítim, že všetko robím akosi mechanicky, vstať, prebaliť, nakŕmiť, upratať, a stále dookola. Ja viem, že isto to máte všetky tak isto...

eviiik
12. nov 2009

Jani dakujem za podporu,
ja viem, ze treba vydrzat, ale sa bojim ci Lucke neskodim, mne sa vzdy zdalo, ze je toho mlieka malo, a ked som si raz skusala odsat po dlhsej pauze som vytiahla len 60ml, a po dvojhodinovej len 30ml, viem, ze mala vysaje viac ako odsavacka, ale aj tak sa bojim, a dva tyzdne sa mi zdaju dlho
mam pocit, ze mala si zvykla na mensie davky
mas pravdu, zijeme v jednom kolobehu, ja Ti teraz ani oporou neviem byt, lebo mne samej je ☹

mirip
12. nov 2009

evi ip

eviiik
12. nov 2009

prechadzka ,i trochu vyvetrala hlavu, som sa trochu ukludnila
a stretla som ejusku s rodinkou, boli krasny 🙂 , ale Tobimu sa nepacilo ked stal kocik, tak sme sa dlho rozpravat nemohli.
uz som doma skoro hodinu a malinka spi este v kociku, keby som to vedela tak si pozehlim, u nej nikdy neviem kolko potiahne pri prechadzke 🙂

janadureckova
12. nov 2009

Eviiik som rada, že je už trošku po prechádzke lepšie... ono aj toto počasie na nás vplýva a tak jedno s druhým...
Skús teda maličkú vážaiť... Ináč aj ja som nevedela veľa odsať odsávačkou, mám pocit, že malá si vie oveľa viac vytiahnuť...
My sme boli v poradni, práve sme sa pred hodinkou vrátili, všetko OK klop klop... ale neviem dnes sa mi malá nejako nezdá, je podozrivo pokojná.... booože dúfam, že nebude chorá ☹

ejusaaa
12. nov 2009

Ahojte,veru my sme sa dnes s Evik stretli,Lucinka bola krasna,zababusena,maju super kocik,evik vyzera super a urcite si néni neschopna matka 😖 ,ale poviem Ti,kazda jedna z nas sa tak citi,pre rozne veci,ani Tobi nepribera,to sa zmeni,netrap sa tym,bude aj mliecko 🙂 Mirip ani ja neviem ti poradit s tymi ockami....teraz hra v behatku s malym futbal tato,tak mam troska casu,potom neskor kupatm,ech uz v klude mozem pozret ordinaciu,duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuufam 🙂 Bzucka,ako sa mas?

ejusaaa
12. nov 2009

Mirip,malicka je nadherne babetko,tak ako vsetky tieto nase konikovske 😀

ejusaaa
12. nov 2009

Evik akurat pozeram album,Lucinka je taka vlasata,no krasna,podarena,za cvilu mozes sponky kupovat 😀 A Deszi kde ste nam s daduskom? 😲

mirip
12. nov 2009

dík ejuš 😀 evi IP

judith
13. nov 2009

Ahojte Dievky!
Ozývam sa po dlhšej dobe... 😉
Tak v rýchlosti som vás prečítala....
neviem teraz kto sa pýtal na to prestrelovanie usiek, tak viem ze mojsi dávala v Mlyne prestrelovat a ze to bolo v pohode.
Ejus dávno som vás nevidela, síce ani ja sa uz tolko nemotam po meste ako volakedy. Ale asi včera sme dávali prednost na prechode janke, no teda ak to bola ona. Máte zelený kočík? 😀
No my snazilkujeme ale nejak extra nepreháname, takze prvý mesiac ani nevidalo, tak teda skúšame dalej... 😀
eviik, hlavu hore, vsetko bude ok, len to chce čas a trpezlivosť... 😉

janadureckova
13. nov 2009

Dobré ránko 🙂
tak dnes nám konečne slniečko krásne svieti 🙂 aj keď piatok trikásteho, MM v noci cestou z roboty zrazil srnku ☹ a teraz behá po poisťovni, lebo nám pokrčila predný blatník, jajaj..... tak nahlásiť škodu a porom dať opraviť.... a sme bez auta... ešteže oco má starú škodovku...
Judith tak si nás videla? Áno máme zeleno šedý kočík 🙂 predtým než sme išli do poradne tak sme boli trošku v meste 🙂
No idem niečo upratať a variť.

eviiik
13. nov 2009

ahojte, judith vitaj po dlhej dobe, super, ze si sa ozvala, tak nech sa Vam vtom snazeni dari, a riadne si ho uzite, lebo my sme si ho ani uzit nestihli, hned sa zadarilo 😀
jani, je to neprijemne, ale ber to z tej lepsej stranky, nastastie sa manzelovi nic nestalo 🙂
aj ked mrzi cloveka auto, a penazi na MD nieje na rozhadzovanie, ale co narobis
ja malu hojdam v lehatku, a veselo spinkam, ale zatial kym som prestala za chvilu bola hore, tak hadam uz spi tvrdsie, aby som nieco pozehlila

janadureckova
13. nov 2009

Jasní Evi, hlavne že sa mužíkovi nič nestalo. Ale aj tak, potom ako ma v noci zobudil, sme už obaja na figu spali 😒
No malú som uspala, taká je zlatučká tieto posledné dni, klop klop 🙂 drahý stiahol z internetu destké pesničky Márii Podhradskej, a tak si to púšťame a spievame, je tam kolo kolo mlynské a v podstate všetky riekanky a detské pesničky, čo sme sa ešte my v škôlke učili, a Kristínke sa to veľmi páči, sa jej pri tom lepšie bľabotá 🙂 A myslím, že včera bola taká unavená, a dúfam, že nie chorá 😒 , ale aj tak jej vytieram noštek Libenarom, lebo trošku prská.
Evi a ako s papaním? Dala si jej viac UM?
Ozaj a ku ktorým doktorkám vy baby chodíte?

eviiik
13. nov 2009

Jani cez den jej dam prsnik, a ked place tak dam UM dam od 30-60ml, ale vcera vecer bola asi pazrava, spapala este 60ml a potom riadne grckala, a v noci sme len kojili, cez den sa ju snazim prikladat kazde dve hodiny, aby sa mliecka tvorilo co najviac.
ja chodim ku Krizkovej, Kovacova ma nezobrala a -Jani Vy ku komu?
to Ti verim, ze ste uz nevedeli riadne spat.
aj ja mam tie pesnicky tiez zvykneme spievat,ale nasa este neblaboce, len teraz zacina.

mirip
13. nov 2009

ahojte jani ja ku Kováčovej, a v najbližšej poradni budem trvať na zmene umelého mlieka z beby na nutrilon alebo francúzske lebo nie je možné že sme okúpaní, prebalení a po papaní sa zvíja v krčoch, ako papáme mlieka viac, grckáme a ked ide kakať no hroza aj do rána od štvrtej tlačila akoby mala zápchu nakoniec sa podarilo až o osmej a dve plné plienky a riedke ale ju zvíjalo akoby mala zápchu, ked dám viac materského a menej umelého tak je to ok ale akonáhle vydá viac umelého tak sa zvíja v krčoch a reve ako o život ak dve hodiny kým sa unaví a po lícac h jej stekajú slziská ako hrachy, takže aj ked jej možno ked bolo too umelého aj pomenej vyhovovalo ale teraz som presvedčená ako ho pije viac že práve ono jej nevyhovuje lebo sa mi ako ho aj viac pije vyhádzala a ah kaká riedke a rcká stále viac akurátr to vyvýšenie na podložke že má hlavičku vyššie ako bruško zabraňuje tomu aby mi negrckala v postielke a zo spánku inak ked papá tak grckáme ostošesť aj ked priberáme a dobre ale sa mi to čo robí ked pije viac umeôlého nepáči, a ak nám ho nezmení ona tak prejdem aj sama na nutrilon alebo frabncuzske a na nu kašlem, zatial sa mi ako skvelá Dr. ako sme tam boli na porradni raz nevyfarbila, uvidíme aká bude dalej ale ked ma naserie tak pojdem od nej preč, lebo je nemyslitelné že aj ked sme mali zapálené očko tak po telefone povedala mužovi aké kvapky kúpiť ani ju nechcela vidieť a to isté aj ked sme neprdeli naordinovala kvapky po telefone a aj tak nám nepomohli ešteže somto na koníku a našla som baby čo mi poradili tie čo máme teraz aspon aj kde tlačí ale sa vyprdí a nenadúva nás

janadureckova
13. nov 2009

My chodíme Ku Kusej. Ona má ordináciu presne oproti Kováčovej. Neviem ja som s ňou zatiaľ spokojná. Chodí tam aj sestra s malou aj švagriná s deťmi. Síce hovorí menej a musím sa jej niekedy pýtať, ale hneď odpovie, aj vždy malú riadne prezrie.
Evi ja som chodila ku Krizkovej ešte keď som chodila na gympel, no prípad to je 🙂 taký popleto sa mi zdala 🙂 ale nie zlá, to určite. A držím palce, aby si vytrvala a mliečko sa poriadne rozbehlo 🙂
Mirka no a uvidíš, ale trvaj na svojom, a zmeňte mlieko. A uvidíš ako bude a keď nie tak ju zmeň! A kedy ideš do poradne?
A bľabotať veď ešte len baby začnú 🙂 je to krásne 🙂 a hlavne keď sa tak ráno na mňa pekne usmeje 🙂
No chcela som ju dať vonku, ale teraz mi just nejako zalomila 😒

mirip
13. nov 2009

jani v pondelok super aj muž má dovolenku vlastne celá firma v ktorej robí tak aspon nebude musieť aj on odbiehať z roboty pre nás a potom spať do roboty, ok idem malú zobuidiť, papať dúfa že nebude vyvádzať lebo papala o 11,15 ale chcem ju potom obliecť a ísť von lebo neskor už ptom je rýchlo aj tma a včera sme sa dostali von až o pol štvrtej takže ozaj len na chvílu

eviiik
13. nov 2009

Jani to si ma nepotesila, ze Krizkova je polepetko, mne sa zda zatial fajn, uvidime co bude dalej.
Mirka mrzi ma, ze sa takto trapite, naozaj trvaj na zmene mliecka, dufam, ze nam ta Beba nebude skodit, ale Lucka zase pije asi viac MM ako UM.
Janka ja budem robit nadalej vsetko pre to aby mliecka bola, keby som aj mala prikrmovat po troche, ale nech ma aspon zaklad, dufam, ze sa to este rozbehne, a ked nie nezastrelim sa, naozaj robim vsetko pre to aby ho bolo dost, viac neviem, a Lucku zase nencham kricat od hladu, alebo aby nebodaj chudla.
My sme boli na prechadzke a bolo super, mala hned spi vonku, este sme neboli ani vo vytahu a oci mala uz zatvorene, potvorka jedna 😵

bambulka6
13. nov 2009

ahojte...ja len tak nakuknem.pridala som nove foto.su tam baby fotene cez leto a doteraz 🙂ahojte.ked bude viacej casu pridam sa k vam.pa.pa

desszi
14. nov 2009

ahojte,
prepacte som sa dlhsie neozvala, nestihla som vam dat vediet, ze ideme do Zamkov, tak rychlo sme sa zbalili a v stredu rano vyrazili. museli sme, mne vypadla cez vikend plomba, tak som volala svojmu zubnemu a objednala sa, ale az na piaatok, ale aby sme nelietali hore dole, tak sme par dni pobudli u mamy. uz sme spat, lebo dnes cakame navstevu - moju byvalu kolegynku s manzelom a syncekom. uz sa tesim.
janka aj ja sa citim v takom kolobehu, ale momentalne si to uzivam, nevadi mi to, este mi to nelezie na nervy. ja tiez chodim krizkovej a som spokojna, mne sa hned v prvej poradni zapacila a to tym, ze Dadusa opakovane skontrolovala (my sme prisli z nemocnice s tym, ze Dadusko ma zvyaznene srdcove ozvy), nenechala to len tak a pekne vysvetlila, ze vlastne je to v poriadku a preco sa to tak mohlo javit a ze sa nemam coho bat.
evik klud moja, presne toto som mala aj ja, nie si vobec zla mamina, vynechaj jedno, dve krmenia a daj jej len umele - zistis kolko spapa na jeden sup a zaroven sa ti dobre naplnia prsia. ja viem ze hovoria prikladat, prikladat, ale nema sa ti kedy naliat dostatok mliecka aby si malu nasytila - ja som Dadusa prikladala skoro kazdu hodinu a to som umelo natahovala, lebo po pol hodine uz vrieskal - bola som hotova psychicky aj fyzicky. A neboj sa ze si zvykne na flasu, to nie, z tych dvoch troch krmeni z flase si nezvykne. Aj keby sa ti zdalo, ze nechce zobrat potom prsnik, len ju nechaj, ona nakoniec zoberie - mne Daduso parkrat nechcel, sme sa trapili takych 10 - 15 minut, ale nakoniec zobral. Myslim si ze vsak dovodom nebolo to ze vecer dostal z flase, ale to ze to bol pravy prsnik, ten sa mu od zaciatku akosi menej pacil, tak si myslel ze druhy.
judith ahooooj 🙂 tak ako? este nisti? snazilkujete?
ejuska davno sme sa nevideli, tak dufam ze sa coskoro stretneme na prechadzke 🙂
mirip este stale problemy s kakanim aj s ockom? inak toho by som sa bala u kovacovej - takeho telefonickeho vybavovania - ked ma niekto velmi vela deti, ide to na ukor kvality podla mna, hoci nechcem jej krivdit, velmi si ju chvalia.
cavte zatial idem hajat.

janadureckova
14. nov 2009

Ahojte 🙂
Teeeda Desszi my sme sa už báli, že kde si 🙂 a takto o druhej v noci buntošiť 🙂
A ja nehovorím, že Krizkova je zlá 🙂 náhodou z gympla sme ku nej vždy radi chodili, lebo nám vždy podpísala priepustku a hneď aj vypísala PN 😉 dala sa nám obmotať okolo prsta 🙂 a hlavne chalani to na ňu vedeli 😀
Niekedy je to tak, že vychválený doktor nakoniec vôbec nie je taký super, a ten ku ktorému nejdú veľmi je dobrý 🙂 Ale Krizková je naozaj pedant nebojte 🙂
Malá bola poobede vonku so starkým na prechádzke a taký bol hrdý 🙂 ju poukazoval po dedine a ona sladko spinkala 🙂 Aj dnes chcem s ňou ísť aj doobeda, je krásne vonku 🙂
Baby a chcem sa opýtať na zimu máte aké overaly kúpené? Ja mám také Cherokee, ale jednak sa bojím, že v januári jej to bude už malé, a na teraz je to dosť teplé, ale keď budú mrazy neviem, oni sú len také flísové.
Ináč z poradne - vážime 6230 g a meriame 61 cm.
A Eviiik si super mama aj keď Lucku nebudeš len kojiť, skúšaj tak ako píšeš, ale ja verím, že to pôjde, a bude aj ona taká buchtička 🙂 ono sa určite všetky snažíme plne kojiť, ale jednoducho to niekedy nejde.

mirip
14. nov 2009

ahojte desszi s ockom už nie ale malá ked ju nič nechytá je na zjededie zlatá ale ked nás to chytí tak pendlujeme z nužom okolo nej a neraz nám je do plaču ked tak vretí a nevieme jej pomocť

eviiik
15. nov 2009

ahojte maminky, nemaminky a deticky 🙂
Denka super,ze si dala o sebe vediet, a dobre ste spravili, ze ste si urobili vylet, ja sa citim dost uvaznena v bytem este okrem prechadzky som nikde nebola, ale hadam po krstinach aspon ku nasim na jeden den vypadneme.
Bambulka mas nadherne tie Vase babule, a tie ich ocka, su na spapanie, ocino bude moct o par rockov napadnikov odhanat 🙂
Jani mate peknu vahu, ja mam dva overy zdedene take sustakove a z vnutra flis, jednu 62 a druhe este vacsie, tak si na zimu vynastacim.
mam taky subjektivny pocit , ze mliecka je viac, teda dufam, cez den priklakladam ked place niekedy aj po hodine, vcera som uz dala cez den menej UM, vecer som dala len 30ml, spali sme potom 5hod, a potom som v noci dva krat len kojila, a aj teraz rano, a uz mi drieme na rukach, este urcite budem musiet dnes dat, ale asi sa to trochu lepsi, len to nechcem zakriknut.
aj my mame ocina v pondelok doma tak si ho budeme uzivat 😵

janadureckova
15. nov 2009

Ahojte 🙂
Evi kráááásne fotky si pridala 🙂 malá je fešná okaňa 🙂 a všetci traja ste aj s ocinkom 🙂 pekná rodinka.
No váhu máme fajn, na malej to ani tak nie je vidno, lebo sa zdá, že bude asi dlhšia po ocinkovi 😉
A som rada, že s mliečkom sa to upravuje a onedlho ani UM nebudeš musieť dávať.
Peknú nedeľu všetkým kočkám 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre