Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

janadureckova
21. nov 2009

Ahojte baby.
Tak my sme mali včera veľmi zlý večer ☹ malá bola veľmi nepokojná, zas bola akože hladná, ale keď som jej dala tak kričala...Pritom pred chvíľou predtým sa najedla a aj si dobre odgrgla.... neviem čo sa deje... A to sa vlastne deje od stredy ako sme boli dlho v LV... Naveľa naveľa zaspala chúďa a potom sa v noci zobudila až po 5 hodinách. A aj teraz ráno som ju uložila až na neviem koľký pokus, na rukách mi vždy sladko spala, ale akonáhle som ju chcela položiť už plakala....
Evik super, som hovorila, že sa to zlepší.
Baby a o akom príspevku to hovoríte? To si môžeme ešte o niečo žiadať? A ak áno prečo nám to nepovedali?!
Papa a užite si víkend 🙂

desszi
21. nov 2009

ahojte,
evik stym kocikom, opatrne, aby si velmi nezvykla, lebo potom budes uspavat v kociku (my sme v rodine tak uspavali maminho synovca az do nejakeho roka), prestriedavaj to - raz kocik, raz postielka. a je skvele ze mliecko nabieha. o tych liekoch som pocula, neviem ci ich nemala predpisane z nejakeho dovodu aj moja mama,ale urcite nie kvoli tvorbe mlieka, lebo som ich uz tusim vyhadzovala po expiracii.
janka tak sa natrapite, my sme to mali tiez podobne, ale vtedy mal Davidko len par tyzdnov, tak som ho mala chvilu na rukach a ked som videla ze zatvara ocka, ulozila som ho do postielky.ked zacal velmi plakat, tak som to opakovala, ked uz len mrnkal, tak som mu podavala dudku a postupne si zvykol. mne to radila aj bzuci, a pisu to aj v knihe o zaspavani babatiek (citala som ju, velmi sa podla nej neriadim, nemam srdce nechat maleho vrieskat, ale niektore veci su tam celkom logicke a uzitocne, funguju) ze proste babatko musi vediet kde zaspinka, lebo ked sa zobudi v inych podmienkach, tak zacne plakat. cize ona zaspi u teba na rukach a to si pamata, takze ked sa zobudi v postielke, je to pre nu ine, tak bude plakat. ked zaspi v postielke a tam sa aj zobudi, nie je to ziadna zmena, tak spinka dalej. preto sa vraj deticky maju ulozit do postielky este viac menej v bdelom stave, alebo v polospanku, aby vedelo, ze tam zaspinka.
na co mame este narok od statu? zase nas nikto neinformoval.... 😠

fodorka33
21. nov 2009

vitam dakujem.-)jajt eraz som pozerala ake mate stare babetka juj asi to bude zniet divne ale poriadne si ani nepamat co robil maly ed mal 2mesaice a to ma len9 teraz 25.teho takze by sme mali oslavovat🙂

eviiik
21. nov 2009

ahojte
Denka aj moja mamina brala tie lieky, mala problemy zo zaludkom, ona tam su vedlajsie ucinky pisane, aj spustenie mlieka, a ona mi radila az 3 krat 3tabletky denne, ale nechala som ich ako rezervu
mne mala nespinka cez den v postielke, tak by som ju mala asi naucit, v spalni sa nam postielka zmestila len tak tak, tak sa mi tam zle chodi, cize cez den vacsinou spinka na gauci, alebo teraz v kociku, asi by som ju mala ucit na postielku, budem skusat, ale potom si dam do obyvacky prenosnu postielku, a bude tam spinkavat, ved uvidime, zatial neriesim, a som vdacna, ze tolko spinka, je to velka zmena
no a teraz sa deti velmi nemestia do kocika do jedneho roka

desszi
22. nov 2009

ahoj fodorka 🙂 a ty si tiez od Zamkov? Ja som rodena Zamcanka, a tiez som sa sem tak nejak postupne prestahovala, ale uz si zvykam, aj vdaka babenkam z konika, uz som ich par postretala a su velmi fajn 😉

evik, tak preto su mi tie lieky zname - moja mamina mavala problemy so zaludkom, tak ich asi uzivala.
nas Dadko tiez spinka cez den na gauci, jednoducho v postielke vrieskal, tak som si povedala, ze ked jemu je tak lepsie, nech si tam spinka, nikomu nezavadzia, ja si kludne porobim v kuchyni (odtial na neho vidim) aj televizor mi moze ist, nebudi ho to. ale vecer vie ze musi do postielky. a zvykol si, vecer nemame problemy. ale mas pravdu, este je malinka na nejake prisne rezimy. ani ja nenechavam maleho plakat, neda mi to, oni su malinki, maju len nas, treba ich pritulkat a mojkat. ja si nemyslim, ze ich tym rozmazname.

eviiik
22. nov 2009

desszi mam rovnake zmyslanie ako Ty 🙂
a sme pokrsteny vsetko dopadlo dobre, mala bola dobrucka, ani neplakala, aj vacsi pocet ludi zvladla na vybornu, len je unavena, chudatko moje, vysli sme z rezimu

aadula
22. nov 2009

ahojte mamuľky

čo je s bzučinkou?

deszi, evi, miri, kráásne máte deťúrence 😵 😵

evka, tak gratulujeme maličkej 🙂 sa hovorí, že deti po krste dobre spinkajú...u nás to teda platilo 😉

Samko je už v podstate na tom dobre, ale do jasličiek ešte tento týždeň neide...ešte nech nám trošku zosilnie...začína pekne opakovať..tak som taká šťastná...tak krásne mi povie mama...takým jemným hláskom...dnes sme mali návštevu a kamarát mu povedal, že aha ujo tam má fúzy...a on si hned pod nosom začal ukazovať a opakoval fufu...vyšpúlil pery..no podarený bol 😵

desszi
23. nov 2009

evik, tak to mate za sebou, my planujeme krstiny az na jar, okolie na mna tlacilo, ze sa to do siestich tyzdnov musi zvladnut, na moju otazku preco? bola odpoved lebo sa to tak robi, co ja straaaasne neznasam, zato ze sa to tak robi, ja sa z toho nezblaznim. Na to nikto nebral ohlad, ze som ledva chodila a maly nemal ziadny rezim. Lebo sa to tak robi - milujem tuto frazu 😠 navyse mi to nebudeme mat asi take lahke, pretoze nie sme zobrati a ani potencialny krstni rodicia nie su zobrati, moj Peto nie je ani pokrsteny, no to bude zazrak najst farara co mi pokrsti dieta.
Adulka to je vynikajuce ze Samko silnie, a musi byt krasne pocut jeho mama. Nas Dadko ked place, tak hovori slabiku ma, akoby tym chcel povedat mama, hoci nemyslim ze je to cielene, asi len nahoda, ale som z toho uplne na makko 🙂

janadureckova
23. nov 2009

Ahojte 🙂
Evi tak krst máte za sebou a dobre, že ste to tak pekne zvládli.
Desszi máš pravdu, ty sama musíš chcieť a povedať, že kedy okrstiť. Ja som to tak chcela, že po 6 týždňoch, a keď ty chceš neskôr urob tak 🙂
Včera klop klop malá lepšie zaspinkala, ale tak, že sa túlime spolu na posteli a ona cmuľká prsník. Ale zas lepšie ako na rukách... sa snažím robiť aj tak Desszi ako si ty písala, ale teraz nám to nejako nejde 😒 však sa uvidí, hádam sa nám to raz aj tak podarí 🙂
Baby som objednala malej šaty z netu, tak som zvedavá aká v nich bude 🙂
A sme robili pokusné foto s malou v mikulášskom, pridávam do albumu 🙂

mirip
23. nov 2009

ahojte dievčatá, jani malá e krásna, my sme celý vákend mali úžasný v sobotu návšteva a v nedelu druhá , navyše v sobotu sa malá rozhodla že bude celý deň hore a bdieť , medzi tým spala cca vždy takých 20 minút a to ju nič nebolelo, len sme sa nevedeli vykakať ale to pri umelých mliekach asi nie je novinka, poviem to síce Dr. ale mlieko by sme neradi menili už ani to nie je dobre a navyše toto mi negrcia vobec, len pri kakaní si musíme aspon 2x denne pomocť hadičkou lebo sa inak chúda trápi a aj tak ked pomožeme tak cca taký malý tvrdý bobek vypadne a potom už sama kaká normálne redšie len ten začiatok je tvrdý na nu a dnes? zase sa rozhodla že z nedele do pondelka bude hore a som spala aj ja najviac 3hodiny, takže idem využiť to že teraz sa najedla a spí a idem hodiť parkovačku aj ja aspon an chvílu do postele, inak sranda, vždy jeme v zaviniovačke ale včera som hodila do pračky aj futro aj vrchnú návlečku a že ako budeme jesť, ked sa z takého vankúšika čo mám na papanie vždy zošuchne dolu a som ju šupla do autosedačky, sa napapala a teraz spí ako drevo ju idem preložiť do postielky a spať tiež tak zatial sa majte 😵

desszi
23. nov 2009

jeeej janka, aka je Kristinka zlata 🙂 priznam sa aj ja som poskulovala po nejakych mikulasskych obleckach, uvidime, mozno aspon ciapocku kupim. ked ti to uspavanie nepojde, netrap sa, nech zaspinka tak ako zaspinka, skus to potom neskor, povedzme o nejake dva tyzdne. mozno to pojde lepsie. a ked nie, tak sa s tym asi treba na cas zmierit.
mirip strasna nevyhoda UM ze zapekaju, tak sa natrapite s kakanim, ale uz mas asi overene postupy ako pomoct. a oddychuj ked sa ti da.

eviiik
23. nov 2009

Ahojte babule 🙂
Jani Kristinka je kocka 🙂
Desszi dobre si spravila s tym krstom, a to, ze nie ste zobraty by podla mna nemal byt problem, ved nejde o Vas, ale o Dadka, a ani krstni rodicia by nemali byt problem, ved by mohli byt dvaja rozny ludia, napr. jeden z Tvojej, a jeden z Petovej strany. Ale zavisi to od knaza. hadam najdete nejakeho ochotneho.
Mirka tak sa trochu trapite, aj ja som si vsimla, ze od kedy nedavam UM, tak mala kaka omnoho redsie.
v stredu ideme na poradnu, tak dufam, ze prirastok vahy bude v norme, a aj nam prepichnu uska, toho sa bojim, ale radsej skor ako neskor.
teraz nam tu vo velkom vrtaju, ale malicka mi drieme, ci spi na rukach, miluje byt pri PC, a toto bude v buducnosti jej detska izba 🙂
aj Vasim detickam rastu tak rychlo nechty, ja striham aj dva krat do tyzdna.
hadam sa aj vycasi, aby sme vybehli trochu von, vcera sme boli len od kostola po restiku, a to bol len kusok, a v sobotu sme neboli, tak by bolo nacase sa vyvetrat 🙂

desszi
23. nov 2009

ahojky,
mam nove info - Bzuci je v nemocnici, nepriberala a vracala, tak si ju tam nechali, uz je lepsie, a ked nebude vracat, tak za 2-3 dni bude domka 🙂 samozrejme som ju dala pozdravit a aj ona vas vsetky pozdravuje 🙂 tak drzime palce, nech je coskoro opat medzi nami

eviiik
23. nov 2009

Denka, dakujeme za info, len mohli byt aj pozitivnejsie
tak Bzuci prajeme skore zotavenie, a navrat domkov
co vsetko si maminy musia vytrpiet
a dobre, ze si ju dala pozdravit 🙂
ja idem v stredu na kontrolu ku zenskej

janadureckova
23. nov 2009

Chúďa bzuci, potrápi ju trošku fazuľka malá. Tak len nech sa rýchlo zotavia 🙂
Evi tak už prešlo 6 týždňiv? 🙂 to tak strašne rýchlo letí.
Ja som už včera dostala "návštevu mesačnú" ☹ a to som dúfala, že keď plne kojím tak budem mať aspoň pár mesiacov pokoj, ach jaj....
Ozaj a ejusa sa nejako dlho neozvala.

mirip
23. nov 2009

ahojte tak som tu zase som si ked som tu bola doobeda milne myslela že si aspon hodinu pospím a ked som od PC púrišla pozrieť tak z postielky na mna malá vyvalovala očiská ako sova a to že vraj spí aspon tak vypadala ked som odišla z izby, neviem čím to je ale dnes sme mali zase ubolené doobeda nás asi bruško bolelo kebo pri jedošení prdela alebo ako sa hovorí nám prišlo z očí ked ju tolkí okukali...uvidíme čo bude dalej, kakať sme kakali ale nalskor som musela z hadičkou trochu rozdáždiť to tvrdé aby vybehlo a potom už redšie aj sama vytlačila sa vždy tak bojím ked idem dávať tú hadičku / ráno a večer/ aby som jej niečo neurobila ale ked potom vytlačí a prestane plakať a vyzyvuje a sa škerí a má blažený výraz v tvári tak to stojí za to............až o druhej sme ledva ledva zaspali aj to asi od tolkého plaču sa unavila a sladko spinká dúfam že to bolo len jednorázové dnes doobeda a už bude dobre alebo ozaj ako mi aj kmotgra povedala že može to byť aj od tolkého okukania cez víkend a aj že sme od piatku neboli vonku ked je také nafigu počasie

desszi
23. nov 2009

ejusku som poobede stretla na prechadzke aj s manzelom, su ok, Tobinko ma uz 5 zubkov 😀
mirip to sa velmi casto stava, ze nasa nadej na oddych je fuc - velke oci, bezzuby usmev a je po oddychu

mirip
23. nov 2009

evii a už ti skončilo šestonedelie? mna to začína štvať a mmaximálne zajtra končí 6týždeň ako som rodila a stále ide krv, na vložke len málo ale na toaletáku dosť a včera som sa skoro pogrcaja ked som puzrela na toaleták tak riadne kusy sliznica až príliž velké cca ako orech, na toaletáku a obalené krvou, fúúj , to bolo také nečakané, ale ma to štve na jednej strane je dobre že ide všetko von a neostáva dnu poprípade nejde vajcovodmi hore a nausádza sa v brušnej dutine / odborne sa tomu hovorí endometrioza/ ale na druhej že to nemá konca kraja

fodorka33
23. nov 2009

dessi hej ja som zo Surian konkretne🙂no mi este stale neviem ci sa budeme stahovat do levic alebo spat do surian podla toho kde zozenieme...len som aj preto tu lebo vela bytov peknych je na predaj v lV na ulici ludovita stura tak som len chcela nejake info o tej ulici co je to tam zac a tak...

mirip
23. nov 2009

ahojte tak ja tu stále straším, a to som dnes ani na chvílu nespala ako som chcela okolnosti, t. j. malá nedovolili a navyše ma teraz večer nasrala aj matka, som jej povedala že malú viac na ruky nedostane, každému ju z rúk chmance, otcovi, mužovi, dokonca aj mne, som ju okúpala sa napapala a začala mi na pleci driemať, som ju mala na pleci nech si odgrgne a zaspala konečne po celom dni, a niekedy aj ked mi na pleci zaspí tak si ked aj po 20min. zo spania odgrgne, som ju preložiola do tej istej polohy mužovi že nech sa najem aj ja a matka mu ju vytrhla z rúk že nech sa osprchuje a si ide oddýchnuť že ide zajtra dio roboty 😠 samozrejme si ju otočila ako chcela ona a nevyložila na plece a malej svietilo v kuchyni do očí svetlo a po chvíli precitla, som dojedla mi ju bchla do rúk a že dobrú noc, malá oči ako sova, zaspala až teraz od osmej čo som ju vzala hore a matka si veselo chrní dolu, a zajtra o siedmej ako každý deň zaklope na moje dvere že dobré ráno mohla by si urobiť toto a hento a vobec ju netrápi že človek je unavený, vždy ju zaujíma len tá poj.......robota že čo všetko treba porobiť a že jej treba pomocť lebo ona nevládze sama 😠 už ma to začína srať.......a aj ked sme sem vrailu kopec penazí do domu mám chuť sa zbaliť a ísť nekedy do podnájmu niekam....... 🙄

sorry že som sa rozrečnila 🤐

desszi
24. nov 2009

och mirip, nemas to lahke 😖 rodicia vela pomozu, ale su niekedy aj riadne na obtiaz. Co som si ja vypocula, ked som mame zahlasila, ze budeme byvat v Leviciach? Take hratky na city - ze bude sama, a tak to nema vyznam a co ona a ako atd. Ale potom zistila ze 50 km nie je koniec sveta a chodi k nam na vikend alebo my k nej na dlhsie a fasa si rozumieme, ked sa jednemu alebo druhemu zunuje, spakuje sa a ide domov. Skoda ze ty tu moznost nemas. Ale zase ber to z tej lepsej stranky - mas vzdy u koho nechat malu, ked potrebujes niekam ist, vybavit atd. alebo nie? Mama ti s tym hadam pomoze? A snsd casom sa to zlepsi, mozno by bolo dobre parkrat jej pekne povedat, ze si nezelas aby nieco robila tak alebo onak a hadam pochopi. A najprv si ries svoje az potom mamine veci. Kasli nato keby aj frflala, ja som to tak robila, ked sme boli u mamy. Zo zaciatku bol ohen na streche ale potom si zvykla. Ale este stale ma take maniere - vcera sme si telefonovali a povedali sme jej, ze prideme na buduci vikend a ostaneme dlhsie - prve co povedala bolo - vyborne, aspon mi pred vianocami vsetko poupratujes 😠 a sebe si kedy budem upratovat? to uz nevadi, ze ja nebudem mat veci hotove.

mirip
24. nov 2009

ved ej desszi a teraz ráno revala a sa ospravedlnovala, ono človek nechce ospravedlnenie ale mne stačí aj to nech si aj sratší ako ja uvedomí že niekedy aj mladší má pravdu a nie stále len on a tiež že už so dosťa stará na to aby som si nechala komadovať a radiť život, to že matka má ešte svoju matku a tá im som sestrou/ mojou tetou/ stále rozkazuje a oni musia poslúchnuť to je ich vec ale ja si rozkazovať nenechám, aj ked sa to nepatrí matke často si hubu otborim a aj ked sa nahnevá poviem si svoje

mirip
24. nov 2009

aj v sobotu, mala prísť návšteva ale malá bola mrzutá už od rána neviem prečo asi z počasia alebo aj že sme nemohli ísť von a bolo treba pozametať a poumývať všetky plávačky aj chodby aj kúpelne poumývať vane, umývadlá aj záchody´a ja so chodila okolo malej a návšteva aj odišla a toto urobené nebolo tak bola ofučaná že som to neurobila a ked som povedaqla že ja sa možem vys..........na robotu, návštevu a všetkých že mne je prvoradá malá tak sa ofučala ešte viac

desszi
24. nov 2009

....mirip, ako sa nafuci, tak aj vyfuci, ved ona na to pride, v kazdom pripade sa v prvom rade venuj Bianocke

mirip
24. nov 2009

ved tak aj robím a nech si každí hovorí čo chce muž ten nepoie nič, on je´ten typ že čuší a ked sa to nazbiera tak si dupne nohou aj on, to len ja hned vyletím ako osa ked ma niečo naštve ale aj to musí poriadne, aj muž mi hovoí že mali sme odísť a nekúpili by sme nové auto ani neprerábali ale by sme kúpili niekde dom na to sme mali ale že teraz ked sem vrazil tolké prachy už neodíde a nenechá to mojmu bratovi aj ked on má svoj dom

janadureckova
24. nov 2009

Ahojte baby 🙂
Mirka ťažké to máš, ale ber to aspoň z tej stránky, že mame môžeš povedať a určite časom si aj ina uvedomí a nebude sa do vás miešať.
My bývame tiež s našimi, som šťastná, že mi má kto aj cez deň pomôcť, ale sem tam aj nás chytí ponorková choroba 🙂 potom si to s mamou vyjasníme a ide sa 🙂 no ono všade niečo máš.... ale ty si háj svoje, a hlavne kašli na robotu, prvoradá je malá!!! čo tam po špinavej dlážke!!! A skús sa aj ty nad tým nerozčuľovať, ja som totiž zistila, že malá veľmi vycíti moje nálady a potom je aj ona nepokojná. Vykecaj sa nám tu, určite je ti aspoň trošičku potom ľahšie.
Desszi Daduško kaká každý deň? Kristínka totiž posledné 3 dni máličko kaká, a dnes dokonca také husté... Neviem či som ja niečo pojedla alebo čo... Ale som počula, že kojené detičky nemusia kakť každý deň.

maartinkaa
24. nov 2009

Ahojte baby!!!!

miri, sadni do auta a prid k nam, mozno si trochu oddychnes od mami 😀 😀 😀

eviiik
24. nov 2009

ahojte kocky 🙂
Mirka mas to veru tazke,nezavidim, z casti viem co prezivas, ale teraz je naozaj prvorada Bianka, aj u mna ide vsetko bokom, a ked stihnem bude, ked nie, tak nie.
Ja si neviem vynachvalit, ze byvame zvlast, mam rada svojich rodicov, aj tam casto chodime, budeme ckodit, ale byvat by sme spolu nie velmi mohli, len v pripade nudze. Ale mame aspon mozes povedat, ja mam svokrovcou o dve poschodia nizsie, ale kym nebola malicka, oni prisli ku nam len ked sme ich uz volali, alebo sme sa dlho neozvali, teraz su u nas skoro kazdy den, ved sa vytesuju z prveho vnucata 😵
vela mi pomahaju, hlavne na zaciatku, a aj nasi su od nas 40km, cize to nieje problem.
A ja som tiez taka povaha, ktora rychlo vzblkne, a vystartujem na maminu, ale my mame skoro rovnake povahy, potom sa ospravedlnime, chvilu je to take napate, ale na druhy den o nicom nevieme 🙂
A naozaj by si mamina mala uvedomit, ze teraz nie su poctatne podlahy, a ine veci, to pocka
Janka veru tyh 6 tyzdnou ryclo zbehlo, a ja som tiez zvedava kedy pridu prve kramy, ale nemuseli by skoro, ale ako sa poznam, budu cochvilu 😒
A mas pravdu plne kojene babatko nemusi mat stolicu aj viac dni, zatial bud kludna
Mirka ja uz davno nekrvacam , uz vyse dvoch tyzdnou, a kedy sa chystas ku dr?
dufam, ze nebude prsat, aby sme mohli vybehnut na prechadzku 🙂

desszi
24. nov 2009

jank, Dadko kaka kazdy den, netrap sa, ked kojis, tak to nevadi ze nema denne stolicu, skus dat trosku cajiku alebo vodicky, ked sa ti zda tvrdsia mozno ked sa teraz kuri tak telo potrebuje viac vody. Dadko ma ale riedku stolicu posledne dni, horcisovu ale vodnatejsiu ako zvykol mavat, zatial ma to neznepokojuje, lebo nehnackuje.
Ty uz mas mesiaciky? Mne na kontrole dr povedala, ze ani naznak sliznice na maternici, tak si este pockam. Zatial mi to nechyba 😀

mirip
24. nov 2009

evi ja neviem až ked prejde krvácanie a bude ok, teraz by to bolo ešte zbytočné k nemu ísť aj ked šestonedelie teda presne 6 týždňov od porodu je dnes

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre