Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

mirka1986
20. okt 2010

@peha81 neda mi nereagovat a potom uz idem spat... mas pravdu, doktor ti od bolesti neulavi, ale vie ti pomoct, aby to prebehlo co najlepsie a podla mna aj najrychlejsie, mne pri dianke dr Braun fakt pomohol, dostala som vyvolavacku do zily a uz to slo ako po masle... pri nikolke sa na mna dr vybodol s prepacenim a nechal ma trapit... prva kontrakcia bola o pol 1, pravidelne kontrakcie od 10. vecer, avsak ma nezobrali ani na vysetrenie, sestricka mi povedala, ze si mam ist lahnut, ze este nerodim, ako by som nemala uz jedno dieta odrodene, ale je to jedno, ona spala, ja som ju zobudila, tak bola podrazdena... o druhej uz to bolo neznesitelne, vysetrili ma a uz som bola na 5 cm otvorena, potom stresy, naspät pre veci a rychlo na salu, ale tam ma nechali tak, nevladala som, bola som unavena a vyvolavacku mi nedali... mala sa narodila 6:40, takze 18 hodin na druhy porod je dost podla mna 😖 a to nevravim, ze ma zle nastrihol, takze som sa cela roztrhla a potom ma este dlho zasival... ani neviem, kolko stehov som mala, ale bolo to ovela viac ako pri dianke...

peha81
20. okt 2010

@mirip ja čo som počula ze doktora vidíš počas pôrodu 2krát,,a to ked ta príjmajú sa na teba kukne a potom ked uz ides vytlačit mimi,,ze inak sa stará pôrodna asistentka,,,teda aspon vtedy ked nemas zajednaného,,mozno ked je zajednaný tak sa stará viac

peha81
20. okt 2010

@mirka1986 ale ty si pri prvom mala Brauna aj zajednaného či bola to náhoda ze mal akurát službu?

katusradus
20. okt 2010

@peha81 no je to na tebe ja som sa rozhodla preto pre dr lebo som sa bála rodiť v lev.nemocnici ved vieš akú má povesť...a ty ako prvorodička nevieš aká je tá bolesť ,tak sa nemusiš báť 😉

mirip
20. okt 2010

@peha81 to tažko ja som tam bola pod 7,30 dostala som vyvolávačku a odvtedy bol každú hodinu pri mne a kontroloval ma ako to ide a malá sa narodila o 22, 50 a vtedy tam bol od 21,30 a rodila som dohromady 10min

katusradus
20. okt 2010

@peha81 mne dal vyvolávačku a také riadne bolesti som mala iba 1hodinu a žiadna bolesť pri nástrihu,šití ani po šití

peha81
20. okt 2010

@mirip no ved asi je to iné ked si zaplatís a mas ho zajednaného,,ja to mam iba z rozprávania iných báb, ktoré mali takú skúsenosť,,netvrdím ze je to pravda

peha81
20. okt 2010

jáj kočky tak mám nad čím premýslat,,idem do postele,,ráno múdrejšie večera,,,ale zatial ste ma viac priklonili k tomu Braunovi,,,uvidím ako sa nakoniec rozhodnem. a dakujem vám za rady a skúsenosti 😉

mirip
20. okt 2010

@peha81 no ja som to práve nechcela aby som ťa akože prehovorila lebo čo človek to názor a najpepšie je ked sa sama rozhodneš

tigrik8
20. okt 2010

@peha81 Ja ked som isla rodit tak som si vybavila epiduralku - teda poucenie. Rodila som u primara Mancika a nelutujem ani jedno euro/ani tu drahu flasku 😀 /. Moj nazor je taky ze ked das do obalky tak sa ovela viac o teba staraju a tiez sa snazia ti ten porod nejakym sposobom ulahcit. Ked prisliel cas na epi tak ku mne priesil lekar s tym ci tu epi ozaj chcem. Som sa ho opytala na nazor a on povedal ze ak si ju dam pichnut tak sa na sale budeme motat este o 3 hodiny dlhsie. Bolesti neboli take neznesitelne a to som bola ako prvorodicka vystresovana riadne, tak som dala na jeho usudok a epi som si pichnut nedala - nelutujem. Mala som vyvolavany porod o 10 som prisla dali mi tabletku o 12 mierne kontrakcie o 15 to uz boli fakt kontrakcie a 16,50 bola mala na svete takze som porodila dost rychlo. Podla mna pockaj ako ti bude porod postupovat a pre epi sa mozes hocikedy rozhodnut. Som zastancom toho ze ak si mozes ulahcit bolest tak to urob a na peniaze ak ich mas tak sa nepozeraj... 😉

mirip
20. okt 2010

@tigrik8 ja som dávala oficiálne taxu aká sa platí a nie do obálky a staral sa mal vtedy spužbu ale na gynekologii nočnú na gynde bola druhá Dr v nočnej

tigrik8
20. okt 2010

@mirip to som chcela napisat tak ze treba si doktora zajednat a akym sposobom to kto urobi je iba na nom 😀

peha81
21. okt 2010

@mirip ved ja som sa preto pýtala,aby som sa vedela rozhodnúť,,,a taký názor ako más ty tu má viacero báb,,tak som sa teda aj na základe toho všetkého čo sa tu popísalo rozhodla ze si zajednám dr. Brauna,,,radsej ako potom lutovat,,,dúfam ze este nie je neskoro a ma zoberie. ale ked sa nad tým zamyslís tak mi to príde ako oficiálna korupcia,,chces aby sa starali tak si zaplať 😖 no ale nenavyberáme si....slovenské zdravotníctvo
@tigrik8 dakujem,,tak tiez budem dufat ze epi ani nebudem potrebovat a dr. mi ten pôrod ulahčí aj bez nej.
ale tiez to vidím na oficiálnu cestu,,akoze dá sa aj do obálky ale ked mas planovaný pôrod,,,bo ked sa im tam dovalim v noci o 2 a oficiálne teda nemam zajednaneho doktora, tak ten čo ma službu by sa asi čudoval ze čo tam robí,,,a mozno ani nie 😅

baby dakujem fakt za názory,,,hádam neolutujem a všetko dopadne dobre 😉

mirip
21. okt 2010

@peha81 nie je to korupcia zvyknú si ženy zajednávať Dr skor a ked je zajednaný mal by byť k dispozícii pre teba 24hodín aj ked sa niečo iné deje nie len ked začínaš rodiť a všade sa za zajednanie Dr platí,niekde aj viac lebo to sa počíta ako nadštandard 😒

mirka1986
21. okt 2010

@peha81 ja som ho zajednaneho nemala, ale ako vravim, prisla som v noci, mal akurat sluzbu, velmi som sa tesila, no ked padlo 6 rano a mala este v brusku, nebolo mi vsetko jedno... o siestej si totiz sluzby menia, a mala sa narodila az 6:40 a vravim, odrodil ma Braun, nesiel domov, aj ked mohol 😉 takze takto, keby som teraz tehotna, isto si doktora zajednam a isto by to bol dr Braun, aj ked chodim inde 😉

sny
21. okt 2010

@peha81 Ja som doktorku zajednanú nemala,ale na kontrole sa sama pokúkla,že v noci má službu a ak chcem môžem prísť na vyvolávačku-bola som sva dni pred termínom.Starala sa o mňa naozaj vzorne,dali mi všetko možné na utíšenie bolestí,okrem epi,ale bolelo to aj tak.Mala som okolo samé ženy,okrem mm,boli super a nestálo ma to nič,len tie bolesti a 8hodín pôrodu.Naozaj sme každá iná,mne ani tie veci proti bolesti nemopohli,čiže môžeš mať zaplateného hocikoho,toho sa nezbavíš,ak to máš predom určené 😖 Ale nozaj sa doktorka snažila,rada by som ju mala aj pri druhom,ak by to šlo.
Inak vtedy mi baby,čo tam boli vraveli o Poliakovi,že je hrozne protivný.Babám vraj počas pôrodu nadával,,nech nevrieskajú,že či to ich nebolelo keď to robili 😠 Fakt protivný prístup,tiež by som ho nechcela.Ale si neviem predstaviť,či by si to dovolil povedať pred mm,ten by ho rýchlo uzemnil.Budeš mať aj ty muža pri tom?Je to naozaj veľká opora,ja som mu za to vďačná,i keď som ho riadne ani nevnímala,on to so mnou odtrpel statočne.
Rozhodni sa akokoľvek,držím palce,aby si trpela čo najmenej 😉

peha81
21. okt 2010

@mirka1986 @sny tak ja som uz tiez rozhodnutá pre Brauna,,este mu musím zavolat a dohodnut sa sním,,hádam nebude neskoro a ma zoberie. ja mm budem mat pri pôrode ale len na tu prvú dobu,,na tu druhú krvavú si netrúfa 😅

sny
21. okt 2010

@peha81 Škoda,lebo mne tam bol mm celý čas,stál mi za hlavou,takže nič hrozné nevidel a keď sa malá narodila bol hneď prvý pri nej a fotil ju,takže máme super foto,aká bola špinavučka 🙂 AJ on sa tešil,že tam bol a videl ju ako prvý

anndrea
21. okt 2010

Pridávam svoju skúsenosť, ja som chodila aj chodím k Mudr. Braunovi a mala som ho zajednaného aj pri pôrode, dal mi na seba čislo na mobil takže som mu mohla zavolať kedykoľvek ak by sa začalo niečo diať. Nakoniec som prenášala, teda iba jeden deň, to už som bola objednaná ráno na príjem keď mal pán doktor službu. Ráno som prišla o 8.00 do príjmovej ambulancie a porodila som 11.30...a to som bola úplne zatvorená pred pôrodom. Starostlivosť počas prípravy a samotného pôrodu perfektná, aj pôrodné asistentky boli suprové, takže som (okrem bolestí) rodila v pohodke...mne sa to zajednanie oplatilo, urobila by som tak aj nabudúce. Prvé dieťatko som rodila na Antolskej v Blave, ale bol to taký menší horor, tak preto som sa teraz poistila... 😵 želám krásny a bezproblémový pôrod.

peha81
21. okt 2010

@anndrea dakujem 🙂 tak baby iba ma v tom utvrdzujete ze robím dobre a nebudú to vyhodené peniažky,,,dúfam ze aj ja budem v dobrom spomínať na pôrod
@sny no ja som rada ze aspon na tu prvú bude,,,a nechcem ho nútit aby bol pri druhej,,to uz hadam bude rýchlovka a ked bude po vsetkom tak zas príde ku mne a bude so mnou meditovat este tie 2 hodinky na sále 😅 ,,,a foták strčím hádam nejakej sestričke 😵

bzucinka2
21. okt 2010

fuha, vy neviete spavat??? 😀
@peha81 suhlasim s babami, aj ja mam pocit, ze ked nemas zajednaneho dokiho, tak ta nechaju vytrapit sa a ked mas ssvojho tak sa snazi ti pomoct ako sa da, aby to slo rychlejsie a netrapila si sa, ja nelutujem ani korunu, co som zaplatila doktorovi, lebo pri cudzom neviem ako by som dopadla, ked mi obaja moji chlapci trosku skomplikovali porody 🙂
@peha81 muzikovi povedz, ze aj tak tam on vela neuvidi, ze sa nema coho bat, ale zase nasilu ho tam nevolaj, ale pozor, lebo kamoskinho muza tam pustili az ku koncu ked uz isla tlacit, dovtedy sedekl na chodbe :-/je mi to divne, lebo vraj rodili 3 naraz, ale ja ked som rodila, tak sme boli 2 a muza v pohode pustili 🙂

peha81
21. okt 2010

@bzucinka2 no mne aj sestrička na pôrodnom hovorila, ze ked rodia viaceré naraz tak je to aj o dohode medzi nimi,,ze aj na tej vzdychárni, ked si to jedna nebude zelat aby tam bol dalsi človek pre nu cudzi tak ho tam ani nepustia,,ale snad to nebude problém,,uvidíme 🙂

vie mi prosím vás niekto napísat ako má ordinačné hodiny dr.Braun,,prípadne tel.číslo nanho,,,neviem to na nete nikde nájsť

nada1326
21. okt 2010

ahojte, ja mam skusenost bez epi, pri prvom porode som nemala svoju dr., pri druhom som mala a bol to rozdiel, druhy porod bol bolestivejsi, ale bola tam moja dr. a starostlivost bola 100 krat lepsia

katusradus
21. okt 2010

@peha81 tak štastný pôrod a zdravé bábätko želám,uži si to,je to nezabudnutelný zážitok aj napriek bolesti 🙂

peha81
21. okt 2010

@katusradus dakujeeem 😉 ,,,dúfam ze bude všetko v poriadku,,,,dnes som normálne kludnejsia, ked som si začala vybavovať dr.Brauna,,,ani som netušila ze ma to tak upokojí,,tak sa teším 🙂

anndrea
22. okt 2010

@peha81 veď ale presne o to ide, aby si sa cítila lepšie, istejšie, nebála sa ... psychika je pri pôrode veľmi dôležitá a určite sa ti pôjde lepšie na príjem keď vieš že ťa tam čaká "Tvoj" doktor ktorý sa Ti bude pri pôrode venovať...aj ked netvrdím že tam bude celý čas, ale ťa prijme, vyšetrí, bude ťa chodiť kontrolovať, odrodí ťa zašije...proste ide o ten pocit dôvery v niekoho, ktorú ti nedodá manžel, ale lekár...a to je aj podstata zazmluvnenia si doktora...ja to viem porovnať, už mám dva pôrody za sebou, tak sprav aby si sa cítila čo najlepšie 😵

bzucinka2
22. okt 2010

@peha81 super, tak nech to mas rychlo a stastne za sebou 🙂

bzucinka2
23. okt 2010

pre manzelika 🙂

sny
23. okt 2010

@bzucinka2 Jéjo,to je fakt super,škoda ju zjesť 🙂 Manžel sa istotne poteší.Môj má narodky v decembri,aspoň mám inšpiráciu.Sused pečie torty,toto mu ukážem,že aj ja chcem 😀

bzucinka2
23. okt 2010

kludne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre