Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

bzucinka2
22. júl 2009

jaaaaaaaaaaaj, tak to ja taku nemam, ale aj tak su asi najhorsie potravinove, kamoskin priatel ma na vela potravin alergiu a on sa zacne hned dusi, tak aj v restike sa musi vzdy pytac co jedlo obsahuje, ci je tam to alebo ono, hroza 🙄

aadula
22. júl 2009

taká som nahnevaná, niekde sme zanechali tento klobúčik https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... doobeda ho mal malý vonku a teraz ho už neviem nájsť..musel ho vo výťahu vyhodiť keď sme šli domov alebo teda neviem... je mi za ním ľúto bol perfektný tenučký ...tento týždeň máme taký čudný...ach nech je rýchlo po ňom

bzucinka2
22. júl 2009

adul, to mi je luto, sibalkovia su tie nase deti, my sme tak vyhodili slnecne okuliariky ☹ snad ich u vas nejaka suseda nasla a da ti ho 😒

desszi
22. júl 2009

Ahojte maminky,
tak konecne som si sadla. Strasne ma bolia nohy, mali sme ubehany den.
Rano este pred odchodom k dr. sme rozmiestnili nabytok v detskej izbicke, uz to zacina nadobudat formu... 🙂 ale este treba dotiahnut detaily, to vyriesime zajtra.
O desiatej sme sa odtatarili k lekarke do Sturova, odtial sme na plane ist do Dunajskej Stredy, Peto mal riesit nejake pracovne zalezitosti, ale nakoniec sme nesli, tak sa nam podarilo vratit o druhej a sli sme vybavovat papierovacky do mesta (kedze nie sme zobrati, mame viac vybavovaciek ako manzelia).
evka, bzucko dakujem za opytanie, u lekara vse ok, malinky zase trosku narastol, este sme v norme, srdiecko bilo ako lokomotiva 🙂 ,vsetko sa zda byt v poriadku, odhadovana porodna hmotnost je okolo 2900-3000g. Uvidime. A uz sa vraj krcok pekne pripravuje na porod, no neviem co to znamena 😕 , ale snad este tie tri tyzdne vydrzime. Kontrolu mame o tyzden.
Evka vidim ze kukurica ta ocarila 😀
Bzuci chuda Alexik, muselo ho to boliet, osy su hnusne, neznasam ich 😠 , esteze nema ziadnu reakciu drobinko.Viem si predstavit ako usedavo asi plackal.
Adul dnes asi nemate svoj den....ved uz za chvilu konci a zajtra bude lepsie
🙂

desszi
22. júl 2009

idem vylozit nohy do luftu a pozerat trosku dr.housa. zatial pa.... 🙂

bzucinka2
22. júl 2009

desszi super, bude to chlapisko 🙂 aj ja jednym ockom sleduje hausa 🙂 a inak na mimibazere som nasla jednu co 🙂 rusi obchod, tak som zvedava ake ceny mi hodi, ale su tam krasne veci pre mensich ako je moj, tak uvidim kolko stiahne, lebo vraj sa na cene da dohodnut 🙂

bambulka6
22. júl 2009

ahojte.Veru davno som tu nebola,neni cas,lebo prerabame ale uz tento tyzden koncíme nastastie,lebo mam toho plne zuby. 😝

Adulka väcsinou sme doma lebo mala nemoze ist von☹

Bzucka ked pojdem najblizsie do LV zavolam ti a donesiem ti tu plechovicu s toho caju,lebo vzdy na nu zabudnem.Dufam ze sa nehnevas. 😉

Baby Natalka ma este len 5 mesiacov a uz sa tak otaca z hrbatika na brucho a naopak,a uz sa aj posuva do predu.No je to normalne,vsak ked to pojde takto dalej tak bude o tri mesiace chodit. 😲

dzessi tak len pekne oddychuj,ale keby si rodila teraz mala by si to lepsie,lebo by si nemusela vytlacat nejakeho 4 kiloveho valibuka.Ja som tiez rodila zaciatkom 37 tyzdna. 😉

Evik ako sa ma babika v brusku? 🙂

mojsejovka
22. júl 2009

ahojte, babenky.. 🙂

ja sa len ukážem, že žijeme a že som na vás nezabudla.. mám Emku doma do štvrtka, potom mi odchádza na 3 týždne do Talianska, tak sa jej snažím venovať, takže veľa času nemám, dneska jej tu spí kamoška, ešte pozerajú dvd-čko.. 😉

bambulka, no ty si tu dllllho nebola.. aspoň vidíš, ako sa to tu preriedilo.. 😒 Natalka je šikulka, my sme sa tiež koncom júna začali prevracať, z bruška na chrbátik nám to ide trošku ťažšie, veď také guľatučké bruško prevrátiť nie je sranda.. 😀 Natalka nie je taká bucka, tak jej to určite ide šikovnejšie.. 😉

desszi.. ty ešte vydrž nejakých 10 dní a potom šup-šup rodiť.. 😀

adul.. ten klobúčik Saminkovi veľmi pristal.. 😖

bzuci.. tak Alexík si poplakal.. ☹ chúďa malé..

ja našťastie alergička nie som, občas sa vyhádžem od pomarančov, ale nie je to nič extra a za pár hodín to zmizne, Roman sa lieči, ten je alergický na palinu a na mačky, ale tiež to nie je silná alergia.. Emka je OK a u Tamarky to vyzerá, že tiež.. 🙂

desszi
22. júl 2009

Bambulka, ale nas drobec je malinky, teda mensi ako priemer, ale este stale v norme a do terminu by mal dosiahnut tych 3000g. my asi nebudeme mat Valibuka 🙂 ale to nam nevadi.
mojsi dufam ze aspon tych 10 dni este vydrzim, niekedy sa uz len prevalujem ako taky valec 😀
som sa nahnevala, kupila som prehoz na postel, zajtra mozem ist vymenit, za prve je spinavy a za druhe su na nom povytahovane vlakenka, no vyzera to uzasne 😖 za ten peniaz nech sa nehnevaju, ale chcem mat bezchybny tovar. dufam ze mi to vymenia.

bambulka6
22. júl 2009

Mojsi aj my sme uz gulatucky,a uz papame skoro vsetko.To dieta zje za tanier kase a niekedy ma malo,zahvilku zje aj nas.Ju bude lepsie asi satit ako zivit.Ona bude asi chuducka po mne a manzelovi ked tolko zje a nepriberie az tak vela.My dvaja sme take žížalky. 😀 A co tam ide Emka,mate tam nejaku rodinu?

Dzesi neboj aj Viviankaaj Natalka maly len 2900g ked sa narodili.
A to si preboha kde kupovala,utekaj to zajtra vratit.

eviiik
23. júl 2009

dobre ranko
no to ste vcera mali viacere zly den, Bzuci dufam, ze Alex ma uz nozicku lepsie, osi a pod. prisery su nebezpecne aj pre dospeleho, nieto este pre deticky. Chudacik od bolesti aj zaspinkal. Hadam bude dnes lepsi den.
Adulka mrzi ma to s tym klobucik, ale snad sa najde dobra dusa, ktora ak by ho nasla tak vrati.
Desszi tak je dobre, ze je vsetko v poriadku, a neboj Dadko nebude malicky, taky akurat, snad budes mat lahsi porod. Vy ste sikovny, ked tak vo velkom pripravujete detsku izbu, my zatial neriesime, aj tak bude postielka u nas v spalni, a az potom ked bude vacsia zariadime izbicku, kupili sme komodu, aby som mala kde davat vecicky a zatial asi staci.
Bambulka a Mojsi, Vy mate ale sikulky, tie svoje baby, ani sa nenazdate a budu cupitat 🙂
Desszi tak verim, ze Ti ten prehoz zamenia, a kde si ho kupila? Potom ked bude izbicka hotova, tak pofot, som zvedava.

bzucinka2
23. júl 2009

ahojte, bambulka, co by som sa hnevala, mas teraz dost starosti s detmi a domom, tak je to ok 🙂 a je to normalne, my sme zacali chodit za ruky ako 8,5 mesacny a o 2 mesiace chodil uplne sam, a to som ani choditko nemala, takze sa len vytesuj, ze je sikulka 🙂

mojsi, pokial je len na macky a nie kocky, tak sa nemusis obavat, na teba nie je 😀 a emke super dovolenku prajeme 🙂

desszi, myslim ze vymenia, ak to nebolo od cinanov, ale aj tym som raz nieco isla vratit a nechceli, ale pohrozila som im kontrolou a tak a hned sa vsetko dalo 🙂 a neboj aj alexik bol malinky a aha ako to krasne dohnal 🙂

evik, dakujem za opytanie, uz poobede bol ok, a aj dnes uz vymysla, ze chce chodit bosy, ale moze aj stojky na usiach robit, musi byt obuty a aj ponozky mu davam, vcera som ho chvilku nechala behat boseho, ved je to zdrave a ako chudatko dopadol 🙂 no nastastie to suprovo zvladol 🙂

luckai
23. júl 2009

Ahojte kočky, len sa ozývam že žijem(e),
dnes čakáme návštevu, tak som ponáhľala navariť a idem papať a večer ideme 1. krát plávať s Rmankou do Moravic!!!Už sa taaak tešíme!

Včera to bolo večer hrozné, strašne nám plakala, njako sme ju nevedeli ukľudniť, bola napapaná, aj vodičku si dala aj vykakaná dobre, aj plienka suchučká a ručalaá - 45 minút v kusa a pestičkou si v kuse do úst a okolo úsť. Nakoniec som to vzdala a dala som jej pol čípka. O chvíľu sa upokojila, trošku ešte podudkala mamičkine mliečko a zaspala - to už asi budú fakt zúbky! Ma porazí, dnes som poslala mužíka nakúpiť homeopatiká! Uf, nemyslela som si že to bude až také zlé! A to máme očakávať každý a večer kým sa všetky zuby neprerežú, alebo len vždy raz za čas? Lebva prešli koliky a už toto 😨

eviiik
23. júl 2009

Bzuci tak Alex to zvladol na jednotku, jasne, len ho radsej obuj, musis byt opatrna, aj ked ja ako dieta som milovala chodit bosa, ale to som bola uz vascia. Ked Alez podrastie a bude si uvedomovat nastrahy, tak moze viac behat bosy.
Lucka tak si uzite plavanie, nech sa Romanke paci. No je to mozne, ze su to zubky, znamej mala je torsku strasia ako Vasa a uz ma dva zubky, tak nech je tato noc lepsia 😉

bambulka6
23. júl 2009

ahojte...tak ja k vam nachvílku zavítam kym deti spia.

Jej Lucka tak vy sa idete clupitat,aj my sa chystame cez víkend.

Bzuci tak to je dobre ze Alexkovi nic nebolo.Aj Vivusku asi tak pred 2 tyzdnami ustipla vcela na spodok nozky,ale ani nemrnkla,len povedala au.Najprv som nevedela ze co jej je az ked zdvihla nozicku tak tam mala tu vcelu este pricapenu.Baby uz asi od malicka lepsie znasaju bolest.

Baby vrate sa,nebudte ako male.Ja sem pridem a uz tu skoro nikto neni.Taky dobry kolektiv mohol byt s nas a vy sa kvoli blbostiam urazate.Spomente si ako dobre ste si pokecali ked ste sa stretli a písali ste ze jedna druhu ste brali ako kamosku,ci to boli len falosne pretvarky?!Je to smutne ze to dopadlo takto 😉 😉 😒

desszi
23. júl 2009

Ahojky vsetkym, 🙂
tiez sa utesujem aspon budem mat lahsi porod 🙂 aj ked bude mensi hlavne nech je zdravucky moj bubacik 🙂 strasne moc sa na neho tesime 🙂
Lucka nezavidim vcerajsi Romankin vystup, clovek ani nevie co je lepsie v takych situaciach, ja som zvedava ako ich zvladnem ja....zelam vam pokojnejsi vecer a nocku....
Ten prehoz som kupila v bytovom textile v pokroku, ale este stastie ze som sa vcera opytala, ze keby bol problem ci mozem vymenit za iny tovar, povedali ze ano. Tak uvidime, potom dam vediet, ale zdali sa byt seriozni.

desszi
23. júl 2009

Evik my tiez nemame zatial vela detskeho nabytku v izbicke (len komodka, stolik a ulozne boxy), planujeme mat Davidka pri sebe v spalni,tak to nie je zatial tak potrebne. Aj tak sa casom asi ukaze co je skutocne potrebne a vyuzite. Akurat tam mame jeden gauc, keby prisla mama alebo niekto na navstevu, aby tam mohli prespat. Zo zaciatku to bude asi viac pre hosti 🙂 ako pre Davidka. A samozrejme sam fotky potom do albumu 🙂

aadula
23. júl 2009

ahojte,

mojsi, hneď by som sa s Emkou vymenila a šla niekam ja 😝 už mi je dlho doma

desszi, normálne som musla rozmýšľať čo je to Pokrok 😀 keď mi to vždy len ako Bažant spomíname 😀, som aj ja zvedavá či ti to vymenia...ale podľa mňa určite 🙂

lucka, náš malý tiež občas chytal také záchvaty plaču a stalo sa, že ani čípok nepomohol 😝 tiež sme vždy mysleli, že zúbok a prvý mu vyšiel až keď mal 11 m. 😅 , ale švagrina mi hovorila, že ono tie desienka vlastne bolia keď sa ešte v nom dnu tlačí zúbok..tak ktovie ako dlho sa prediera na povrch..nejak to nemam preštudované... , ale ktovie..možno aj detičky hlávka boli, alebo len nevedia zaspať alebo sa im niečo sníva... tiež preto už čakám, nech malý vie aspoň povedať čo ho bolí..len kedy mi začne rozprávať tak to netuším

ja som malému hodila na balkon vaničku a trošku sa vyčvachtal ..hneď je spokojnejší...dnes je veľmi teplo, sme vybehli von len skoro ráno a asi až neskoro večer zas pôjdeme...kúpať sme sa nešli..ale snáááď zajtra sa nám už podarí ísť 🙂

mirinka23
23. júl 2009

Ahojte všetky!Mi máme za sebou to hrôzostrašné očkovanie do nožičiek.Ninka to výborne zvládla skoro ani neplakala len trošku.Sestrička povedala, že slečny to asi zvládajú lepšie.Večer mala trošku zvýšenú teplotku tak sme dali čípok.Dneska zatiaľ nemá a to jej ešte môže tá teplota vystúpiť.
Potrebovala by som malej kúpiť nejaké čepčeky alebo šatky na leto keďže musí mať stále čiapočku na uškách od kedy mala ten zápal.Neviete mi poradiť kde majú pekné?

mirinka23
23. júl 2009

A Luci s tými zúbkami to poznám.Ninka tak strašne slintá všetko jej mokré a ručičku si strká aj celú do pusinky a je pri tom hrozne nervózna.Dala som jej aj hryzátko ale ani to nepomáha.
Aké sú na to homeopatiká?

bzucinka2
23. júl 2009

lucka skus si kupit aj homeopatika vyburcol cipky su celkom fajn na bolest nervozitu a tak 🙂 my sme davali aj chamomilu vulgaris, tie su prave na zubky tiez 🙂

miri, dobry vyber je v ulicke opriti mlynu obchod dominik, ja nakupujem vzdy tam, alebo potom na trhu u takej cesky 🙂

adul mas pravdu, zubky bolia ked sa tlacia z okostnice a to este nevidiet 😒

desszi
23. júl 2009

tak som tu zas na chvilku,
zelam vela trpezlivosti maminkam s detickami, ktorym sa prerezavaju zubky.
prehoz vymenili bez problemov a velmi ochotne 😀 tak uz mame novy v izbicke....vonku je neskutocne teplo, uz nech trosku sprchne...ja som sa prave teraz zobudila, tak ma to teplo zmohlo, ze som si polhodinku dala slofika 😔
bzuci ako sa vam dari na vinici? Alexik si uziva?

mirip
23. júl 2009

Ahojte tak som tu po dlhšej dobe aj ja dezzi dík za zoznamy čo si mi poslala, už mám všetko čo je na nich a zdá sa mi toho až príliž vela, inak baby ktoré ste už rodili, dali vám na poradni aj zoznam vecí čo konkrétne do porodnice alebo si zoznam treba vypýtať alebo ako to tam je?

mirinka23
23. júl 2009

ahoj mirip ja som si zoznam vypýtala, lebo som nevedela či dávajú a bolo na ňom všetko čo tam treba.A ako sa ináč máš v tomto hroznom teple?

aadula
23. júl 2009

ja som dnes bola pozerať malému buď šatku alebo klobúk a tá češka na trhu nič nemala..možno pre bábatká má a v pereci som bola tam tiež nič nemala..ale pre úplne malinkých tam má..to som minulý týždeň švagrinej kupovala dve čiapočky tenké pekné, chcela som zbehnúť do budovy priemstavu tam je detský bazárik, ale to je otvorené len od 9. -13.00 h. tak som to už nestihla..., ale bzučinka dobrý nápad..tá ulička to ma nenapadlo ...len ja som bola v meste skoro ráno, to ešte nič pootvárané nebolo, tak skúsim zajtra 🙂

mirip
23. júl 2009

celkom sa dá, leno strašne ma suší a ked pijem tak to sa možem rovno vodou obliať 😀 a od koho si zoznam vecí pýtala a kedy? teda v kolkom tt?

ja už jediné čo neviem zohnať je zimný fusak do kočíka 🙄

desszi
23. júl 2009

ahoj mirip 🙂
mne dala zoznam automaticky moja zenska lekarka, nemusela som si pytat.
myslim ze zimny fusak teraz ani nezozenies, nie je sezona, tak nehrozi, mozno keby si pobrazdila net, tak na nieco nadabis.
straaaaaaaaaasne ma bolia nohy, som dnes behala a upratala.
ja tiez zijem na studenej vode, broskyniach, zmrzline a dnes som uvarila kopec pudingu, prave som zjedla za kelimok taky dobry studeny z chladnicky.....jaj to teplo ubija ☹

bzucinka2
24. júl 2009

ahojte, dnes tu este nikto nebol? 😕

mirip, ja som si zoznam pytala od svojej dokiny a sestricka mi dala 🙂 zimny fusak popozeraj na nete, v obchodoch je este skoro hladat, to skor na jesen budu mat, ale na nete isto nieco najdes 🙂

desszi, dnes sme dobehli na nakup, zajtra chcem piect, tak teraz sa snazime zaspat doma a ideme spat, ale zajtra ked sa naobedujeme, tak sa vraciame uz domkov 🙂 inak je tam malemu super, cely den vonku, v bazene, iba spinkat chodi dnu 🙂 to bude zas makacka naucit ho na cinziak 😝

luckai
24. júl 2009

Ahojte!
no tak včerajšia noc bola lepšia, Mirinka, dali sme presne tu Chamomilu (pošlem ti v IP dávkovanie) čo píše Bzuci a síce bola malá nervózna, ale sa to dalo udržať bez plaču. Presne tak s tým slintaním a strkaním pestičiek do pusy sme na tom aj my...Do nekonečna sme ju hojdali v lehátku s cumľom (chce ho len málokedy), kým už nedriemkala a potom som ju nakojila a pri tom zaspala. 😀

No a plávanie bolo superské! Najprv malá plakala. v Moravciach má voda 33 stupňov,. ale v tej horúčave bola taká príjemná, že si myslím že bola malej studená. Tak som ju najprv držala na ležato tak ako je zvyknutá vo vaničke, a postupne som ju obracala na stojato a potom na bruško, držala som ju pod pazuchami a tváričkou ku mne. ku koncu sa už usmievala, hojdala som ju vo vode, krútili sme sa a tak. Super. Ideme zas dnes, tak sa teším. Potom ešte v nedeľu a uvidíme, potom by sme raz za čas chceli chodiť. Bzuci, v Lv sa to platí celý kurz, alebo môžeš ísť vždy raz za čas kedy sa Vám chce?

eviiik
24. júl 2009

ahojte babule 🙂
Bzuci zato si tu bola prva, lebo ja mam dovcu 😎
chcem sa len roylucit, lebo ideme na tyzden na dovolenku na Balaton, vcera mi napuchli nohy, asi z toho tepla, dnes som porobila len to najnutnejsie.
Desszi som rada, ze Ti ten prehoz vymenili, a aj ja by som ta poprosila o ten zoznam, co si posielala Mirip.
Mirip Ty si sikovna ked uz skoro vsetko mas, ja este nie ale ked sa vratim z dovolenky tak sa do toho vo velkom pustim, vela veci chcem cez net objednavat, tak sa to da zvladnut.
Majte sa krasne, davajte na seba a aj Vase ratolesti pozor. Desszi dufam, ked sa vratim budes este 2v1.
Pa pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre