Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

mirinka23
20. júl 2009

Asi tu teraz žiadna nie ste, že?

bzucinka2
20. júl 2009

eviik, takze 1 hrncek mlieka uvarit, do vriaceho nasypat 1 hrncek polohrubej muky, stipku soli a kusom masla, ked to vychladne pridat 1 vajce a vymiesat cesto, ak sa este lepi, pridat muku a robit gulky, z tejto davky vyjde cca 16 kusov 🙂

lucka to poznam, my sme raz mali rekord ze spal 4 h 20 minut a to som sa bala a chodila som ho chytat ci nema teplotu ci dycha,. je ti to taky neprijemny pocit 😕 ale oni niekedy asi dospavaju nenaspate 🙂

ahoj mirinka, sme radi ze sa pridas a snad to tu opat zacne zit 🙂

desszi
20. júl 2009

Ahojte 🙂 uz sme domka,
boli sme na navsteve, chlapci potrebovali riesit pracovne zalezitosti...
mmmmm tu sa vari 🙂 , no ja radsej pomlcim 🤐 , vcera som pokazila co sa asi ani neda pokazit - tekvicovy privarok 😢 , keby som ho robila podla seba tak to zvladnem, ale chcela som ho robit podla toho ako ho ma rad peto a dopadlo to neslavne, esteze si to vedel ten moj kuchar vylepsit.
Bzuci snad sa este zadari stretko pred porodom....
vitaj mirinka 🙂

aadula
20. júl 2009

ahojte,

my sme sa dnes trošku naháňali 😝, ale poobede som stihla ísť na chvíľku aj na korčule, tak aspoň niečo som pre seba dnes urobila, som stretla jarulku, tak aspoň ona si všimla, že mám iné vlasy 😀..včera mi mama zafarbila mm šiel na nočnú a dnes si ani nevšimol 😕 😀...to sú chlapi

desszi, inak máš moj obdiv s tým kurzom angličtiny, ty si taká akčná tehulka 🙂 moja suseda má termín nejak začiatkom augusta a že už sa začala pomalinky otvárať, tiež je taká činorodá 😉

desszi
20. júl 2009

joj adul nestras 😕 uz sa otvara? no ja mam termin v polovoci augusta, takze este by sme mohli pockat.....ale citim sa ako velryba, kazdu chvilu prasknem......

aadula
20. júl 2009

desszi, ona je druhorodička a vtedy to býva skôr...teda aj u mňa to prišlo skôr 😀 Paťka si stavala domček..tá prišla na svet o týžden neskôr 😝 Prosííííím ťa!!! aká veľryba...si úplne úžasná tehulka s mini bruškom ..to ja som bola veľryba 😀 😀, ale Samino bol aj dosť veľký.

desszi
20. júl 2009

tak som kludna 🙂 a my cakame chlapceka ti su vraj radi dlhsie v brusku 🙂
diky za pochvalu, len tieto dni sa mi to brucho nejak naduva, tak citim ako by mi chcelo prasknut.....ale to sposobuje asi aj ta kukurica co pojedam kazdu chvilu 😀 inak Petko mi vravel ze sa mi nejak zaspicatelo brucho 😕

luckai
20. júl 2009

Ahojte,
no nakoniec spala Romanka od 10:30 do 16:00 s tou papacou prestávkou a to ozaj len so zavretými očami plakala a pricucla sa!
Mirinka, no mala som dobrú teoretickú prípravu (jednu super knižočku) a nevzdávam to s prikladaním, aj keď sa malá zdá byť odmietavá. Niekedy po večeroch (hlavne posledné 2-3) týždne vyzerá že nechce, a niekedy sa až na 10. krát napapá. Proste jej nedávam inú možnosť a ona si vyťahá koľko potrebuje a toľko mliečka sa aj spraví! No a na začiatku tých prvých 6 týždňov som si dala záležať na tom aby som si aj cez deň pospala aby sa mliečko vytvorilo. A ešte ako bonus som brala homeopatiká na mlieko... 😀 Proste som to poistila - a funguje to!Však už máme skoro 7 kg!

eviiik
21. júl 2009

dobre ranko
Desszi Ty si ma navnadila tou kukuricou, dnes si musim uvarit, normalne som dostala slinu.
Mirinka kludne sa pridaj, aj ked baby prestali pisat, ja verim,ze sa casom pridaju 😎
Lucka tak Romanka teda riadne potiahla, a v noci Ti ako spala? Mozes mi prosim napisat nazov a autora tej knizky a kojeni? Dakujem.
Bzuci dakujem za recept, urcite vyskusam a zreferujem.

desszi
21. júl 2009

dobre rano vsetkym,
evik 😀 dobru chut kukurici, len pozor na neziaduce ucinky 😀

luckai
21. júl 2009

Ahojte, no Romanka dobre spinkala, aj keď zaspala o 21:45 a zvykne okolo 21:00
...nikde nikoho, neviem či ostatné baby nemajú niekde inde nejaké svoje fórko a oddelili sa od nás! No čo už!

eviiik
21. júl 2009

Desszi dam si pozor, cez vikend som jedla, a vedlajsie ucinky som nemala 😉
Lucka, tak este dobre zaspinkala Romanka 🙂
Lucka nic nenarobime, hadam sa casom vratia

bzucinka2
21. júl 2009

ahojte, tak alergologicku mam z krko , aj banku, maly pobaleny a ideme na vinicu 🙂

eviik, dufam ze sa ti to podari 🙂

desszi, ved sa uz nejako potom dohodneme 🙂

luci, romanka je iny spacik 🙂

aduul, urcite si krasna aj ja mam novu farbu, ale tu si mm vsimol, bol doma, chcela som bledsiu, ale vsak snad nabuduce 😀

eviiik
21. júl 2009

bzuci aj Ty si alergicka, ale co sa cudujem, to kazdy druhy clovek, aj my sme obja s muzom, chudatko mala, asi sa tomu tiez nevyhne. u mna je blbe, ze teraz nemozem ziadne lieky, a ani k moru sme nestihli ist, uvidime co bude na rok.
gulky budem skusat az po dovolenke, lebo v sobotu odchadzame na balaton, uz sa tesim ako mala 😵
bude Vam fajne na vinici, ved zase maju prist tie horucavy 😒
veru aj mne by sa zislo nafarbit hlavu, ale uz asi len po dovolenke
baby kde ste ostatne? asi ste vonku, a ja jedina pracujuca (ne) sa flakam po nete 😀

bzucinka2
21. júl 2009

evi 🙂
ja som chytila alergiu cca pred 7 rokmi, ale ja trpim mesiac z roka a je mi potom uz dobre sranda je, ze mi vysli testy na jesenne travy a ja mam prolem na jar 😀 uvidime co uka 😀 ze krv 🙂

aadula
21. júl 2009

ahojte mamuľky, tehuľky a budúce mamuľky 🙂 My sme dnes trošku boli pracovať vo vinici 😝 a potom nejaké vybavovačky, konečne máme opravené auto, tak pôjdeme otcovi vrátiť jeho fáro ešte..už teraz som z toho behania v tom teple uťahaná, ale tak jedna žena musí vydržať veľa že? 😉

bzučinka, jeej ďakujem... noo veď aj ja som do bledšia teraz chcela, ale moje vlasy vždy chytia inak ako je na krabičke 😀 ..tak tm je pozornejší ako môj 🙂

tak my sme si tiež včera večer kukuricu uvarili a mne bolo v noci taaaak zle z nej..tak skoro kukuricu jesť nebudem 😝

desszi
21. júl 2009

Ahojte,
konecne som sa dostala na konika...
Ja si niekedy myslim, ze na alergiu uz zvalia vsetko.
Moj bratranec, typicky pocitacovy pubertiak, bol na vysetreni, kde nevedel nafukat spirometer, ma malu kapacitu pluc a hned mu povedali, ze astma. Nic mu nie je, v zivote nemal zachvat, tak mu zobrali krv, samozrejme bola negativna. Ale stacilo sa na neho pozriet - taka cintla, ktora sedi za pocitacom a beha len do kuchyne a naspat - predsa nemoze nafukat ako sportovec. Ja neviem ti lekari kde maju oci a vobec neberu do uvahy cloveka ako celok.
Takisto aj kamaratka ma 10 mesacneho chlapceka, zacali chodit na plavanie a drobec vzapati ochorel, mal dost dusivy kasel. Hned jej povedali ze to je alergia, samozrejme nevedeli na co, lebo vysledky vysli negativne, ale stacilo ze spomenula plavanie, a uz to bola alergia asi na chlor z vody. Hned mu dali inhalator, ktory kamaratka viac menej ani nepouzivala, chlapec sa vyliecil, robili mu dalsie testy aj tie negativne. Dalej chodia na plavanie, chlapcovi nic nie je. Jednoducho mam pocit, ze ked nevedia co sposobilo chorobu, zvalia to na alergiu.

mirinka23
21. júl 2009

ahojte lucka tak u vás je to parádne ja som ju skúšala aj častejšie prikladať aj tak som mala málo potom som skúšala dlhšie intervali a ani tak nie.A ešte som pila aj nejaké zázračné čaje ale ani tak.Stále sa kojíme, ale sa aj dokrmujeme lebo je jej málo.
Ja asi vždy ked sem prídem tak tu žiadna z vás nie je.

mirinka23
21. júl 2009

A čo sa týka toho Romankinho spánku tak to je super.Naša Ninka tiež dokázala v kočíku prespať aj 5hodín ani hladná nebola, ale teraz som rada keď zaspí aspoň na pol hodinku.Už to s tým spánkom nie je také ako bývalo.

bzucinka2
21. júl 2009

adul vsimol si, lebo bol doma, ked ma farbila kamoska a ja to mam tmave oproti svojim, tak by musel byt slepy keby si to nevsimol 😀

desszi, ja z toho nerobim vedu, ani nepocuvam pokyny doktorov co sa liekov tyka, ked nemusim tak nejem, ale ja mavam dost problemy ze ma svrbia oci na jar ale mesiac vyberiem lieky a ja dobre a teraz som prechadzala k inej dokine a ta je naozaj strasne mila, nic mi nedala co netreba, iba probiotika 🙂

luckai
21. júl 2009

No baby ajhojte!
Tak vychvaľujte spánok mojej Romanky, ale to nie je z ďaleka nič čo býva každý deň - to si ledva pospinká a len teraz sme ju uložili na ten večerný spánok!
Mirnka, no ja ju stále prikladám a prikladám, keď je prebalená a je nespokojná, tak to vždy skúsim...a nevzdávam to aj keď sa krúti ako malá vretenica 😕 Ale neviem ona je aj riadna papkáčka, však už máme skoro 7kg!

desszi
21. júl 2009

Bzuci to je jasne, ked niekto musi brat lieky tak musi, ja som to ani nemyslela na teba alebo tych co fakt maju problem, ktory komplikuje zivot. svrbiace oci a plny nos urcite nie je nic prijemne. a to je dobre ze mas dobru lekarku, ze ta zbytocne nedopuje kadejakymi liekmi. a mne sa velmi paci ako sa stavias k alexikovi, ze ho nechas kludne hrat sa, chytat, skusat aj ked je nieco trosku spinavsie, aspon mu to podpori imunitu. nie je dobre prehanat to s hygienou. mozno aj to je chyba v dnesnom svete, vsade na nas tlacia z reklam kadejake super ucinne cistiace prostriedky a potom ta imunita sa zblazni ked pride nejaky bacil 🙂
inak aj ja mam na nieco alergiu, v krvi mam zvysene urcite ukazovatele, ale doktorka sa ma pytala, ci mam priznaky a kedze nemam, tak to vobec neriesime.
Lucka to naozaj mate uz skoro 7kg? Ani sa mi nezdalo. Ale niezeby to vadilo, to nie. Romanka je taka zlatunka, taka akurat 🙂

desszi
22. júl 2009

Dobre ranko,
zelam krasny slnecny den.... 🙂 ano viem, zase som prva, to ta nespavost, ked mozem spat (Petko nesiel do prace, ideme k lekarovi) tak som hore uz o pol siestej a potom poobede som mrzuta 😖

eviiik
22. júl 2009

dobre ranko,
Desszi mas pravdu deti pomaly vyrastaju v sterilnom prostredi a potom sa ani necudujme, ze je to tak ako je.
No ani my s muzom nie sme na liekoch stale, aj ked manzel castejsie on je alergicky na prach a na pel, a ked ich neje tak ho svrbi cele telo, a ked sa poskriabe tak mu to navrie. Ja som zase klasicky soplavy typ alergika, a kedze som teraz bez liekov tak bez vreckovky ani na krok, ale aj ked zvyknem brat lieky tak v lete a na jar. Ale more nam obom velmi pomaha, ja som skoro cely rok po pobyte pri mori nedala do ust ziadnu tabletku. Lekarka nam vravi, ze je velka pravdepodobnost, ze aj nase deti budu mat alergie, ked mame obaja, ale da sa stym zit, my mozme byt rady, ze mame este tu lahsiu formu.
Ale vela lekarov, zvaluje niektore priznaky na alergie.
Aj som chcela reagovat, zesi tu zase prva, ale to si uz asi nervozna, ze ides k dr. Od kedy zostavas v NZ?
Co mate dnes na plane?
Bzuci Ty si uz na vinici, alebo to idete na den, a na noc domkov?
Lucka tak ten spanok bol fakt asi extrem, to nam je jasne, ze tak nespava kazdy den, to by sa asi ani nedalo.
Ja dnes idem cvicit, a ked nebude porod tak pojdeme pozriet na porodnicu
Deszi vcera som stlacila tri sulky kukurice, to som mala namiesto vecere, a vedlajsie ucinky neboli 😀
pekny den idem makat 😒

bzucinka2
22. júl 2009

ahojte
desszi ja som to pochopila neboj sa, su vselijaki doktori, to je pravda, ale je aj na kazdom z nas ako sa k nim postavi, ja mam to stastie, ze zatial som ziadne velke problemy nemala-klop klop klop, a u tejto doki som bola 1x a je velmi prijemna ta predtym ma chcela dopoovat liekmi cely rok, ked mi bolo zle len jeden mesiac, tak som sa liecila sama, ani to nie je vitazstvo, ale ja som velmi proti liekom, pokial to nie je zivotu nebezpene a nic vazne pravdaze 🙂
evi, nie nejdeme vecer domov, tu mame postaveny riadny barak oploteny, ttakze tu nam je fajn ked hlasia horucavy, zajtra sme chceli ist na margitu ale asi sa nikam nejde, lebo som sa dozvedela, ze sa stade siri nejaky typ angina a moja detska sa vyjadrilam, ze by ju hned zatvorila keby mohla, ze je odtial strasne vela pacientov, tak to s malym asi nebudeme riskovat a pojdeme niekam inam 🙂
no idem varit ale taaaaaaaaaaaaak sa mi nechce 😝
desszi ako bolo u dokiny?

eviiik
22. júl 2009

bzuci to mate fajne, dom je dom, viem o com hovorim, preto tuzim ze raz budeme mat vlastny, a aj pre deti to je lepsie.
veru tak na margitu radsej nechodte, to mu radsej na dvore, do nejakeho bazenika napusti vodu, nech sa clupka.
no vtakomto pocasi je trest varit, ale jest musime
desszi ako si dopadla u dr?

bambulka6
22. júl 2009

ahojte baby...len tak zbezne som si vas precitala,pan stran dozadu.co sa to s vami deje?ako tak vidím uz sem nepisu ani ejka,tinka,jarulka,alzbet ani ditka.Baby co sa vam preboha stalo?Nepoznam vas vsetky osobne,ale myslim si ze ste vsetky v pohode tak naco toto vsetko?to vas tak to materstvo zmenilo?!asi ano tak my to pripada. ☹ Tak fajn sa tu dalo s vami písmenkovat,a zrazu toto.Ste horsie ako male deti,ked to uz mam tak napísat.

A inak mame sa dobre.Len Natalka ma momentalne zapal priedusiek.A vy baby co ste este tu zostali ako sa mate?

eviiik
22. júl 2009

ahoj Bambulka, vidis co sa tu dialo, ja len cakam, ktora to prva necha tak a prispeje
Natalke prajem skore uzdravenie, ja sa mam fajn, uz sa to aj mne pomaly krati, a sa tesim, lebo v sobotu idem na dovcu 🙂
A Vy inac ako, ako sa byva v domceku?

bzucinka2
22. júl 2009

evik vodicku sme napustili a chodi si do nej hadzat kamienky a pred hodinkou ho ustipla osa na nozicku ☹ boooze tak strasne plackal, hned som vedela ze je zle, este prisiel aj ku mne, len som nevedela kde ho stiplo, ale nakoniec mi ukazal aspon nozicku, dala som mu ju naJPRV do studenej vody, ale to nechcel, tak potom ocot som mu neliala az potom ked mu to napuchlo som nasla presne miesto ☹ a pogtom mi zaspal na pleci, tak ho to zmohlo, teraz ho chodim kontrolovat, lebo nastastie nema alergiu, inak by som musela volat pohotovost ☹ chudatko moje malicke

bambulka, ale inak sa mame super, maly rastie a poslucha, natalke posielame cmuk, nech je cim skor zdravucka 🙂

aadula
22. júl 2009

ahojte 🙂

babmulka, veru si tu dávno nebola 🙂 Natalke skoré uzdravenie, tak ste väčšinou len doma že?

bzučinka, joj zlatko malé ..posielame pusinku na nožičku, malého minule včielka štipla, tiež bolo plaču, človek by to v tej chvíli radšej na seba tú bolesť zobral.

ako tu spomínate alergiu, ja som taká rada, že moji sú zatiaľ v pohode obaja, švagor má tiež dosť silnú hlavne na trávi a pár krát som už zažila keď ledva dýchal čo ho zadúšalo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre