Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

desszi
6. aug 2009

....pardon rodit.....

sipka11
6. aug 2009

aha, tak to som netušila, to by bola riadna šnúra. asi by si nemala problém len so zlatou žilou .. 😀
mirip aj my sme do 24 tt volali bábetko Peťko Necháme sa prekvapiť, či má doktor dobrý odhad.
U nás to je s menami ťažké lebo nepodliehame móde a zahraničné sa nám tiež nehodia. Tak len také bežné slovenské aby sme boli všetci spokojní. 😉

desszi
6. aug 2009

no my sme pre zmenu do polovice tehotenstva mysleli ze to bude dievcatko, tak preto sme hladali mena a kedze u mna vitazila sofia a u petka viktoria tak sme sa rozhodli ze bude mat dve mena. ale Davidko nam to prekazil 🙂 comu sa vlastne velmi tesime, lebo je to uuuuplne jedno.

bzucinka2
6. aug 2009

desszi no parada, tak ta covhila uvidime s kocikom 🙂 a na tu zilu mas uz pripravene lieky do porodnice?ja som predtym zilu ani ine zlato nemala a potom som nahanala doktorov a lieky 😝 a mala som ju teda riadnu ani sitie som necitila len to zlato 😀 mi je to smiesne, ale vtedy mi veru do smiechu nebolo 🙂 a to ako ze zilu na suske, to tiez pocujem prvykrat, tak ale zas vsetko musi byt prvykrat, nie? 😀 😀 😀 no aby tebe nieco chybalo, vsetko musis mat 😀 😀 😀 a inak sa cudujem, ze ta tak ti majstri rozcertili, ve dna nich uz musis byt zvyknuta 😅

sipka, tak parada, to uz do pondelka vydrzis, tak si este co najviac uzi spanku, lebo potom ak rada spis , sa nevyspis 🙂 a ja by som to meno vymenila za ine, lebo nas maly ma vianoce, 9.1.meniny a 15.2. narodeniny a potom cely rok nic a je to dost nahusto 😒 ale zas je dolezite, ci ste boli hned od zaciatku obaja pre zuzanku alebo ste zvazovali aj ine mena, ja som povodne chcela tomaska, ale ak by sa narodil na termin, mal by sviatky v priebehu tyzdna, tak sme to vymenili, ale tiez nic moc 😀

sipka11
6. aug 2009

no aj mna napadlo že dáme mená dve, ale ked k tej Zuzanke mi iné meno nepasuje. ale do utorka času dosť, možno bude všetko najlepšie na poslednú chvílu, u nás je to so všetkým tak za5-12. No a so spánkom je to bieda, lebo už teraz prebdiem polovicu noci, cez den to nieje žiadna sláva lebo už nemôžem ani ležať ani sedieť ... nič. ešte možno po pôrode v nemocnici ale tomu tiež neverím lebo na cudzom mieste mám problém so spánkom.
desszi ináč k tým majstrom, my prerábame dom a robili nám strechu. pánom majstrom som povedala že to musia stihnúť do pôrodu lebo som ich každý den kontrolovala a ked nie budem rodiť na stavbe. Tak sa naplašili a rýchlo strechu dokončili. 😀

desszi
6. aug 2009

bzuci nemam nic na tu zilu, vlastne jedine co mam je cajovnikovy olejcek, ten mi na to fajn zabera, ale neviem ake cipky alebo kremik mam kupit,pretoze minule som si dala faktu a to bol horor, bolelo a stipalo to este viac ako predtym. Tebe co zabralo? A co sa tyka tej zily na suske, no nemusela som byt zrovna priekopnicka 😖
a co sa tyka tych majstrov, veru uz som si zvykla a myslim ze ani vystrasenie porodom nepomoze. bubaci su to 😠

bzucinka2
6. aug 2009

desszi idem napisat IP 🙂

eviiik
7. aug 2009

ahojte dievcata 🙂
Vy sa stale rozkecate k veceru, ked tu ja nie som, ale pochopitelne 🙂
Ked som v praci tak kde tu napise bzuci, za co som jej vdacna, spestri mi den 😵
Deni ta zila musi byt neprijemna, dufam, ze ma tie problemy stihnu obist, a o tej druhej zile, som teda ani ja nic este nepocula.
Tak ozaj zachvilu sa tu zase rozrastieme, v utorok uz na isto.
Sipka ja by som asi tiez zmenila meno, ale asi len vtedy ak ste zvazovali aj nejake ine, a mozno sa to vyriesi za Vas a bude to chlapec. Ja to viem posudit z pohladu dietata, vzdy som mala vianoce a meniny v jeden den, a naozaj som o jeden sviatok prisla, ako dietatu mi to dost vadilo.
Nam od zaciatku tehotenstva vravia, ze je to dievcatko, a videla som to 2 krat na vlastne oci, tak nas by nemalo nic prekvapit.
Aj ked aj my sme vybrali take meno, ze to bude mat mala nahustene, v oktobri narodku, 13-ho decembra meniny a potom Vianoce, ale co uz.
Urcite sa spravne rozhodnete, a bude ju lubit ci to bude Zuzka, alebo nie 😉
Bzuci naozaj sme ten dazd privolali, a co vravis ako bude dnes?

bzucinka2
7. aug 2009

dobre ranko, no eviiik , musis sa k nam pripojit aj vecer 🙂
no dnes neperiem, tak urcite bude krasne slniecko svietit 😀
jaaaj normelne mi je uz dlho doma bez maleho 🙂 ale vyspinkana som zase do ruzova, hosrie bude zvykat si vstavat s malym, lebo teraz sa aj zobudim v case jeho vstavania, pozriem na hodinky, zapocuvam sa a napadne ma, ze maly nie je doma a spim dalej 😀

eviiik
7. aug 2009

horsie to je, ze vecer okupuje PC manzel, ani nie okupuje, ale chudak este pracuje, len kde tu sa mi podari ho obsadit.
verim, ze Ti chyba maly, a to, ze sa rano budis je uz zvyk, tak sa pekne vybuvkaj aj do zasoby, ak sa da 🙂

aadula
7. aug 2009

ahojte 🙂

tu sa už vo veľkom chystá rodiť 😉 vidím, že poradne dopadli dobre, a budúci týždeň k nám pribudne nové bábatko 🙂 😵 ja som dnes dopočula, že jednej bývalej kolegyni sa narodil vnúčik dnes..akurát sa tam tešili keď som volala s kamoškou 😵

bzučinka, to ti verím, že ti chýba, ja som z nášho na nervy keď vystrája, ale keď ho minule manžel zobral k svokre (to sa nestáva často 😅 / tak som sa nevedela dočkať kedy prídu..človek má už nejaký ten zabehnutý režim s tými drobcami a zrazu ostane kľud 😀

deszi aj dubová kôra je dobrá...a ak sa mi dobre vidí, tak už je aj taká masť 🙂 vyskúšaj

desszi
7. aug 2009

No ahojte,
tak dnes je to uz som zilou lepsie.
bzuci, diky za rady, aj som bola v lekarni, kde mi vsak nic z toho co si mi pisala bez receptu neponukli, tak som si kupila proctoglyvenol, to je vraj dobre, inak aj lekarka mi vravela, ze cokolvek mi ponuknu mozem si dat, nech sa nebojim ked je tam aj napisane ze v tehotenstve sa nemoze, ale na tomto je len ze v prvom trimestri sa neodporuca a potom sa poradte s lekarom. Tak som si jeden cipok uz dala, je to lepsie.
Adul kupila som si aj gel z dubovej kory, ten tak prijemne chladi.

desszi
7. aug 2009

ale asi si budem davat len tu dubovu koru, to je prirodne, ja som taky strachopud, predsa len v tych cipkoch je aj nejaka chemia.....ja neviem ☹

aadula
7. aug 2009

desszi, teraz pred pôrodom si už môžeš dať hoci čo..teda aspoň mne to tak vysvetlili keď som bola s Paťkou tehotná a týždeň pred pôrodom som mala angínu, tak mi dali riadne antibiotiká a že to sa v pohode už môže...že bábo je už pripravené na svet..tak som sa teda nebála

desszi
7. aug 2009

adul aj mne to tak dokina povedala, ze kludne mozem, a teraz som brazdila net, tak tiez tam vsetci lekari vravia ze sa moze. Asi je lepsie dat to do poriadku este skor, aj tak sa stym isto budem trapit aj po porode. To bude prve co urobi na porodnika kuk - moja zlata zila 😀

bzucinka2
7. aug 2009

nedali no a muzovi tu v lv dali vsetko z toho, no co uz, keby si bola tu v lv, tak zbehneme alebo zavolam sestricku u chirurga a da ti recept 😒 hlavne nech ti aspon nieco zaberie 🙂

nestham, idem dnes k muzikovi, tak len takto na skok 🙂 krasny vecer prajem 🙂

desszi
7. aug 2009

nic to bzuci, aj tak ti dakujem, do buducna to bude urcite uzitocne, dam si to predpisat, nastastie aj tie veci co som dostala zaberaju 🙂 pomaly ta bolest ustupuje

bzucinka2
8. aug 2009

dobre ranko, dnes sa hlasim len takto rano a potom az zajtra, ideme ku svokrovcom trosku upratovat 🙂
desszi, tak nech ti lieky rychlo zaberu a nech ich po porode nebudes potrebovat, nie ako ja 😉
krasny dnik vsetkym 🙂

aadula
8. aug 2009

ahojte, trošku som si sadla k pc, ale idem nohy vyložiť kým malý spí, som toho už dnes porobila a nejak ma okolo členkov omínajú 😝

som akurát mafinky vybrala z rúry 😀 a keď sa malý zobudí ideme k svokre, je tam švagor a volal nás nech trošku dobehneme, malý sa tam aspoň na dvore vylieta a dúfam, že bude dobre spinkať..dnes spal celú noc medzi nami ani za svet do postieľky... 😝

desszi
8. aug 2009

Ajojte,
my sme boli cely den u starkej, bolo velmi dobre, sedeli sme v altanku na dvorceku, papali, popijali, pokecali, podvecer sme sa vratili do Zamkov a sli trosku do mesta kde mame taky maly jarmok, ale zhodnotila by som to ako nic moc, vcera toho bolo viac, dnes sa uz balili, tak sme si dali kofcu a pomaly docupitali domkov.
Rano som mala zase take menstruacne bolesti, trvali asi 20 minut, potom to prestalo a cely den nic, Dadusko sa fajnovo ponatahoval, raz trcal na jednej raz na druhej strane a potom asi spinkal 🙂
A majster prisiel s dverami rano o stvrt na osem, len som kukala ako puk, ale chvilu sa so mnou ani nerozpraval, potom sa odvazil vypytat kavu a potom uz bol v pohode. Videl ze asi nehryziem, len som zubky vycerila 😀
Tak sa opatrujte idem kuk tv s nohami v lufte.

eviiik
9. aug 2009

dobre ranko
ako sa mate, dnes bude asi trosku pod mrakom, aspon zatial to tak vyzera.
Desszi nic lepsie ako sedenie vonku pri dome ani v lete nemoze byt, to je aj pre mna hrozny relax, preto sa tak tesim k nasim.
Kazda ste nieco cez vikend podnikla, len my mse ostali doma, konecne sme si riadne vzupratovali, manzel skladal komodu pre Lucku, ja som vyvarala, a dnes spravim asi obed a leharo. Nemozem byt dlho na nohach, lebo aj vcera mi hrozne opucjli clenky.
Kazdy sa taha cez vikend z mesta von, ale je to pochopitelne, aj my tak robime co najcastejsie.
Musim sa Vam pochvalite, uz mame konecne objednany kocik, a v piatok by sme si mali ist pon, tak som sa vcera cely den vytesovala.
davajte na seba aj deticky pozor, aj na tie v brusku 😉

bzucinka2
9. aug 2009

ahojte, tak hlasim prichod domov 🙂 vcera som cely den upratovala u svokry taky maly domcurik, no prachu tam bolo az az a cely den este aj dnes sa nemozem zbavit kychania z tolkeho prachu 😒 vecer sme tiez super oslavili kamosove narodky a napraskali sa, zatancovali a kedze ma bazen ako inac skoncili sme o polnoci v bazene, ja samozrejme oblecena, no ved co ze som mala v taske aj plavky 😀 a potom som isla domov v plavkach a mikine, este ze boli 2 hodky po polnoci a nikoho sme nestretli, lebo sme isli pesi 😀 hlavne ze sme sa dobre zabavili 🙂
dnes sme isli k nasim pre maleho, taaaak sa tesil, ze nas vidi a samozrejme auto brm brm, dobreze do neho nenastupil cez zatvorene dvere 😀 prisli sme domkov, vybalili,pohrali, uvarili krupicku a vo vani ju spapkal a teraz uz sladko spinka,a plysacikov si vybozkaval v postielke a ani nemrnkol, slniecko moje najzlatejsie 🙂

desszi, ani sa mu necudujem, ze sa bal aj dychat, musel mat riadne zle svedomie 😠

a vidim ze ste mali vsetky super vikendik, tak oddychujte a desszi, cakam na sms ze uz je to tu 😉

aadula
9. aug 2009

halo halo, dnes je tu nejak tichúčko 🙂

evi, tak vy ste mali upratovací deň včera 😉 , no niekedy aj to treba a podľa toho čo čítam, tak dobre súdim, že pre dievčatko máte vybraté meno Lucia?

bzučinka, tak tebe sa kúpanie v šatách zapáčilo? 😀 😀

desszi, na to, že to máš za pár hodín, tak ešte veľmi dobre vládzeš 😉 len pekne oddychuj s tými nôžkami v lufte po večeroch 😀

desszi
9. aug 2009

Ahojte,
hlasim ze sme este cely.
Tak dnesny den pomaly za nami, zase som cvirikala rano o 5tej, potom som zaspala, o osmej som sa vykecmerila z postele, co to porobila a potom zase spala od desiatej do jedenastej a potom sa napapala a zase spala do pol druhej. Z toho vidite ake som mala cinorode doobeda 🙂
Ale poobede som pracovala - umyvala nakladacky 😒 , fantasticka robota, vzhladom na moju zilu kralovsky - posediacky, ale zvladla som, nebolo toho az tak vela, potom sme sa s Petkom vybrali trosku popozerat po obchodoch a teraz trosku konikujem a vecer televizujem 😀
Citim sa ako velryba, uz ani sediet, ani chodit, ani lezat....uz nech je to za nami....mama mi vravela ze do terminu nevydrzim, brusko je kazdym dnom nizsie a nizsie a ja to aj citim.
Bzuci uz by som ti rada poslala sms ze prisiel bocian 🙂 Jaj a vcera si sa vykupala, ja som tento rok ani pri vode nebola ☹, chyba mi to, nie som sice velky plavec, ale trosku sa omocit, poplavat si....jaj lahoda.
Adulka a co vy dnes? Ako ste travili dnik? Samko poslucha?

aadula
9. aug 2009

desszi, včera bol Samko dobrý, hlavne poobede u svorky na dvore, mal výbeh a to sa mu veľmi páči, v kuse okolo psa behal..., on keď vidí psa hneď kričí hao..a to moc toho nenahovorí, len tie jeho hatlaniny 😀 😝 , dnes sme boli viac menej doma a len pred večerom u našich, tak trošku šintričil....doobeda som si na chvíľku sem sadla a že čo je tak ticho...idem za ním a tam nám už šuflíky pretriedil...všetky ponožky a spodné prádla povyťahoval zo šuflíkov 😠 😝 , on si vždy nejakú zábavku, ktorá sa zrovna mne nepáči nájde 😀 a to bruško keď klesá, tak o chvíľku to určite príde 😵

desszi
9. aug 2009

Adulka tak mas doma pomocnika - suflikanta 😀
trosku som brazdila konika a nasla som temu krcove zily, a niektore maminky tam mali taky problem ako ja - s tou zilou na intimnych miestach. Tak som sa trochu prelakla, lebo ze vraj to moze prasknut a sposobovat bolesti, ale ze to nie je dovod na cisarky (tak ja ju nastastie nemam velku), no nastrihnut ma nastrihnu urcite, aby sa zmensil tlak....ja myslim ze aj bez toho by nastrihli...dufam ze to zvladneme....s Dadkom som uz pokecala ze musime spolupracovat 🙂

aadula
9. aug 2009

desszi 😀 Dadko určite dobre počúval 😉 a nečítaj také témy..niekedy baby preháňajú... 😉

desszi
9. aug 2009

dobre Adul, slubujem ze uz nebudem take citat....idem pozerat telku a oddychovat. pekny vecer.papa.

aadula
9. aug 2009

desszi 😀 😉 oddychujte obaja dobru nocku 🙂

mojsejovka
9. aug 2009

ahojte, babenky, tak sa zase hlásim po čase, že sme živí a zdraví.. 🙂

desszi.. bruško poslúcha? no ja som tiež mala kŕčovú žilu na blbom mieste, poviem ti, že som sa riadne naplašila, ja som si to nahmatala asi tak 2-3 týždne pred pôrodom, ale asi do mesiaca po pôrode to zmizlo.. 😉

bzuci.. jaaaaaaj, by som aj ja nejak zabavila, ale ešte si počkám, malá by ma nepustila.. 😀 nejaké foto nebude z bazéna? 😀 😀 😀

adul.. Samko zase raz pomáhal? 😅 🙂

mne malá nechce papať poriadne.. 😒 keď sme začali s príkrmami, tak to išlo v pohode, ale akonáhle sme vysadili v piatom mesiaci UM a pekne začala papkať MM, tak jej mliečko riadne zachutilo a niekedy toho teda veľa nespapá cez deň a aj keď ju mám na kolenách, tak sa mi stále vrhá na tričko a cucia ma.. 😀
ako Emka, tá sa rada naje na večer, Tamarka je taká istá.. aj dnes na obed som jej robila karfiol s mrkvičkou a morčacím mäskom, všetko vyplúvala von a na večeru to spráskala za 5 minút.. a občas ešte na olovrant spapká biely jogurtík s pretlačeným banánom..

a už je z nej malá špekulantka.. písala som tu raz, už to robí asi 2 mesiace - že keď si chce grgnúť, tak začne robiť pfffffff (teraz už dokonca pekne našpúli pusinku a fúka 🙂 ) samozrejme, že ju zoberiem na ruky, pekne si odgrgne, no a keď ju položím naspäť, tak to začne robiť zase, a to už len preto, aby som ju zobrala na ruky.. 😀
inak som zvedavá, aký zvuk si priradí k cikaniu, keď na grgnutie fúka.. 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre