Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

desszi
26. dec 2009

mirip skutocne? tak zelam nech vam Pan Boh pozehna 🙂
adulka skus Samkovi stodal sirup (homeopatikum) - ja ho vzdy pouzivam pri samoliecbe a zabral mi aj vtedy, ked lekari na mne vyskusali uz vsetky mozne lieky na kasel. obvykle za tri dni zabera, ak to nie je velmi vazne aj skor, je na vsetky druhy kasla (aj na suchy aj na vlhky) a chuti mnam, mnam - ako medik sladko 🙂

aadula
26. dec 2009

mirip, tak veľa úspechov želám 🙂

denka, jemu stodal na tento kalík nezaberá, ale je to teraz poobede už lepšie 🙂

eviiik
26. dec 2009

ahojte kocky
a super matka, ze si sa konecne dokopala na kona, sa tesim, ze pokecame aspon takto, a ked bude krajsie tak aj osobne na prechadzke 😵
mirka, tak nech Vam jezisko donesie na rok braceka, alebo sestricku, nech Vas je o rok o jedneho viac 😵
adulka, nech Samko rychlo vyzdravie, chuda male
u nas sa aj vcera zopakoval taky isty cirkus ako na stedry vecer, k veceru mam menej mlieka, a dlho trva kym sa spusti, a ona to nevie vyckat, nakoniec sa tak rozzuri, ze sa zlosti aj na flasu
dnes som jej len po jednom kojeni dala moje odsate, ked sa vcera neprisala, ale co budem robit zajtra, to uvidime
aj u nas bolo vcera rusno, odisli nasi, prisla segra so snubencom
nasa mala zacala riadne slintosit, a dava si pasticku do ust, kamoska, co ma o dva tyzdne starsiu dcerku, tej vraj uz idu zubky, zeby aj u nas to bol naznak
jani vam uz nejake vysli, ved aj vasa mala strajkovala s papanim, a dr. vravela, ze su to zubky
veru nase deturence boli najkrajsim vianocnym darcekom 😵
denka aj nasa sa uz snazi, po kupani ked jej olejcekujem chrbatik, chyta balanc, ale este sa neprevali, ale je zlata 🙂
dobru nocku ja sa ukazem, len ked uz princezna zaspinka
pa pa 🙂

mata.i
26. dec 2009

Ahojte,
dakujem za milé privítanie. Jasné, posnažim sa čo najskôr dať neaké fotečky sem a naozaj mozno sa uz aj pozname minimálne z prechádzok po meste. My chodievame každy den pokial neprsi alebo nie je velmi zima.
No Matko prisiel na svet o dva týždne skôr sekciou, bol otočený riťkou tak iná možnosť nebola. Termin a doktora som si vybrala ja, lebo som už cítila že je čas. Celkom super dátum narodenia: 7.8.2009. Takže sa z neho tešíme, ale druhé bábo tak skoro prísť nemôže.
No super, že vianoce Vám všetkým vyšli. Určite najväčšiu radosť majú detičky. Náš Maťko to síce moc ešte nevnímal, tešil sa akurat s hovoriaceho psíka, iné ho moc nezaujalo.

mirip
26. dec 2009

no dakujem že srandujete všetky 😒

eviiik
26. dec 2009

mirip preco srandujeme?
ani nasa Lucka este nevnimala vianoce, , ale svetielka na stromceku sa jej pacia, a vsetko, co svieti, leskne sa a najradsej by pozerala telku, ale to jej nedovolime 😎

mirip
26. dec 2009

no ja dúfam že to bude neskor a nie hned

mirip
26. dec 2009

asi tak že Dr nám dal zelenú a nateraz som ok ale ak si mám prejsť zase tým čo pred malou ked budeme neskor mať tak dakujem pekne tak druhé nechcemale na druhé tehotenstvo neviem či som pripravená.......... a muž si už pozor nedával dvakrát mu ušlo a zrovna som v strede cyklu Dr hovoril že má tiež dve deti za sebou a že pauzu mať nemusíme žiadnu že ono sa len povie že viac detí viac starostí ale že popri jedno sa druhé zvezie a že neskor je aj výhoda ked sú za sebou 🤐

na jednej strane na druhé ešte ano nemám chuť myslieť a na druhej ak si mám prejsť všetkým kadejakými vyšetreniami a aj operáciu a liečbou tak vraj nie je na čo čakať navyše tam mám myom ktorý nateraz problémy nerobí ale ked začne trak to može skončiť aj operáciu a často po operácii myomu ostáva stena maternice tak oslabená že sa deti mať nedoporučuje lebo maternica ten tlak nevydrží...........tak som na vážkach a je mi z toho na grc, idem aj z koníka preč načas lebo nerobím nič iné len hladám a čítam blosti o deťoch aj o diagnoach

eviiik
26. dec 2009

mirka nerob si problemy, a necitaj blbosti
nech to tak pan Boh vie, kedy bude cas na druhy zazrak, obaja ste veriaci, ked to ma prist tak to bude, a necudujem sa, ze sa bojis tehotenstva hned po prvom babetku, ale po vasich peripetiach budete rady ked zazrak pride, co urcite pride
a s myomom nestras, lebo aj ja mam, mala som ho aj pred tehu, a jeho stav je nezmeneny

mirip
26. dec 2009

mne ho ani nepozeral teraz po porode vraj sa na to pozrie vo februari na preventivke ale že ked chceme sa snažiť možme........takže asi tak na jednej strane by to človek aj bral ak by sa zadsrilo hned a nemusela všetko to čo pri malej absolvovať znova ale na druhej................ 🤐 už nemusí byť vobec pre nás ten termín že druhé dieťa a v tehotenstve mi myom narastol a nie je stopkaty, ked je ten tak to ani zásah do maternice nie je sa odstrihne tá stopka čo ho spája s maternicou a hotovo ja mám ten druhý a je vrastený zvnútra do steny maternice a myomy v tehotenstve nerobia nič ale pred...bárnia otehotneniu a tiež aj endometrioza ktorú mám ale zatial je stabilizovaná a len pánbožko vie dokedy takže preto u nás slovo druhýkrát byť nemusí už nikdy byť

desszi
26. dec 2009

evik, nas Dado tiez vykruca krk, hlavu, cele telo, za telkou, zaujimaju ho asi tie farby a svetla, ja mu to chvilu vzdy dovolim, ked si vsimnem ze uz sa vykruca a my pozerame, tak prepnem na rozpravky a hovorim mu co tam je. (konik, psik, zly ujo, dobra teta....)
adulka tak so mi je luto, ze mu nic nezabera, tak snad recept nasich starych mam, tie vzdy vedeli, co je dobre.
Dado ma uz sedem kilo, predvcerom sme si pustili hity nasho mladi (80.-te roky) a tancovala som s nim na rukach cca 20 minut, no bicepsy sa mi uz formuju 😀

eviiik
26. dec 2009

mirka tak naozaj prajem aby to druhy krat bolo 😵 musite myslit pozitivne a verit 🙂
denka aj nasa hned zbada tv, a casto krat si uvedom len ked je nejako ticho, a ona tisko kuka na telku, mazana je, vtedy sa s nou otocim, alebo ju prelozim, tak isto sa jej paci aj monitor na pc, no nase deti idu s dobou 😀
denka Dadko ma teda peknu vahu, sa ani necudujem, ze Ti rastu svaly, nasa este nema 5kg, ale mam co nosit, ked ju uspavame na rukach, a aj cez den sa rada nosi, co narobim naucili sme si ju, ked plackala, a raz sa bude tazko oducat 😒

mata.i
26. dec 2009

desszi, to isté robí Maťko, keď sme v obývačke v kuse pozerá televizor, no asi sa mu fakt pacia tie svetielka a ze sa tam vsetko mika, neviem ci je to spravne ale obcas ho tak necham, hlavne ked potrebujem nieco spravit. A Dadko papá ešte mliečko? My važime okolo 6,5 kg, ja ho zatial kojim, uvidim dokedy vydrzime.

mata.i
26. dec 2009

eviik aj ja som rada ze som tu, konecne minimalne pokecame 🙂

desszi
27. dec 2009

evik je to tak, tv a pc je sucast doby, nasi drobci s tym budu zit odmalicka 🙂 a s tym nosenim na rukach, aj Dado to zboznuje a ja to nejako nevnimam ako rozmaznavanie, ved ked si predstavim, ze mam cely den lezat na chrbte a cumiet do plafonu, tiez by som nebola nadsena 😖 takto maju iny pohlad na svet 🙂 a snad sa nam to nevypomsti.
matka aj my len kojime, ale prcek je akosi od prirody husty 😀 teraz sa nam zacal castejsie budit v noci, 2-3x kojime (doteraz to bolo len raz), zda sa ze mu nestaci, myslim ze to bude lepsie ked zacneme s prikrmami, aspon co sa noci tyka. ale aj ked to ide na ukor mojho spanku, pol roka vydrzim len kojit az potom zacneme skusat. inak sranda, ked jem pribinacka alebo jogurt, ide mi vypozerat jedlo z ust a prezuva (teda tak kruti pusinkou) na prazdno.
no idem rychlo spat, mali sme kojenie....

aadula
27. dec 2009

dobré ránko 🙂 niekto nám tu ponocoval, že deni? 😉 neviem či to bol recept starých mám, ale zreteľne je malý lepšie...až mi je to divné, že jeden deň kašle hrozne a ďalšie dni je to pomerne dobre... Už chcem jaaaar, nech je drobec ok 🙂 a 80te roky..to môžem aj ja 😀, že by sme urobili pre deti disko? a mamičky sa pridajú? 😀 😀

pozerám, že drobci vám riadne podrástli, Dadko, že 4 mesiace a Lucka, že 2 a pol 😕, normálne som v šoku ako to rýchlo uteká... cuckáčikovia maličkí 🙂 🙂 :

deti sú väčšinou reklamomaniaci ..niečo v tých reklamách musí byť..nejaké iné ozvučenie alebo niečo..lebo to aj moje dve deti od mala ich reklama zaujala...Ale náš Samino je expert na infokanál 😀, akonáhle preklikáme ovládačkou tam, príde..vezme nám ovládačku a odloží ju ..je to jeho najoblúľbenejší program momentálne 😅aj ked len písmenká idú..nechápeme to..ale tak rád to pozerá 😉

mirip
27. dec 2009

ahojte aj naša malá stále viac kukučkuje na telku, včera mala krízu, bola s mužom vonku a potom ju zapieklo tak sme kakali s trubičkou 😖 a ťažko sa jej aj prdkalo, preto sme hlavne preto dávali trubičku ked sa vyprdkala bola chvílu kludná a potom zase rev že je hladná a ked sa najedla a vygrgala tak ked som ju išla uložiť čumákovala na telku ako aj predvčerom asi sa jej páčili tie rolničky čo vyzvánali v mrázikovi čo muž náhodou pozrel čo dávajú v telke a ono že mrázik 🙄 ale malej sa to očividne páčilo prestala plakať a kukučkovala na teklu a začala sa chyhúňať, ozaj aj nám dnes nabehli že 2mesiace a 2týždne ako to letí

desszi
27. dec 2009

veru mirip, aj vy rastiete ako z vody. tak este stale mavate problemy s kakanim? ale je to menej, nie? nevsimla si si ci to nie je po nejakom jedle? snad to coskoro prejde, ved za chvilu mate tri mesiace 🙂
adulka, ja by som si taaaak zatrsala 😀 take retro disko, to by bolo, nie terajsie plieskacky (ospravedlnujem sa mladsej generacii, ale mojej vekovej kategorii nad 30 to akosi nesadne 😖 ).
My sme boli pred dvomi rokmi na retro silvestri, no paraaada, bez prestania sme tancovali od nejakej deviatej do pol stvrtej rano (skutocne sme si nesadli, ale ani sa nam nechcelo), ja som uz bola ko, ale este sme sa nejako dosmochtali domov a na druhy den...no nepytajte sa. dochodcovia s francuzskou barlou boli oproti mne vrcholovi sportovci 😀
joooj reklamy mozem aj ja 😀

ejusaaa
27. dec 2009

Dobre ranko,ja Ti Mirip samozrejme ze radit nechcem,ale po tom vsetkom cim si presla,ja by som s babom pockala,ci nie? 🙂 Dneska vyzera troska mrazivo,ale otec s maym pojdu von,ja si oddychnem,potrebujem dospat ten zhon,neboli ste niekto v tescu?ze su velke zlavy,mozno vecer behneme 🙂

mirip
27. dec 2009

desszi nie práveže nemávame, práveže párkrát potlačí pri tom očervenie ako rak a nakladie raz dva plnú plienku a aj prdí ostošesť až sa občas pozrieme z mužom na seba že ktorý to bol, ale teraz nejaké dva dni ju zapieklo a dúfam že to je chvílkové ale trubička v tomto pomože 100% aj ked nie som zástanca toho že dať trubičku ale ked som ju videla ako tlačí a plače včera tak som sa zmilovala a pomohla jej sa hned vyprdela a vyletelo z nej chúdiatka také tvrdé a potom do ruhej poilenky riedke a potom taký blažený pohlad a úsmevy hádzala na nás z mužom a copkala si prsty tak automaticky sa po prebalení muselo ísť papať............ 😵 potom už bola zlatá, možno aj preto ju tak chytilo lebo na štedrý deň,predvčerom a včera mala naozajstné viavoce a taký apetít že ledva vydržala 3hodiny medzi jedením, a aj ked do včerajšku rána jedno jedlo vynechala lebo splala od 20,30 do 4,30 a akoby včera chcela to jedlo čo zmeškala dobehnúť............dnes už idú riadne poprdy z postielky tak hádam sa bude aj normálne kakať

inak posledné dni a hlavne v noci mi cumel vplúva a ešte aj taký zvuk akože je mi zneho na grc vydáva 😀 😀 😀 a inokedy až tak fnuká za cumlom, to sú ale nálady už od malička 😀 😀 😀 😀 inak goglíme aj my už dobrý druhý týždeň

mata.i
27. dec 2009

desszi, aj Maťko sa budí už častejšie, 2- 3 x za noc, asi mu je tiez malo, ale skusim vydrzat este aspon mesiac, koncom januara ideme do poradne tak uvidim kolko bude vazit a co mi povie doktorka, no inak kojim len z jedneho prsnika, tak vyzeram celkom komicky 🙂
mirip zavidim ti že ti Bianca prespi tak dlho v noci, my sme tuto noc boli hore kazde dve hodiny, raz bol hladny a potom zase bola full plna plienka
no tie na naše detičky sú fakt televizny manici, Maťko najradšej pozera hudobne stanice

mirip
27. dec 2009

nie neprespí tak dlho, ono sa nám to stalo ako je na svete 3x že tak dlho spala, inak po kúpaní nech ju okúpam o 18tej alebo o 2étej zaspí vždy až okolo 21,00-21,30 a spí do tej 1nej-2hej a potom sa zobuidí až ráno o 5-6ej ale aj tak dobre vraj sa možeme tešiť že je v noci len raz hore nám hovorila detská že veola detí je hore tak ako vaše každé dve hodiny ale to sa aj vám určite upraví 😵a naša možno tak vydrží leb sme na umelom mlieku a normálny nutrilon jej nestačí musím nitrilon extra na dlhšie zasýtenie

janadureckova
27. dec 2009

Ahojte 🙂
pozerám, že nejako ste sa tu včera rozpísali. Deni tak Daduško sa vie už prevaliť aj z bruška naspäť? Šikulko, naša malá zatiaľ len z chrbátika na bruško 🙂 Ináč aj Kristínka má tak nejako 7,2 kg, takže váha poriadna, ale ja tu už nejako tak nevnímam, že je ťažká. My sme si ju tiež tak "naučili" na ruky, aj zaspávať. Takže na leto keď dáme tričká budeme mať pekné ruky 🙂 Ja ju ale rada nosím, presne ako Desszi hovorí, ani nám by sa nepáčili stále len ležať. A ide mi aj dosť na nervy keď ostatní mudrujú " to ste si ju ale naučili", ale však my ju nosíme... jaj... aj dnes bola sestra a vraj dávaj jej už od 4 mesiacov príkrmy! Ja ju chcem čo najdlhšie len kojiť... no niekedy sa brániť "múdrym" radám je dosť ťažké, ale treba len vydržať!
Neviem dnes mám akosi na figu náladu....
Eviiik a s tým papaním to veľmi dobre poznám. Naša napríklad včera cez deň skoro ani nepapala. Nakoniec som jej dala lyžičkou odsaté a to spapala. Treba len nervy!! A vydržať. V noci sa zas nevedela dojesť. A zub ešte ani jeden, ale slinká poriadne, a ručičky má už tiež boľavé, lebo si ich v kuse dáva do úst. Snažím sa jej ich vyberať a dám hryzátko, ale opica hryzátko drží v ruke a cmúľa palček 😀

desszi
27. dec 2009

matka ku ktorej dr. chodite?
janka, Dado sa este nevie otocit z chrbata na brusko, len z bruska na chrbat, ale aj to len vtedy ked sa mu chce 🙂 nase deti si to podelili, tvoja jednym smerom, nas druhym 😀 dokopy by sa celkom dobre gulali.
aj ja chcem kojit co naj dlhsie a do pol roka len mliecko, ale uz sme sa tiez bavili o prikrmoch, lebo mne mama uz od stvrteho mesiaca davala riedku krupicku a spala som vraj ceku noc, ale zase ja som papala prave kravske mlieko, takze uz mohla. mne nastastie nikto nenuti dokrmovanie, len sa o tom zaciname rozpravat.
a Dado slinta zeby mohol polievat 😀 ale taky je chutny 🙂

aadula
27. dec 2009

deszi, asi by sme sa dobre spolu bavili na nejakej oldke 😀 , tiež sa rada bavím keď je dobrá hudba a partia 🙂 Mne Samino tiež okolo tých 3-5 mesiacov dosť slinil..v kuse mal mokré okolo pusinky a potom mal z toho vyrážky 😝 Sme pozerali fotky asi dva dni dozadu, keď mal tak pol rôčka aká bol gulička...a teraz!! taká špjdlička je z neho 😀

tak vám začínajú kecať goj goj a pod:? to je zlaté 😵

mirip
27. dec 2009

hej hej adula a najlepšie je že mkne sa aj pomedzi jedenie rehoce iným nie a niekedy sa začne chychúnať a prihovárať zároveň a ked sa jej púrihovorím ja a zasmejem tak niekedy sa pomedzi rehotanie žačervená a schová tváričku aby ma nevidela akoby sa hambila 😀

janadureckova
27. dec 2009

Ahojte 🙂
Desszi ja ti hovorím, že Kristínka s Dadušom budú raz pár 😀 , už teraz by sa dobre dopĺňali 🙂
a dnes sa malá naučila pretáčať aj na druhú stranu, ale samozrejme z chrbátika na bruško, naspäť to nejde a nejde 🙂
Boli sme dlho vonku, super bolo, a malá si tak krásne pospinkala, ako už dávno nie. Spala v kuse vyše dvoch hodín, čo je cez rekord, lebo v poslednej dobe spávala max. hodinku v kuse.
Adulka veru tie deťúrence keď už začnú behať nie sú už také guličky. Aj naša malá váži síce 7.2 kg, ale na nej to nie je až tak vidieť, lebo je dosť dlhá. Synovec jej včera povedal, že je opuchnutá špajdla 😠 expert jeden!
Pekný večer všetkým 🙂
papa

mata.i
27. dec 2009

chodime k Dr. Kovacovej (malá poliklinika v pereci) zatial sa tiez len rozpravame o prikrmoch, este sme nedavali ziadne, to si len ja niekedy myslim ze mu je uz malo lebo v noci casto papa, ale neplace tak neviem
my zvykneme ist spat po kupani okolo pol osmej a uz okolo desiatej - jedenastej sa prvykrat budi 😢
no Maťko tiež už slintá statočne, robi prve pokusy prevratit sa na brusko a spat, posledne dva tyzdne si pcha prsteky do ustociek, tak som mu kupila pastu na dasna a davam mu ju preventivne,
no a tento tyzden sa pokusa vopchat si palec na nohe do ust,dnes sa mu to podarilo 🙂
chcela som sa opytat ci ste neuvazovali o kupe ohradky, ja som to videla u kamaratky (cam - q box) a celkom sa mi to pozdava, pozeram na nete vsetky typy a neviem si moc vybrat

mata.i
27. dec 2009

janka, akurat som si pozerala tvoje fotečky, mame rovnaky kocik, dokonca i farbu 🙂 🙂 🙂

eviiik
27. dec 2009

ahojte kocky
zdielam Vas nazor na nosenie deti, aj mne kazdy hovori, ze ako som si ju naucila, ale aj tak si robim po svojom, ked bude mat 15 uz ju nebudem moct tak mojkat 😀
matka ja ohradku nemam kde dat, zatial vyuzivam lehatko, vy ste ho nakoniec kupili?
caz den aj ja kojim kazde dve hodky, v noci vydrzi priemerne styry hodky, kojim 2-3 krat, od toho zalezi kedy kupem v rozpeti medzi 6-8, ako vyhde kojenie
aj nasa mala spi cez den po menej staci je pol hodina a uz sa na nas skeri
janka, denka, matka Vam kolko krat spinkaju deticky, nase este po kazdom kojeni, ale vravim, ze uz je to len pol hodka, v kociku vonku vydrzi viac
mozno pomaly prejde, ze nebude buvyt po kazdom papani
matka preco kojis, len z jedneho prsnika? ja mam kamosku co tiez tak fumguje a maly ma uz 8 mesiacov
aj ja by som chcela kojit co najdlhsie aspon rok, ale neviem ci sa nam to podari, som vdacna za kazdy jeden den, ale verim tomu, ine mi nezostava
dobru nocku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre