Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

maartinkaa
7. okt 2009

kostenny okraj: zaobleny
chrupavcity okraj: siroky
kostne tvarovanie: chybne

uhol alfa: 58
uhol beta: 64
pritomnost jadra: -
typ coxy: IIb-

u obidvoch je to zhruba narovnako a aj na lavej strane a ani mi nic nepovedala, len ze balit dalej na siroko a kontrola o dva mesiace
ale ja som ich ani na siroko nikdy nebalila, pretoze my to ani nekazali, ☹

desszi
7. okt 2009

ahojte,
dadko odkvecol 🙂 tak veceriam.
bzuci, janka, problem je ze Dadkovi nestaci moje mliecko, poobede spapal obidva ceciky a este som mu musela dat 60 ml nutrilonu, navecer mu dam zo zasoby z mraznicky materske mliecko a potom neviem, dufam ze sa mi naplnia ☹ uz si davam aj homeopatika, velmi verim ze sa to rozbehne, mala by som asi aj pribrat, len sa mi nedari ☹
idem nas pobalit na vylet do Zamkov....

ejusaaa
7. okt 2009

Martinka nechcem Ta plasit,ale aj my sme mali II-b a tiez nas neposlali k ortopedovi,az detska lekarka,lebo e to uz je dost zla hodnota,vypytajte sa k ortopedovi,ku kollarovi,urcite dostanete tiez tu perinku,to nic nie je,hlavne nech sa nic nezanedba a mozno vam ani perinku neda,len nech to posudi..

ejusaaa
7. okt 2009

Deni aj ja veceriam, a maley so mnou chlebik 🙂 Tak si troska oddychnite u maminky 🙂

mirip
7. okt 2009

ejus ešte celkom nie ešte sa mi občas upchá nos a počuť to akurát na hlase ale antibiotiká som prestala brať už pre istotu, mám ich na 10 dní a beriem od štvrtka teda 5dní myslím že ako mali už zabrali

bzucinka2
7. okt 2009

martinka, aj my sme balili do 5 mesiacov nasiroko a v pohode bez tej perinky co spomina ejuska, tak ja by som z toho tragediu este nerobila 🙂 keby boli vysledky zle urcite by ta poslali k odbornikovi, nie 😉 drzim palceky 🙂
desszi, mozno je dadko len vo vyvojovom raste a vtedy pyta viac, alebo ty v laktacnej krize, ale to nic nie je len vydrzat a vsetko bude ok 🙂

maartinkaa
7. okt 2009

aj ja si to bzuci myslim, ale aj tak som z toho na prasky ☹
ejus a aka je to ta perinka

maartinkaa
7. okt 2009

a mne praveze povedali, ze ani nemusim balit na siroko, ze dnes sa od toho uz upusta a krd im robili sono tam v nitre, tak to mali ok a teraz je to nevivinute, no kto sa ma v tom vyznat 😝

bzucinka2
7. okt 2009

matka, klud v zahranici sa nebali vobec a dobre je, ja som balila od zaciatku a museli sme do 5 mesiacov a kamoska nebalila vobec a mala vsetko ok, ale ja by som na tvojom mieste radsej balila pre pokoj v dusi 🙂

mirip
7. okt 2009

maartinka to som počula aj ja že sa upúšťa od plienkového balenia naširoko ale zase sa dávajú ortopedické nohavičky a tie nahrádzajú plienkové balenie naširoko aspon tak mi to hovorili v lekárni ked som kupovala a tiež sú tam velkosti tých nohavičiek od 1 do 6

eviiik
8. okt 2009

ahojte dievcata 🙂
ja este stale v celosti, vcera som nemala cas sa uz ozvat, vlastne ja som cas mala, ale PC bol obsadeny
Denka tak dnes vyrazas ku mamine, a niekedy je psychycka podpora viac ako fyzicka pomoc, tak si uzi maminu, a nech si ona uzije vnucika, a Ty skus trochu vypnut.
mirip to je nic moc ked za tri tyzdne ziadna zmena, ja som mala aspon malu, ale u kazdej je to individualne, a moze to prist aj zrazu.
martinka neporadim Ti z nozickami, aj ja sama mam dilemu ci budem balit na siroka, ale asi prvy mesiac ano, a po kontrole sa uvidi, bzucka ma pravdu nikde inde sa to nerobi len na SR a je dobre.
a najnovsie vravia, ze netreba, len matu mamicku, a nevie co ma spravit, asi sa musi kazda rozhodnut sama, tak to je aj z kupanim, vravia, ze staci kazdy druhy den, a aj tak vacsina mamiciek kupe kazdy den.
uzite si este vraj posledny teply "letny" den 🙂

janadureckova
8. okt 2009

Ahojte 🙂
martinka ja som prvé tri týždne nebalila na široko, v nemocnici povedali, že sa nemusí, teraz sme boli na sono kĺbikov a tam každej povedali baliť na širkoko, aj keď bolo všetko OK, tak neviem, no balím radšej....
oni sami nevedia niekedy.... ale neboj určite to bude OK 🙂 ja dávam pampersku potom látkovú plienku a ortopedické nohavičky.
Eviiik tak ako sa cítiš pred zajtrajškom? To pôjdeš do nemocnice a tam ťa pozrie doktorka, alebo ako?

eviiik
8. okt 2009

Janka dnes este dobre, ono to pride az zajtra, zatial som kludna, ja dost dobre zvladam stresove situacie, vycvicila som sa na vyske.
a tak ako pises, pojdem do nemocky, tasku nechame v aute, dr. ma vysetri, a podla toho v akom stave budem, si ma tam bud necha, alebo posle domov, keby nebola zmena od utorka tak idem domov, ale keby som bola otvorena na 3cm, tak ideme na to.
tak som zvedava aj ja

mirip
8. okt 2009

ahojte, ono sa vraví že aj sex tomu napomože, no hej, som kdesi čítala že pri orgazme sa vylučuje taký istý hormon ako pri porode ale ked ste nie na pordo otvorené tak je to na dve veci na prd a na prd, eviiik to máš dobré ked už možno v piatok my si budeme musieť počkať na utorok, ak to nebude skor, o čom pohcybujem ale v utorok hádam niečo bude, ked tam Dr. bude aj cez deň a má aj v noci službu 😔 inak bojím sa porodu ako čert kríža, to viete ked človek niečo nezažil tak taký ten podvedomý strach má ale to čakanie je ešte horšie 😕

eviiik
8. okt 2009

ja zatial strach nemam, ten pride, az ked budem vediet, ze ideme na vec, ale je to taka neistota, ale Ty mas Mirka zase istotu, ze budes rodit u svojho dr.
no ja som zvedava, ci bude nejaka zmena oproti utorku, ale verim, ze ano, bola by som spokojnejsia keby som rodila u svojej dr.
ja zase tak viem, ze spermie obsahuju nejaku taku latku, ktora je aj v tabletkach, ktorymi vyvolavaju porod, asi ani nie porod, ale aby sa zena zacala viac otvarat. tak treba skusit, za pokus nic nedame 😀

mirip
8. okt 2009

hej budem rodiť u svojho len som zevdavá či príde ak by to náhodou bolo cez víkend 😕 a sex nepomáha, keby to bola pravda tak už je dávno aj to naše žabiatko na svete a sme už aj doma 🤐

eviiik
8. okt 2009

urcite pride, ved ste dohodnuty 😉
tak neviem co pomaha, babetka asi najlepsie vedia, kedy maju prist von, nie
ale uz by sme sa nehnevali, ja sa jej snazim dohovarat, ze zajtra je jej den, tak by mohla posluchnut
doma sa uz len premiestnujem z izby do izby, uz sa nic nechce, max. nieco navarim, a dnes este periem, ale ci to stihnem aj pozehlit, ked nie bude ma to pocka, alebo drahy pozehli

mirip
8. okt 2009

ani mne, sa nič nechce, a ked som v posteli no hroza, ked sa otáčam z boka a bok už sú všetci na nohách že čo mi je 😀 si pripadám ako malý slon, včera som mala tlak zvýšený u Dr. sa smiala setrička že mi pomaly ide hore 😀

bzucinka2
8. okt 2009

ahojte, evik, mirik, drzim palceky, nech to mate uz co najskor a lahko za sebou 😉
ja som dnes preorganizovala malemu trosku izbu, navarila a este teraz kym spi ma caka posledne obyvackove okno, no velmi sa mi sice nechce , ale vraj je dnes posledny pekny den, tak sa musim premoct 😝

mirip
8. okt 2009

ahoj bzuči, no u mna umývanie okien nehrozí, jednak máme nové eurookná a ešte sú aj tak muchy a muž pvedal že ich umyje on za asistencie mojej matky a hend po umytí ich ide natrieť tým ochranným náterom na okná čo sa má dávať prvýkrát tak ja som toho ušetrená

eviiik
8. okt 2009

bzuci, len sa teraz trochu setri, prehanat to nemusis.
Ty si stale taka akcna, co dobreho si varila, insiruj ma, my dnes dojeme zvysky, lebo ich mame plnu chladnicku, a zajtra asi idem robit zapecenu rybycku, a potom si bude chvilu gazdovat moj dryhy sam, este ze ma rodicov o dve poschodia nizsie, postaraju sa mi onho 😀
mirip pozna to otacanie v postely, alebo na gauci, hotova pohroma 😝

mirip
8. okt 2009

no ja dnes nevarím nič, včera sa robil segedínsky s domácimi knedlami a dnes sa doje a zajtra idem robiť niečo, tuším si zavelili šošovicovú polievku, zemiakové placky a ako dezert palacinky tak varím zajtra 😕

eviiik
8. okt 2009

no sosovicu by som si aj ja dala, musime si take jedla dat este teraz, ako sosovica, fazula, kys. kapusta, lebo ked budeme kojit, tak rychlo ich jest nebudeme.
mne umyli okna svokrovci, ked sme boli na dovolenke, mne uz nedovolili, a aj teraz sa chystaju, ze ked budem v porodnici, ale este niesu hrozne, aj ked od cistych maju daleko, ale v meste by sa mohli umyvat kazdy mesiac, to sa neda porovnat s dedinou.

mirip
8. okt 2009

na dedine je to to isté tomu ver evi a ešte viac sa aj dom zachodí a zanosí bordel dnu ako v meste.....z dvora zo záhrady a už to ide a čo sa týka prania ani nehovorím každý deň mi ide pračka aj teraz idem jednu naložiť z bielym

eviiik
8. okt 2009

mirip ja som byvala na dedine viem ake to je, ja nehovorim o zanasani z dvora, ale okna moja mamina nema za pol roka take ako ja za mesiac, to sa porovnat teda neda

mirip
8. okt 2009

tak ja v meste nebývam neviem porovnať 😀

janadureckova
8. okt 2009

No ahojte kinderká 🙂
Eviiik tak teda silno myslím na teba, nech je malá žabka zajtra na svete 🙂 potom nás tu informuj 🙂
Mirip a neboj sa pôrodu, ja som sa tiež trošku bála, ale potom v nemocinci ma strach úplne prešiel 🙂
Bzuci a veru šetri sa! U nás okná umyl mužík pred pôrodom, a ja teraz na ne kašlem... nejaká som vyčerpaná.... horšie ako tesne po pôrode....

fia
8. okt 2009

Ahojte, Janka s Kristinkou, tak ako sa mate? Nepridete do Puk?
Tehulkam drzime palce, aby cim skor drzalui svoje babenka v naruci 😉

mirip
8. okt 2009

jani ani sa tak nebojím samotného porodu ako toho čo všetko ma tam čaká, ono to je u mna tak ako ked som bola aj na laparoskopii, pred operačkou v prípravnej sa mi až nohy klepali od strachu lebo mali otvorené dvere do operačky a som videla ako vyberajú tie sterilné veci na podnos k operácii a nebolo mi všetko jedno a som nevedela čo ma čaká..............teraz je to už v pohode keby som mala ísť zase tak už viem čo ma čaká a by mi tak nelepilo a tak isto je to aj s porodom, možno ak niekedy bude druhý tak už to bode pohoda 😀 😀 😀 😀 ja som tiež zvedavá kedy sa naše malé žabiatko rozhodne

janadureckova
8. okt 2009

Ahoooj Žofka 🙂
ale máme sa fajn, len malej sa nechce nejako dneska spinkať. A neviem kedy dojdeme, však prídte aj vy niekedy 🙂 teraz Vladko robí stálen nočné, no a o týždeň v sobotu máme krstiny 🙂 ale keby sme náhodou išli tak sa isto ozveme 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre