Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

ejusaaa
15. dec 2009

Len sa mi nechce ist 😝 dneska z okna vyzera byt dobre ale iste je zima,ale na chvilocku pojdeme von poobede asi 🙂

ejusaaa
15. dec 2009

Stve sa ze sa nam pokazila ta vecicka cez ktoru som pridavala fotky,tak teraz neviem ziadne dat 😔

desszi
15. dec 2009

ahojte,
ejka vyborna sprava ze ste zdravy. Zenskeho nemusim velmi ani ja 😖 ja dnes volam detskej, ci mozeme prist doobeda na ockovanie, este sme ho neobsolvovali, dufam ze dnes to uz budeme mat za sebou.
janka ponorka byva uz u nas za par dni, moja mamina je velmi fajn,ale tazka povaha, vychovaval ma sama, tak bola vzdy prisna, ale teraz by mohla trosku polavit. ja som nastastie uplne odlisna, preto asi dokazeme spolu vychadzat 😀
tu poistku zvazujem aj ja, mne sa pozdava produkt (sporenie) krocik od wustenrotu - prvych sest rokov stavebne sporenie so statnou premiou a potom sa prostriedky mozu vyuzit na cokolvek napr. financovanie studia - zaroven zahrna urazove pre dieta a poistenie pre pripad smrti rodica. neviete o tom niektora viac?

bzucinka2
15. dec 2009

jani cez amslico 🙂
desszi, neporadim 🙂

janadureckova
15. dec 2009

Vďaka bzuci za typ 😉
Desszi o tomto type veľa neviem. Ale však skúsme pozrieť na nete. Zajtra idem ku kaderníčke, tak sa teším, že budem mať konečne nejaký účes 🙂
Baby a kde máme Evku????

eviiik
15. dec 2009

ahojte babule 🙂
prepacte nemala som cas, aj teraz sa ozyvam, ze sme v poriadku, dufam ze zajtra sa ozvem, a budem reagovat na prispevky
ejus som rada, ze ste zdravy 🙂
aj my zvazujeme sporenie, Denka to znie zaujimavo, ja poistku zatial nechcem, a tie sme zvazovali stavebko od wustenrotu, to nove, rodina, lebo na kazdeho clena dostanes statnu premiu.
Lucka gratulujem k prirastku, nech sa rychlo aklimatizuje a zapadne do rodinky 🙂 bude to tazke, ale urcite to zvladnete a budete stastna rodinka
Jani este nevypekam, ale uz by som mala, ale zato bzuci je sikulka
hadam som strucne aj reagovala 🙂

mirip
16. dec 2009

ahojte evii vy ste ale kočky a tie vlasiská 😵 😵 😵 😵 to moja malá je oproti tvojej palý plešivček 🤐

janadureckova
17. dec 2009

Ahojte 🙂
Eviiik foto malej rozkošné 🙂 veľká kočka je to 🙂
Včera som bola u kaderníčky, jáááj vychutnala som si to po dlhej dobe, potom zopár darčekov a rýchlo domov, Kristínka totiž zaspinkala tak zostala so starkou doma 🙂
Vonku je krááásne nasnežené, tak dúfam, že keď navarím behneme trošku na prechádzku, dnes sme totiž s malou samé, naši behajú po nákupoch a ocko v robote 🙂
baby čo dávate deťom na spinkanie? teraz ako je chladnejšie, tak jej dávam aj tielko a má taký teplučký spací vak, ale aj tak keď ju v noci kojím sa mi zdá, že má ručičky aj noštek trošku studený....

eviiik
17. dec 2009

ahojte 🙂
Jani super, ze si si uzila kadernicku, aj mne by sa uz zislo
my sme boli vcera vecer sami, ocko ma sluzobku, ale dnes sa vrati 😵
s kupanim my pomohli svokrovci, aj ked by sme to zvladli sami, ona sa rada kupe, o noc bola celkom fajn, aj ked som kojila kazde 3hod nevadi, lebo po ine noci vydrzala 5-7 hod, mozno aj ona citila, ze tu nemame ocka, a potrebovala citit bezpecnost 🙂
veru je krasne bielo, mohlo by byt viac, hadam aj my vybehneme von na chvilu, zatial nam ukazuje -5,5 co je dost.
Janka nasa mala spi este stale v zavinovacke, lebo ona sa do nej vie skryt, a ma na sebe kosielku a overal, a este je zakryta dekou
hodim foto, co sa jej niekedy v spanku podari 😀
kde su ostatne maminy, asi naozaj vypekaju, aj mne by sa uz zislo, ale asi dnes zamiesam na medovniky
Lucka ma veru riadne vlasy, ale jej riadne vybledli, preto sa zda, ze ich ma menej, vcera som si pozerala foto, a uz je ina, ako ked sa narodila, sranda, ze ako sa to meni
Jani pridaj aj Ty nejake nove foto
dnes asi aj my vybehneme dokupit darceky
pekny dnik 🙂

janadureckova
17. dec 2009

Ehojte 🙂
eviiik podarená je Lucka 🙂 ako sa ona "skrýva" 🙂 no zlatučká. Fakt tie naše deťúrence hrozne rýchlo rastú, aj ja keď pozriem fotky tak malá sa veľmi zmenila. Na hlávke máme už len zopár vláskov, a rastú jej blonďaté vlasy, asi po mne, teraz mám síce farbené, ale ako malá som bola úplná blondínka 🙂 Dve nové fotky som pridala, ale pridám ďalšie len musím stiahnuť z foťáku 🙂
A veru ostatné baby asi usilovne chystajú na vianoce 🙂

aadula
17. dec 2009

ahojte 🙂

evka krááásna je malá Lucinka, a dodatočne jej želám všetko najlepšie k meninám 🙂

janka veru blondínka je tá tvoja drobuľka 🙂

ja som dnes so Samkom doma, má hrdielko chytené a trošku očká zapálené, tak nemôže teraz do jasličiek. Som si naplánovala, že si aspoň cesto na medovníčky zarobím, ale zatiaľ som sa k tomu nedostala, ale tak do večera ešte ďaleko 😉

deszi, dadulko je strašne zlatý, taký malý macinko v tom kočíku keď spinká 😵

bzučinka a ty sa máš ako?

aadula
17. dec 2009

ste tu poistky spomínali, ja mám malého v Allinazi...baby poistka..dá sa tam vybrať kade čo a pripoistiť aj maminu 😉

desszi
17. dec 2009

ahojte,
dakujem adulik, ano moj macko v overale je uz ok, ale dostat ho tam, tak to mam co robit 😀 pomaly si zvyka, ze sa treba viac obliekat, ale skutocne je to len velmi pomaly.
bzucko nas, jak sa mas? kdeze si nam?chybas tymto maminam 🙂
vcera sme boli na ockovani, zvladli sme celkom hrdinsky, ale doma to bolo horsie, taky bol nejaky uplakany, neviem ci by bol aj bez toho, tak sme ho striedavo zabavali s Petom. Vecer rychlo zaspal, noc bola ok, teplotka je len mierne zvysena.

och, kadernik, kadernik,
uvidim jedneho z nich?
vlasy po tebe tuzia,
a darmo ma kope muza,
nevidim ta, to mi vedz,
tvorby vlasov umelec.
chytim sampon do ruky,
v tom mam aspon zaruky,
ze mastnoty ma zbavi
a lupiny da z hlavy.
ale farba biela,
uz preraza, beda!
tu uz sampon nepomoze,
chcelo by to ostre noze,
vykuzlit mi frizuru
a naniest krasnu glazuru.
az potom mozem, mile damy,
povedat: som yami, yami. 😀 prepacte asi mi zasibava z materskej 😀

desszi
17. dec 2009

janka, evka krasne vam drzia hlavicku, no parada!!!!
janka v pohode to zvlada mala v babyvaku? nas Dado zatial vydrzi max pol hodku, takze cesty von nehrozia, ale doma sem tam vyuzivam
evka, vy este stale take vlasate!!!!! a kde je Lucka na tej poslednej fotke? Ja tam vidim len zavinovacku 😉
nas Dadko spi len v bodynku a nohavice alebo dupky a prikryty dekou, on nema rad teplo

aadula
17. dec 2009

deszi 😵 😵 😵 ty si riadne talent 😉 a ani náš Samko nemá rád teplo, hneď má nohy na perine 😝

eviiik
17. dec 2009

adulka, Samkovi zelam skore uzdravenie
baby veru ja neviem ako mam Lucku obliekat na von, otras bojim sa aby jej nebola zima,ale ani teplo
aj dnes sme vybehli, ale len na tristvrte hodinku, viac sa neopovazim
Denka naozaj si talent sa nezdas 😎
no nam tie vlasy zatial nepadaju, len zosvetleli, a nech ani nevypadnu, ja ju po nich stale hladkam, neviem si ju bez vlaskov predstavit
Denka tak Dadko zvladol dobre ockovanie, aj rotavirusy ste davali? a Vy ostatne?
nasa Lucka ma stale studene ruky a nohy, bude po mamine, ako zabka
ani Lucka nevydrzi dlho v nosici, hadam ked bude vacsie, pritom na rukach sa nosi rada

janadureckova
17. dec 2009

Ahojte 🙂
Desszi a že aký básnik je z teba 😀 parááááda 🙂
my sa chystáme pomaly spinkať, ale nejako sa malej nechce, teraz ju zabáva ocino.
Eviiik obliekanie je vždy moja veľká dilema, len chodím okolo skrine a vyberám čo malej oblečiem, Dnes som celkom asi dobre vybrala, lebo keď som ju po tom rozbalila, nebola vôbec studená, ale ani spotená. No boli sme vonku tiež len tak necelú hodinku.
Desszi super, že Daduško očkovanie zvládol, chlapisko 🙂 My asi rotavírus zaočkovať nedáme, neviem stále váham, ale musím sa rozhodnúť do konca roka, lebo sa to musí dvakrát do šiesteho mesiaca podať.
Aadulka Saminkovi skoré uzdravenie 🙂
a všetkým dobrú noc a sladké sníčky 🙂

desszi
17. dec 2009

evka rotavirusy sme nadavali, ani nedame
dakujem dievcata, no my sme si s Petkom pisavali basne, ja som svoj, nenazvala by som to prave talent, objavila zial pri jednej smutnej udalosti (zomrel mi jeden kamarat z netu) a pomohlo mi to vyventilovat smutok a vobec je to skvela vec, ze viem veci niekedy takto vyjadrit 🙂
adulik skore uzdravenie Samkovi, chudatko ide z choroby do choroby ☹

eviiik
18. dec 2009

ahojte
to sa tu dnes nikto neukazal
no tak s obliekanim mame dilemu viacere
Denka skoda, ze si talent objavila pri takej smutnej udalosti ☹
moja obvykla tema kojenie, uz mi to ide na nervy, vyse tyzdna bolo super, a zase je mlieka pomenej, v noci sa to da kazde tri hodinky kojit, ale cez den kazde dve a menej, prsia sa mi nestihnu naliat, uz teraz poobede som jej dala flasu, a pritom som v stredu zacala brat tie lieky, co mali zvysit tvorbu mlieka (tie co su na zaludok, ale vo vacsom mnozstve spustaju mlieko), ale ucinok nejako nevidim.
vcera mi poslali tu senovku z ciech do 3 prac. dni by mala prist, tak hadam do vianoc dorazi, to je asi posledna moznost.
baby na rano Lucke zacalo slzit ocko, a ma ako keby "karpiny" z toho, nestretli ste sa stym, a vo vlaskoch ma take supinky, nie su to lupiny, da sa to zoskrabkat, len si to nie velmi necha, neviete nieco poradit?
v stredu by sme mali ist na poradnu tak tam to ukazem, nieje to nic strasne,ale predsa. a mamina mi vravela, ze na ocka zvykli davat kamilky
dnes som radsej za to ocko ani von nesla

desszi
18. dec 2009

evka aj my papame cez den castejsie, cca kazde dve hodiny, v noci je to lepsie. vydrz, mliecko sa rozbehne. tusim si sa minule pytala, ze preco odsavam - vecer pred papanim odsavam, aby som vedela kolko drobec zje, obvykle odsajem 100 ml a potom este papa z prsnika, tam sa unavi a ked mam stastie tak hned zaspi a ked nie, tak este mrnci v postielke a s Petkom behame a davame mu dudku naspat 😀
ja Dadkovi kazde rano utieram tvaricku vatovym tamponikom namocenym v prevarenej dojcenskej vode (od tej chlorovej mal velmi suchu tvaricku), to mame akoze ranne umyvanie, tiez mava sem tam karpinky, ale nic vazne. mozno len nejaky prach jej vosiel do ocka. skus tie kamilky, podla mna pomozu.
Dadko mal na hlavicke tiez take supinky, ja som na to kupila kremik z biodermy, urceny presne na to, natries pol hodku pred kupanim a potom umyjes samponikom. hned pomaha, po takych troch kupaniach to nemal. Ale ten kremik je dost drahy, okolo 10 eur. Viem ze baby tu mali lacnejsie recepty, tusim potriet dobre aviril olejcekom a potom zmyt, ale iste ti niektora este poradi.

ejusaaa
18. dec 2009

Ahojteeeeeeeeeeeee,idem uspavat ja len ze Tobi urobil uplne sam 5 krokooooooooooov,dobru nocku,musim ist 😀

bzucinka2
19. dec 2009

ahojte, hned sa ospravedlnujem, ze vas velmi prevelmi zanedbavam, ale ocinko teraz pred vianocami cele dni pracuje, takze sme cele dni samy doma, takze net vobec popri malom nestiham, nehovoriac, ze treba aj jest a teda varit, balit darceky, obcas nieco nakupit a vyvencit drobca a vecer, ked by som aj mohla som unavena a idem radsej do postele 😖
no ale musim vam povedat, ze vcera sme sa vratili k spaniu v postielke, lebo uz niekolko noci sme sa nevyspali, pretoze sa stale budil, behal k nam do spalne a potom nie a nie zaspat a vecer cirkusy, tiez stale vybiehal, tak sme v malej postielke a prva noc bola super, takze asi tak 😉
inak uz mi chyba iba jeden darcek dokupit a vianoce mozu prist, vcera som co to pobalila, no este tie pohladnice nejake porobit, asi idem teraz nieco sa pokusit zbuchat, ale taaaaaaaaaaaaak sa mi nechce 😒
deni ake basnicke crievko si nam ty 🙂
mam sa uz lepsie, tak sa aj trosku vytesujem, ze to je uz lepsie 🙂

eviiik
19. dec 2009

ahojte babule
Bzucka som rada, ze Ti je konecne lepsie,a viem co je to byt samy, nas ocino je sice doma, ale robi dlho do vecera a to nielen pred sviatkami
Denka dakujem, zajtra zbehnem do lekarne a kupime ten kremik z biodermy, a ocko je uz omnoho lepsie, pekne sme umyvali kamilkami, ona sa asi uskrabla
a nasa Lucka je inac mazana, ked sme dole u svokrovcov v pohode spi ked ju polozime, dnes tam spala dva krat po kojeni, my sme si stihli trochu upratat a upiect medovnicky. Ale teraz doma ani za svet, ako nahle ju polozime o 5 min. je hore, tak spi teraz tatinovi na rukach 🙂
Ejus gratulujeme k dlhsej chodze 🙂
baby co varite zajtra, dajte inspiraciu, ja uz neviem co od radosti, uvarila som hribovu polievku, ale co druhe, asi paprikove zemiaky (paprikas krumpli)
darceky mame asi aj my viac menej pokupene, uz len pobalit, sice segra ma 5.1. meniny, ale to asi vyriesime az po sviatkoch, vacsinou dostala darcek uz na vianoce
pekny vecer 🙂

janadureckova
19. dec 2009

Ahojte 🙂
konečne som sa sem na chvíľku dostala.
Desszi som nereagovala, malá v nosiči vydrží tiež tak max. pol hodinu, tak len vnútri sa v tom nosíme. Dnes sme ani neboli vonku, lebo hrozná zima bola, brrrr, keď som vešala plienky tak hneď aj mrzli, spolu aj s mojimi prstami 😀
Eviiik aj Kristínka má také šupinky, tak skúsim aj ja kúpiť ten krémik, čo radila Desszi.
Bzuci som rada, že už je lepšie 🙂 a bruško už aj rastie? Veď si už v 16 týždni 🙂
Naša malá dnes nechce akosi veľmi spať, spí max. 45 min. a potom ledva hodinku vydrží hore. Neviem a v poslednej dobe, asi dvakrát večer keď o polhodinku začne plakať zo spánku... zoberiem ju trošku na ruky, potúlim, a spí ďalej.
Eviik a vydrž s tým kojením, my máme tiež niekedy také dni, že malá jednoducho zas nechce jesť, potom o chvíľu sa jeduje, že je hladná, tak mám pocit, že iné nerobím, len prsia vonku. Včera nechcela veľa jesť, tak som radšej odsávala, lebo sa bojím, aby sa menej mlieka netvorilo, no a potom večer pila, tea skôr som jej dávala lyžičkou, kedže z fľaše nechce 😒
A my zajtra budeme mať pečené mäso, to len pre inšpiráciu 🙂

aadula
19. dec 2009

ahojte 🙂 tak malému je už lepšie, našťastie teploty vôbec nemal, tak sme dnes boli trošku vonku..sme ho dali na sánky a tak sa tešil 😵 ani domov nechcel ísť, ale nechceli sme byť dlho vonku keď teraz tri dni bol doma 🙂

Evka, ja som tiež často malého kojila keď bol taký ako tvoja Lucinka, tiež som z toho už bola na mraky, som chcela dokrmovať, ale nejak som vydržala...niekedy aj každú hodinu a pol pýtal 😝 cuckáčikovia

bzučinka, to je fajn, že je ti už lepšie, tak držím palce, nech už je dobre stále 🙂

ja som konečne včera medovníčky napiekla, sú dobručké, makkučké a na vanilkové rožky cesto je už v chladničke, zajtra by sme mali ísť ešte do NR, tak budem až poobede piecť. Budúci týždeň mám dovolenku, tak sa tešííím, hádam si oddýchnem, lebo mi už riadne šibe, sa mi v noci s Martinom Chodúrom snívalo 😝 😀

eviiik
19. dec 2009

aj ja som kukala na tie tyzdne, bzuci rychlo to ubieha, za chvilu budes rodit 😀
neboj Jani, ja to nevzdavam, kym tecie dovtedy prikladam, len to, ze kde tu dam to umele, ale verim, ze aj to raz nude inac, ine by to uz milion krat vzdali, ja bojujem a nevzdavam sa, chcem kojit pokial sa bude dat, najradsej by som do roka, ale to je este daleko
idem zehlit, manzel uspava malu, vraj uz spi
Janka nam to mala spravi aj cez den, znicoho nic zo spanku plac, niekedy ju este utisime, niekedy sa uz neda
pa pa a dobru nocku

ejusaaa
20. dec 2009

Baby dobre snezne ranko,neviete niektora po nemecky?potrebujem prelozit do nemciny jednu sms,dakujeeeeeeeeeeeeeem 🙂

desszi
20. dec 2009

no ejka, s nemcinou nepomozem, hoci nieco rozumiem, ja len english 🙂

ejusaaa
21. dec 2009

Dobre ranko vsetko najlepsie k Daduskovym 4 mesiacikom a Tobinkovym 11 mesiacikom 🙂 Dnes je vraj strasna zima od zajtra ma byt lepsie,vy sa chystate s drobcami von?ja asi nie,bojim sa aby neochorel,vsak sa dako prehrame doma,aj ked sme sami,tato v robote,dlhy den bude,juuuuuuuuuuuuj a vianoce uz su tu,vcera sme robili vyzdobu,darceky pobalene,len co najviac nemam rada je viazanie saloniek 😝

ejusaaa
21. dec 2009

A huraaaaaaaaaaaaaaaaa ze vyhral Martin Chodur 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre