Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

mirip
27. jan 2010

originál balenie naširoko je pamperska, 1bavlená plineka preložená na nu druhá bavlnená plienka len zložená a na to ortopedické gate

mojsi aj ja dodatožne gratulujem tamarke

mata.i
27. jan 2010

ahojte,

janka to balenie na siroko je presne ako hovori mirip, mne napriklad jedna pediatricka povedala ze pokial pouzivam pampersky tak nemusim davat dve latkove plienky ale maximalne jednu.

No mam hlavu v smutku, Matkovi sa zase objavil ekzem na tvaricke, zajtra sa chystam koznej. Nie je dna co by nebol daky problem. V pondelok sme boli na ockovani, a hned mu vystupila teplota, dnes sa to upravilo ale zase ekzem ☹

ejusaaa
27. jan 2010

Ahojte,my sme tiez tak balili ze pamperska a jedna latkova a nohavicky...baby poviem vam odkedy maly chodi je vsetko uuuuuuuuuuuplne inak,zrazu vsatne a odide do inej izbe,cely den nic ine nestihame len behame po celom byte naozaj,no 😀 ,Matka dufam ze ekzem odide...Deni napis ako na poradni,jaj dnes mi je od zaludka bleeeeeeee 😝

mojsejovka
27. jan 2010

ahojte... 🙂 Tamarka buva, tak zas som prišla otravovať...

desszi, chlapčekom sa ľahšie berie moč, to ja čo som robila s Tamarkou, to bola komédia.. 😀 raz sa nám ani nepodarilo vôbec.. čakala som hodinu pri nej, ako naschvál nechcela ani piť, tak som odložila "náradie", prichystala plienku, že ju zabalím a vtedy ccccccccccc a už bolo v plienke.. 😅

janka.. držím palce so sáááááčkom, nech Kristínka pekne trafí, tam, kde má.. 😀

mirip, janka, ďakujeme za prianie.. 😉

ja som Tamarku balila naširoko do prvej kontroly, potom už nie, aj keď nám odporučili, že ešte máme a aj tak sa jej kĺbiky vyvinuli tak, ako bolo treba... takže ja tomu baleniu až tak neverím... 😉

matka... a už drobec mal ekzémik na tváričke? v takomto počasí to môže byť aj reakcia na chlad.. 😕

ejus... kedy začal Tobinko bežkať? 🙂 Tamarka sa nechystá chodiť ani náááááááhodou.. keď ju chytím za rúčky, väčšinou si sadne na zem a odlezie preč... 😀 chodí len popri nábytku a keď má náladu, tak aj za ruky... minule, keď napadol sneh, tak štvornožkovala po chodníku vonku... 😀

ejusaaa
27. jan 2010

Mojsi uz v tych jedenastich v podstate chodil,ale este tak nesmelo,za to teraz je smely az privelmi 😀 ,uz rozbil dva pohare,aj ked sme mu v patech jednoducho sa neda ustrazit 😀

mojsejovka
27. jan 2010

fíha, beťár jeden, aspoň sa nenudíš... 😀 ja musím tiež byť malej za zadkom, lebo však v podstate sa ona po štyroch dostane tiež všade, tak ako po dvoch.. som zvedavá, kedy začne chodiť, aj keď ju do toho nesúrim.. chodítko sme zrušili keď mala 9 mesiacov a začala loziť, veď aj tak v ňom skoro vôbec nebola... 🙂

ejusaaa
27. jan 2010

Mojsiiiiiiiii a co budes tou svadobnou foto,aspon jednuuuuuuuuuuuuuuuuuu 🙂

desszi
27. jan 2010

ahojte,
veru dievcatka to maju s odbermi tazsie 🙂
no sme stastlivo doma, Daduso vazi 7230g, vse bolo ok, az na to ze musime ist na chirurgiu s tym ockovanim po tbc, hoci mu hnis pekne vyteka, tak neviem, ja som si myslela ze len vtedy ked to nepraskne sa reze, tak som smutna ☹ neviem kedy pojdem, lebo na mna nieco lezie - sople sa mi pustaju a hrdlo je take divne 😖

ejus tak teda to mas trening a mojsi tiez, niekedy tie deti po stvornozky idu rychlejsie ako dospelaci na dvoch, no chapete to?

matka nemoze byt ekzemik reakcia na ockovanie? imunitny system trosku dostal zabrat a nestiha bojovat s ekzemom....aspon logicky mi to tak vychadza. ale mozno sa mylim.

desszi
27. jan 2010

nemali ste niektora podobny problem s tym ockovanim po tbc? ejka ty si vravela cosi. aj vas poslali na chiru?

janadureckova
27. jan 2010

Ahojte 🙂
ďakujem baby za odpovede. Hádam to s tým balením bude dobre... ale sa bojím tej kontroly teraz ako čert kríža! No musíme dúfať. Teraz ju budem baliť ešte dva týždne širšie a uvidí sa...
Ale môj osobný názor je taký, že jednoducho balenie nie vždy pomôže, niektorým detičkám sú kĺbiky skôr v poriadku a iným nie... neviem to len môj laický úsudok...
No ejus tak teraz sa asi nabeháš 🙂 tak si môžeš dať dvakrát viac sladkého 🙂
mojsi ani ja malú nechcem dať do chodítka, zatiaľ sme ani nekúpil.
Maťka s ekzémom ti veľmi neporadím, ale nerob si starosti, určite ako Desszi hovorí môže to byť aj reakcia na očkovanie.
My sme TBC mali Ok, tak neviem aký postup je keď je to horšie..
A ináč Daduško je pekný valibuk 😉
Všetkým dobrú nocku a sladké sny 🙂

bzucinka2
27. jan 2010

ahojte
jani, aj ja som balila len s jednou latkovou plienkou, dve sa mi uz zdali moc na tqkeho drobceka 😉
mojsi, juj to ma mrzi, ze ste mali taky velky uraz, chudatko, ale hlavne ze to nie je nic vazne a ten link mi nejde otvorit, ale hodim si ta medzi priatelov a potom to mozno pojde 🙂
desszi, my sme nemali s ockovanim nic podobne, tak neporadim ☹ a citam, ze sa uz chystas na OH, ked uz mas kruhy doma 😀

bzucinka2
27. jan 2010

uz sa mi to podarilo otvorit 😀 krasne fotecky, tak predsa si bola trosku zelena, ale su to uplne ine saty ako si mala vybrate, vsak? aj dievcata boli krasne princeznicky 😉

desszi
27. jan 2010

janka ved to, ze aj my sme mali reakciu v 3.mesiaci ok, povedali na plucnom ze zhojene a potom ho zaockovali hexavakcinou a potom sa to akosi zaktivizovalo (neviem ci to suvisi s ockovanim) a v pondelok mu to prasklo ale aj tak nechapem, preco nas poslali na chiru, ked kazdy mi vravi, ze s tym treba na plucne 😕 lebo ze to sa nereze. to mam povedat dr.ze chcem ist na plucne? som z toho zmatena. a ako som brazdila net, tak co prispevok, to iny nazor, tak si vyber ☹

mirip
27. jan 2010

ako desszi? to na plúcnom zaočkovali tou vakcínou? lebo nás nie skontrolovali TBC a tak sme mohli byť zaočkovaní v pondelok na pneumokoky a ten zvyšok

desszi
28. jan 2010

ano mirka, pred ockovanim hexou nas poslali na plucne dat skontrolovat, ci je tbc zahojene, inac by neockovala. ale zda sa, ze navonok to bolo ok, len telicko s tym este bojovalo. och keby som bola vedela ze toto ockovanie sa da v nemocnici odmietnut a presunut na neskor, tak ho nedam. ale nikto vam nic nepovie, len pichnu a hotovo. 😠

desszi
28. jan 2010

mirka nie na plucnom nas ockovali, u pediatra, ale az po kontrole na plucnom 🙂

janadureckova
28. jan 2010

Ahojte 🙂
Desszi s týmto fakt skúsenosti nemám...., ale keď sa to nereže mala by si behnúť na pľúcne. Len škoda, že tam berú len v stredu. Lebo si myslím, že tam by to pozreli a oni povedali, že kde treba ísť s tým. A dokiny sa pýtať nemusíš, však výmenný lístok tam netreba vziať so sebou. Skús takto urobiť.

desszi
28. jan 2010

janka, uz som volala na plucne, velmi mila sestricka je tam, mozem k nej zajtra doobeda prist, ona sa na to pozrie a povie mi co dalej. nechcem ho dat rezat ked netreba.
len mi je neprijemne, ze takto musim konat bez vedomia doktorky 😖 ja som s nou spokojna, ale nechcem zase bezhlavo robit vsetko tak ako mi povedia, ked mi je to proti srsti.

janadureckova
28. jan 2010

Ja viem Desszi, a tým že ti tak kázala nemusí byť zlá... jednoducho takto to bude lepšie a basta 🙂 ono aj lekári, niekedy pošlú tam kde netreba a tým vôbec nemusia byť zlí... a preto si to my pacienti keď môžme zjednodušme 😉
držím palec nech stačí zajtrajšia "návšteva" na pľúcnom a nemusíte ísť na žiadnu chirurgiu.

mojsejovka
28. jan 2010

ahojte... tak už zase buváme, tak mám pár minút pauzu... 😉

ejuuuuuuus... však tebe som posielala foto cez skype, nie? či komu som to? 😨

deszi.. to také problémy s jedným očkovaním... 😢 veru ho nedaj rezať, chúďatko malé, to by bolo trápenie.. 😔

bzuci.. no mala som iné šaty, predsa som sa potom bála objednať, aj keď by to ušili na mieru... Emka už je lepšie po "havárii", ale už chodí po vonku s natiahnutými rukami, aby sa zase nedochrámala... 😀

vonku je tak krááááááááááásne... škoda, že tak nebolo cez Vianoce... ideme dnes malej konečne sánky kúpiť - to akože na narodky a vyblázniť sa v snehu... 😉

baby a malá sa mi naučila vkladať tvary do vkladačky... trošku jej treba ešte pomáhať, ale pekne dá koliesko do kolieska, štvorec do štvorca... a tvári sa pri tom ako majsterka sveta... 😀

eviiik
28. jan 2010

ahojte kocky som tu po dlhsej odmlke
mame nejake horsie dni,aj ked dni su uz o cosi lepsie, ale vecerne uspavanie je dost hekticke ☹ ale verim v lepsie 😵 preto sa ani nemam velmi kedy ozvat, lebo ked cez den spinka, snazim sa aj ja spat s nou, potom manzel pracuje na PC, a ked zaspi mala bezim aj ja, lebo neviem aka ma caka noc.
v prvom rade som rada, ze mojsi je spat 😵 super tesim sa, a dodatocne vsetko naj Tamarke, hlavne vela zdravia, stastnych a usmiatych rodicov, a sestricku a potom bude taka aj Tami 😵
Denke super, ze si sa dohodla so sestrickou z plucneho, ta nasa dr. asi fakt neordinovala, lebo som este skusala volat aspon 5 krat.
Mirka Tebe som chcela povedat, ze my uz dnes budeme mat vakcinu na rotavirus rotarix, v kauflande nam ju objednali, a aj nam to overili, lebo manzel zhanal v Nr, v Dunajskej, aj v Komarne, nikde to nemali, len na objednavku, tak by sme zajtra chceli skocit na ockovanie.
hadam sa mi podari sem nakuknut castejsie
majte sa vsetky krasne a davajte na seba pozor a samozrejme aj na svoje pokladiky 😵

janadureckova
28. jan 2010

Ahojte 🙂
jééééj eviiik, super, že si sa ozvala 😵 a neboj skôr alebo neskôr Lucka bude pekne spinkať, a všetko bude OK 🙂 my máme tiež také a také dni a aj noci.
Ináč som vám zabudla povedať bola som s malou v robote podpísať nech mi urobia ročné zúčtovanie a aj kuknúť kolegyne, a potom som ju večer okúpala v "čistci" sú to také bylinky, a spala táááák krásne do rána, sa zobudila dvakrát na kojenie a hneď spala 🙂 tie bylinky mi dala švagriná, a fakt asi pomáhajú 😉 ale samozrejme doteraz som ju v tom kúpala len dvakrát po krstinách a teraz.
Mojsi, tak ty máš riadnu šikovnicu 🙂 len tak ďalej 😉 a máš pravdu vonku ju kráááásne, ale takáááááá zima, 😖 teraz ani s malou von nechodím....

mata.i
28. jan 2010

Mojsi, no matko to ma len na tvaricke - licka, celo, neviem mozno to je aj reakcia na nieco. Uz to raz mal, ked mal pat tyzdnov, potom uz nie iba obcas v malom mnozstve. Skor sa mi aj zdalo, ze som nieco nevhodne zjedla. No uvidim, dufam ze to prejde a nebude sa to opakovat.
Jani, mas pravdu, nie je vsetko len o baleni na siroko. Napriklad Luckai nebalila Romanku vobec nasiroko a na kontrole bolo vsetko ok. Ja som Matka balila len tak ze jedna pamperska, jedna plienka a postolky, a tiez bolo po troch mesiacoch vsetko ok. Neboj, uz to vydrz, a urcite bude vsetko dobre 🙂
Desszi, s tymto ti moc neporadim, my sme takyto problem nedali, ale skus ist k tej doktorke a hlavne ho nedaj rezat 🙂
Mojsi, a ja som si myslela, ze cim bude Matko vacsi tym to bude lepsie🙂Myslim tak ze bude sa sam hrat, nebudem musiet okolo neho tolko skakat 🙂
Ozaj, chcela som sa opytat,ako zacat s prikrmami, teda kedy a co davat. Doktorka mi sice dala taky papierik ale moc som ju nevnimala, lebo sme boli zaroven ockovani.

ejusaaa
28. jan 2010

Ahojte,taaaak teraz sme dosli z vonkumaminka sa pekne zdrbkala,jaj boli ma noha...smyka sa...Deni my sme to mali velmi spatnemaj vytekal hnis,ale dr vravela ze to same odide,aj odislo...nikam nam neposlali....Mojsiii mne si nic neposlala...dnes som sa soobne stretla s Miriiiiiiiiip,pozerala som ako puk,nespoznala som ju,ale je kocka,prepac Mirip a som rada,dufa, ze nabudude sa stretnem aj s Biankou,no musim ist,manzel sem ide,papa zatila 🙂

mirip
28. jan 2010

Ahojte tak my sme dnes pili vakcínu aj my sme ju mali na objednávku a v zelenej lekárni pri kostole nám ju objednali a na druhý deň bol muž pre nu rozdiel je však v tom že sme sa museli ťahať k Dr 2x lebo keby nám to povedala teda nás i nformovala skor a by sme sa rozhodli tak ju objedná ona a tak nám aj kázali druhýkrát, týždeň pred dalšou poradnou zavolať a ona ju sestrička bude mať pripravenú ked pojdeme do poradne

ejus dúfam že si sa nezlakla, ja som tiže tak neisto že ak to nebudeš ty tak peknú ťavu zo seba urobím 😀 😀 😀 😀

malá mi v aute plakala tak som letela od ejusi k nej som sa po ceste aj na prechode zrúbala na zem čo som utekala a ideme domov a malá v aute zaspala no neporazilo b vás, a ked som ju vyzliekla sa samozrejme zobudila sa napapala a chytila druhý dych a kecala a sa rehotala doteraz ked konečne zaspala 😝

mojsejovka
28. jan 2010

baby, na skok som tu, ideme ešte von, http://picasaweb.google.sk/mojsejovka/DropBox?a... - tieto foto by sa mali dať pozrieť, je tam jedna zo svadby, potom Vianoce a potom v sniežiku... 🤐

ejusaaa
28. jan 2010

Mirip tak to sme dnes dve,co sme sa zdrbkali,au au 😝 Jaj dnes mam dost a stale snezi vecer primrzne a potom sa pozabijame,ake pekne vyhliadky 🙂

ejusaaa
28. jan 2010

Kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne fotky,mate novy kocik Mojsi? 🙂

mirip
28. jan 2010

ach jo som písala ako neskoro mi doma potom malá zaspala a ona spala cca 15minút to si len slofíka dala a bola čulá akoby prespala celý deň no horza a teraz je ešte hore a sa rehoce na muža neviem čo sa deje ale cez deň mi nechce spať v postielke celé dopoludnie je hore a popoludní spí len v kočíku a vonku ale ked sú také mínusové teploty a nedá sa ísť s kočíkom von tak ani popoludní nespí lebo v postielke najvoac pol hodinu a to jej stačí

bzucinka2
28. jan 2010

ahojte, davajte si pozor maminky , ako chcete behat akolo deticiek so sadrami??? 😨 pod snehom je ukryty lad, tak bacha 😉 ale krasne a prijemne bolo dnes vonku, aj ja som bola s malym a pohoda 🙂
eviiik, neboj, to je len prechodne obdobie, aj my sme mali zle obdobie v 9 mesiacoch, to bol brutal, co stvaral vtedy a ukludnilo sa to, drzim palceky, nech sje to ok co najskor 😉

mojsi parada 😉 velmi zlate baby 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre