Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

bzucinka2
7. jan 2010

miladka, skus mu dat probiotika nutrolin b sirup, myslm, ze to by uz mohl , pripadne sa opytaj v lekarni, alebo ryzovy odvar 🙂 cmuk, nech vam to rychlo prejde
ejus, neboj, urcite budu super vysledky, neboj sa 😉 drzim palceky
mirip, nie este som nepocula, ze by ju naozaj zatvarali, zatial to bolo len strasenie 😅

eviiik
7. jan 2010

ahojte kocky
ejus nestras podla mna poliklinika a sanat s tym nema nic spolocne.
janka si zlata, ze na mna tolko myslis a podporujes ma, noc bola fajn, a aj cez den sa zakazdym prisala a aj papala, len raz na jednom strajkovala, nevladala vyckat kym sa mliecko spusti, a uz nemam vycitky ked musim dat umele, ked musim tak musim
dnes sme boli prvy den po dlhej dobe bez ocka, bolo mi to cudne, no co uz ked je po dovolenke
vcera sme sa boli trochu sankovat, vlastne lucku sme tahali a sa jej to asi lubilo, lebo zaspinkala 😵
ideme pomaly kupat, atk pekny vecer a nech babetka pekne spinkaju
miladka pozoruj malu, keby sa hnacka opakovla tak treba skocit k dr., alebo aspon zavolat, mozno to mohlo byt aj tym co si spapkala

ejusaaa
7. jan 2010

No dufam ze aspon sanat ostane,ale verme ze aj poliklinika....Evik tak Lucka sa aj sankovala a je o kolko mladsia a sankovala sa a my s rocnym capkom sme sa bali ze ci neprchladne tak sme nechali sane v pivnici 😀 Mame huspeninu,juj ale som sa bzrala takto na vecer,na to cibula a ocot,teraz ma palii cele brucho...ozaj viete o tom mliecnom automate s pravym kravskym mliekom?my si tam chodime nacapovatt je vyborne,ine ako obchodne 🙂

ejusaaa
7. jan 2010

A napadlo ma to,tie kvapky sa volaju hylak na hnacku,tiez bol taky malicky,je to pre dospelych ale v lekasrni ti povedia kolko kvapiek mas dat,len raz sme dali a preslo mu to,tak vyskusaj akchces....ta lekaren pri kostole ma inventuru,tak chod rovno inde,keby si sla a dobru nocku,uz sa sem asi nedostanem,tato mi obsadi pc,dobruuuuuu 🙂

mirip
7. jan 2010

no podla toho čo ja viem tak doktori nedostali dva mesiace výplatu a zase nemajú vyplatený a nemajú z čoho vyplatiť plyn a elektrinu

eviiik
7. jan 2010

jaj Mirka zabudla som odpovedat, ani na nozickach ani na kontrolu tbc sme este neboli, ideme na buduci tyzden na poradnu a dostanem aj vymenne listky a az ten dalsi tyzden pojdem a az potom malu zaockuju, vraj musi mat skontrolovane to tbc-ko

eviiik
7. jan 2010

ejus my sme malu riadne obliekli, dali ju do overalu, potom do fusaku z kocika a na sankach bola deka, malej zima urcite nebola

desszi
7. jan 2010

ahojte, uz sme doma z NZ, potrebujeme trosku oddych 😝
mirip, ked idete na klbiky druhykrat, netreba vymenny listok, zober len ten zaznam, co ti na klboch dali.
ejka my sa chystame ochutnat to mlieko, ale kolkokrat ideme okolo, stale sa bachneme po cele, ze sme zase zabudli flasu.
bzuci ved ty uz budes za chvilu v polke tehu, neskutocne rychlo to ide, ako sa nam citis? uz priberas?
evka ano, tbc musi byt ok, az potom budu ockovat. aj my sme podstupili tento postup. ale teraz sa mi zda ze Dadovi sa ta reakcia na tbc zvacsuje, je to cervensie ako minule. 😕

mirip
7. jan 2010

hm to mi velmi nepomože desszi, lebo ten je u Dr založený v malej zdravotnom zázname a tiež čo sa týka toho TBC tak aj tú knižočku čo sa značí očkovanie tak tá je tam tiež, teraz menviem ked idem na kontrolu po TBC či tú knižočku očkovaní potrebujem

desszi
7. jan 2010

mirip, tak to vypytaj od lekara, moja dokina nam to dala (ale tam na to myslela sestricka, takze som ani nemusela nic pytat) a myslim ze na to tbc nepotrebujes knizku, pretoze sestricka na tbc ma zaznamy u seba (take listocky) a tam si vas vyhlada. My sme dokonca nemali nic, ani len ten zaznam,pretoze nas ockovali v Zamkoch a bolo to uplne bez problemov. Sestricka to pozrela, povedala ze zahojene a sli sme domov.

janadureckova
8. jan 2010

Ahojte 🙂
Mirip ako píšu baby, na kĺbiky potrebuješ ten záznam, kde oni písali prvýkrát, výmenný lístok nie. Na TBC neviem, my ideme na budúci týždeň. Baby a neviete, chodí sa tam v stredu? Lebo ja som akosi zabudla.
Desszi aj malej sa očkovanie TBC dvakrát zapálilo a zhnisalo. Som zvedavá čo nám povedia. Kamoške povedali, že keď sa to malému druhýkrát zhnisalo, vraj to mala vytlačiť 😕 no neviem neviem.... ADaduška očkovali druhýkrát?
Eviiik 😉 supeeeer 🙂 a aj sánkovanie ste mali pekné 🙂
Ejussa tak ty si takáto " pažravá" ? Ale aj môj brat v sobotu zabíjal, a ja som tak ochutnávala všetko 🙂 síce len po troške, aby som zistila, či na to malá dobre reaguje a chutilo aj jej 😀
Veru Bzucinka je už o chvíľu v polpvici. Už cítiš aj pohyby?
No utekám za malou, vstala pred šiestou, teraz zaspala, ale zas sa nejako mrví....

desszi
8. jan 2010

Janka na TBC sa chodi v stredu. Dada neockovali dvakrat, len raz, este v nemocnici, potom sme sli na kontrolu na tbc ci je to ok pred ockovanim heavakcinou. Vtedy sestra povedala ze je to zahojene. A teraz badam ze to ma vacsie, cervensie, a trosku akoby zapalene, ale nastastie hnisave to zatial nie je. Len uvazujem ze co dalej, lebo ved za kratko ho zase budu ockovat druhou davkou hexa a neviem ci sa to bude dat, ked to ma take.

ejusaaa
8. jan 2010

Dobre ranko,ano Jani ja som takato pazravaaaaaaaaaaaa 😀 Akurat dnes som sa vazila a pribrala som dve kila cez sviatky 😝 Vcera sme boli v Tescu akoze novy tovar este nemaju ale tam v takom hrabaku maju body plno za 75 sk,my sme kupili vsetky typy,jedno je cele srdieckove,dalsie zvieratkove, a potom take pasikove,maju vseliake velkosti akby ste chceli 🙂 Maly dnes presiel cely byt sam 🙂 Deni my sme na tom podobne,vzdy az potom z domu ideme po to mlieko,lebo flasu zabudneme 🙂 Dnes sa hadam bude dat ist von.Inak cele to akosi ubieha,fakt aj ta Bzuci uz ako pokrocila vsetky deticky ked pozeram v pasoch vsak nam rastu ako z vody,ci z mlieecka 😀

maartinkaa
8. jan 2010

Ahojte dievcence 🙂

ejus, aj ja som vcera kupila body, tie s tymi labkami 😉 a su velmi dobre. a gratulujem tobinkovi ku krocikom

a k tym klbom sa ani vyjadrovat nejdem, uz tam mame ist treti krat aj napriek tomu, ze to mame v poriadku, mam toho po krk 😠

a nemocnica som pocula, ze ma prejst od marca pod niekoho ineho a nemala by zaniknut 😒

mirip
8. jan 2010

baby v diturii v suterene majú na všetok tovar zlavu 20% som tam latej pokúpila také flísové súpravy čo v normálnom obchode dostať a ešte k tomu aj s 20%zlavou no nekúp to, som už ale kupovala 74-80ky lebo do 68ky mám už dosť vecí ale aj body cena 1,50 a 2,60eura a ešte k tomu mínus 20% a aj súpravy 200sk a mínus 20%z toho................no celkom sa dalo vyberať

ejus aj ja som tam videla tie body ale sa mi na nich nepáči som kupovala predtým ked mali zlai 1+1zadarmo a oni aj ked periem na 30ke sa postupne roztiahnu tak na krku že tam má dosť velký výstrih a tu čo som kúpila je na krku zapínabnie bočné a body, no strašne vela aj farieb aj velkostí alebo dupačky a košielka za 106sk a to ešte bez zlavy tak odpočítaš 20% a a navyše sa mi na body páči že majú zapínanie bočné a nie je tam až taký výstrih a celkom kvalitné, majú aj dievčenské aj chlapčenské ale ako som sa tam prehrabovala medzi vešiakmi voac na výber je chlapčenskách vecí, aj z jedného čísla voac farieb body ak máte čas chodte tam mrknúť celkom dobré veci sa tam dajú vybrať

mirip
8. jan 2010

myslela som malej že som pokúpila nie latej 😀

eviiik
8. jan 2010

ahoj kocky 🙂
mala uz spinka, dnes sme mali horsi den, malinko spala, ona zvykne po kazdom kojeni, a teraz dva krat vynechala, ale uspavanie bolo s vela vela placom, asi sa jej viazu zubky, lebo neunosne vela slinta, uz slinta asi tyzden dva, ale teraz strasne vela, a aj drzala ked som jej suchala dasna.
dne sme cely den na MM, comu sa nesmierne tesim 😵 sice som kojila casto po 1,5 hod, lebo som ju chcela ukludnit ked plakala, aspon na chvilu bolo ticho, vzdy to trvalo sice kratko, ved mlieko sa nestihalo nazbierat, ale vzdy tam daco bolo, ona sa casto pusta, aj ked mliekco tecie, musim ju prekladat raz na jeden raz na druhy, zopakujeme si to aj trikrat, mame maly telocvik 🙂
Mirka tak si riadne nakupila, nasa mala rastie pomenej tak este nam je kopec oblecenia dobreho, este by musele byt takato aspon dva mesiace aby sme vsetko vynosili, nieko sa nam toho nazbieralo 🙂
to je dnes ale pocasie, ani vonku sme neboli, hadam zajtra bude lepsie
dobru nocku 🙂

aadula
8. jan 2010

ahojte,

evi, možno sa jej mení aj spánok a začne nejaké to spinkanie vynechávať 🙂 a to kojenie...to som aj ja tak čo sa pamätám...a máš pravdu aspoň sa ukľudnila drobuľka 🙂

som sa vás chcela opýtať, ktorá dr. je na tých kĺbikoch? ja čo som bola s malým pred dvoma rokmi, tak tam bola taká mladá, tuším birčáková a tá bola veľmi zlatá ..tak sa teraz čudujem 🤐 ..či ja som mala šťastie? 😕

aadula
8. jan 2010

martinkaa, som si akurát dopozerala tvoje fotky, máš nádherných chalanov 😵 a dvojky...sú celá mama ..až na tú maličkosť 😀 ... zlatunkí sú ..a akí buckovia 😵 Máš čo robiť okolo piatich chlapov ...ale zas o pár rokov sa budeš mať sveta žiť 🙂

mirip
8. jan 2010

aj nám eviik ono ja som 56ky už odložila 62ku nosíme aj ked nie je číslo ako číslo niektoré 62ky sú jej už malé, ja mám vela 68čiek lebo vačšinou som dostala tie 74ku len jednu a tak som kúpila 74ky troje body a 2dupky a 80ky 2body a 2dupky také z dlhým rukávom dupky sme podostávali a to je ale ako pyžamo tak nech má aspon ked pojdeme niekam body a dupky normálne a všetkých v rodine som informovala že ak chcú niekedy nejakú vec pre malú kúpiť tak najmenšiu 86ku menšie už mám, ono trie dupky z dlhým rukávom čo vypadajú ako pyžamo tak na doma je to super vec a body ja úotrebujem viqac lebo aj do spacieho vaku malej na noc dávam a je to akurát

janadureckova
9. jan 2010

Ahojte 🙂
Aadula na sone kĺbikov je stále Birčáková, a ty si asi mala šťastie, možno mala pri tebe dobrý deň 🙂
My už tiež nosíme veľkosť 74, aj väčšie. Teraz malej ani veci veľmi nekupujem, máme toho dosť, veľa sme podostávali, aj pokúpili.
Eviiik malej to môže s tými zúbkami ešte potrvať... my sa už takto trápime 2 mesiace! Ja som už včera večer normálne zúfala.... stále sa nerváčila, papala si ruky, a keď som ju mala na rukách, tak sa mi "zahryzla" do brady, že som myslela, že tými ďasienkami ma normálne uhryzne.... a zas zaspala len na rukách... a to som ju vážila pred kúpaním, a má už približne 7,5 kg.... baby poraďte ako vám deťúrence zaspávajú?
Už som jej dala na ďasienka aj taký gélik, a nezdá sa mi, že by to nejako zvlášť pomohlo. Niekedy jej viac pomáha keď jej ich masírujem studenou vodou. A vľavo vpravo dole sa mi zdá, že sa jej už rozšírili ďasná, ale pokiaľ viem, tak prvé zúbky vychádzajú predné dolné, že?

janadureckova
9. jan 2010

Myslela som vpravo dole 😔

eviiik
9. jan 2010

ahojte
ja viem, ze s tymi zubkami to moze trvat dlho, Jani aj ja by som uvitala pomoc ako uspat malinku, lebo aj nasa zaspava na rukach, a tuto noc sa jej ani v noci nechcelo spat, kojila som 3x a vzdy robila pri zaspavani randal, a o 7:15 bola hore 😒 , a to som ju len pred hodinou polozila dole skoro po hodinovom uspavani, ale manzel ma potom nechal trochu vyspat
Janka Kristinka ma riadnu vahu, my mame okolo 5 kil, ale pri uspavani mam aj tak dost.
a ano prve by mali ist spodne zubky v strede, ale nasa ma tvrdsie dasno vrchne, a znamej malej vysli prve zubky ako trojmesacnej.
ani na nas nebola ta dr. na klbikoch neprijemna, taka normalna, mne sa len nepacilo, ze nas vsetkych objednali na jeden cas 😠
malinka spinka, a ked sa zobudi bude papat a pojdeme trochu von, a aj ja chcem kupit ten gelik na zubky a nejake hryzdlo do chladnicky
Mirka aj my nosime na doma tie pyzamka je to super, lebo netreba vsetko vyzliekat, su velmi prakticke, a nenosime ich len na noc 🙂

bzucinka2
9. jan 2010

ahojte, zatial lekari nedostali iba jednu vyplatu, druha este nebola pokial viem 😉 a netreba malovat certa na stenu, ja osobne si nemyslim, ze by nemocnicu zatvorili, to su len vymysli ludi 🙂
deszi, jasne ze uz priberam a uz mi aj za posledny tyzden brusko vyskocilo, mm sa smeje, ze o chvilu sa neobideme v chodbicke 😀 ale hlavne mi uz nebyva zle a to je podstatne 🙂 dakujem za opytanie a veru leti to ako strela, clovek by si ani nemyslel 🙂
jani ano uz davno, ale zase su take jemnucke ako pri alexkovi, cez den nekopka, az vecer ked si lahnem 🙂
ja som s tesco vecami velmi spokojna, nikdy sa mi nenatiali a to periem na 40-50 🙂 ale napriklad velkosti od cinanov, to som kupovala asi 2x dole v diturii nam vobec nesedeli ☹
baby ved vy nas vo velkostiach pomaly dobiehate a to my budeme mat 2 roky a nosime 86 😀

desszi
9. jan 2010

dievcata aky gelik davate na dasienka? ja som kupila dologel, uvidime, ci pomoze. tak drzal pusku, ked som mu masirovala dasienko 🙂 a je to aj chutne (ja som vyskusala), chuti po mediku 🙂

mirip
9. jan 2010

eviik my nosíme na noc tie vrecia ruky v rukávoch a nohy v tako m vreci a pod tým má body sa jej v tom zapáčilo 😀 a už druhú noc spíme od 21,00 do 5tej ráno

mirip
9. jan 2010

dúfam že nám to zostane 😀 😀 😀 😀 😀

desszi
9. jan 2010

mirka to mate supeeeeer spanok, len nech vydrzi co najdlhsie 🙂

briketa
9. jan 2010

Ahojte dievcata, chcela by som sa opytat jednu vec: planujem v lete prist k nasim na par mesiacov. Napr. od juna do oktobra.
Myslite, ze by mal niekto zaujem o moj babysitting s aktivnou vyucbou dietata anglictiny (mam skusenost s babysittingom celu moju univerzitu aj rok potom)? Tak ze sa moze hrat s mojim starsim, ktory ma styri roky a rozpraval by tiez stopercentne anglicky. Ja tak isto.
Nasi byvaju na Lipniku, cize nie v Leviciach.
Takato vyucba urcite funguje, lebo syn mi tak chodil do francuzskej skolky, kde na nich inak nerozpravali a uplne bez namahy tie detska hned pochytali francuzstinu.
Mne sa nechce len tak sediet doma, aspon by sme mali zabavu. Chodili na vylety, ucili sa slovicka, basnicky....atd.
Co myslite?

briketa
9. jan 2010

decka, nie detska, pardon za preklep

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre